Меню Закрити

Як отримати паспорт Євросоюзу українцю


Багато українців готові на все, щоб тільки стати власником паспорта однієї з країн Євросоюзу. Така затія варто витрат грошей і часу. Однак спочатку краще дізнатися, які переваги дає паспорт Євросоюзу, а потім приймати для себе остаточне рішення, чи братися за таку задачу.

Отримати паспорт ЄС українцям

Переваги європейського громадянства

Говорячи загальними словами, українців манить краще життя. Навіть ВНП, отриманий в ЄС, вже суттєво розширює права іноземця.

Але якщо вдасться оформити громадянство в одній з держав Євросоюзу, людина отримає масу привілеїв:

  • право жити в економічно розвиненої і благополучній країні;
  • вільно подорожувати по державам ЄС і країн-членів Шенгенської зони;
  • отримувати якісну освіту;
  • будувати кар’єру;
  • користуватися соціальними благами, державними гарантіями;
  • отримувати медичну допомогу високої якості.

Нерідко над питанням – як отримати паспорт в ЄС замислюються цілі сім’ї. І це гідна мета – можна закласти надійний фундамент на майбутнє дітей.

Способи отримання європейського громадянства для українців

Як правило, приїжджим доводиться довго чекати моменту, коли нарешті можна подавати документи на паспорт ЄС. В залежності від країни, на це йде від 7 до 12 років. Також має значення обраний шлях до бажаного громадянства.

Натуралізація

Фактично це означає, що іноземець вже прожив в одній з держав Євросоюзу досить довго, і у нього є підстави залишатися там далі.

Які саме причини є вагомими:

  • возз’єднання з сім’єю;
  • навчання;
  • працевлаштування;
  • покупка нерухомості.

Необхідно дізнаватися індивідуально в обраній країні, коли можна говорити про наявність вагомих приводів для надання громадянства. Оскільки кожна держава керується власними правилами.

Репатріація

Багато європейські країни тільки вітають бажання колишніх співвітчизників повернутися на батьківщину. Як правило, пільгове надання статусу громадянина можливо, якщо у претендента найближчі предки жили в Євросоюзі. Це потрібно підтвердити документально. Але при цьому зазвичай вимагається знання державної мови, основ історії, законодавства.

Оскільки будь-яка держава зацікавлена, щоб приїжджі швидко і без проблем консолідувалися в місцеве суспільство.

Біженство

У деяких європейських країнах радо приймають мігрантів, які залишили батьківщину з-за утисків. Тільки доведеться довести, що дискримінація та загрози здоров’ю і життю людини дійсно відбувалися.

Читайте також:  Де можна отримати громадянство при купівлі нерухомості

Категорія «особливі випадки»

Практично в будь-якій європейській країні готові вислухати приїжджого, який не входить до жодної з перелічених категорій. І, можливо, навіть отримає громадянство, якщо його особливу ситуацію вважатимуть дійсно цікавою, гідною втручання та надання європейського паспорта.

Де простіше отримати паспорт ЄС: список країн

Замислюючись про імміграцію, варто вивчити тенденції 2020 року, щоб розуміти, в якому напрямку краще докладати сили. Деякі країни Євросоюзу ставлять безліч перешкод перед мігрантами, які мріють залишитися на території об’єднання на ПМЖ. Інші ж держави більш гостинні.

Латвія. В цій країні процедура отримання громадянства для українців порівняно проста. Наприклад, цілком реально оформлення паспорта через п’ять років після життя в державі.

Угорщина. В цій державі слід залишатися протягом 8 років для того, щоб потім подавати документи на громадянство. Але є і більш спрощені способи: в разі репатріації або вступу в шлюб з місцевим жителем. Якщо ж буде доведено угорське походження, громадянство готові надати і через рік.

Болгарія. Тут відносно легко отримати вид на проживання. Найпростіше добитися бажаного документа, зробивши інвестиції – від 1 млн. в місцевій валюті. Але важливо знати, що в Болгарії неприпустимо подвійне громадянство. Тому доведеться відмовитися від українського паспорта.

Іспанія. Щоб жити в прекрасному кліматі, насолоджуватися природними дарами, якими багата ця країна, користуватися усіма правами і соціальними благами, потрібно прожити в ній 10 років. Це загальне правило, яке діє щодо всіх українців. Але іноді терміни урізують: біженцям, у разі вступу в шлюб з місцевим жителем.

Греція. Щоб стати щасливим володарем грецького паспорта, тут треба прожити 7 років. Підставою для надання громадянства може послужити шлюб з місцевим жителем, переїзд з метою навчання і працевлаштування.

Як оформити паспорт громадянина ЄС

Незважаючи на те, що держави Євросоюзу можуть висувати різні вимоги, є загальні правила надання громадянства. Наприклад, на нього не варто розраховувати, не маючи за спиною досвіду тривалого проживання на території міждержавного об’єднання.

Основні вимоги до претендентів

Перед тим як отримати паспорт Євросоюзу, доведеться пройти такий етап, як оформлення ВНЖ. Цей статус дозволяє перебувати в європейській країні до одного року. Далі його зазвичай без проблем подовжують, часом можлива пролонгація відразу на 24 місяці.

Читайте також:  Нове життя за кордоном: бізнес-імміграція

Щоб стати громадянином однієї з держав ЄС, важливо демонструвати законослухняність. Також треба готувати документи: перелік залежить від підстав для отримання паспорта, від країни, де і належить проходити процедуру.

Порядок і строки отримання

Який саме алгоритм дій належить виконати, залежить від норм законодавства конкретної країни. Те ж саме справедливо і щодо термінів надання громадянства. Але найчастіше доводиться налаштовуватися на тривале очікування, особливо якщо зважати на час, який належить прожити в країні, перш ніж подавати документи на паспорт. Втім, у виняткових випадках можливе оформлення громадянства і за півроку.

Вартість оформлення паспортів євро

У скільки саме коштуватиме бажаний документ, що залежить від держави. Кожна країна встановлює власні тарифи. Але ще можна сказати, що окремі держави «продають» паспорти. Маються на увазі інвестиції в нерухомість або інші сектори економіки. Наприклад, громадянином Кіпру можна стати за 2,5 млн. євро.

Громадянство Євросоюзу: Відео


Статті по темі