Меню Закрити

Правила отримання золотої візи в Іспанію

Золота віза в Іспанію – це можливість швидко отримати вид на проживання для людей, охочих вкласти гроші в нерухоме майно на території країни. Програма по залученню іноземних вливань в місцеву економіку раніше вже була впроваджена в інших країнах Євросоюзу, однак іспанське королівство приєдналася до неї тільки у 2013 році, свідченням чого стало прийняття закону, покликаного підтримати та інтернаціоналізувати закордонних підприємців.

Золота віза в Іспанію

Що собою являє золота віза

Відповідний документ був прийнятий іспанським урядом 27 вересня 2013 року. Основна його мета – стимулювати заможних бізнесменів вкладати кошти в економічну сферу країни в обмін на Golden Visa. Головною перевагою цієї категорії візового дозволу є можливість для її володаря на законних підставах проживати в Іспанії протягом одного року, не залишаючи меж країни.

Протягом перших 15 місяців існування впроваджена програма дозволила залучити всього 530 закордонних бізнесменів, з яких 490 вибрали вкладення грошей в іспанську нерухомість. Більшість інвесторів виявилися власниками українського і китайського громадянства, а також вихідцями з ОАЕ.

Результат не виправдав очікувань уряду і виявився набагато гірше, ніж у сусідній Португалії, тому влада вирішила внести до закону зміни, які набрали чинності у 2015 році. Сьогоднішня його версія передбачає наступні положення:

 • претендувати на золоту візу разом з основним заявником тепер можуть не тільки подружжя, які перебувають з ними у законному шлюбі, і діти, які не досягли повноліття, але і цивільні чоловік або дружина, батьки, діти від 18 років, якщо вони ще матеріально залежні від своїх опікунів і не мають своєї сім’ї;
 • термін подачі заяви на візовий дозвіл складає тепер не 2 місяці, а 1 рік після укладання угоди про придбання об’єкта нерухомості або іншого виду інвестування;
 • отримати Golden Visa можуть не тільки ті, хто вже оформив нерухоме майно на себе, але і ті, хто поки тільки підписав попередню угоду про купівлю-продаж. Щоправда, видається дозвіл тільки на півроку, однак після укладення угоди його можна продовжити на рік;
 • віза дає право на проживання в країні, так і на роботу на її території;
 • якщо інвестиції не будуть відкликані, бізнесмен може пролонгувати ВНП ще на 5 років, після чого йому надається можливість робити це необмежену кількість разів через кожен п’ятирічний проміжок часу, або подати документи на громадянство.

Заможних іноземців позбавили від необхідності залишати Іспанію після покупки нерухомості, як це було раніше, коли була потрібна віза інвестора, – тепер вони відразу отримують ВНП.

Крім того, власникам золотий візи нема потреби перебувати мінімальну кількість часу в країні протягом року для запиту дозволу на проживання: достатньо всього 1 разів перетнути іспанську кордон за поточні 12 місяців.

ВНП в Іспанії

Якщо у бізнесмена є плани на подальшу легалізацію на іспанській території, після перших п’яти років проживання в країні він може подати прохання про присвоєння йому статусу резидента. Але тоді йому доведеться прожити в Іспанії ще п’ять років.

Які вимоги необхідно виконати, щоб стати інвестором

Вкласти гроші в нерухоме майно в Іспанії може будь-який іноземний громадянин, але для того, щоб отримати Golden Visa, він повинен відповідати наступним вимогам:

 • бути старше 18 років;
 • легально перебувати в Іспанії та не мати порушень візового законодавства під час попередніх поїздок;
 • укласти договір про страхування з місцевої приватної або державної компанією;
 • мати достатньо коштів на рахунку, щоб оплатити своє перебування в країні;
 • не мати судимостей.

Процес інвестування також повинен відповідати встановленим правилам:

 • вартість об’єкта не повинна бути менше ніж 500 тисяч євро. Допускається купівля відразу декількох приміщень на зазначену суму. Скористатися іпотечними пропозиціями можна тільки в тому випадку, якщо вартість покупки перевищує встановлений ліміт;
 • замість покупки нерухомості – будівлі, приміщення або земельної ділянки – можна вкласти гроші в місцеву компанію або відкрити рахунок у банку на 1 мільйон євро;
 • альтернативою може служити придбання державних облігацій на загальну суму 2 мільйони євро;
 • ще один варіант – відкриття бізнесу та забезпечення корінного населення робочими місцями.

