Меню Закрити

В яких країнах дають громадянство за народженням

Замислюючись про майбутнє своїх дітей, бажаючи їм життя на території держав з розвиненою економікою, медициною, якісною освітою, жителі України відправляються народжувати за кордон. Бонусом для малюка виступає отримання іноземного підданства автоматично. З’ясуємо, які країни у 2025 році дають громадянство при народженні дитини і які напрями родового туризму пріоритетні.

В яких країнах дають громадянство за народженням

Що говорить міжнародне право

Міжнародне право проголошує, що кожен з’явилася на світ малюк має право на отримання громадянства.

Правовий зв’язок з державою визначається:

  • за фактом народження на території незалежно від статусу батьків – “принцип грунту”;
  • по приналежності батьків до країни – “принцип крові”.

Якщо мати та батько представники різних держав, індигенат немовляти визначають за взаємною згодою і надають у відповідні органи рішення, закріплене в письмовій формі.

Про філіацію в Україні

Варіанти набуття громадянства в Україні дітьми, народженими в межах країни, описує закон “Про громадянство України”.

Відповідно до нього, дитина, що з’явилася на цей світ в будь-якій точці Землі, отримає підданство у двох випадках, якщо:

  • мати та батько громадяни України;
  • один батько має статус громадянина, а про другому немає ніяких відомостей.

По праву народження Україна надасть індигенат при дотриманні умов:

  • один з батьків – українець, а другий – іноземний представник;
  • сімейна пара проживає в межах України, але обидва виступають резидентами іншої держави, і там відмовили у громадянстві малюкові;
  • місцезнаходження батьків дитини невідоме, протягом пів року і більше ніхто не заявляв права на нього.

Як йдуть справи в інших країнах

Розберімося, в яких країнах Європи дають громадянство за фактом народження на території держави.

В Європейському союзі підданство дітям за принципом землі” надають з деякими застереженнями:

  • У Німеччині для отримання громадянства хоча б одного з батьків потрібно проживати в межах країни мінімум 8 років на законних підставах.
  • Ірландія і Греція керуються аналогічним принципом. Різниця – в терміні підданства і перебування на території.
  • Франція визнає малюка своїм громадянином, якщо той явився в цей світ і до свого повноліття не менше 5 років постійно живе в межах країни.
  • Держави Балтійського регіону встановлюють правовий зв’язок малюка тільки по кровному принципом. Матері або батьку потрібно полягати в громадянство.
  • Щоб стати підданим Австралії дитині, що з’явився на світ на її території, потрібно прожити там не менше 10 років. Правове положення матері та батька дитини значення не має.

Список країн з автоматичною видачею громадянства

Країни, що дають громадянство за народженням, в основному зосередилися на континентах Північної та Південної Америки. Малюкові достатньо з’явитися на світ в будь-якому місті цих держав, щоб автоматично стати його підданим. Вибір, в яких країнах можна отримати громадянство за народженням для своєї дитини, залежить від бажання і можливостей батьків.

Країни, що видають громадянство за народженням, відповідно до географічного розташування:

  1. Північна Америка: Панама, Беліз, Гондурас, Канада, Мексика, Гватемала, США, Сальвадор.
  2. Південна Америка: Аргентина, Болівія, Венесуела, Бразилія, Гаяна, Колумбія, Парагвай, Перу, Уругвай, Чилі, Еквадор.
  3. Острівні країни Північної Америки: Домініканська республіка, Антигуа і Барбуда, Сент-Кріс і Невіс, Барбадос, Гренада, Сент-Люсія, Домініка, Сент-Вінсент і Гренадіни, Ямайка, Тринідад і Тобаго.
  4. Океанія: Фіджі.
  5. Південно-Східна Азія: Малайзія, Пакистан.
  6. Африка: Лесото.

Через збільшення кількості іммігрантів і в боротьбі за етнічну чистоту нації список країн, що видають громадянство за народженням, з року в рік змінюється.

Найкращі країни для пологів за кордоном

Все більше майбутніх батьків віддають перевагу іноземним державам для появи на світло потомства. Головним аргументом зарубіжних пологів виступає правова зв’язок по праву народження. Це дає майбутньому індигенату ряд соціальних гарантій для забезпеченого майбутнього. Список країн, що надають громадянство за народженням досить широкий. Привабливими вважаються кілька.

США. Пріоритетним напрямком для розродження з автоматичним отриманням індигенату для дитини залишаються Сполучені Штати Америки:

  • висока якість медичного обслуговування і ведення вагітності;
  • однакове ставлення до пацієнтів, незалежно від раси та національності;
  • швидке отримання документів;
  • можливість оформлення американського підданства батькам після повноліття дитини.

Суттєвим недоліком виступає висока ціна на послуги.

Бразилія. Країна, приїзд в яку не потребує оформлення візи для українців. Отримання підданства Бразилії для малюка гарантує матері та батькові такий же статус через два роки проживання на її території. Безвізовий режим в державі та соціальна захищеність стають плюсами пологів тут.

Канада. Для пологів в Канаді породіллі потрібно оформити візу і заздалегідь домовитися з клінікою. Рівень розвитку медицини та уважне ставлення до здоров’я матері та дитини практично виключають можливість виникнення ускладнень.

Отримання малюком громадянства Канади після досягнення повноліття гарантує йому безкоштовну освіту і медичне обслуговування. Необхідно передбачити ряд можливих проблем, їдучи за кордон, для появи малюка на світ.

Чилі. Держава славиться системою охорони здоров’я, рівнем соціального розвитку, якістю обслуговування. Діти, народжені в межах держави, без візи подорожують по країнах Американських континентів, Європі та Азії. Батьки малюка отримують право перебувати в Чилі тривалий час або оформити за спрощеною схемою посвідку на проживання.

Можливі проблеми

Їдучи за кордон, для появи малюка на світ, майбутнім батькам необхідно передбачити й ряд можливих проблем:

Додаткові витрати. Передчасні пологи вимагають іншого догляду для мами та дитини, через перебування в стаціонарі для недоношених дітей. Планована сума на пологи збільшиться. Захворювання мами, пов’язані зі зміною клімату або ускладненнями в процесі розродження, патологічні стану малюка також несуть навантаження на бюджет у бік збільшення.

Термін дії візи. Період перебування в країні у зв’язку з оформленням паперів, перебуванням у лікарні або іншими обставинами може затягнутися. Цей фактор варто враховувати при відкритті візи на в’їзд в посольстві, щоб перебувати на території країни законно.

Правильно оформлені папери. Для вивезення малюка в Україну мати та батько надають документи про народження з апостилем і перекладом на українську мову.

Факт народження дитини за кордоном підлягає реєстрації в Україні. Індигенат він отримає з правової приналежності батьків.

Пологи за кордоном – це високий сервіс медичних послуг і можливість отримання громадянства за “принципом землі”. Вибираючи, в якій державі довгоочікуваний малюк з’явиться на світ, батькам варто оцінювати всі плюси та мінуси вступу в підданство для дитини й себе, а також грамотно спланувати фінансову складову.

Статті по темі