Меню Закрити

Переказ грошей з Польщі в Україну від Euronet і RiaMoney Transfer

Додаток, банкомат і … “готівка летить” на схід. Euronet зробив доступним новий спосіб переказу грошей з Польщі в Україну та запустив послугу грошових переказів на основі мобільного додатку myRia та мережі банкоматів.

Новий спосіб переказу грошей з Польщі в Україну
Майже 1,2 мільйона — стільки українців живуть і працюють у Польщі. Такі дані були нещодавно отримані Selectivv на основі дослідження поведінки користувачів мобільних мереж. Населення настільки великий, що банки не могли пропустити цей факт. Але це не єдині фінансові інститути, для яких українці є важливими клієнтами.

Коли понад рік тому існували пропозиції банків для українців, у банку Pocztowy, Getin Noble Bank, PKO BP, Bank Zachodni WBK (сьогодні Santander), Credit Agricole, а також у Raiffeisen Polbank і BGŻ BNP Paribas (в даний час функціонують як один банк – BNP Paribas) були спеціальні послуги.

У всіх була версія сайту та телефон довіри українською мовою. Деякі (BNP Paribas, Getin) впровадили послугу українською мовою також в окремих точках. А PKO BP в травні минулого року запустила мобільний додаток IKO українською мовою і запропонувала швидкі перекази українському Кредобанку, яким він володіє.

Фінансові послуги на спрощеній основі

Українці в польських банках також можуть розраховувати на особливий режим обслуговування. Як правило, громадяни країн, що не входять в Європейський Союз повинні надати два документи, що засвідчують особу, щоб створити особистий кабінет. Але для українців більшість банків роблять виняток — їм потрібен лише один, яким може бути паспорт або посвідка на проживання. Якщо громадяни України відповідають цим умовам, вони можуть використовувати акаунти на тих же умовах, що і поляки.

Також можна брати кредити, хоча перешкодою для доступу до фінансування може бути відсутність історії в Бюро кредитної інформації, яким користуються банки. Але це також може змінитися, тому що в минулому році БИК підписав угоду про обмін інформацією з українськими колегами: Українським бюро кредитних історій (UBCH) і Міжнародним бюро кредитних історій (IBCH). Завдяки цьому громадяни України зможуть «перенести» свою кредитну історію в Польщі.

Кредит в польському банку знаходиться в межах досяжності українця, якщо він доведе легальне проживання у Польщі (посвідка на проживання) та має легальне працевлаштування і документує суму доходу.

Як переказати гроші в Україну

Хоча все більше і більше українців заявляють, що вони хочуть оселитися в Польщі на постійній основі, більшість — майже три чверті (доповідь кадрової служби «Барометр економічної імміграції») приїжджає в Польщу «на деякий час» з метою отримання прибутку. Вони працюють тут і відправляють гроші своїм родичам за кордон. Ось чому не тільки банки, але й компанії, що займаються міжнародними грошовими переказами, виграють від економічної еміграції.

RiaMoney Transfer – компанія, яка пропонує міжнародні грошові перекази та Euronet – найбільша мережа банкоматів в Польщі (з 2007 року Ria входить в групу Euronet Worldwide).

Переклад ініціюється в додатку myRia, оплачується через банкомат Euronet в Польщі, а гроші можна забрати в одному з 20 000 пунктів Ріа в Україні. Переказ можна оплатити за допомогою платіжної картки в більш ніж 7700 пристроїв Euronet або готівкою в більш ніж 3000 депозитів і банкоматів по всій Польщі. У другому випадку вам не потрібно мати банківський рахунок. Роберт Мидура з Euronet Polska закликає: «В Україні готівку можна отримати практично «відразу». В цьому відношенні це послуга, якої ніколи раніше не було на ринку».

Крок 1: реєстрація і перевірка користувача

Переказ грошей з Польщі в Україну починається в мобільному додатку myRia, яке доступне польською, українською та англійською мовами. Його можна завантажити з AppStore або Google Play. Після установки програми на вашому смартфоні вам необхідно зареєструватися — для цього погодьтеся вислати фотографію документа, що посвідчує особу, наприклад, паспорт фотографію. Ця процедура може відмовити деяких потенційних клієнтів від цієї послуги, але це не точка зору Euronet. Мова йде про відмивання грошей — оператора грошових переказів просто необхідно знати, хто відправляє гроші.

Ви також повинні зв’язати мобільний телефон з додатком, яке отримає посилання для перевірки номера телефону, а потім на цей номер прийдуть SMS з кодами для підтвердження окремих транзакцій (детальніше про це трохи пізніше). Реєстрація закінчується наданням пароля до додатка myRia.

Крок 2: підготовка угоди

створення транзакції в додатку myRiaЯкщо обліковий запис підтверджена, ви вже можете підготувати переклад. Перший етап включає створення транзакції в додатку myRia. Це досить інтуїтивно зрозуміло. Спочатку ми вибираємо країну, в яку хочемо відправити гроші, в нашому випадку — Україна. Потім виберіть валюту — євро або долари — в якій одержувач отримає гроші та вкажіть суму. У 2024 році мінімальна сума становить 100 злотих, максимальна 3000 злотих.