Слід враховувати, що до зазначених грошовим сумам потрібно додати ще й витрати на проведення угод, фінансових операцій, оплату державного мита та інших внесків, передбачених обраним способом вкладення коштів.

Алгоритм дій по оформленню золотої візи

Отримання Golden Visa відбувається в кілька етапів. Перше, що потрібно зробити, це адекватно оцінити засоби та можливості, якими ви маєте у своєму розпорядженні на момент подачі прохання. Якщо вони відповідають встановленим вимогам, можна приступати до процесу підготовки.

Оформлення документів

В якості другого кроку можна зробити поїздку в Іспанію, щоб підібрати об’єкт, в який планується вкласти гроші. Для цього можна оформити звичайну візу туриста. Терміну її дії повинно вистачити для пошуків.

Щоб перейти до основного етапу, доведеться придбати об’єкт нерухомості або підписати попередній контракт, або вибрати будь-який інший зазначений вище спосіб інвестування.

Тільки отримавши підстави для запиту золотий візи, можна переходити до його оформлення. З документів вам знадобляться:

 • 2 примірники візової анкети;
 • 2 фото;
 • закордонний паспорт та його копія. Документ повинен залишатися дійсним протягом 12 місяців з дня подання заяви;
 • національний паспорт та його копія;
 • довідка про відсутність судимостей з перекладом, нотаріально завірена;
 • страховий поліс, придбаний у компанії, що отримала акредитацію в Іспанії;
 • докази наявності фінансових засобів для життя в країні;
 • підстава для запиту візи: договір купівлі-продажу, виписка з банківського рахунку, інші документи про капіталовкладення;
 • квитанція про сплату консульського збору.

Пакет паперів подається заявником особисто або його довіреною особою. У другому випадку потрібно нотаріально завірена довіреність.

Період дії візи становить 1 рік. Якщо планується більш тривале перебування в країні або легалізація на її території, у цьому випадку владі можуть надати вид на проживання при покупці нерухомості в Іспанії. Видається він на два роки, після чого продовжується ще на 5 років.

Куди слід звертатися

Питання, яке хвилює багатьох потенційних інвесторів, стосується інстанції, яка уповноважена видавати дозволи даного типу на в’їзд та перебування в країні. Проте нічого незвичайного в цьому випадку не передбачено – подавати заяву необхідно в консульство Іспанії у своїй країні.

Дуже важливо при цьому правильно підготувати пакет документів, оскільки основною причиною відмови у видачі візи є неподання всіх необхідних документів або недостатні підстави для оформлення дозволу на в’їзд.

Що стосується отримання ВНП, то запит на отримання цього статусу подається вже на іспанській території за місцем реєстрації. Головне – встигнути зробити це, поки у візи не закінчиться термін дії. Виїжджати для цього на батьківщину нема потреби.

Висновки

Як і будь-яка інша різновид візового дозволу, Golden Visa має ряд переваг і недоліків, про які краще знати заздалегідь:

Плюси Мінуси
Дозволяє переїхати в Іспанію не тільки самому інвестору, але і членам його сім’ї. Сума інвестицій при цьому не змінюється. Придбана нерухомість проходить перевірку. Дуже важливо, щоб на ній не було жодних обтяжень.
Можливість вільно подорожувати по інших країнах Європи. Досить великий пакет документів.
Спрощена процедура набуття іспанського громадянства. Щоб отримати громадянство, все ж доведеться провести в країні не менше 5 років.
Короткий термін розгляду запиту на візу – близько 10 днів. Дуже строгі вимоги до пакета документів і до підстав для отримання візового штампа.
Щоб отримати візу, потрібно вкласти в нерухомість 500 тисяч євро: це менше, ніж в деяких інших країнах, які беруть участь в даній програмі. Дане правило не поширюється на тих, хто став власником нерухомості до 2013 року.
Цей тип візи дає її власникові право влаштовуватися на роботу. Раніше це можна було зробити тільки після отримання ВНП.

Попри перераховані негативні моменти, поправки, внесені в закон у 2015 році, все ж таки подіяли та змогли збільшити потік охочих інвестувати в іспанську економіку.

Золота віза в Іспанію: Відео

Статті по темі