Меню Закрити

Де найпростіше отримати громадянство українцеві


Останнім часом багато громадян України замислюються про кардинальну зміну місця проживання з метою поліпшення якості життя. Отримати паспорт однієї з країн зони Шенгенської угоди означає не тільки отримати доступ до дієвих соціальних програм, але ще і забезпечити себе можливість безперешкодно пересуватися по Євросоюзу та Шенгену. Проте стати громадянином успішної держави не так просто. Тема, де найпростіше отримати громадянство, вимагає ретельного дослідження.

Де найпростіше отримати громадянство

Громадянство або ПМП: в чому різниця

Щоб проживати на території країни легально, потрібно мати в ній офіційний статус. Будь-яка віза, навіть робоча, дає право перебувати в державі лише певний термін. Кращі варіанти – посвідка на проживання (ПНП) або право на постійне місце проживання (ПМП), однак всі можливості країни відкриваються тільки перед її громадянином.

Володар статусу ПМП отримує такі права:

 • користуватися медичною страховкою;
 • отримувати соціальну допомогу на себе і дітей;
 • купувати нерухомість;
 • клопотати про отримання громадянства.

Відрізняє даний статус від громадянства відсутність права обирати та бути обраним в органи влади та можливості вступати на службу в поліцію та армію.

Основною перевагою громадянства є його довічний статус і те, що й найближчі родичі (діти, онуки) автоматично стають повноправними жителями країни.

Як вибирати країну для громадянства

Для того щоб вибрати держава для переїзду, потрібно не тільки відвідати його кілька разів, але ще й ретельно вивчити всі умови життя. Такий переїзд буде пов’язаний з великими фінансовими витратами, тому рішення має бути зваженим. Необхідно звернути увагу на:

 • рівень життя,
 • безпеку,
 • інфраструктуру,
 • менталітет,
 • закони,
 • податки,
 • звичаї,
 • якість харчування,
 • освіту і роботу,
 • соціальну допомогу.

Найвищі показники рівня життя у Швейцарії, Великобританії та Австрії. А в країнах Східної Європи доступні ціни на житло і продукти.

Привертають європейські держави й своєю безпекою, що також важливо. Варто звернути увагу навіть на обставини, які будуть складати побут: інтернет, вартість комунальних послуг, робота транспорту.

Жителі Європи ментально відрізняються від українців, доведеться вибирати найбільш близьку за менталітетом країну. Наприклад, Мальта – цікавий варіант: в цій економічно успішній державі проживає багато вихідців з колишнього СНД, на острів постійно приїжджають туристи, тому тут давно перемішалися різні культури, і кожен може знайти щось близьке для себе.

Вибираючи країну для постійного місця проживання, важливо вивчити її законодавство і податкові ставки, тому що незнання не звільняє від відповідальності. Найбільш приваблива податкова система в Європі – на Кіпрі та Мальті.

Можливість вести бізнес чи знайти роботу з перспективою кар’єрного росту – вагомий аргумент для вибору.

Зазначимо, що без проблем відправити дітей навчатися в елітні ВНЗ можна в будь-якій країні ЄС, якщо не бентежить вартість навчання. Обов’язково розберіться, які соціальні гарантії в обраній державі, як діє медична страховка. Бажано не упустити нічого. Отримання громадянства – процес складний, тому рішення має бути обґрунтованим за всіма критеріями.

Способи отримання громадянства

Отримати громадянство іншої країни може практично будь-який мігрант, у якого немає проблем з законом. Існують такі способи:

 • Репатріація. Цей варіант прийнятний для тих, чиї близькі родичі були громадянами обраної держави. Особливо відкриті для репатріантів Ізраїль, Іспанія, Німеччина, Греція, Ірландія, Угорщина.
 • Отримання громадянства біженцями. Правда, щоб отримати цей статус, потрібно добре підготуватися: мігрантові належить довести, що на батьківщині йому загрожує серйозна небезпека.
 • Натуралізація. Це найпоширеніший спосіб.
Читайте також:  Біженці: правовий статус, різновиди та особливості

Саме про останній варіант ми поговоримо трохи докладніше. Причини натуралізації можуть бути різні: возз’єднання з сім’єю, шлюб, навчання, працевлаштування, бізнес, купівля нерухомості.

Легко отримати іноземний паспорт можуть і ті, у кого є великі гроші, і вони готові вкласти їх в державу. Про інші способи отримання громадянства читайте в нашій статті.

Де можна отримати громадянство за інвестиції

Інвестуючи в економіку тієї чи іншої країни, ви отримуєте можливість стати її громадянином, нехай і не відразу. Так які ж держави готові надати паспорт в обмін на фінансові вливання?

