Меню Закрити

Нове життя за кордоном: бізнес-імміграція


Сформована в Україні ситуація — одна з причин, за якими наші співвітчизники прагнуть покинути батьківщину та облаштуватися в державі зі стабільною економікою. Найбільш поширені схеми легалізації статусу емігранта у 2021 році: законне працевлаштування, укладення шлюбу з громадянином країни, закордонні інвестиції та бізнес-імміграція. Останні два варіанти обирають заможні українці. Іноземні держави привертають не тільки рівнем життя, але також більш прийнятними умовами ведення бізнесу і можливістю розмістити кошти в безпечні економічні зони.

Відкриваємо бізнес в іншій країні

Суть і переваги бізнес-імміграції

Потрібно визнати, що умови для організації та ведення власної справи в Україні далеко не ідеальні:

 • реєстрація фірми супроводжується складними та тривалими бюрократичними заходами;
 • викликає побоювання корупція;
 • фінансові установи встановлюють непомірно високі процентні ставки на кредитування бізнесу;
 • влада держави зосереджена на політичних іграх, приділяючи мало уваги потребам нових підприємців.

До переваг зміни місця проживання бізнесмена і його компанії можна віднести:

 1. Можливість стати іноземним підданим.
 2. Диверсифікація активів і ризиків.
 3. Податкові пільги.
 4. Кредити за прийнятними відсотковими ставками.

Зваживши за і проти, українці вирішують перенести свої ділові інтереси за межі рідної країни допомогою одного зі способів:

 • інвестиції в місцеву економіку;
 • переміщення діючого бізнесу;
 • відкриття нової справи з нуля (наприклад, у Німеччині);
 • купівля готової закордонної фірми (наприклад, у Польщі).

Бізнес-еміграція відповідає й інтересам приймаючих держав. Цей процес спрямовує кошти в казну, веде до зростання кількості робочих місць і розвиває ринок, підвищуючи якість товарів і послуг. У зв’язку з цим навіть розвинені країни готові йти назустріч іноземним бізнесменам, в тому числі спрощуючи схему отримання посвідки на проживання, а потім ПМП і громадянства.

Найкращі країни для бізнес-імміграції

Головне завдання підприємця, котрий має намір вести бізнес за кордоном, — вибір держави для переїзду. Кожна країна зацікавлена в залученні закордонних підприємців, але не всюди діють однакові вимоги до іноземних інвесторів. До того ж зі зміною умов у світі час від часу змінюються міграційні правила, тому якщо ви готові діяти, варто досліджувати рейтинги кращих країн для переїзду.

Оформлення документів

При складанні цього переліку зазвичай враховується безліч факторів:

 • мінімальна сума інвестицій;
 • вимоги до наявності у претендента досвіду;
 • терміни вкладення коштів;
 • необхідність сплати зборів до різних фондів і розмір підсумкової суми;
 • наявність «карантину» – терміну, який повинен пройти від моменту реєстрації компанії до початку її роботи.

Щоб еміграція з України пройшла гладко, варто вдатися до допомоги консультантів у галузі права, податків і бухгалтерії. Вони підкажуть, які труднощі можуть виникнути на шляху бізнес-мігранта і як їх подолати.

Бізнес в європейській країні

Ведення бізнесу в Європі для ділових людей — це насамперед можливість зберігати та примножувати кошти в надійному фінансовому закладі, а також відсутність побоювань з приводу нестабільності національної економіки. Велике значення має і можливість розширювати мережу філій своєї фірми по всій території Європейського союзу.

Більшість держав ЄС охоче надають іноземним бізнесменам посвідку на проживання (ПНП) у розрахунку на появу нових фірм, які справно будуть поповнювати державний бюджет та допоможуть скоротити рівень безробіття за рахунок створення додаткових робочих місць. Детальніше дізнатися про бізнес-імміграцію в Німеччину можна тут.

З цією метою були розроблені привабливі інвестиційні програми. Щоб стати резидентом, не обов’язково вкладати величезні кошти — наприклад, Польща надає таку можливість навіть власникам малого бізнесу.

