Меню Закрити

Імміграція в Європу: куди простіше всього переїхати

Еміграція в іншу країну – складний процес, що вимагає грошових вкладень, пошуку житла і вивчення іноземної мови, та все ж громадяни країн СНД прагнуть покинути батьківщину. Бажання переїхати пов’язано з низьким рівнем оплати праці, високими цінами на товари та комунальні послуги. До цього списку найчастіше додається економічна і соціальна напруженість в країні. Зазвичай для переїзду вибирається високорозвинена Європа, і, щоб швидше почати нове життя за кордоном, емігранти цікавляться, в яку країну Європи простіше іммігрувати у 2024 році.

Еміграція з Росії в Європу

В які країни Європи найпростіше іммігрувати

Коли громадяни країн СНД починають замислюватися про те, куди переїхати на постійне місце проживання, вони спершу оцінюють рівень життя в різних країнах світу, податкові ставки, розміри зарплат, можливість працевлаштування, наявність місць відпочинку і виходу до моря, соціальне забезпечення, вартість харчових продуктів та одягу.

Вивчивши інформацію і відгуки мігрантів, приходять до висновку про те, що найбільш сприятливими для переселення державами є США, Канада, Великобританія та Австралія, а якщо вибирати з європейських країн – Іспанія, Німеччина, Швеція, Люксембург, Данія, Норвегія і Швейцарія.

Однак коли справа доходить до розгляду умов отримання документів, необхідних для в’їзду іноземців в потрібну країну, і оформлення виду на проживання, доводиться визнати, що переїзд мало кому доступний в силу браку підстав для імміграції та/або грошей на первісне облаштування.

І тоді потенційні емігранти починають розглядати більш доступні варіанти. Куди простіше переїхати з України в Європу на ПМЖ, кожен вирішує, виходячи з власного життєвого досвіду.

Перелік найбільш доступних для переїзду європейських держав можна умовно розділити на групи:

  • Країни, куди простіше переїхати за етнічною ознакою, і де громадянство можна придбати за народженням:
    • по праву крові – обоє батьків або один з них є громадянином держави);
    • по праву грунту – дитина була народжена на території країни.
  • Країни, уряд яких до максимуму спростило отримання ВНЖ або громадянства особам, готовим інвестувати великі суми коштів в економіку країни.
  • Країни, вид на проживання і громадянство яких можна отримати за покупку нерухомості на їх території.
  • Країни, де діють найбільш прості умови для відкриття власного бізнесу, власники якого можуть отримати ВНЖ і громадянство в стислі терміни.
  • Країни, куди простіше всього переїхати представників якої-небудь професії (як правило, спрощена схема переселення діє протягом обмеженого терміну, поки країна потребує фахівців).
  • Країни, в які найпростіше переїхати та отримати всебічну соціальну підтримку біженцям.

Еміграція по якій-небудь іншій підставі, як правило, проходить за однаковою схемою в усіх країнах Європи. Наприклад, навряд чи можна виділити одне або кілька європейських держав, які найпростіше переїхати після вступу в шлюб з іноземцем, є громадянином або резидентом даної країни. Міграційна політика будь-якої держави передбачає таку можливість, а різними будуть лише терміни натуралізації.

Найбільш простим шляхом імміграції є переселення в ті країни, до яких іноземець належить за етнічним походженням.

Приміром, якщо людина має єврейське коріння, він може за спрощеною схемою у надзвичайно короткі терміни переїхати на ПМЖ до Німеччини. Як це зробити читайте в публікації “Імміграція в Німеччину по єврейській лінії“.

Нескладно отримати посвідку на проживання і тим, чиї родичі вже проживають в іноземній державі, зі статусом громадянина або резидента.

Тим, хто не обмежений у коштах і з якоїсь причини бажає покинути країну свого постійного проживання, найпростіше буде вибрати іноземна держава зі списку країн, готових оформити посвідку на проживання і навіть громадянство за певну суму інвестицій в економіку країни або за покупку на її території нерухомості. До таких держав відносяться Мальта, Португалія, Кіпр, Греція, Болгарія, Словенія, Угорщина.

