Меню Закрити

Високоякісне лікування зубів в Німеччині

Високорозвинена європейська стоматологія вже давно приваблює тих, хто має не тільки бажання якісно вилікувати зуби в комфортних умовах, але і достатньо коштів для оплати лікування за кордоном. І одна з країн, які прославилися своїми стоматологами, – це Німеччина. Лікування зубів у Німеччині популярне завдяки високій якості, надійності, тривалості, постійному удосконаленню методик лікування і протезування зубів.

лікування та діагностика зубів

Переваги стоматології в Німеччині

Стоматологічна галузь в Німеччині є одним з найбільш інноваційних напрямків у німецькій медицині. Це обумовлено стрімким і безперервним прогресом у сфері цифрових технологій. А наявність достатньо розгалуженої мережі стоматологічних клінік і медичних центрів дозволяють надавати послуги вчасно і без довгого очікування в черзі.

Незаперечною перевагою лікування зубів в Німеччині є надання кожному пацієнту високої якості послуг, які підтверджуються документально. Це передбачає видачу гарантії при установці пломби, протеза, імпланта. А наявність сучасних електронних технологій дозволяє провести будь-яку маніпуляцію на високому рівні.

Для зуботехнічних лабораторій цієї країни характерна прекрасна оснащеність: тут виготовляються високоякісні зубні протези, коронки, імплантати. А також широко використовується в стоматологічних клініках такий матеріал, як кераміка на основі двоокису цирконію, перевагами якого є висока біологічна сумісність, естетичність, міцність і довговічність.

Технічно оснащене сучасне та інноваційне обладнання, яке регулярно оновлюється раз на кілька років, забезпечує точність, надійність, безпека при проведенні будь-якої зубної процедури – від чищення зубів до виконання кістковопластичних операцій. І, звичайно ж, варто врахувати високий професіоналізм і багаторічний досвід німецьких стоматологів, які допоможуть не тільки здобути блискучу посмішку, але й позбавлять від будь-якої стоматологічної проблеми на найближчі кілька років.

Спектр стоматологічних послуг в клініках Німеччини дійсно широкий і охоплює всі напрямки даної галузі:

 • терапевтична стоматологія – лікування зубів та зубних каналів, відбілювання, реставрація, полірування, ремінералізація зубів;
 • зубне протезування;
 • стоматологічна хірургія, в тому числі із застосуванням щелепно-лицевої хірургії;
 • ортодонтія – виправлення прикусу;
 • лікування пародонтозу з застосуванням зубозберігаючіх методик;
 • імплантація зубів будь-якої складності.

Місцеве знеболювання німецькі стоматологи роблять без використання шприца з голкою – замість цього використовують електронні прилади. А новітні досягнення в області молекулярної біології дозволяють проводити перед лікуванням зубів бактеріальну діагностику порожнини рота.

Своєчасна діагностика і профілактика проблем із зубами

Успіх лікування багато в чому залежить від проведення точної і якісної діагностики. Щоб уникнути проблем зі здоров’ям зубів і ясен необхідно регулярно використовувати гігієнічні та профілактичні процедури. Звичайно ж, домашні засоби гігієни не можуть гарантувати захист від можливих проблем з ротовою порожниною. Тому першочергове значення в німецьких клініках має саме профілактика різних захворювань пародонту і зубів. При цьому досвідчені фахівці розробляють індивідуальні програми профілактичних заходів.

Оскільки мета профілактичного обстеження – виявити та запобігти на ранніх стадіях розвитку захворювання, необхідно провести комплексну всебічну діагностику:

