Меню Закрити

Рейтинг найбагатших країн у світі

Які найбагатші країни у 2024 році та чому вони лідирують у світовій економіці – такі питання цікавлять все більше громадян. Оцінити кожну країну можна завдяки економічних досліджень, аналітичних розрахунків, а також власними спостереженнями. Сьогодні глобальна економіка сильно змінюється, тому бути в курси змін найбільш завбачливо.

ТОП-10 найбагатших країн світу за ВВП на душу населення

Міжнародний Валютний Фонд щорічно анонсує списки макроекономічних показників, які дають загальну оцінку розвитку країни. Один з них «номінальний Валовий внутрішній продукт на душу населення», з його допомогою характеризується добробут – чим вище його рівень, тим багатша країна. Дослідження проводяться щорічно та охоплюють всі континенти світу, що дає уявлення про світову економіку в цілому. Які держави стали найбагатшими за даним показником в минулому році, вже відомо.

1. Люксембург — $113196

Першу позицію в списки найбагатших країн світу займає невелика європейська держава Люксембург. Його площа становить 2586 км, яка межує з Бельгією, Францією, Німеччиною. У минулих періодах, країна посідала друге місце, поступившись першістю Макао і Катару. Але незважаючи на серйозних суперників, Люксембург ставши лідером у поточному році.

Люксембург

Європейська міні країна має один з найвищих рівнів життя і лідирує за «Індексом людського розвитку». На її території відкриті офіси більшості Європейських організацій, інвестиційних фондів яких близько 1000 та фінансових установ їх близько 200. Парламент Європейського союзу вважає країну головним фінансових центром Європи.

Великий бюджет формується за рахунок банківського сектору, виробництва чавуну, сталі, видобутку залізної руди. Серед іноземного капіталу, істотну частку займають американські компанії. Привабливою стороною для їх залучення вважають стабільність, а також людські ресурси.

У Люксембурзі місцеві жителі отримують найкращу освіту, також знають по кілька іноземних мов. Такий фактор не ставши непоміченим при проведенні дослідження. Уряд країни заохочує своїх громадян, встановлюючи найвищі зарплати. Чисельність жителів Люксембургу – 602 тис. осіб. Мінімальний оклад – $2200, середній – $6700, максимальний – $67600.

2. Швейцарія — $83716

Одна з сильних і стабільних країн у світі належить Швейцарії. Своє багатство країна побудувала на банківську таємницю, страхування, дорогих годинниках, фармацевтиці, виробництві шоколаду та очищення золота.

Швейцарія

Не володіючи великою територією і виходу до моря, вона користується великим попитом серед туристів. Все частіше мандрівників і заможних іноземців приваблюють Швейцарські Альпи, найчистіші озера, чудові околиці, шопінг класу люкс, культура та автентична кухня.

Швейцарія протягом довгих років залишається високорозвиненою країною з успішною економікою і високорозвиненим людським потенціалом. На її території діють транснаціональні компанії з величезним капіталом, які проводять інноваційні розробки годинників і смарт-автомобілі.

Швейцарія співпрацює з усією Європою, Туреччиною, країнами Близького Сходу, Північної та Південної Америкою, Африкою, Австралією. Щорічний експорт у ці країни становить 313,0 млрд, при цьому імпорт 282,0 млрд, що дає позитивний баланс.

У Швейцарії проживає велика кількість мільярдерів і мільйонерів, сюди прагнуть переїхати найбагатші люди світу. Тут відсутня рівень мінімальних зарплат, оскільки у швейцарців найвищі доходи у світі. Чисельність швейцарів – 8,6 млн людина, їх середній заробіток дорівнює $6700.

3. Макао — $81151

Китайський півострів Макао сьогодні входити в топ-10 найбагатших країн світу. ВВП на душу населення в мінідержаві становить $81151, що трохи поступається Швейцарії. Країна вважається окремим автономним центром, раніше належав Португальцям. У 1999 році півострів отримав незалежність і ставши спонсоруватиметься Китаєм.

Макао

Через відсутність природних ресурсів Уряд КНР прийняв рішення розвивати економіку Макао за рахунок грального бізнесу. На його території почали будувати численні Казино, спочатку присутня монополія, але з-за відсутності істотного прибутку єдиновладдя було ліквідовано. Також Уряд КНР зобов’язав власників перенести гральний бізнес з материка.

