Меню Закрити

Відмінність імміграції та еміграції

Світ, в якому ми живемо у 2024 році, далекий від ідеального устрою. Кризи періодично виникають навіть у, здавалося б, стабільних державах. Не кажучи про країни, де політичні колапси, депресивна економіка та обмежена пропозиція роботи змушують жителів покидати насиджені місця в пошуках нових можливостей. На жаль, таким людям доводиться на власному досвіді пізнати, що таке імміграція й еміграція.

Переїзд в іншу країну

Сучасна міграція

Процес глобалізації постійно збільшує кількість громадян, що живуть за межами рідної країни. За даними Організації Об’єднаних Націй, в даний час налічується понад 244 млн мігрантів: на 40% більше, ніж у 2000 році.

232 млн осіб в рік стає міжнародними мігрантами та ще 740 млн переміщуються всередині країни. Багато переїжджають, тому що у них немає вибору. Це вимушена міграція; в Україні вимушені мігранти поділяються на вимушених переселенців і біженців.

Інші покидають країну добровільно. Поняття міграції передбачає територіальне переміщення людей з однієї частини країни, світу) в іншу, при цьому перетинаються зовнішні або внутрішні адміністративно-територіальні межі.

Імміграція та еміграція в міграційному процесі

Міграційні потоки формують переміщаються особи. Їх можна розділити на підгрупи за напрямами та причин, які викликали ці зміни.

Імміграція та еміграція – це переїзд людей в інший регіон чи іншу країну проживання. У чому ж тоді відмінність від імміграції еміграції?

Імміграція населення — це в’їзд в країну, тобто міграція в нову країну, де людина збирається обґрунтувати своє житло. Слово «імміграція» використовується з прийменником «в»: в Німеччину, в Іспанію.

Еміграція — це виїзд з країни, тобто міграція стосовно держави, в якій людина проживала раніше. Тому еміграція завжди «з». Наприклад, з України. Вживання словосполучення «еміграція в США» буде неправильним.

Ще одним частим питанням є різниця між іммігрантами та емігрантами. Річ у тім, що їм одночасно може бути один і той же чоловік. Для країни, з якої він поїхав, людина вважається емігрантом, а для приймаючої держави – іммігрантом. Але їх можна об’єднати загальною назвою – мігранти, тобто які переїхали в іншу державу як для тимчасового, так і для постійного проживання. Дізнайтеся як краще емігрувати з України в Європу.

Іммігранти, які в’їжджають в Євросоюз з країн третього світу, повинні отримати візу для відвідування певних країн і пройти імміграційний контроль. Вони не отримують допомогу держави у вигляді допомоги або житла, але при правильному оформленні документів, дотримання умов проживання, наявності дозволу на роботу або грошових коштів на утримання себе і своєї сім’ї, що можуть отримати тимчасовий вид на проживання (ВНП), потім постійний вид на проживання (ПМП) та громадянство. Але при порушенні законодавства країни проживання можуть бути затримано та депортовано.

Чому та куди мігрує населення

Що викликає міграцію, куди, навіщо і чому їдуть люди, досліджують демографи та статисти, адже міграція впливає на політику, економіку і культуру країни в’їзду і на країну виїзду, позбавляючи другу робочої сили та молодого інтелекту.

Міграція відбувається з таких причин:

  1. Економічні: пошук роботи, кращих умов для життя і бізнесу, створення сім’ї в іншій країні.
  2. Політичні: національна і расова дискримінація, тероризм.
  3. Військові: військові конфлікти, загроза життю

Незважаючи на відсутність загальновизнаного визначення мігранта, Міжнародна організація з міграції (МОМ) кваліфікує мігрантів як тих, хто виїжджає в пошуках «особистого зручності», в результаті вільного вибору; до таких відносяться і люди, які їдуть в інше місце проживання з економічних причин. Сюди відноситься трудова міграція. Ті, хто переміщується з політичних і військових причин, відносяться до вимушених мігрантів.

Міграція населення

Куди найбільше мігрували

Природне бажання людини мати забезпечену комфортне життя формує напрями міграційних потоків, які ведуть в благополучні країни. Такими є держави, де є доброзичливе ставлення до іноземців, сформоване або історично, або з економічних причин.