 • З допомогою лабораторних досліджень проводиться аналіз слизової оболонки ротової порожнини (губи, язик, піднебіння, щоки), слинні залози, виявляються патогенні мікроорганізми при хворобах періодонта і захворюваннях СОПР, аналізується склад зубного нальоту, вміст періодонтальних кишень.
 • Лазерна діагностика DIAGNOdent дає можливість оцінити стан зубів і діагностувати карієс із застосуванням оптичного збільшення (лупа, мікроскоп, підсвічування) з ймовірністю 95%.
 • Індексна діагностика стоматологічних захворювань складається з декількох груп індексів:
  • для оцінки гігієни порожнини рота;
  • для оцінки стану ясен;
  • для оцінки стану тканин періодонту;
  • для оцінки стану твердих тканин зубів.
 • Досліджуються щелепні суглоби, жувальні м’язи, прикус.
 • Радіовізіографія – рентгенографія, але зі зниженою дозою опромінення приблизно в 15 разів. В результаті виходять чіткі і якісні знімки, які виводяться на комп’ютерний екран.
 • Комп’ютерна томографія для отримання тривимірного зображення щелепи з усіх боків і діагностування запальних, пухлинних захворювань, травматичних ушкоджень. Даний метод має важливе значення при імплантації та подальшої оцінки його стабільності.
 • Для виявлення ризику розвитку пародонтиту застосовується тестування за допомогою ДНК-зонда. Даний тест дозволяє визначити кількість, щільність знаходяться в ясенних кишенях хвороботворних бактерій. Процедура безболісна, проводиться з використанням паперової смужки.
 • Для діагностування карієсу на ранніх стадіях, не піддаються візуальному визначенню, застосовується методика вітального фарбування пошкоджених ділянок. Дана технологія базується на фарбуванні каріозної поверхні зубної емалі, з нанесенням на неї спеціалізованого розчину.
 • Деякі німецькі клініки пропонують послугу генетичного тестування на схильність до хвороб ротової порожнини.

Стоматологія

Естетична стоматологія в Німеччині

Естетична стоматологія в Німеччині націлена не тільки на усунення дефектів і патологій зубо-щелепної системи, але і на досягнення ідеального косметичного ефекту. Адже мати красиву і здорову посмішку, при бажанні прикрашену стразом або дорогоцінним каменем, хочуть багато пацієнтів.

Естетичне пломбування увазі під собою не просто заповнення колишньої каріозної порожнини міцним пломбувальним матеріалом, але і підбір кольору і консистенції цього матеріалу таким чином, щоб він підходив за структурою та зовнішнім виглядом до природного кольору емалі пацієнта. Художня реставрація також полягає в тому, щоб зімітувати максимально природну структуру зуба з допомогою технологій сучасної естетичної стоматології.

Революційної методикою в естетичній стоматології, яка успішно використовується в клініках Німеччини, є технологія люміниров. Це нанесення найтонших вінірів на поверхню зубів без попереднього їх сточування.

Для розуміння: за старою методикою необхідно було шліфувати здорові зуби зі зняттям шару до 2 мм перед нанесенням звичайних вінірів. При бажанні люмініри знімаються, при цьому не завдається шкода «рідним» зубам. Термін їх служби складає понад 20 років завдяки посиленню твердості порцеляни спеціальними кристалами.

Як сучасна альтернатива пломбам при реставрації жувальних зубів широко використовуються зубні вкладки. Вони, як і вініри, виготовляються на основі зліпків з керамічних матеріалів.

Важливою новинкою естетичної стоматології при вирівнюванні зубів є невидимі капи – прозорі пластини, які встановлюються на щелепу. Вони надають форму, повністю повторює форму щелепи пацієнта.

Відбілювання зубів в клініках Німеччини – абсолютно безболісна і безпечна процедура. До сучасним і широко поширеним методів відбілювання зубів відносяться:

 • Фотовідбілювання – використовується гель, до складу якого входить пероксид водню; при опромінюванні гелю ультрафіолетом, відбувається дисоціація перекису і розщеплення пігментів на емалі. Перевага даного методу – досить низька ціна при гарантуванні тривалого результату.
 • Лазерне відбілювання зубів є найбільш ефективною методикою, оскільки дозволяє добитися освітлення на 8-12 тонів. При цьому на процедуру витрачається набагато менше часу, ніж при інших методиках. Посмішка стає білосніжною вже після першого сеансу, а ефект тримається понад 7 років з урахуванням правильного догляду.
 • Метод Air Flow – струмінь повітря з додаванням води та дрібнодисперсного порошку під тиском направляється на зуби і видаляє наліт. На колір емалі даний спосіб впливу не надає, однак видалення нальоту візуально може освітлити зуби. Метод рекомендується використовувати не більше одного разу, в іншому випадку це призведе до сильного витончення емалі.
 • Відбілювання зубів під дією ультразвуку для досягнення оптимального результату проводиться за кілька сеансів, що тривають від 10 до 30 хвилин. У результаті зуби освітлюються на п’ять тонів. Ефект зберігається протягом року. Даний метод рекомендується пацієнтам з чутливою емаллю чинності щадного впливу.