Сьогодні китайське міні-держава особливо популярно серед забезпечених жителів КНР, Гонконгу, Сингапуру, Південній Кореї, Японії, Тайваню. Близько 70% місцевих китайців зайняті у сфері послуг, якщо брати до уваги чисельність резидентів, то їх 653 тис. осіб, з них 457,1 тис. зайняті у розважальній сфері. Іншими не менш важливими галузями для Макао залишається туризм, експорт, портовий транзит.

Серед туристів відомий своїми визначними пам’ятками: старовинним готелем «The Venetian», музеєм Гран-прі, музеєм вина, виставками, старим кварталом Макао, оглядовими майданчиками, руїнами Святого Павла. Туристичний напрямок у Макао є новим напрямком для європейців, американців, росіян. Щорічно сюди приїжджає приблизно 23 млн гостей.

Основну частку бюджету приносять гральний бізнес і туризм. На початок 2024 року ВВП відзначений у розмірі $54,55 мільярда, вартість життя в межах $588, середня зарплата від $2184.

4. Норвегія — $77975

Своє благополуччя та добробут Норвегія отримала в 60-х роках, коли на її території були виявлені величезні нафтові запаси. Сьогодні Північне держава повністю забезпечує себе енергоресурсами та експортує нафту в країни-партнери.

Норвегія

Норвегія займає друге місце у світі, після Саудівської Аравії, з видобутку і торгівлі нафтопродуктами. Завдяки цьому добробут країни сильно зросла і випередив деякі європейські країни.

Норвезькі міста Осло, Тронгейм, Берген, Ставангер вважаються одними з найбагатших міст світу. Вартість життя в них оцінюється в $1000 в місяць, при цьому рівень зарплат від $5000 і вище. Макроекономічні показники Норвегії відповідають найвищому рівню життя – ВВП тримається в межах $435 мільярдів, ІЛР – 0,95. Міська інфраструктура розвинена на високому технологічному рівні, відмінно розвинений залізничний, автомобільний, повітряний транспорт.

Середньостатистичний норвежець має хорошу роботу, стабільний дохід, власний будинок, автомобіль, дозволяє собі продукти, одяг європейської якості та подорожувати кілька разів на рік. Чисельність норвежців за даними 2019 року становить 5,358 млн.

5. Ірландія — $77771

Ще одне Північне держава лідирує у списку високого ВВП на душу населення. Ірландія, розташована на острові в Західній Європі, якийсь час перебувала у фінансовій кризі, але впоралася з ним за короткий час. Багато в чому завдяки американським інвестиціям. Ірландія є членом майже всіх європейських організацій. В останні роки не підтримує особливих зв’язків з Великобританією як було раніше.

На міжнародному ринку процвітає у фармацевтиці, виробництві медичного обладнання, ІТ-технологій та мультимедіа, машинобудуванні, харчовій промисловості.

Ірландія пишається, що на її території відкриті дочірні підприємства світових компаній, конгломератів, таких як Microsoft, Dell, IBM, Intel, Hewlett Packard, Oracle. До того ж число великих компаній у країні перевищує, їх аж 300. Саме виробництво забезпечує основну частку Валового внутрішнього продукту. За останній рік цей показник досяг $294 млрд, при цьому кількість ірландців 4,921 млн.

6. Катар — $69687

У число найбагатших країн світу входити держава на Близькому Сході – Катар. Більше 50% грошів у Катарі надходять за рахунок експорту нафти та природного газу.

Головними партнерами є Японія, Сінгапур, Південна Корея, Таїланд. Сьогодні Міністерство економіки Катар сфокусовано на приватних і державних інвестицій, забезпечуючи собі перспективи та величезний статок.

Диверсифікація економіки тут в пріоритеті, тому знижуються податкові ставки в різних сферах. Оскільки Катар мусульманська держава, то для нього характерні суворі закони, саме тому туризм тут не дуже розвинений. Вартість життя в Катар – $547, заробітна плата – $4000, мінімальний заробіток – $300.

За деякими джерелами Катар займає перше місце за ВВП на душу населення, але опубліковані дані говорять про шостому місці. Валовий внутрішній продукт на початок року – $359 млрд, число катарців другий – 2,639 млн.

7. Ісландія — $67037

Колись ООН визнав Ісландію кращим місцем для життя, навіть незважаючи на її суворі кліматичні особливості. Інакше Льодовикова країна, де багато льодових долин, гейзерів, вулканічного грунту і пронизливих вітрів.

Ісландія

Сюди приїжджають туристи лише раз, щоб насолодитися захоплюючими пейзажами північного горизонту.

