Коли ви були маленькими, дорослі, напевно, запитували: “Ким ти хочеш бути, коли виростеш?” Можливо, ви відповідали лікарем чи космонавтом. Можливо, ви казали, що актором, або адвокатом, або поліцейським. В дитинстві ви мріяли про день, коли будете жити в особняку та матимете всю розкіш в ньому. Робота здавалася вам чимось неймовірним, але тепер, коли прийшов час діяти, ваші інтереси, можливо, змінилися. Пошук правильної роботи у 2024 році для вас може бути важким, але не неможливим, тому залишайтеся спокійними та повірте все у вас вийде!
Аналіз амбіцій та здібностей
Задайте собі таке запитання: “Що б ви зробили, якби гроші не були ціллю?” Що ви б зробили, якби ви виграли в лотерею велику суму коштів? Звичайно, ви захочете на деякий час відпочити, але з часом вам стане нудно. То що б ви зробили, щоб стати по-справжньому щасливим? Наприклад, можливо, вам подобається працювати з дітьми, створювати мистецтво чи створювати речі.
Розділіть роботу своєї мрії на основні її компоненти. Займіться будь-якою діяльністю, яку ви виявили на попередньому кроці, та розбийте її на основні частини. Як би ви пояснювали роботу 3-річному віку, як би ви йому її описали?
Якщо б ця дитина запитала вас, чим це було цікаво, або як це змусило когось відчути радість, коли ви це зробили, що б ви сказали? Ці основні компоненти відображають саме те, що вам слід шукати на вашому кар’єрному шляху.
Подумайте, що насправді робить вас щасливими. Подумайте про основні характеристики даної професії та вирішіть, які аспекти вас притягують. Усвідомте, що приваблює вас у цій роботі. Чи знаходите ви щастя в тому, щоб зробити інших людей щасливими? Вас більше приваблює мистецтво акторської майстерності та процес створення художнього твору, який є фільмом?
Якщо у вашій роботі є щось, що ви робите зараз, врахуйте це також. Ви можете пройти тест на особистість, їх зараз можна знайти безліч в Інтернеті, щоб допомогти вам визначити, які професії добре відповідають вашій особистості.
Подивіться, яка робота викликає подібні відчуття та переживання.
Якщо ви бажаєте проводити цілий день на природі, на свіжому повітрі, ви можете розглянути роботу геолога, лісоруба, гіда чи доглядальника в парку.
Розгляньте плюси та мінуси цієї професії. Вам потрібно буде знати, які недоліки цієї діяльності, якщо ви хочете прийняти зважене рішення.
Читайте статті та відгуки людей, які уже працюють в цій сфері, яку ви обрали, щоб побачити, що їм подобається і з чим їм приходиться миритись. Наприклад, якщо певна робота, яка вам подобається, вимагає часто їздити, але вдома у вас є маленькі діти, це може бути й недоліком.
Ваші фінансові потреби. Якщо ви справді займаєтеся діяльністю, яка вас влаштовує і робить вас щасливою людиною, розбагатіти, за допомогою якої насправді не має значення. Однак життя сповнене зобов’язань, які виходять за рамки вашого щастя. Якщо ваша робота мрії не може допомогти прогодувати сім’ю або виплатити студентські кредити, можливо, вам доведеться розглянути інші варіанти.
Ви завжди повинні звертати свою увагу на професії, що роблять вас щасливими, та діяльність, де ви розкриваєте свої здібності.
Талант у тому, в чому ви хороші. Чи є у вас справа, де ви справді неперевершені? Не просто те, що ви робите добре, а щось, де робите це краще, ніж більшість людей, яких ви знаєте? Це те, що слід враховувати, шукаючи роботу. Ви можете не вважати, що вам це подобається занадто сильно, але річ у тім, що ви часто не отримуєте хорошого в чомусь, якщо вам це не подобається хоча б на певному рівні.
Проаналізуйте свої захоплення. Багато захоплень можна монетизувати. Це часто означає початок малого бізнесу та головні болі, які виникають із цим, але ви можете закінчити кар’єру, яка вам справді подобається. Перш ніж відхилити своє хобі як те, на чому ви ніколи не зможете заробити гроші, зробіть пошук в Інтернеті. Ви можете бути здивовані.
Зробіть онлайн-тест на підбір роботи. Якщо ви відчуваєте себе розгубленим, і жодна із цих порад вам не допомогла, подумайте про те, щоб пройти онлайн-тест на вашу роботу або поїдьте в місцевий центр зайнятості, або кадрові агентства, щоб отримати поради від професіоналів.