Країна Об’єкт інвестицій Термін оформлення Сума інвестицій
Великобританія облігації,
нерухомість
3 роки 750 000 £,
250 000 £
Іспанія облігації,
нерухомість,
акції компаній
10 років 2 000 000 €,
500 000 €,
1 000 000 €
Португалія нерухомість,
економіка країни
6 років 500 000 €,
1 000 000 €
Латвія нерухомість,
капітал латвійського підприємства
5 років 250000 €,
35572 €
Канада економіка країни 2 роки 800 000 канадських доларів
Кіпр нерухомість 3 місяці 5 000 000 €
Мальта платіж державі моментально 650000
Антигуа і Барбуда нерухомість,
Національний фонд розвитку
4-6 місяців 400 000 $,
250 000 $
Домініканська Республіка прямий платіж державі 5-14 місяців від 100 000 до 200 000 $
США стартапи понад 5 років 500 000 $

Де видають паспорти за купівлю нерухомого майна

В топову п’ятірку держав, де можна отримати громадянство через нерухомість, увійшли Латвія, Португалія, Панама, Іспанія, Сент-Кітс і Невіс. Вибір країни здійснюється за такими критеріями:

 • мінімальний поріг вартості;
 • можливість переміщення по іншим країнам;
 • податки;
 • терміни оформлення громадянства.

Найпростішу програму отримання паспорта пропонує невелика держава Нового Світу: за нерухоме майно доведеться віддати кілька сотень тисяч євро, натомість громадяни Сент-Кітс і Невіс можуть без віз відвідувати Канади, Ірландії та Великобританія, а також країни, що входять в Шенгенський союз.

У Латвії найнижчий поріг вартості нерухомості. Спочатку видається посвідка на проживання, а через 5 років можна отримати громадянство.

В Іспанії стати громадянином вийде тільки після 10 років проживання у власному будинку.

У Панамі доведеться заплатити найбільшу суму за придбання нерухомого майна, зате паспорт цієї країни дає право безперешкодно переміщатися в зоні Шенгену.

Щоб прийняти зважене рішення, вивчіть всі подробиці процесу отримання паспорта за нерухомість у статті «Громадянство при покупці нерухомості».

В яких країнах найпростіше стати громадянином через шлюб

Найбільш ймовірно і швидко можна отримати паспорт громадянина після вступу в шлюб у таких державах:

 • Іспанія. Рік проживання в законному шлюбі – достатня підстава для отримання паспорта.
 • Португалія. Подавати заяву на громадянство можна відразу після вступу в шлюб.
 • Бразилія. Одразу після реєстрації шлюбу подружжя-іноземець отримує ПНП, а ще через рік – громадянство.
 • Ірландія. Вже через 12 місяців можна претендувати на отримання внутрішнього паспорта.
 • Мексика. Стати громадянином можна через 24 місяці з дня весілля.
 • Колумбія. Претендувати на отримання довічного статусу жителя країни можна тільки після двох років проживання в законному шлюбі.
 • Швейцарія. Шлюб зі швейцарцем дає право на отримання громадянства тільки після 5 років проживання.

Примітно, що подружні стосунки повинні бути законними. Фіктивний шлюб не може бути підставою для отримання внутрішнього паспорта.

Читайте також:  Розмір пенсії у країнах Європи

Громадянство для володарів затребуваних професій

Є кілька держав, які готові поповнити ряди своїх громадян першокласними фахівцями.

Сполучені Штати Америки видають робочі візи, які згодом дають можливість отримати американський паспорт: мігрант по приїзді в США по робочій візі може відразу подавати документи на Green Card. Через 5 років після отримання Грін-карт можна подавати на громадянство.

Професійна імміграція – найпопулярніший варіант і для Канади. Претендент повинен мати вищу освіту, досвід роботи та обов’язково володіти англійською або французькою мовою.

Стати громадянином вийде через декілька років плідної роботи на державу або приватне підприємство, яке справно платить податки.

Великобританії потрібні спеціалісти різних професій, в тому числі й творчих. Ця стабільна країна розробила спеціальну програму в’їзду для таких кандидатів. Звичайно, мова про громадянство відразу не йде, після 4 років можливо отримати посвідку на проживання, а ще через рік можна подати прохання на отримання паспорта.

В Австралії є цілий список затребуваних професій, затверджений урядом. Якщо ви досягли успіху на батьківщині в одній з них, можете спробувати взяти участь в австралійській програмі професійної імміграції. Однак вам ще доведеться пред’явити доказ вашої матеріальної заможності, наприклад, у вигляді банківського рахунку, де є не одна тисяча доларів.

Німеччині ж, наприклад, потрібні висококваліфіковані медичні працівники.

Паспорт

Де можна отримати громадянство за освітньою програмою

В Австралії діє програма освітньої імміграції. Студент повинен самостійно оплатити своє навчання і провчитися в країні мінімум 2 роки. При цьому не обов’язково вибирати найдорожчий ВНЗ – у програмі беруть участь всі державні навчальні заклади. Мета програми – подальше отримання громадянства без регіональних обмежень, за умови, що випускник володіє англійською мовою і впевнений у собі.

За освітньою програмою можна виїхати й до Великобританії. Отримання громадянства в цьому випадку буде складатися з 4 етапів:

 • віза Tier4 на термін навчання;
 • віза Tier4 на строк післядипломного працевлаштування;
 • Indefinite leave to Remain;
 • громадянство.

Усі фінансові витрати на навчання, проживання повністю лягають на плечі студента.