На цьому етапі додаток покаже нам вартість транзакції. Для цілей тесту відправимо українському другу 100 злотих з можливістю отримання грошей в євро. Оператор стягує комісію в розмірі 9 злотих за переклад цього значення (я поверну витрати). Залишилися 91 злотого конвертуються в євро (я повернуся до коефіцієнтів перерахунку). У заявці сказано, що одержувач отримає рівно 20,85 євро. Він також показує використовуваний обмінний курс.

Якщо ми не приймаємо ці умови, ми можемо припинити транзакцію в будь-який час. Якщо ми приймаємо, у нас залишається опис одержувача — ми вказуємо ім’я та прізвище, як у посвідченні особи, яка одержувач повинен буде показати при отриманні грошей.

Ми також повинні вказати місто та область, в яку відправляються гроші (у випадку України сам додаток пропонує вибрати необхідні). У заявці також запитується призначення платежу зі списку, наприклад, пожертва, підтримка сім’ї, інвестиції, освіта і т. д.

Крок 3: коди та пін-коди

коди та пін-коди в RIAНа наступному екрані ми побачимо зведення: кому ми відправляємо гроші (ім’я та прізвище), суму переказу, валюту (євро або долари), обмінний курс і комісію оператора.

Щоб пройти далі, потрібно прийняти правила і підтвердити, що надіслані кошти надходять з законного джерела та операція здійснюються від нашого власного імені, без втручання третіх сторін (це пов’язано з правилами боротьби з відмиванням грошей).

Далі з’явиться штрих-код у вигляді дев’ятизначного числа, а на наступному екрані з’явиться ще одне короткий виклад транзакції, на цей раз з номером PIN. У свою чергу, це ключовий рядок символів для одержувача, тому що він зможе отримати гроші в Ria, маючи паспорт і цей номер.

Крок 4: операції в банкоматі

Підготовка транзакцій в додатку myRia ні до чого не зобов’язує. Якщо ми не перейдемо до другого етапу (оплата готівкою в банкоматі), підготовлена транзакція буде скасована опівночі того ж дня.

Якщо ми приймаємо умови угоди та хочемо відправити гроші, ми повинні піти в банкомат Euronet. На екрані виберіть варіант «myRia & Euronet». Потім пристрій попросить вас ввести 9-значний штрих-код. Зведена інформація про транзакції з’явиться на екрані банкомата на номер SMS (раніше визначений у додатку myRia) прийде чотиризначний PIN-код, який потім необхідно буде ввести в банкоматі.

Останній етап — вибір джерела грошей. І тут у нас є два варіанти на вибір. Ми можемо переказати гроші з банківського рахунку. Потім помістіть дебетову картку і введіть PIN-код (як при стандартному зняття готівки), а потім введіть код транзакції, раніше створений в додатку myRia.

Процес переказу грошей myRia & EuronetОднак ми вважаємо, що перевагою цього сервісу є можливість відправляти готівку. Ось чому ми вирішили перевірити цю опцію. Для цього ми повинні знайти банкомат Euronet з функцією внесення готівки (їх понад 3000). У пристрої ми вибираємо готівку в якості методу поповнення рахунку, потім банкомат попросить вас внести банкноти.

Після цього варто заглянути в додаток myRia і перевірити статус перекладу. Менш ніж за хвилину додаток повідомить, що транзакція була оброблена, а потім змінить її статус на «доступно». А це означає, що з цього моменту одержувач може знімати гроші в будь-якій точці Ria в Україні. Це близько 20 000 пунктів видачі, які можна легко знайти на цьому сайті.

Проблем з отриманням грошей не було. Все, що вам потрібно, це ідентифікатор і PIN-код транзакції. В уповноваженої особи зазвичай є 21-30 днів, щоб зібрати гроші. Невиконання цієї умови призведе до скасування транзакції. Відправник зможе забрати гроші в офісі Poczta Polska, з яким у Ріа є контракт.

Скільки коштує переказ myRia

Вартість переказу через RIAСервіс працює, але чи окупається він? Вартість перекладу залежить від його вартості. Якщо ми відправимо до 500 злотих, комісія складе 9 злотих. За переклад з 901 до 1000 злотих ми заплатимо 19 злотих, а в діапазоні 1801-2000 злотих – 29 злотих. Максимум 3000 злотих можуть бути відправлені за один раз. У цьому випадку комісія за переказ складає 45 злотих.

У конкуруючих компаній комісія порівнянна. Наприклад, у Western Union відправка 100 злотих в Україну коштує 10 злотих, тобто на 1 злотий більше, ніж в Ria, у разі переведення 3000 злотих, збори такі ж (45 злотих).

Але плата за переказ це ще не все. Після вирахування комісії за переклад, залишок конвертується в євро або долари. Використовується курс залежить від того, скільки грошей ваша сім’я або друзі отримають в Україні. В моєму випадку Euronet конвертував 91 злотий 20,85 євро, тобто в 4,36 злотого за 1 євро. Це приблизно на 10% вище, ніж ставка, що встановлена центральним банком в той день.

Переваги та недоліки програми myRia

Я визнаю, що спочатку у мене були проблеми з реєстрацією в додатку (була помилка з фотографією особи, і мені довелося повторити цю дію ще два рази). Можливо, інші користувачі зможуть пройти цей процес більш ефективно.

На певному етапі додаток генерує PIN-код транзакції, який ви повинні надати одержувачу. Це ключова інформація, тому її варто додати в додаток.

Як отримати переказ RIA в Приватбанку: Відео

Статті по темі