Попри існування перерахованих вище послаблень щодо імміграції в Європу, скористатися ними можуть небагато. Як правило, питанням переїзду на ПМЖ в іншу країну цікавляться ті, хто:

  • не розташовує великою сумою, а тому не може забезпечити собі комфортне проживання в рідній країні та не має можливості інвестувати кошти, купувати нерухомість і вкладати гроші в бізнес;
  • не має родичів за кордоном;
  • не володіє достатніми професійними даними, кваліфікацією, досвідом роботи для участі у програмах професійної імміграції;
  • не може отримати статус біженця, оскільки для цього недостатньо підстав або їх немає взагалі;
  • не володіє достатнім знання будь-якої іноземної мови.

Але навіть і в цьому випадку існує декілька варіантів імміграції в Європу. Простіше всього за таких обставин виїхати на постійне місце проживання в такі європейські країни:

  • Чорногорію,
  • Латвію,
  • Чехію.

Імміграція в Чорногорію

З наведеної нижче таблиці ви дізнаєтеся, з яких причин слід іммігрувати в Чорногорію і чому здійснити виїзд в цю країну нескладно.

Чому для еміграції з країн СНД слід вибрати Чорногорію Чому переїхати на ПМЖ до Чорногорії не складно
На сьогодні Чорногорія є незалежною країною, але в найближчому майбутньому може стати членом Євросоюзу, так що ВНЖ і громадянство Чорногорії дозволять їх володарям подорожувати країнами ЄС без візи. Переїхати в Чорногорію на ПМЖ можна за будь-якою відомою схемою імміграції.В тому числі й за допомогою купівлі нерухомості або зареєструвавши тут фірму з закордонним паспортом, вклавши в статутний капітал всього 1 євро.
Вже сьогодні мешканці Чорногорії мають право відвідувати країни Шенгенської зони у безвізовому режимі. Міграційна політика не ускладнена порядками та вимогами ЄС.
Чорногорія – православна країна, радо приймає слов’ян і іноземців в цілому. Ринок праці швидко розвивається, а оскільки самі чорногорці не відрізняються працьовитістю, представники будь-яких професій тут в ціні.
Чорногорську мову освоїти нескладно, особливо якщо іммігрант говорить по-російськи або по-українськи. Після того, як один з членів сім’ї отримає дозвіл на проживання, оформити ВНП і приєднатися до нього зможе вся сім’я.
У Чорногорії недорога нерухомість, тому іммігрант може придбати тут квартиру або будинок з метою проживання або інвестування (після вступу країни в ЄС ціни на житло істотно зростуть). Ціни на харчові продукти, одяг і предмети першої необхідності в Чорногорії низькі.
В країні невисокі ставки з податків, що дозволяє успішно вести бізнес. Найдешевший спосіб переїзду в Чорногорію – відкриття своєї фірми на території країни.
Додайте витрати на проїзд до Консульства Монтенегро (їхати доведеться 2 рази – щоб подати документи на візу і забрати її) і на квиток в один кінець до Чорногорії. Сума витрат залежить від вашого міста проживання.
Чорногорія відрізняється сприятливим середземноморським кліматом, тут чисті доглянуті пляжі, красиві пейзажі та чиста екологія.
Чорногорія відрізняється спокійним і розміреним ритмом життя. Рівень криміналу тут надзвичайно низький, в цілому жити в країні безпечно.

Як переїхати в Латвію

Таблиця, наведена нижче, демонструє переваги переїзду в Латвію і причини, за якими здійснити переселення не складе праці.

Чому для еміграції з країн СНД слід вибрати Латвію Чому переїхати на ПМЖ до Латвії не складно
У Латвії сприятливий для здоров’я клімат, є можливість відпочинку на морі. Іммігрувати в Латвію можна будь-яким з відомих способів. Навіть проходження шкільної програми латиською мовою може стати підставою для отримання ВНЖ. Найбільш простими варіантами переїзду є покупка нерухомості, інвестування в економіку країни, купівля державних облігацій.
Знайти роботу в Латвії досить складно, тому самим малозатратним способом переїзду є вступ до місцевого вишу. Додайте витрати на проїзд до Консульства Латвії  (поїхати доведеться 2 рази – подати документи на візу і забрати візу) і на квиток в один кінець до Латвії. Величина витрат буде залежати від пункту відправлення.
Українці не будуть відчувати присутність мовного бар’єру – практично всі жителі Латвії вільно володіють російською мовою. Переїхати в Латвію мають право родичі громадян і негромадян (цей особливий статус надано деяким жителям після розпаду СРСР) країни аж до третього ступеня.
Рівень життя в Латвії набагато вище, ніж в країнах СНД. У Латвії відкрити власний бізнес простіше, ніж знайти роботу, до того ж існує багато незайнятих ніш – тільки 6% місцевих жителів займаються бізнесом.
Підвищення цін на харчові продукти та предмети першої необхідності відбувається разом зі збільшенням заробітних плат, а тому навіть одержувачі мінімальних окладів здатні утримувати себе.
Латвія – член Євросоюзу, а значить, власник виду на проживання або паспорта Латвії буде користуватися безліччю відповідних преференцій.