Повторно приїхати в Ісландію навряд чи хтось вирішується. З цієї причини туризм не головний їхній коник. Але в будь-якому випадку, це одна з улюблених країн свого народу, в якій живуть ісландці з покоління в покоління і не думали нікуди іммігрувати.

Головний мінус – зниження чисельності населення. Ісландців налічується близько 357,0 тис. осіб, що дуже мало і з-за чого ісландські влади б’ють на демографічну тривогу. Хоча територія дозволяє їм розширювати міські поселення, адже площа Ісландії 103 тис. км².

Економічний розвиток зобов’язана рибальства та обробки морепродуктів – це перша галузь, яка принесла істотний прибуток країні. Далі послідувало розвиток біотехнології, інноваційних процесів, банківського сектора. Найближчим часом планується запуск великого алюмінієвого заводу.

За останніми даними Валовий внутрішній продукт припадає на $23 млрд, очевидно, що поступається багатьом регіонам, але враховуючи низьку чисельність жителів ВВП на душу населення лідирує у світі.

8. США — $65111

США належить сама диверсифікаційна економіка у світі, з-за чого налагоджені всі процеси життєдіяльності. За останні сто років у Америки не було серйозних конкурентів серед інших країн, але з-за глобальності світової економіки в деяких галузях вона стала втрачати свої позиції. Сьогоднішній Уряд бере участь у врегулювання зовнішніх питань як ніколи раніше.

США

Дональд Трамп висуває новий гасло «Make Great America Again» в перекладі «Зробимо Америку знову великої». Незважаючи на це США має саму прозору економіку у світі – щотижня, щомісяця, щоквартально, статистичні відділи публікують різні макро і мікропоказники.

Також треба сказати, що саме американська «Демократія» стала прикладом і своєрідним культом для всього світу. Сполучені Штати Америки також вважаються світовою державою, яка охоплює величезну територію континенту площею 9,519 млн кв2, з чисельністю населення 328 млн осіб.

Щорічний ВВП – $20,0 трлн, при цьому експорт $1,5 трлн, імпорт $2,21 трлн. Довгострокове співробітництво з важливими гравцями дає американської економіки відмінний фундамент і стабільність. До них відносять Канаду, Мексику, Японію, Китай, Німеччину.

9. Сінгапур — $63987

Сінгапур – східноазійський тигр, що став найбільш активним інвестиційним партнером у світі. З-за чого про маленькому державі дізналися всі розвинені країни. Низькі податки, комфортний інвестиційний клімат, освіченість і дисциплінованість населення, вплинули на залучення величезного капіталу з Європи та Китаю.

Сінгапур відноситься до торгового лідера, у якого обсяг зовнішньої торгівлі досягає $455 млрд. Торгові операції ведуться з США, Малайзією, Гонконгом, Індонезією, Китаєм, Японією, Таїландом. Поставляється електроніка, товари повсякденного призначення, перероблений каучук, нафтопродукти.

Основна частка капіталу, що припадає на торгівлю та інвестиції, що утворює ВВП у розмірі $363 мільярдів. Чисельність населення 5,781 млн осіб. Для Сінгапуру характерний найнижчий рівень безробіття – 2%. Середня заробітна плата $5446. Сінгапур – це дуже багата країна, яка була побудована заново згідно із законами Фен-шую.

10. Данія — $59795

Найбагатша країна Скандинавії є Данія, вона знаходиться на самому півдні межує з Німеччиною, Швецією і Норвегією. На її території багато запасів нафти та природного газу, що дає основний прибуток. До цього додається виробництво Hi-Tech, машинобудування, м’ясомолочне тваринництво.

Данія

Також до найбільш розвинених галузей країни відносяться харчова, текстильна, целюлозопаперова.

Данію по праву називають індустріально-аграрною країною, вона забезпечує всю Скандинавію і деякі країни Європи своїми молочними та м’яких ясними продуктами. У найбільших містах вартість життя перевищує найбільш розвинені європейські міста. Данцю необхідно мінімум $870 для забезпечення повноцінного життя.

Датське якість життя найкраще, але переїхати сюди вкрай складно. Імміграційне законодавство одне з жорстких, навіть шлюб данця з іноземкою простіше укласти у Швеції, насправді багато хто так і роблять. В іншому випадку можуть і не дозволити шлюб після ряду перевірок. Таким чином, Уряд ретельно стежить за добробутом своєї країни.

Рейтинг найбагатших країн за природними ресурсами

У світовій економіці відслідковуються показники природних ресурсів, чим більше нафти, природного газу, деревини, золота і т. д., тим вище рейтинг в списку. Деяким країнам належать найбільші території, на яких достатня кількість запасів. У цей список входити Росія, Канада, США і Китай, смороду займають перші рядки в рейтингу.