Протезування та імплантація зубів

Суть протезування зубів полягає в тому, щоб відновити функціональність зубного ряду і в цілому поліпшити його зовнішній вигляд. Протезування зубів може стати необхідним в разі отримання фізичної травми, коли частина зубів відсутня, викривлення зубного ряду або неправильного розташування, а також якщо відсутній хоча б один шанс на збереження «рідного» зуба.

Підготовчий діагностичний процес до даної процедури заснований на обстеженні спеціалістом з щелепної ортопедії. Клініки в Німеччині широко використовують інноваційні та найбільш ефективні схеми протезування:

 • мости, включаючи мости з телескопічними коронками, цементні або клейові;
 • імплантати;
 • вініри (косметичні пластинки для заповнення та кольорокорекції зовнішнього шару зуба);
 • штучні коронки, включаючи часткові (заповнюють втрачений фрагмент зуба);
 • часткові протези (знімні моделі для заповнення втрачених частин в ряду зубів);
 • протези моментального виготовлення (інноваційна CAN/CAD технологія, що дозволяє здійснювати протезування в рамках одного візиту до стоматолога, без зняття пластикових зліпків; форму зубів сканують лазерним променем, переводять в цифрову форму, потім відтворюють в кераміці швидкісними мікрофрезами з комп’ютерним управлінням);
 • тотальні протези («вставні щелепи», повна заміна зубів з кращими косметологічними проробками та стабільним кріпленням);
 • комбіновані системи (суміщають властивості деяких перерахованих вище моделей, наприклад, протези на імплантатах).

Якщо в Україні, згідно з офіційною статистикою, близько 60% зубних протезів-«мостів» приходять в непридатність вже через п’ять років після їх встановлення, то стоматологія Німеччини забезпечує їх придатність протягом десятків років.

Імплантація зубів проводиться сучасним методом: в щелепну кістку імплантується штучний титановий штифт, на який і кріпиться імплантат. Цей метод знаходить все більшу популярність в стоматологічній галузі, і німецькі стоматологи бачать в ньому сучасну альтернативу протезування. Перевага зубних імплантатів полягає в тому, що вони забезпечують максимальну функціональність зуба після зрощення з кісткою і яснами, а також володіють довговічністю конструкції.

У Німеччині імплантація зубів вирішує багато проблем, дозволяє уникнути установки знімних протезів, коли інші варіанти неможливі. Перед початком процедури імплантації обов’язково проводиться комплексна діагностика порожнини рота пацієнта. Виконуються аналізи, які дозволяють зробити прогнози щодо ризику відторгнення імплантатів.

Варто пам’ятати, що сама процедура імплантації імплантатів не так складна, як тривалий період повного загоєння щелепи. Тому доцільно дотримуватися регулярне післяопераційне спостереження у стоматологів.

Сучасні та розвинуті технології німецької стоматологічної галузі дозволяють виготовляти протези та імплантати, які є гідною заміною «рідного» зуба без яких-небудь незручностей.

Естетична стоматологія

Дитяча стоматологія

Дитячий напрямок представлено окремою галуззю в німецькій стоматологічній медицині та займається лікуванням молочних і постійних зубів, а також спостереженням за процесом росту щелеп дитини та формуванням правильного прикусу. Профілактичні огляди дітей у стоматолога у Німеччині можливо проходити з самого раннього віку, а саме з 6-8 місяців, коли з’явився перший зуб. Оскільки лікування молочних зубів ведеться досить активно, у дітей не відбувається накопичення запальних реакцій, які могли б негативно вплинути на зачатки постійних зубів.