Переїзд до Чехії

Таблиця, наведена нижче, дозволить вам оцінити переваги переїзду до Чехії та зрозуміти, чому імміграція в дану країну хоч і не є простою, але й не представляється складним в порівнянні з іншими країнами-членами Євросоюзу.

Чому для еміграції з країн СНД слід вибрати Чехію Чому переїхати на ПМЖ в Чехії не складно
Чехія входить в Євросоюз і в Шенгенську зону, що дозволяє власникам виду на проживання і паспорти подорожувати без візи, жити та працювати по всій Європі. Отримати ВНЖ в Чехії можна на таких підставах:
возз’єднання з сім’єю;
● отримання дозволу на роботу в центрі зайнятості Чехії;
● навчання у виші (зареєстрованому в Міністерстві освіти);
отримання ліцензії на підприємницьку діяльність;
● посаду директора приватної фірми.
Найбільш доступний спосіб переїзду в Чехію (за винятком укладення шлюбу з її громадянином Чехії) – навчання на мовних курсах у державному університеті. Додайте витрати на проїзд Консульства (поїхати доведеться двічі – подати документи на візу і забрати візу) і витрати на покупку квитка до Чехії (вартість залежить від міста проживання).
Перед отриманням громадянства Чехії не обов’язково відмовлятися від первісного громадянства.
Клімат, менталітет і культура схожі з українськими, що значно полегшує процес акліматизації та асиміляції. У країні є можливість працевлаштування іноземних громадян на хороших умовах.
Чехія – спокійна і безпечна країна, в якій практично відсутня кримінал. Громадянам, які перебувають у пошуку роботи або змушені відмовитися від працевлаштування, пропонується широкий набір заходів соціальної підтримки.
У Чехії діє безкоштовна система освіти. Вивчивши мову, можна переїхати на ПМЖ за студентською програмою. Доступні ціни на нерухомість дозволяють придбати власне житло після переїзду.
Процедура імміграції не потребує великих грошових вкладень. Лояльна цінова політика у відношенні до харчових продуктів і непродовольчих товарів дозволяє зберігати високий рівень життя.

Всупереч очікуванням, переїзд в більшість країн Південної Європи, що не відрізняються популярністю у мігрантів і туристів, аж ніяк не є простим. Приміром, щоб отримати громадянство Андорри, в країні необхідно прожити безвиїзно цілих 20 років.

Їдемо в Європу

Підстави для переїзду в Європу

Не кожен охочий може переїхати у вподобану європейську державу – для того, щоб отримати можливість емігрувати з країн СНД до Європи, необхідно мати вагомі підстави. Нижче представлений перелік найбільш популярних способів іммігрувати в європейську країну:

  1. Працевлаштування. Цей варіант підходить як висококваліфікованим фахівцям, які хотіли б будувати кар’єру за кордоном, так і людям, готовим виконувати сезонні роботи.
  2. Бізнес-імміграція. Економіка деяких країн через відсутність природних ресурсів базується на сфері послуг – у такому разі переїхати на ПМЖ на підставі відкриття своєї фірми буде значно простіше. Але в цілому кожна держава заохочує розвиток сфери бізнесу, оскільки це вирішує проблему з нестачею робочих місць в країні.
  3. Інвестування коштів в економіку країни. Такий варіант імміграції не надто поширений, але окремі країни практикують такий порядок видачі ВНП та паспортів іноземцям. Спосіб полягає в тому, щоб безповоротно передати певну суму грошей на розвиток економіки обраної для переїзду країни.
  4. Покупка нерухомості. Влада деяких країн дозволяють отримати вид на проживання або громадянство після придбання на території держави нерухомості, що відповідає певним вимогам. У такому разі достатньо проаналізувати ринок нерухомості в Європі та вибрати найбільш прийнятний варіант.
  5. Отримання освіти. Дипломи, отримані в європейських вищих навчальних закладах, цінуються у всьому світі. Після закінчення ВНЗ студенти мають можливість підшукати роботу, не виїжджаючи з країни, та отримати посвідку на проживання.
  6. Укладення шлюбу з громадянином або резидентом європейської країни. Рішення створити сім’ю і завести дітей на території іноземної держави завжди вітається, а тому отримання ВНЖ і громадянство країни проходить у спрощеному порядку, як тільки молодята доводять серйозність своїх намірів.
  7. Возз’єднання з сім’єю. Запрошення від родичів вважається достатньою підставою для отримання візи, а згодом – посвідки на проживання. Члени сімей громадян і резидентів європейських держав можуть розраховувати на спрощену процедуру натуралізації.
  8. Біженство. Прохання про надання політичного притулку – найбільш простий варіант еміграції з рідної країни, але тільки в тому разі, коли заявник може довести, що переїхав через небезпечного перебування на батьківщині внаслідок бойових дій або переслідування з релігійної чи расової приналежності, політичних переконань, належності до сексуальних меншин.

Крім підстав для імміграції, перерахованих вище, існують і інші способи переїзду в Європу, але вони менш популярні та далеко не скрізь здійсненні. Наприклад, у деяких країнах вид на проживання може видаватися іноземцям, які приїхали для проходження тривалого лікування до місцевих медичних центрах.

Імміграція в Європу через відкриття бізнесу

Бізнес-імміграція – поширене явище, коли громадянин будь-якої країни володіє ресурсами, знаннями й уміннями у визначеній сфері, але не бажає займатися організацією бізнесу в рідній країні по ряду причин. Або ж людина вже є власником бізнесу, але хотів би розвивати його.

Уряду будь-якої іноземної держави, у свою чергу, вигідно підтримувати бажання іноземних інвесторів відкривати бізнес на його території, оскільки це сприяє підйому економіки, її розвитку, збільшення рівня конкурентоспроможності, зростанню кількості робочих місць і сум податкових внесків.

У бізнес-імміграції є ряд переваг перед іншими способами переїзду в Європу:

  • даний спосіб імміграції є найбільш надійним, оскільки влада європейських країн зацікавлені в тому, щоб іноземний інвестор розвивав бізнес;
  • власник бізнесу не ризикує опинитися звільненим і висланим за межі держави через закінчення дії робочої візи або трудового контракту;
  • ВНЖ, ПМЖ і громадянства країни оформляються у спрощеному порядку з метою залучити й утримати іноземного інвестора.

Імміграція в Європу через купівлю нерухомості

Імміграція через придбання будинку або квартири в вподобаної європейській країні видається прекрасним варіантом для переїзду – гроші доведеться вкладати не в економіку, а в нерухомість, яка згодом буде використовуватися самим же мігрантом для проживання або здачі в оренду. При цьому іноземний покупець отримує посвідку на проживання в спрощеному порядку.

У багатьох країнах житло є більш доступними та, продавши квартиру в Україні, можна купити непоганий заміський будинок в Європі. Однак можливість переїзду за кордон на підставі купівлі нерухомості пропонується не у всіх країнах.

Найбільш привабливою в цьому відношенні є Іспанія, але тут існує ряд умов: у доповнення до купівлі квартири доведеться заручитися запрошенням на роботу від іспанського роботодавця або довідкою про надходження до місцевого вишу. Хорошим варіантом є також імміграція в Угорщину.

Інші країни, уряд яких дозволяє отримати ВНЖ за придбання житла, не є настільки бажаними для мігрантів. Мова йде про Чорногорію, Кіпр, Словенію та Польщу.

Працевлаштування як спосіб переїхати

Даний спосіб імміграції передбачає попереднє укладення договору з майбутнім роботодавцем та отримання робочої візи. Як правило, умови переїзду на підставі пошуку роботи досить суворі – наймач повинен довести владі, що іноземний працівник незамінний, і громадяни країни не могли б зайняти його місце і впоратися з посадовими обов’язками так само добре.

Збираючись іммігрувати за професійною програмою, слід вивчити перелік затребуваних спеціальностей державі, що цікавить. В цілому, в Європі завжди є брак співробітників для роботи у фінансовому справі, у сферах IT-технологій і обслуговування. Багато країни залучають іноземну робочу силу для здійснення сільськогосподарських робіт.