Країна Сума інвестицій Переваги
Австрія € 10 000 000 у венчурний фонд, компанію, яка створює робочі місця або займається експортом товарів. Знання німецької не обов’язково. ПНП продовжується кожні 2 роки, ПМП через 5 років.
Андорра 400000 Через 3-4 місяці видається 2-річний ВНП. Після цього статус продовжується на 2, потім на 3 роки. В кінці оформляється 10-річна карта.
Відсутність податкових зборів з нерезидентів за дивіденди та відсотки.
Бельгія € 50 000-250 000 Знання місцевих мов не обов’язково.
Продовження
ПНП кожні 2 роки.
Через 3 роки — ПМП, а через 5-7 років — право на громадянство.
Болгарія Поворотні 5-річні інвестиції: € 512 000 для ПМП або прискореної схеми прийняття у громадянство. Пожертвування в розмірі 305 000 € (при отриманні ПМП — 195 000 €, а потім при оформленні громадянства ще 110 000 €). ПМП, а потім громадянство через 5 років або прискорена схема отримання статусу громадянина за рахунок додаткової інвестиції у розмірі 512 000 €.
У другому випадку – ПМП і право клопотати про громадянство через 12 місяців.
Великобританія Інвестори: придбання на 2-10 млн £ акцій або облігацій.
Підприємці: вкладення в бізнес від 200 000 £.
Дохід за облігаціями становить 1-2 % річних.
З-річна ПНП, який потім продовжується ще на 2 роки, після чого ПМП. Громадянство через 6 років проживання.
Термін прийняття рішень за заявами — до 3 місяців. Учасникам програм «підприємець» і «інвестор» не потрібно надавати документи про наявність бізнес-досвіду. Інвестовані кошти можуть бути успадковані.
Угорщина Облігації вартістю 300 000 € не менш ніж на 5 років. Покупцем може бути фізична особа або компанія, в якій здобувач є мажоритарним акціонером. Інвестор отримує 5-річне ПМП. В заяву можна включити дружину, батьків заявника та дітей до 18 років. Діти старшого віку включаються до заяви, якщо є документи, що підтверджують їх залежність від батьків.
Карта дає власнику право на постійне проживання в Угорщині та перебування протягом 3 місяців з 180 днів у Шенгені. У разі 8-річного проживання в країні та здачі тесту на знання мови можна розраховувати на отримання угорського громадянства.
Німеччина Законодавство не містить встановленої суми для бізнес-іммігрантів. У §21 Закону про перебування в ФРН «Самостійна діяльність» сказано, що фірма повинна представляти інтерес для економіки країни, а бізнесмен – розташовувати достатніми засобами (власними або позиченими) для її відкриття. Відсутність вимог до кількості співробітників і мінімальною величиною прибутку. Знання мови не обов’язкове.
ПНП на 1 рік для всієї родини інвестора. ПМП через 3 роки. Семирічне проживання дає право клопотати про німецьке громадянство.
Греція Наявність бізнес-плану і кошти на старт компанії від 60 000 €.
Більш вигідна форма власності — ТОВ з мінімальним статутним капіталом 4500 €.
Вкладення в економіку — від 300 000 €.
ПНП на 2 роки. Успішна діяльність і позитивна фінансова динаміка — підстава для продовження статусу на 2 роки. Інвесторам надається ПНП на 3 роки.
Через 7 років право отримати громадянство.
Ірландія Придбання цінних паперів вартістю понад 2 000 000 €; 3-річні інвестиції від 1 000 000 €; дарування 500 000 €.
Підприємці вкладають від 300 000 € і створюють щонайменше 2 робочих місця. Засновники стартапу або інноваційного проекту вносять 75 000 €.
ПНП на 2 роки, потім на наступні 3 роки, і отримання ПМП.
Через 5 років проживання в країні — ірландське підданство.
Іспанія 500 000 € в нерухомість;
1 000 000 € в бізнес;
2 000 000 € в цінні папери.
ПНП на 5 років, громадянство через 10 років проживання.
Італія Установа ФОП без статутного капіталу або ТОВ ПНП через 3 роки
Кіпр Вкладення в нерухомість в новобудові, акції або цінні папери вартістю 2 000 000-2 500 000 €. Термін окупності інвестицій від 3 років. Громадянство через 7-8 місяців.
Найбільш лояльний податковий режим в ЄС. Дивіденди, проценти та роялті не обкладаються податком. Для інвесторів-мігрантів діють індивідуальні податкові ставки (бізнес і операції з нерухомістю).
Найнижчий в ЄС податок на прибуток корпорацій — 12,5%. ПДВ — 19%.
Латвія Купівля нерухомого майна вартістю 250 000 €.
Придбання безпроцентних облігацій на суму від 250 000 € терміном на 5 років одночасно зі сплатою неповернутих внесків в місцевий бюджет (25 000 €).
Через 2-3 місяці можна приступати до оформлення ПНП на 5 років. Членам сім’ї ПНП видається без додаткових внесків.
Мальта Для участі у програмі:
● на 5 років вкласти 250 000 € в цінні папери;
● придбати нерухоме майно вартістю 320 000 € (для південних регіонів або о. Гоцо ставка нижче) або орендувати приміщення вартістю від 12 000 € (10 000 € на о. Гоцо або на півдні острова) терміном на 5 років;
● внести збір у розмірі 30 000 €;
● підтвердити щорічний дохід (від 100 000 €) або капітал розміром від 500 000 €.
ПНП, отриманий за цією програмою, не зобов’язує перебувати на Мальті протягом певної кількості днів в році.
Індивідуальна програма громадянства для великих інвесторів, учасникам якої паспорт видається вже через 12-14 місяців.
Португалія Покупка нерухомості на суму 350 000-500 000 €. ПНП або «золота віза».
Через 5 років можна оформити ПМП і через 12 міс. клопотати про громадянство
Франція 1 – 2,5 млн євро.
Кошти повинні бути вкладені в нову інвестиційну компанію. Одна частина капіталу вкладається в житлову нерухомість, інша йде в державно-приватний інвестиційний фонд.
Вкладення дають право на одержання 10-річного ПМП. Статус не робить вкладника податковим резидентом та не зобов’язує проживати на території країни.
Через 5 років вся сім’я власника карти може клопотати про отримання громадянства.
Інвестор, що зберіг центр життєвих інтересів в іншій країні, не є французьким податковим резидентом.
Чехія Наявність 10 000-100 000 € на рахунку претендента. Не обов’язково знання мови. ПНП продовжується кожні 2 року, через 5 років — ПМП, через 7 — громадянство.
Швейцарія Підписання податкових контрактів з окремими кантонами (від 300 000 CHF щорічно протягом не менш 5 років). Отримання ПНП на 1 рік без права здійснювати трудову діяльність.
Низькі податки на ведення бізнесу.
Читайте також:  Що таке Blue card в Європі