Налаштуйтесь на успіх
Передивіться списки вакансій по даній професії. Перш ніж серйозно шукати роботу, зробіть основний пошук відкритих вакансій. Подивіться, які вимоги до них.
Jooble – єдиний міжнародний сайт, де ви можете шукати роботу по всьому інтернету. Кожну годину на сайті з’являється 520 нових вакансій. Поспішай знайти свою. З Jooble пошук роботи стає простішим. Знайди роботу своєї мрії.
Поговоріть з професіоналами цього напрямку. Знайдіть людей, які роблять те, що ви хочете робити. Ви також можете зв’язатися з людьми, які відповідають за найм на цю посаду. Поговоріть з обома і запитайте їх про деталі, які відсутні в характеристиках. Які вміння та якості є найважливішими?
Подивіться на варіанти навчання. Перегляньте вакансії та з’ясуйте, чи можливо виконати всі вимоги. Напевно, вам знадобиться ще певна додаткова освіта (цього можна очікувати), але не думайте, що це обмежує вас. Існує багато державних програм, які допомагають людям отримати освіту, необхідну для роботи, особливо якщо ця робота затребувана. Ви також можете знайти стипендії, стажування та навчання, щоб отримати необхідні навички.
Не забудьте врахувати вартість придбання сертифікатів або ступенів, які вам знадобляться, щоб отримати цю роботу. Попрацюйте над тим, щоб зробити своє резюме.
Тим часом зробіть деяку волонтерську роботу, або інші роботу, яка допоможе сформувати навички, необхідні для професії вашої мрії.
Навіть якщо досвід є більш абстрактним (наприклад, робота в магазині для здобуття досвіду обслуговування клієнтів), це може допомогти в довгостроковій перспективі та допоможе вам отримати кошти для отримання кращої освіти.
Товаришуйте з потрібними людьми, що займаються справою, яка вас цікавить. Знайомтесь з ними (і нехай вони познайомляться з вами). Ви можете волонтерити з їх організаціями, ходити на конференції в цій галузі й навіть просто ходити на ярмарок роботи, щоб зустріти там нових людей.
Попрактикуйте. Зробіть стажування, попрацюйте в якості волонтера, щоб побачити, як виглядає ця діяльність насправді щодня. Це допоможе вам переконатися, що ви не романтизуєте роботу і що вам це дійсно сподобається. Це також допоможе вам познайомитися з людьми, які можуть допомогти вам набути важливих навичок у цій галузі.
Кар’єрний шлях
Будьте наполегливими. Досягайте мети, не зупиняйтесь, рухайтесь далі. Вам потрібно реалізовувати свої мрії. І навіть якщо, щось піде не так, зберіться та спробуйте знову. Знайдіть нові маршрути. Зробіть все, що вам потрібно зробити, щоб це працювало.
Будьте готові будувати свою кар’єру. Навряд чи ви потрапите до верху за один-два роки. Зрозумійте, що здійснення вашої мрії може зайняти деякий час і пару проміжних кроків. Але це варте того: ви зрештою дійдете до власної цілі.
Знайдіть місця, де можуть бути пропозиції по працевлаштуванню за даним фахом. Поїздка на ярмарки вакансій чи пошук в Інтернеті та засобах масової інформації — основні шляхи пошуку роботи. Але не забувайте, що ви також можете звертатися безпосередньо до компаній. З’ясуйте, у кого ви хочете працювати, і слідкуйте за їх роботою на веб-сайті. Ви навіть можете зв’язатися безпосередньо з компанією і запитати, чи можна лишити їм резюме.
Співбесіда. На співбесіду необхідно йти підготовленим. Навіть якщо ви знаєте про роботу мрії все, що тільки можливо, вам не завадить дізнатися якомога більше.
Ні в якому разі не спізнюйтесь, заздалегідь дізнайтеся про місце розташування компанії, ретельно продумайте маршрут.
Побудову кар’єри можна почати й з виконання мало престижної роботи, головне – поставити мету, вірити в свої сили та не відступати перед труднощами. Не опирайтеся, якщо деякі працедавці будуть говорити, що ви їм не підходите: можливо, вам варто досягати своєї мети поступово, або зовсім в іншому місці. Час покаже краще. Щира зацікавленість в роботі й чесне та сумлінне виконання власних обов’язків – вірний шлях для початку успішної кар’єри.