Найбільш привабливою країною Європи для професійних мігрантів є Німеччина – тут кваліфіковані фахівці оформляють Блакитну картку, з якої дозволено проживати в країні протягом тривалого часу. Через 2 роки з’являється можливість отримання ВНЖ.

Ще одним плюсом переїзду в Німеччину є відсутність вимоги щодо вивчення німецької мови: робочими мовами, якими тут активно користуються, є англійська, українська та російська.

Працевлаштування на роботу

Крім Німеччини, робота для іноземців завжди знайдеться в таких країнах, як Албанія, Румунія, Угорщина, Македонія, Сербія, Словаччина, Італія, Латвія, Кіпр.

Імміграція через шлюб з іноземцем

Імміграція через укладення шлюбу з громадянином європейської країни вже перестала бути рідкісним явищем. Хтось закохується випадково і вирішує переїхати за кордон, щоб жити з коханою людиною, а хтось навмисно заводить знайомства з підданими цікавить держави.

Найбільшою складністю в отриманні виду на проживання через шлюб видається підтвердження серйозності намірів молодят. Якщо виявляється, що фіктивний шлюб, іноземному громадянину можуть закрити в’їзд в країну назавжди. Нерідко подібні дії закінчуються депортацією і залученням до кримінальної відповідальності.

Як правило, сім’я перевіряється на предмет спільного проживання та ведення домашнього господарства протягом декількох років, після чого іноземний громадянин отримує ВНП.

Всупереч частці ризику, так звані ділові шлюби зустрічаються часто, особливо в Іспанії, оскільки тут до цього явища ставляться не строго. Навпаки, укласти шлюб громадяни Іспанії можуть навіть за дорученням, так що іноземні женихи та наречені можуть особисто бути присутнім на церемонії одруження.

Возз’єднання з сім’єю

Рідко кому вдається скористатися цим способом імміграції через відсутність родичів за кордоном. Цей варіант хороший тим, що тут спостерігається менший відсоток відмов у порівнянні з іншими підставами для переїзду в Європу.

Як правило, переїзд здійснюється для возз’єднання з батьками, дружинами, дітьми. Умови програм дозволяють отримати запрошення практично від будь-якого близького члена сім’ї. При цьому зазвичай саме приймач бере на себе відповідальність за розміщення іноземця та забезпечення його всім необхідним на період адаптації до нових умов проживання.

Для цього потрібно підготувати довідки про достатньої площі житла, про наявність стабільного джерела доходів. Родич, який відправив запрошення, також має подбати про оформлення медичної страховки для кожного запрошеного.

Не варто вважати, що проживання члена сім’ї за кордоном є достатньою підставою для отримання посвідки на проживання – кандидатура іноземця буде ретельно вивчена на предмет підстав для відмови у в’їзді в країну.

Якщо, наприклад, іноземний громадянин має судимість за особливо тяжкий злочин, запрошення від родича не допоможе йому переїхати: уряд кожної країни дбає про безпеку своїх громадян.

У деяких країнах Європи, наприклад в Німеччині, існують обмеження на возз’єднання з членами сім’ї – допускається переїзд лише заради проживання з чоловіком і неповнолітньою дитиною. А для возз’єднання з батьками має бути вагомий довід – необхідність здійснення догляду за старою матір’ю або батьком або погані умови проживання на батьківщині заявника.

Зазвичай на розгляд заявок про отримання посвідки на проживання на підставі запрошення від близького родича, який є громадянином або постійним резидентом країни, у влади йде від 3 місяців до року.

Імміграція в Європу через вступ до ВНЗ

Імміграція в європейські країни через отримання вищої освіти є найбільш популярним способом переїзду за кордон для молодих і амбітних людей. Даний варіант має ряд переваг:

  • час проходження навчання враховується при підрахунку проведеного в країні часу (рік навчання йде за півроку перебування на території держави);
  • у деяких європейських країнах іноземці можуть навчатися безкоштовно за умови володіння мовою;
  • уряд деяких держав дозволяє студенту працювати під час навчання;
  • при вступі до вишу іноземний студент отримує посвідку на проживання, іноді на весь термін навчання;
  • диплом, отриманий в європейській країні, котирується у роботодавців по всьому світу;
  • період навчання дозволяє по-справжньому дізнатися про країну і вирішити напевно, варто здобувати тут громадянство.