Як видно, міграційна політика країн ЄС досить сувора. Іноземний інвестор не завжди може розраховувати на постійне місце проживання (ПМП) і громадянство лише тому, що вклав кошти в місцеву економіку. Ніякі компанії-посередники не в змозі допомогти отримати цей статус. Доведеться діяти відповідно до місцевих вимогам, що пред’являються до мігрантів. Почитати про основні способи отримання громадянства можна в нашому матеріалі.

Зате власник паспорта громадянина однієї з країн об’єднання зможе згодом оселитися і працювати в будь-якій державі ЄС по блакитній карті.

Якщо головний мотив інвестора — отримання паспорта ЄС, варто звернути увагу на програми інвестування в економіку Мальти, Кіпру чи Болгарії.

У цих країнах отримати громадянство простіше і швидше, ніж в інших державах спільноти.

У Польщі поки що немає програм оформлення ПМП в обмін на інвестиції. Щоб там влаштуватися, іноземець може відкрити підприємство, наприклад, ТОВ, і отримати посвідку на проживання терміном на 1-2 роки з можливістю продовження. Щорічний оборот фірми повинен складати від 10 000 €. Підвищити шанси на легалізацію статусу можна за допомогою створення робочих місць для місцевого населення.

Переїзд в іншу країну

Імміграція в інші країни

Держави в інших частинах земної кулі також готові за вкладення в економіку або за одноразову дарування коштів в казну надати іноземцю та членам його сім’ї посвідку на проживання, ПМП, в деяких випадках – навіть громадянство за прискореною схемою.