Розвинені держави також зацікавлені в залученні насамперед висококваліфікованих працівників і інвесторів; вони складають 30% світової економічної міграції. Ця тенденція стала елементом політики багатьох держав.

Після економічної кризи 2008 року європейські країни прийняли зміни в законодавстві, які спрощують легалізацію висококваліфікованих фахівців та інвесторів.

За допомогою прибулих створюється конкурентне бізнес-середовище, активізується інтелектуальний і енергетичний потенціал, а також, що важливо для європейських країн, відбувається омолодження населення шляхом залучення молоді. Інвестори підсилюють економіку грошовими вливаннями. Якщо вам цікаво знати як і де можна отримати громадянство за інвестиції, читайте цей матеріал.

На підставі статистичних даних ООН і Світового банку компанія U. S. News and World Report склало рейтинг країн, найбільш розташованих до іноземців:

  1. Швеція,
  2. Канада,
  3. Швейцарія,
  4. Австралія,
  5. Німеччина,
  6. Норвегія,
  7. США,
  8. Нідерланди,
  9. Фінляндія,
  10. Данія.

Країни, з яких виїжджають

За свідченням соціологів і демографів, а також імміграційних служб, теперішні мігранти – це здебільшого колишні громадяни таких країн, як Сомалі, Албанія, Нігерія, Гамбія, Іран, Пакистан, Косово, Малі, Афганістан, Еритрея, Сирія і країни Африки.

Сучасні процеси рееміграції

Міграція відбувається також і за рахунок рееміграції та репатріації:

  • Рееміграція – повернення емігрантів в країну громадянства, постійного проживання або походження. На прикладі України можна говорити про зростання кількості повернулися на батьківщину до 15 тис. осіб на рік. Після розпаду СРСР в країну повернулися діячі культури та мистецтв, які емігрували з України в часи СРСР. Останнім часом повертається багато етнічних німців, які покинули країну в 90-ті роки, які не пристосувалися до менталітету німецького суспільства.
  • Репатріація в буквальному перекладі означає «повернення на рідну землю». Це повернення на батьківщину предків. Чинні законодавчі норми більшості держав описують процес повернення та умови, за якими співвітчизники можуть репатріюватися. Наприклад, у Німеччині програма по поверненню на батьківщину називається “пізні переселенці“. Програма переїзду в Україну регламентується указом Президента і поправками до нього, із зазначенням заходів щодо підтримки громадян, які проживають за кордоном і бажають повернутися.

Країни, привабливі для переїзду

Крім пошуку нових можливостей і роботи, що робить експатріантів щасливими в нових будинках? Щоб знайти відповіді на деякі з цих питань, глобальна мережа спільнот InterNations опитала більш ніж 14 тис. експатріантів в 191 країні.

Еміграція з України

Ось п’ять країн, які складають привабливі напрямки для переїзду, згідно Expat Insider Survey:

  • Тайвань – комфорт західної життя, вартість життя нижче, ніж в інших азіатських столицях, теплий клімат.
  • Мальта – європейська країна з історичними пам’ятками, яскравою культурою, прийнятною податковою системою.
  • Еквадор – дружнє ставлення, гарне здоров’я, смачна і дешева їжа, непогані можливості знайти роботу.
  • Мексика – гарний клімат, доброзичливі люди, дешеві продукти.
  • Нова Зеландія – природна краса країни, високий рівень охорони здоров’я.

Про те, які країни обирають для переїзду наші співвітчизники, ви можете дізнатися зі статті «Найкращі країни для еміграції з України».

Висновок

Переїзд в іншу державу пов’язаний з матеріальними витратами, емоційно-культурної адаптацією, подоланням мовного бар’єру і труднощами розуміння менталітету місцевих жителів. Але є і позитивна сторона – можливість реалізувати себе в новому місці з «чистого аркуша». Підвищена концентрація зусиль і енергії веде людину до тих цілей і успіху, за якими він і вирушив у імміграцію. Якщо вам цікава тема міграції та ви бажаєте стати громадянином іншої країни, дізнайтеся більше про способи отримання громадянства в нашій статті.

Імміграція. Як і куди переїхати: Відео

Статті по темі