Основною перешкодою на шляху молодих мігрантів, які бажають переїхати в Європу, стає висока вартість життя в європейських країнах. Навіть отримуючи безкоштовну освіту, іноземний студент повинен оплачувати своє проживання в гуртожитку чи квартирі, купувати харчові продукти, одяг та підручники – в Європі все це коштує чималих грошей.

Переїзд в іншу країну

Біженство як спосіб імміграції

Кожен іноземний громадянин не може оголосити себе біженцем і на цій підставі іммігрувати в потрібну країну – статус біженця визначено Женевською конвенцією і Статутом ООН. У кожній країні Європи склалася своя практика приймання біженців та надання їм соціальної підтримки.

Деякі європейські держави були змушені попросити Єврокомісію закріпити порядок дворічного прикордонного контролю на внутрішніх кордонах Шенгенської зони з-за різкого зростання потоку біженців з країн Африки, Близького Сходу, Сирії та України, що заважає розміреному плину життя країн.

У зв’язку з вищесказаним нескладно усвідомити, що для того, щоб іммігрувати в європейську країну в якості біженця, доведеться пройти чимало процедур, в ході яких доведеться неодноразово підтверджувати наявність реальних загроз для життя на території рідної країни. Безперечно, багато розвинені країни пропонують значну підтримку біженцям, але закріпитися в країні можуть тільки володарі офіційного статусу біженця або вимушеного переселенця.

Процес інтеграції в європейське суспільство: основні етапи

Іммігрувати в європейську країну складно не тільки у фінансовому та документальному плані: в Європі інше життя, інші традиції, закони, ставлення до людей, мову. Громадянам країн СНД не просто звикнути до менталітету європейців, до іншої культури та клімату. Потрібно досить тривалий час, щоб почати відчувати себе комфортно в країні, куди людина так прагнув переїхати.

Щоб стати частиною європейського суспільства, іноземець повинен пройти ряд взаємопов’язаних етапів. Процес імміграції буде проходити наступним чином:

  1. У першу чергу потрібно вирішити напевно, яка країна Європи є найбільш придатною для переїзду. Тут справа навіть не в економічних показниках, красою пейзажів і можливостях працевлаштування – країна повинна бути близька по духу.
  2. Потім потрібно вивчити як можна більше інформації про обрану країні, почати вивчати іноземну мову, підібрати відповідну програму імміграції та з’ясувати, які документи потрібні для запуску імміграційного процесу.
  3. Наступним кроком буде підготовка до іспитів на володіння мовою і на знання історії та культури країни. За підсумками атестації буде виданий сертифікат, який потрібно буде докласти до загального комплекту документів.
  4. Далі настає час звернення в посольство обраної країни. В залежності від того, на яких підставах людина збирається емігрувати з України, представники дипломатичної служби пропонують категорію візи – робочу, навчальну, туристичну, гостьову, ділову або бізнес-візу. Тип візи також відіграє важливу роль – це може бути шенгенська або національна віза, що оформляється іноземцеві, який має намір залишитися в країні на постійне місце проживання.
  5. Нарешті, після завершення всіх бюрократичних процедур емігрант збирає речі й здійснює довгоочікуваний переїзд в Європу. Але інтеграція в європейське суспільство триває і полягає в проходженні таких процедур:
    • реєстрації за адресою проживання за кордоном;
    • оформлення виду на проживання, спеціального документа, який має тимчасовий або постійний характер (спочатку ВНП видається на 1 рік з правом багаторазового продовження);
    • оформлення постійної посвідки на проживання (ПМП) через 5 років або більше, в залежності від законів конкретної країни;
    • отримання паспорта країни. Іноді перед проходженням даного етапу потрібно відмовитися від первісного громадянства, оскільки мало в яких країнах визнається подвійне або множинне громадянство.

Висновок

Згідно зі статистикою, велике число українців перебралося в Китай і країни СНД. Пов’язано це з тим, що в дружні держави простіше іммігрувати, а Китай стрімко розвивається та активно співпрацює протягом останніх кількох років – звідси більш лояльне ставлення до українських іммігрантів.

