Показники економіки та її розвиток неоднаково позначаються на кожній державі, але найрозвиненіші країни світу не здають своїх позицій за жодних обставин. Найпотужніші світові економіки абсолютно не змінилися починаючи з 1980 року. Двадцятку найвагоміших доповнили всього лише трійка держав. Провідні учасники розподілили між собою більшу частину загальносвітового капіталу. На десятку перших економік припадає 68% загального світового ВВП, а на першу двадцятку – майже 81%. Решта сто сімдесят дві держави дають менше ⅕ всесвітніх загальноекономічних валових внутрішніх продуктів. Далі ви дізнаєтеся які найбільш економічно розвинені країни світу. Зокрема, найрозвиненіші країни світу 2025 року.
10. Південна Корея
Серед 10 найрозвиненіших країн світу на десятому місці Південна Корея. Друга половина XX століття ознаменувалася для країни економічним дивом. Найбідніша держава, яка поділилася на дві складові, перетворилася на світового економічного лідера. Причина досягнень полягала в організованому використанні дорожньої карти розвитку внаслідок експорту та переважання значних комерційних фірм.
За минулі тридцять років Південна Корея підписала значну кількість договорів про торгівлю з більш ніж п’ятдесятьма державами, на які припадає майже ¾ світової валової продукції.
Нині Корея вважається видатним виробником і постачальником електронної техніки, засобів телекомунікації та автомашин. Але країна має ті самі проблеми, що й багато інших розвинених держав – це гальмування розвитку та старіючі жителі. COVID-19 загальмував просування вперед усієї економіки світу. Зниження вартості енергоносіїв, по суті крах туріндустрії, падіння торговельних параметрів і припинення всюди роботи магазинів і підприємств громадського харчування через карантинні методи спричинило повний обвал світового рівня ВВП.
Навіть за умови врахування того, що деякі держави вже в третьому кварталі 2021 року потроху почали підніматися після потрясіння, більша частина за підсумками 2022 року не дотягне до показника ВВП, який був до пандемії.
9. Канада
Там розмір внутрішнього валового продукту піднявся з 1.736 до двох трильйонів доларів. Країна відома високим рівнем видобувної промисловості. Є думка, що Канада посідає третє місце за запасами нафти.
Також у ній чудово сформовані загальновиробничі сили і сервісні служби, які активні в багатолюдних областях міст поблизу з американським кордоном. Це відіграє величезне значення, оскільки ¾ канадської продукції прямує на ринок США.
8. Італія
Італія має третю за показниками економіку Євросоюзу, але в ній певний розподіл між промисловою північчю та півднем (де більше розвивається сільське господарство). Зростання економіки держави гальмується значним державним боргом, слабкою судовою і банківською системою та молодіжним безробіттям. Ситуація ускладнюється ще й тіньовим економічним боком.
7. Франція
Далі мова піде про сім найрозвиненіших країн світу. На останньому місці 7 найрозвиненіших країн світу знаходиться Франція. Туристична індустрія – одна з пріоритетних в економіці цієї держави. У цій державі існує форма змішаної економіки.
Означає, що разом з великою кількістю комерційних і державних установ у різних сферах, є ще й регулювання державою. Влада має безпосередню причетність у деяких базових економічних підрозділах, а саме в оборонній промисловості та виробленні електроенергії.
6. Індія
Значні відмінності показника життя в соціальних колах держави не стали перешкодою для потрапляння в топ найрозвиненіших країн світу. Сільське господарство забезпечує роботою майже ⅔ усіх мешканців, а сервісні служби та виробництво теж вкладаються у збільшення ВВП. Індія вважається такою, що найшвидше розвивається, не зважаючи на те, що більша частина населення перебуває за межею бідності, а сама держава стоїть на другому місці за заселеністю.
На даний період часу внутрішній валовий продукт Індії налічує два з половиною трильйони доларів і має щорічний прибуток.
5. Велика Британія
Економіка Англії знаменита своїми сервісними підрозділами, зокрема у фінансовій та страховій сфері. Особливе місце посідає підприємництво. Брексит серйозно ускладнив британські торговельні зв’язки з Євросоюзом, коли країна пішла своєю дорогою. Попри це, діалоги щодо комерційних зв’язків мають місце бути. Але їхній результат залишається під питанням.
4. Німеччина
З усіх європейських країн Німеччина залишилася з найрозвиненішою економікою у 2021 році. Ця країна вважається основним постачальником автопродукції, хімічної групи та розмаїттям іншої промислової продукції, а робочі німецькі верстви мають досить високу кваліфікацію.
Але економічний розвиток ускладнює низький рівень народжуваності, який не розв’язує проблему заміни працівників поважного віку, а значна кількість іммігрантів перевантажує структуру соцзабезпечення.
3. Японія
У 2021 рік приніс країні ВВП п’ять трильйонів доларів. Причиною стала робота пліч-о-пліч уряду і промисловості, а також ухил на більш прогресивні нанотехнології. Японія орієнтувала свою економіку в бік експорту, при цьому багато значних виробничих об’єктів з’єднано в так звані “кейрецу” – групи, кожна з яких є неподільним економічним сектором.
Центром “кейрецу” стає серйозна фірма, а кругом кооперуються компанії менших розмірів. Ця схема стала спадщиною традицій “дзайбацу”, тобто родин промисловців. Але на відміну від “дзайбацу”, “кейрецу” не зовсім спрямовані на потреби індивідуальної сім’ї, а всі відносини там визначені лише інтересами ринку.
Складнощі прогресу держави перебувають у прямій залежності від імпортованої енергії. Держава не багата на природні запаси, а трагедія на Фукусімі 2011 року змусила повністю розлучитися з ядерною енергетикою. Наступною значною складністю стає різкий процес старіння жителів.
2. Китай
Відстежуючи темпи зростання, помічено, що вони вищі, ніж у США, і вже найближчим часом Китай може стати країною з найбільшою світовою економікою. У чому причина такого успіху? Влада плавно відпускала штатний економічний контроль, розлучившись із груповим методом роботи в сільському господарстві та промисловості, дозволила регулювати ринкову цінову політику на свій розсуд і дозволила промисловим закладам жити практично своїм життям.
У підсумку країна отримала збільшення параметрів як зовнішньої, так і внутрішньої торгівлі. А в комбінації із заохочувальними діями виробничого відділу, така практика перетворила Китай на основного світового постачальника товарів. Але і тут є протилежна область, до якої належать природні катаклізми. Зниження народжуваності та процес старіння жителів теж входять до сфери стримування розвитку економіки.
1. США
Яка найрозвиненіша країна у світі? У рейтингу “найрозвиненіші країни світу в економіці” американська економіка є фаворитом. Валовий внутрішній продукт на душу населення в багатьох країнах змінюється у зв’язку з етапами різних періодів економіки, але ознаки зростання не змінюються. Приміром, порівнюючи вищі економіки держав у 2000 році з їхнім теперішнім становищем, то до топ 20 найрозвиненіших країн світу увійшли Таїланд, Індонезія та Нігерія.
Зона сервісу, що складається з фінансів, нерухомості, страхової діяльності та охорони здоров’я, має низку переваг. У державі поширені зовнішні та іноземні інвестиції. А панування в політиці створює можливість бути як творець головної світової запасної валюти та володіти значним державним боргом.
До минулого року він збільшився до 30.1 трлн доларів і склав 131% від формату внутрішнього валового продукту держави. Але є й різні проблеми, такі як: соціальна нерівність, складнощі в охороні здоров’я, соціальне забезпечення та загальне погіршення комплексу основних споруд, що підтримують повсякденне життя.