Країна Сума інвестицій Переваги
Австралія Business Innovation stream: засновники нового бізнесу інвестують 500 000 AUD.
Investor stream: вкладення від 1 500 000 AUD.
Significant Investor stream: приміщення від 5 000 000 AUD у відповідні проекти.
Вся сім’я отримує ПНП, через 2-4 роки — ПМП (віза 888), а через 5 років — австралійське підданство.
Антигуа і Барбуда 125 000-400 000 $ Паспорт для всієї родини через 3 – 5 місяців. Документ забезпечує право безвізового в’їзду в Канаду, Великобританію і всі шенгенські країни.
Скасовано прибутковий податок.
Вануату Дарування 200 000 $, якщо звертається один претендент. Родини до 4 осіб дарують 235 000 $.
У цю суму вже включені збори за перевірку благонадійності, адміністративні збори, оплата роботи ліцензованих агентів.
Термін оформлення — 2 місяці. Громадянство для дарувальника і його сім’ї. Безвізовий рух в Шенген і 115 країн світу.
Відсутній прибутковий і ряд інших податків.
Гонконг З 2014 року можлива імміграція через реєстрацію компанії або придбання готового бізнесу. Суми обговорюються окремо. ПНП в податковій гавані АТР. Видається на 1 рік, потім його можна продовжувати кожні 24 місяці. Через 7 років — ПМП. Статус громадянина отримати неймовірно складно.
Гренада 350 000 $ в нерухомість (окремо оплачується неповоротне мито: для сім’ї з 4 осіб — 50 000 $, доплата за кожну додаткову людину — 25 000 $).
Дарування у фонд розвитку острова суми у 200 000 $ при зверненні одного претендента або сім’ї до 4 осіб. Якщо сім’я велика, за кожного додаткового члена доведеться доплатити по 25 000 $).
Перевірка благонадійності:
5 000 $ за повнолітніх членів сім’ї та по 2 000 $ за дітей 12 – 17 років.
Через 3 місяці громадянство для всіх, хто вказаний в заяві. Паспорт дозволяє відвідувати Сполучене Королівство, Канаду та країни Шенгену.
Невеликій сім’ї оформлення громадянства через дарування обійдеться на 100 000 $ дешевше, ніж подібні програми на Антигуа і Сент-Кітс.
Канада (з 2014 року тільки для провінції Квебек) Безвідсоткове вкладення 800 000 канадських доларів на 5 років під урядові гарантії. Учасник повинен мати досвід у бізнесі та розташовувати активами на суму понад 1 600 000 CAD.
Другий варіант: пожертвувати 220 000 CAD.
Статус ПМП для інвестора і його сім’ї. Пасивний тип інвестування — вимоги до працевлаштування і проходження бізнес-плану не пред’являються. Вкладення без ризику — канадське уряд гарантує повернення внесених коштів через 5 років.
Через 3-4 роки фактичного проживання — можливість клопотати про громадянство для всієї родини.
Нова Зеландія 1 000 000-7 000 000 $ Вся сім’я отримує ПНП на термін 3 – 4 роки, після цього звертається за ПМП.
Сент-Кітс і Невіс 400 000 $ в нерухомість (плюс реєстраційні внески: від заявника — 50 000 $; за шлюбного супутника і дітей віком до 18 років — по 25 000 $; за неодружених дітей 18 – 25 років — по 50 000 $).
Внесок у Фонд Диверсифікації Цукрової Галузі: один заявник — 250 000 $, сім’я з 4 чоловік (дружина і діти до 18 років) — 300 000 $. За додаткових членів сім’ї по 25 000 $. Реєстраційна оплата не стягується.
Додатковий платіж — перевірка благонадійності: 7 500 $ від апліканта і по 4 000 $ від кожного члену родини старше 16 років.
До кінця березня 2018 року діє пропозиція: громадянство за пожертвування 150 000 $ у Фонд відновлення після урагану. Кошти перераховуються лише після схвалення громадянства.
Протягом 3 місяців видається статус громадянина всім членам сім’ї. Безвізове відвідування Великобританії, Канади, країн Шенгену.
Через 5 років дозволений продаж нерухомості.
Сент-Люсія Дарування Економічний Фонд: один аплікант — 100 000 $, разом з дружиною — 165 000 $, сім’я з двома залежними дітьми — 190 000 $. Доплата за додаткових членів сім’ї — по 25 000 $.
Інвестиції в схвалену нерухомість вартістю від 300 000 $ (окремо сплачуються податки, реєстраційний та процесуальний збір).
5-річне вкладення в облігації: 500 000 $ — один претендент, 535 000 $ — подружня пара, 550 000 $ — сім’я з двома дітьми, по 25 000 $ за додаткових членів сім’ї. Адміністративний збір 50 000 $.
Бізнес. Від 3 500 000 $ в схвалений проект з 3 робочими місцями.
Спільна інвестиція з партнером: 6 000 000 $ і від 6 робочих місць.
Процесуальні оплати — 2 000 $ з заявника і за 1 000 $ з членів сім’ї старше 16 років.
При вкладенні капіталу в бізнес і нерухомість стягується держмито в розмірі 50 000 $ з заявника, 35 000 $ з повнолітніх близьких, 25 000 $ — з дітей до 18 років.
Перевірка благонадійності:
7 500 $ — аплікант, по 5 000 $ за домочадців старше 16 років.
Громадянство для всієї родини. Паспорт забезпечує безвізові поїздки до Шенгену, Великобританії, Ірландії та ще понад 100 країн.
Сінгапур Близько 2 млн $ в місцевій валюті на термін від 5 років. ПМП для всієї родини, через 2 роки проживання — громадянство.
Співдружність Домініки Дарування фонд 100 000 -200 000 $.
Інвестиція в нерухомість (від 200 000 $). Держмито 25 000 $, якщо звертається один претендент, або 35 000 $ при подачі заявки від родини до 4 осіб.
Розгляд клопотання про громадянство через 5 – 6 місяців. Вся сім’я отримує паспорти, дозволяють відвідати Ірландію, Великобританію і країни Шенгену без візових дозволів.
США (інвестиційна віза EB-5) 500 000 $. Інвестиції в регіони з високим рівнем безробіття, проекти у сільській місцевості, житло для пенсіонерів, мобільні госпіталі та інші проекти. ПНП, через 2 роки ПМП, ще через 7 — громадянство США.
Читайте також:  Імміграція в Європу: куди простіше всього переїхати