Життя в Європі

Що стосується переїзду в європейські країни, то статистика говорить про наступних показниках:

  • найбільше число емігрантів (7 600 осіб) перебралося з України в Німеччину;
  • в Естонію іммігрували 2 180 осіб;
  • на ПМЖ до Фінляндії переїхали 1 145 осіб;
  • Латвію для проживання обрали 1 855 осіб;
  • 1140 емігрантів залишили Україну для життя в Литві.

Можливо, слід в першу чергу розглянути варіанти переїзду в перераховані вище країни, ґрунтуючись на досвіді співвітчизників. Може, це дозволить уникнути будь-яких помилок у виборі держави для переїзду на ПМЖ.

Однак перелік країн, де найбільш часто обґрунтовуються громадяни СНД, не збігається зі списком найкращих країн для імміграції – така ситуація спостерігається через складність проходження бюрократичних процедур і надзвичайно високої вартості життя. Про найбільш сприятливих країн для еміграції з України ви дізнаєтеся з таблиці:

Критерій Норвегія Швейцарія Данія
Якість життя Перше місце у світі за індексом людського розвитку, який визначає життєвий рівень і якість життя. Це означає, Норвегії спостерігаються висока тривалість життя, якісну освіту і фінансова забезпеченість населення. Найвищий рівень життя і добробуту жителів. Економічна стабільність. За рівнем життя Данія займає одне з передових місць у світі. Комфортні умови проживання для корінних жителів і іноземців.
Оплата праці Дуже висока – близько 4 800 євро/місяць, при тому, що робочий день триває лише 6 годин. Середня зарплата – близько 5 525 євро/місяць. Середня зарплата становить приблизно 2 125 євро/місяць, робочий день – з 8 години ранку до 16 години дня.
Можливості ведення бізнесу Банкрутства трапляються вкрай рідко, іноземні підприємці користуються всіма привілеями місцевих жителів, банки готові оформляти кредити для запуску бізнесу. Загальна сума податків може досягати 70%, але при цьому власник бізнесу чудово заробляє та отримує всебічну підтримку, в тому числі інформаційну. Широкі можливості завдяки різноманітності банківських послуг. Відкриття бізнесу дає право на оформлення ВНЖ для всієї сім’ї в термін до 3 місяців. Потрібен мінімальний пакет документів, іспити на знання історії та мови здавати не потрібно. Вигідні податкові ставки. Простота реєстрації бізнесу і прості умови роботи. Держава активно підтримує будь-які форми бізнесу через субсидування та зниження податкових ставок, оскільки країна не володіє великими ресурсами та будує економіку, орієнтуючись в першу чергу на сферу послуг.
Безпека Криміналу в країні практично немає, люди довіряють один одному і толерантно ставляться до іноземців. Безпечне і вільне переміщення в денний і нічний час. Одна з кращих систем охорони здоров’я у світі. Данія – тиха маленька країна, в якій рівень криміналу наближається до нуля.
Екологія Сама екологічно чиста країна в Європі, тут третина всіх проданих за 2016 рік автомобілів і половина транспортних засобів, проданих за 2017 рік, не заправляються бензином, а функціонують на електроенергії. До 2025 року влада країни планує взагалі заборонити продаж авто на двигунах внутрішнього згоряння. Найчистіша екологія, особливо в курортних місцях в районі гір. Екологія в Данії перетворилася в національну ідею, а столиця країни – Копенгаген – визнаний самої “зеленої” світовою столицею.
Якість освіти Найвищий рівень освіти, діють програми студентського обміну, ведеться приймання іноземних громадян. Великі інвестиції в освіту зробили його одним з найпрестижніших у світі. Діє безліч приватних і міжнародних шкіл, де викладання здійснюється англійською, французькою, німецькою та італійською мовами. Особливе значення має повагу інших культур. Навчання у вищих навчальних закладах здійснюється англійською мовою. Держава заохочує здійснення трудової діяльності в процесі навчання. Місцевим та іноземним студентам надається можливість взяти участь в дослідженнях в різних областях. У порівнянні з іншими європейськими країнами, освіта в Данії більш доступне по вартості.