Для ефективної, а головне, безболісної роботи з маленькими пацієнтами персонал клінік проходить спеціальне навчання, а лікування поєднується з ігровими програмами, що розробляються спеціальні методики діагностики та лікування зубів у дітей. Одне із завдань стоматолога при роботі з дітьми – встановити довірчі відносини та розвіяти страх дитини перед лікуванням.

У дитячій практиці застосовуються різні способи знеболення:

 • поверхнева (за допомогою спеціального гелю);
 • ін’єкційна (з комп’ютерним контролем знеболювання окремого зуба);
 • застосування загального наркозу залежить від віку і дозволяє провести терапію всіх проблемних зубів за одне відвідування стоматолога. Дітям до 3-4 років зазвичай важко виконати навіть ін’єкцію для місцевого знеболювання. Залишається тільки загальний наркоз. Лікар-анестезіолог, член керівного комітету Асоціації німецьких анестезіологів Ельмар Мертенс акцентує, що діти – це не маленькі дорослі. У дітей є схильність до набряку слизових оболонок, тому надзвичайно важливо, щоб на момент лікування у дитини не було інфекції та нещодавно виконану вакцинацію. А після процедури необхідно контролювати насичення крові киснем. Важливо, щоб дитяча стоматологічна клініка була оснащена саме дитячими приладами, масками, дозаторами.

Повний комплекс послуг пропонує один з кращих дитячих медичних закладів Німеччини — Дитяча університетська клініка Святої Марії, розташована в місті Ландсхут в Баварії. В клініку можна приїхати на кілька днів, щоб поєднати лікування зубів з оглядом визначних пам’яток і іншими розвагами. Технології та прийоми, які використовують стоматологи клініки Святої Марії, дозволяють виконувати всі процедури безболісно. Ціни на лікування дітей залежать від виду необхідного лікування.

Беручи до уваги особливості розвитку дитячого організму і його психічну ранимість, дитяча стоматологія має низку принципів для керівництва в роботі:

 • мінімальне травмування зубних тканин при терапевтичних втручаннях;
 • психологічна підготовка дитини перед лікуванням (зазвичай дитячий стоматолог проводить роботу у формі гри, в якій маленький пацієнт бере активну участь, розуміє, що з ним буде відбуватися і навіщо це потрібно зробити);
 • прищеплення і розвиток культури гігієни ротової порожнини в дитячому віці за рахунок низки інструкцій, правил, наприклад, як потрібно чистити зуби або що з’їсти для їх здоров’я.

Вартість стоматологічних послуг в Німеччині

Враховуючи всі переваги, які базуються на високому рівні розвитку стоматологічного напрямку в Німеччині, попит на послуги німецьких клінік з кожним роком збільшується. При цьому їх вартість значно нижче у порівнянні з іншими європейськими країнами.

В даній таблиці вказані орієнтовні ціни, які містять супровід перекладача і матеріали:

Вид послуг Ціна, євро
Обстеження, рентген, діагностика 65
Тест на агресивні бактерії 190
Професійна чистка зубів 120
Відбілювання з індивідуальною каппою 280-320
Відбілювання окремих зубів внутрішнє (“мертвий” зуб)/зовнішній 60
Хірургічне видалення 1 зуба 850
Лазерна обробка ясен верхньої та нижньої щелепи 1200
Вимірювання щелепи 480
Анестезія (повна) 1500
Суглобова терапія 650
Лікування пародонтозу 1320
Лікування кореня зуба 500
Постановка порцелянових вінірів за 1 зуб 650
Золота коронка 600
Часткова золота коронка (т. зв. вкладка) 600
Коронка на каркасі із золота з облицюванням керамічною 650
Керамічна вкладка на керамічному каркасі з облицюванням керамічною 730
Керамічна коронка на керамічному каркасі з облицюванням керамічною 730
Керамічна вкладка «Церек» 680
Керамічна коронка «Церек» F1 470
Керамічна коронка «Церек» F2 520
Керамічна коронка «Церек» F3 580
Імплантація, за 1 зуб 1000
Утворення нової кісткової тканини 500-800
Додаткові роботи по супраконструкції 100
Супраконструкція 1100