Оцінюючи загальну вартість природних ресурсів, можна впевнено сказати, що Росія лідирує. За останніми даними ця цифра становить $75 трлн. На другому місці США $45 трлн і на третьому місці Саудівська Аравія $34,4 трлн разом з Канадою $33,2 трлн.

В 2024 році в топ-20 найбагатших країн за природними ресурсами потрапляють:

Топ-20 країн Природний газ трлн м³ Нафта трлн USD
1 Росія 48,00 $8,7
2 США 9,00 $3,0
3 Саудівська Аравія 8,70 $2,9
4 Канада 2,00 $21,0
5 Іран 34,00 $16,0
6 Китай 5,40 $1,13
7 Бразилія 3,80 $797 млрд.
8 Австралія 2,00 $61 млрд.
9 Ірак 3,80 $13,6
10 Венесуела 5,80 $11,7
11 ОАЕ 6,09 $5,5
12 Казахстан 2,40 $2,27
13 Кувейт 1,80 $5,8
14 Норвегія 1,78 $3,2
15 Мексика 1,53 $7,78
16 Індія 1,30 $504 млрд.
17 Нігерія 5,50 $117 млн.
18 Катар 24,07 $380 млрд.
19 В’єтнам 0,70 $263 млрд.
20 Індонезія 2,90 $222,6 млрд.

Список найбагатших арабських країн світу

Описуючи найбагатші країни світу не можна забути арабські країни, які в останні десятки років змогли добитися просто колосального розвитку і великого багатства. Знайдені запаси нафти та природного газу на їх територіях перетворили регіони Перської затоки в арабську казку. З економічної оцінки, їх добробут зросла у 200 разів, що незрівнянно ні з однією країною, республікою або континентом.

Об'єднані Арабські Емірати

У топ-3 багатих арабських країн за світовими дослідженнями увійшли:

1. Об’єднані Арабські Емірати. ВВП – $375,5 мільярдів, на душу населення – $67700,0. Дані держава зробила свою економіку за рахунок великої нафтовидобутку, після чого стало активно розвивати туризм у своїх містах – Дубаї, Абу-Дабі, Шарджі. Уряд вклав величезні гроші в саму новітню міську інфраструктуру, побудувавши численні молі, пляжні курорти, парки розваг. Із-за жаркого клімату туристи приїжджають круглий рік. Сьогодні саме туризм приносити найбільшу частку доходу.

2. Катар. Ця невелика арабська країна, як і ОАЄ, значиться одним з найбагатших арабських регіонів світу. Основні галузі – нафтопереробна промисловість та експорт природного газу. Для розвитку своєї економіки максимально впроваджує інноваційні технології. Дотримується стабільності в усіх сферах. ВВП – $359,0 мільярдів., на душу населення — $69687,0

3. Кувейт. Сучасна арабська країна з численними хмарочосами та футуристичною архітектурою. Уряд створює всі умови для залучення іноземного капіталу і кваліфікованої робочої сили. У Кувейті збудовано найбільшу кількість нафтових вишок, що збільшує приплив грошей ззовні. Суворі закони, спрямовані проти корупції, бюрократії, шахрайства, нікого Кувейт найбезпечнішою країною. ВВП – $142 млрд, на душу населення $33538,0.

ТОП-5 держав за рівнем життя

Ключовим фактором у характеристики найбагатших держав залишається рівень життя. Навіть володіючи величезними ресурсами та будучи могутньою країною, але не забезпечуючи місцевім жителям кращого життя, навряд чи вдасться увійти в топ-10 найбагатших держав.

Під рівнем життя мають на увазі комплекс життєво важливих показників – рівень заробітної плати, безробіття, добробуту, безпеки, екологічності, політичної стабільності. Високі показники призводять до зростання економіки та лідируючих позицій у світі. У минулому році й на початок 2024 року в топ-5 держав за краще рівнем життя входять:

Країна Індикатор якості життя Здатність покупця Рівень безпеки Здоров’я Вартість життя
1 Данія 197,00 111,00 75,00 79,00 88,00
2 Швейцарія 196,00 128,00 73,00 73,00 123,00
3 Фінляндія 195,00 109,00 74,00 75,00 72,00
4 Австралія 190,00 118,00 57,00 77,00 74,00
5 Ісландія 188,00 92,00 77,00 66,00 97,00

Статті по темі