Еміграція за допомогою покупки нерухомості

Багато хто вважає, що покупка комерційного або житлового об’єкта — найпростіший спосіб легалізувати своє проживання в якійсь країні. Тому деякі українці досліджують можливість придбати нерухомість в одній із закордонних держав.

Якщо не брати до уваги нечисленні винятки, практично всі країни ЄС і більшість держав, що представляють інтерес для бізнес-імміграції, не оформляють підданство лише за покупку нерухомості. Часто доводиться почекати навіть з отриманням ПНП.

Наприклад, власники нерухомості в Болгарії та Іспанії отримують право лише на перебування протягом 90 днів з 180. У Франції не передбачена окрема категорія віз навіть для тих, хто придбав дуже дорогу нерухомість.

З іншого боку, вкладення в нерухомість менш ризиковані, ніж німецькі інвестиції в облігації, або бізнес, або венчурні фонди. У зв’язку з цим варто ознайомитися з переліком країн, що підтримують програму еміграції через придбання нерухомого майна, та умовами для шукачів.

Висновок

Аналіз порівняльних таблиць показує, що найменше труднощів виникає при еміграції в Східну Європу, так і витрати на процес імміграції та продовження ПНП значно нижче. Саме тому тисячі підприємців з країн СНД вже влаштувалися в Латвії, Болгарії, Польщі, Чехії та Угорщині.

Якщо коштів для відкриття компанії, купівлі нерухомості або інвестицій недостатньо, можна спробувати виїхати за схемою професійної імміграції. Щоб визначитися з вибором країни, варто вивчити список професій, найбільш затребуваних у даній державі, і умови для шукачів.

Бізнес-імміграція в Німеччину: Відео


Статті по темі