Передові відділення та стоматологічні центри в Німеччині

Існує загальноприйнята думка, що краще стоматологічне лікування можна отримати в університетських клініках Німеччини. Стоматологічні відділення тут оснащені найсучаснішим обладнанням, яке регулярно оновлюється, кращі лікарі беруть участь в науково-практичній діяльності та щільно співпрацюють з провідними світовими фахівцями, тому володіють великими знаннями та практикою.

Кращі стоматологічні центри функціонують в університетських клініках Аахена, Фрайбурга, Дюссельдорфа, Гамбурга, Мюнхена, Штутгарта. Користується авторитетом відділення стоматології Мультидисциплінарного міжнародного інституту неврологічних наук в Ганновері.

Одне з кращих європейських стоматологічних установ – Центр Музенхоф в Дайдесхаймі, заснований родиною спадкових лікарів Гербергів. Більшість пацієнтів Центру — ділова еліта Європи. З 2013 року Музенхоф надає можливість лікуватися й українцям.

Стоматологічна клініка “Діадентіс” Штефана Шміда з відділеннями в Дюссельдорфі та Ессені заслужила повагу пацієнтів своєю філософією лікування, яка полягає у збереженні пацієнтові його власних зубів на все життя.

Стоматологи в Дюссельдорфі пропонують послуги з лікування, протезування та імплантації зубів, застосовуючи при цьому самі передові методики лікування. У місті знаходиться клініка «Dentalaesthetica» – одна з провідних німецьких медичних стоматологічних центрів, клініка «Ессен» – при ній працює лабораторія з виробництва протезів.

Однією з найбільших і популярних клінік Німеччини є Університетська клініка міста Дюссельдорф. Тут функціонують науково-дослідні лабораторії, досягнення яких активно застосовуються в практичній діяльності. Відділення, палати, а також операційні центри мають у своєму розпорядженні все необхідне сучасне обладнання, що володіє високою точністю та ефективністю. У складі університетської клініки діє Клініка щелепно-лицевої хірургії під керівництвом Норберта Р. Кюблера.

Корисні нюанси

У будь-якому випадку лікування за кордоном вимагає певних витрат з урахуванням перельоту до місця призначення і самих цін на послуги. Тому так важлива можливість зменшення витрат при зверненні до німецького дантиста. І такі способи існують.

Нерезиденти, у яких є дозвіл на проживання у ФРН, можуть частково покрити витрати на лікування звичайної державної страховкою: це може бути простий профілактичний огляд або видалення частково зруйнованого зуба.

Але якщо необхідно пломбування, протезування, вирівнювання за допомогою якісних і вельми недешевих матеріалів, то тут допоможе додаткова приватна медична страховка. Вартість такої страховки варіюється від 10 до 50 євро в місяць.

Ще в Німеччині існує таке поняття, як бонусний зошит. При кожному річному контрольному огляді стоматолог ставить штамп у цей блокнот. І якщо звичайна страховка зазвичай може покрити 50 % від вартості послуг, то наявність п’яти таких штампів від стоматолога через п’ять років допоможе відшкодувати 60 %, а через десять років – 65 %. Але є нюанс: при пропуску хоча б одного річного огляду вважати штампи доведеться заново.

Висновок

Свідченням якісної стоматології Німеччини є самі жителі країни. Держава гордо займає передове місце у світовому рейтингу по здоров’ю зубів громадян. Важливим чинником такої тенденції є своєчасна профілактика можливих проблем із зубами. Згідно зі статистикою, понад 70% німецьких підлітків не мають навіть карієсу, а велика частина пенсіонерів зберігають свої зуби до глибокої старості.

У Німеччині працюють тільки найкращі фахівці, які підтверджують свою кваліфікацію на результативному прикладі вже протягом багатьох років.

Стоматологія в Німеччині: Відео

Статті по темі