Німеччина також потребує компетентних фахівців, тому готова приймати іноземних студентів у свої ВНЗ.

Зарахування в навчальний заклад провадиться на підставі мінімум 12-річного попередньої освіти та володіння німецькою та англійською мовою на високому рівні. На термін навчання надається віза, через два роки після отримання диплома та працевлаштування – ПМП, громадянство можна отримати через 5-8 років після в’їзду в країну.

Освіта в навчальних закладах Нової Зеландії відкриває для студентів широкі горизонти. Спочатку іммігрант отримує візу на довгострокове проживання з правом працювати, після отримання диплому – робочу візу, і через три роки вісім місяців – заповітне громадянство.

По закінченні навчального закладу Канади випускник отримує робочу візу, статус резидента і потім – канадський паспорт.

Як ще можна отримати громадянство

Ізраїль – держава єврейського народу. З цієї причини уряд країни передусім зацікавлена в поверненні євреїв. У цій країні існує Закон про повернення: єврей, який є володарем Сертифікату про повернення, може легко отримати громадянство Ізраїлю.

Під дію закону підпадають дружина єврея, його діти, онуки та їх дружини. Однак Верховний Суд виніс рішення, за яким євреям, що практикують релігії, відмінні від іудаїзму, не дозволена імміграція до Ізраїлю. Таким чином, підставою для отримання Сертифіката про повернення є релігія.

Читайте також:  Де можна отримати громадянство при купівлі нерухомості

Отримати громадянство можна і за походженням, наприклад, у Польщі. Воно ґрунтується на двох правилах: право крові та право землі. Отримати громадянство по крові можна, надавши документи, що підтверджують наявність родичів польського походження. Такі документи дають право на отримання дозволу на ПМП, а через два роки проживання можна вже клопотати про громадянство.

Отримати паспорт Ірландії також можна за походженням: якщо один з батьків на момент народження дитини був громадянином Ірландії.

Досить легко стати американським громадянином можуть власники Green Card – спеціальної ідентифікаційної карти. Даний документ дає право жити та працювати в США. Через п’ять років після володіння Грін-карт та постійного знаходження в країні можна подавати прохання на громадянство.

Отримати Green Card можна кількома способами:

 • возз’єднання з родичами в США,
 • вступ в шлюб з громадянином Америки,
 • подача прохання роботодавцем,
 • отримання притулку,
 • інвестиції в економіку,
 • бізнес-карта,
 • диверсифікаційна лотерея.

Найбільш негостинні країни

Ми склали список країн, де найскладніше отримати паспорт.

 1. Кувейт. Ця урбанізована країна не дарма перша в нашому переліку. Тут дуже піклуються про фінансовий добробут громадян. А для того щоб отримати паспорт громадянина, необхідно врятувати життя еміра або здійснити подвиг на війні.
 2. Монако. Одна і найбільш розвинених країн світу з відмінним соціальним забезпеченням, медичним обслуговуванням. Отримати громадянство в князівстві можна у віці від 21 року, проживши в Монако мінімум 10 років. Крім того, держава вимагатиме за паспорт гарантії фінансової забезпеченості.
 3. Норвегія. Скандинавська держава надасть громадянство мігранту, який прожив в країні 10 років, отримуючи дозвіл на перебування щорічно, пройшов курс з вивчення мови, не має судимостей і штрафів.
 4. Данія. Майбутнього громадянина влади не один раз проведуть через кола бюрократичних випробувань. Рішення буде прийнято виходячи й з того, чи є у приїжджого нерухомість в країні, яке в нього матеріальне становище і знає він данську мову.
 5. Швейцарія. В цій державі навіть для отримання посвідки на проживання потрібний мовний паспорт – документ, що свідчить про знання державної мови. Майбутній громадянин повинен дотримуватися традиції та звичаї, добре інтегруватися в суспільство.

Країни, в яких дозволено подвійне громадянство

Статус людини з подвійним громадянством відрізняється від тих, хто просто має другий паспорт. Подвійне громадянство визнається лише у випадку, якщо між країнами підписано відповідний договір. Наприклад, у Болгарії з Україною немає подібних угод. Але якщо оформити громадянство в Республіці Болгарія на підставі походження, то ви отримаєте право на друге громадянство.

Уряд Іспанії дозволяє мати другі паспорти лише деяких держав. А ось Чилі має угоду про подвійне громадянство лише з Іспанією.

Паспорт Аргентини може бути іншим, якщо перший – італійська або іспанська. Бразилія також допускає подвійне громадянство, але є деякі обмеження.

Підіб’ємо підсумок

Отримати громадянство можна кількома способами. Якщо ви не бажаєте вступати в шлюб з іноземцем і не є власником затребуваної професії, можна скористатися освітньою програмою. Найпростіший спосіб отримати паспорт – інвестувати в економіку обраної держави. Однак який би метод ви не вибрали, в більшості країн ви отримаєте спочатку посвідку на проживання, а тільки через деякий час – громадянство за попереднім клопотанням.

В Україні можуть легалізувати подвійне громадянство: Відео


Статті по темі