Можливості організації відпочинку Найбільш популярним є відпочинок на природі – Норвегія багата мальовничими лісами, озерами та фіордами. Море холодне, бо на пляжах відпочивальників немає. Різноманітність форм проведення дозвілля, спортивних і культурних заходів. Швейцарія гарантує відпочинок на будь-який смак, винятковий і престижний. У Данії кожен знайде собі місце відпочинку до душі – тут є розважальні парки, квітники, театри, ресторани, атракціони, нічні розважальні заклади, центри активного відпочинку, де можна зайнятися риболовлею, гольфом, водним спортом, кататися на велосипедах. У Данії безліч курортних зон.
Критерій Швеція Люксембург
Якість життя Рівень життя у Швеції надзвичайно високий. Тут дуже розвинена економіка, відсутня корупція, виплачується гідна зарплата і пенсія, діє активна соціальна підтримка. Люксембург відрізняється високим рівнем життя і темпом економічного зростання в країні розташовані провідні банки Євросоюзу з вигідними умовами офшорної зони, що забезпечує 70% доходу держави.
Оплата праці Середня заробітна плата у Швеції до вирахування податків – 3 700 євро/місяць. Мінімальна погодинна оплата становить близько 11 євро. Середня місячна зарплата в Люксембурзі – 5 015 євро.
Можливості ведення бізнесу Найбільш активна підтримка стартапів у світі – у працьовитій і підприємливої молоді є шанс пройти безкоштовне навчання бізнесу, відвідувати курси підготовки та зустрічі підприємців, ділитися досвідом і відкривати свою справу при значній державній підтримці. Взагалі, Швеція – одна з найбільш перспективних країн в плані розвитку бізнесу. Зареєструвати фірму можна навіть онлайн без сплати держмита. Люксембург входить в Бенілюкс разом з Нідерландами та Бельгією. Ця країна – центр фінансової житті всієї Європи, а об’єднання Бенілюкс – фундамент Євросоюзу, його серце. В країні немає валютного контролю. Високий рівень конфіденційності. Звітність обов’язкова, але аудит зазвичай не проводиться.
Безпека Країна характеризується низьким рівнем злочинності. У населення немає приводу для побоювань або вжиття спеціальних заходів щодо посилення особистої безпеки. Люксембург є однією з найбільш безпечних країн світу. Крім того, тут зовсім низький рівень корупції.
Екологія Питання екології стоять біля місцевого парламенту на першому місці – в цій країні найчистіше повітря навіть у містах з населенням понад 100 тисяч осіб. Люксембург – власник Центру екологічних технологій (CRTE), що займається екобудівництвом, аналізом життєвого циклу, відновлюваними джерелами енергії та екодизайном.
Якість освіти Швеція – один зі світових лідерів в області інноваційних відкриттів і розвитку науково-технічного прогресу. Диплом, отриманий у шведському університеті, відкриває двері до працевлаштування в будь-якій країні світу та істотно полегшує процес створення власного бізнесу. Всупереч тому, що в Люксембурзі всього 4 університету, вони є інститутами спрямованого професійної освіти, їх випускники котируються надзвичайно високо і без праці отримують роботу в будь-якій країні світу.
Можливості організації відпочинку Шведи здебільшого відпочивають вдома, але іноземцям не буде тут нудно: в країні багато парків, атракціонів, розважальних комплексів, шопінг-центрів та музеїв. У країні найбільш популярним видом відпочинку є прогулянка мальовничими приміськими районами. Жителі можуть ходити на риболовлю та полювання, займатися шопінгом в численних магазинах, знайомитися з історичним центром міста, відвідувати свята і ярмарки, розважальні центри, кінотеатри та ресторани. Жителі Люксембурга – любителі проходження квестів.

Якщо вас не лякають складність оформлення документів, тривалий процес імміграції та великі витрати на етапі переїзду і під час проживання в іноземній державі, варто, звичайно ж, звернути увагу на країни, опис яких наведено в таблиці.

В останню чергу слід розглядати в якості місця для переселення Молдавію, Албанію, Білорусь, Болгарію та Сербію ці держави визнані найгіршими країнами для еміграції з України. Попри те, що Молдова, Сербія та Албанія очікують рішення про їх вступ до Євросоюзу, рівень життя та економічні показники тут не дозволяють говорити про комфортне проживання. Переїзд сюди буде виправданим, лише якщо метою еміграції є вид на проживання для українців в ЄС – коли претенденти на вступ до Євросоюзу стануть його повноправними членами, отримати ВНЖ і паспорт стане значно складніше.

Імміграція в Європу. Що потрібно знати: Відео

Статті по темі