Меню Закрити

Особливості погоди у Варшаві

Континентальний клімат Варшави цілорічно залучає велику кількість іноземних туристів. М’яка зима і тепле, нежарке літо створюють кращі умови для огляду місцевих визначних пам’яток і тривалих прогулянок по столиці Республіки Польща. Розглянемо, яка погода у Варшаві по місяцях у 2023 році, особливості погодних умов сезонно, клімат польської столиці та періоди, найбільш сприятливі для її відвідування.

Клімат Варшави

Клімат Варшави

Прохолодний помірний клімат столиці Польщі з нормальною кількістю опадів обумовлює комфортну середньорічну температуру на рівні +7 градусів Цельсія. Варшава розташована на берегах річки Вісла, тому різких температурних коливань тут не буває.

На цій частині материка континентальні повітряні маси зі сходу зустрічаються з теплими і вологими середземноморськими течіями. Зимові температури рідко опускаються нижче -6 градусів, причому не довше, ніж на 2 тижні.

Весна приходить поступово, а осінь зазвичай затяжна й тепла.

  • Середня нічна температура взимку становить -4 градуси, денна — -1,3 градуса.
  • Навесні нічні температури коливаються в межах +9 градусів, а вдень стовпчик термометра піднімається до позначки +15,3.
  • Літні нічні температури тримаються на рівні +17 градусів, вдень повітря прогрівається до +23 градусів.
  • Осінні ночі радують помірною температурою +6 градусів за Цельсієм, а дні досить теплі, щоб комфортно гуляти — температура рідко опускається нижче +11.

Завдяки низьким показникам середньої вологості температурні рекорди переносяться легко. За рік у Варшаві випадає до 680 мм опадів — нормальне середнє значення в континентальному кліматичному поясі.

Сонячними вважаються дні, коли щільність хмарного покриву не перевищує 20%. Польська столиця радує найбільшою кількістю сонячних днів в період з липня по жовтень. Всього за рік у Варшаві спостерігається близько 146 сонячних і 219 похмурих днів.

Де дізнатися прогноз погоди

Щоб погодні примхи не застали вас зненацька, звіряйтеся з офіційними прогнозами незадовго до запланованої поїздки. Знайти передбачувану погоду на найближчі два тижні й навіть місяць ви можете на польських сайтах.

Одними з найпопулярніших вважаються барвистий meteoprog.pl, який дає прогноз на 15 днів, лаконічний pogoda.onet.pl з прогнозами на 14 днів на тиждень. Доступний також детальний pogodynka.pl з докладними прогнозами на 3 дні та короткими — на 10 днів.

Сезонні особливості погоди

Хоча Варшава знаходиться в поясі континентального клімату, місцевої погоди властива сезонність та вибагливість.

Літо

Найтепліший сезон, який співпадає з піком туристичного потоку. Червень — дощовий місяць, коли випадає 70 мм опадів. Дощі йдуть протягом усього літа, але в цілому погода встановлюється ясна і тепла.

Повітря прогрівається до +22 градусів, вітер рідко буває сильніше 15 км/год. У першому місяці літа світловий день найдовший — 18 годин, тому темніє ближче до 22.00. Липень у Варшаві спекотний і сирий, кількість сонячних днів максимальна в році — 18 за місяць. Абсолютний температурний максимум може досягати +32 градусів. Спека досить відчутна з-за високої вологості повітря (75%).

У серпні ночі стають довшими і прохолоднішими, відчувається вплив східних повітряних мас, під натиском яких середземноморське повітря починає відступати. Вологість і кількість опадів залишаються колишніми.

Осінь

Осіння пора — найкомфортніший період для огляду визначних пам’яток. Вересня властиві свіже теплий сонячний ранок і вечір. Температура тримається в межах +20 вдень та +14 вночі, можливі рідкісні коливання до +25 градусів. Кількість сонячних днів знижується до 17 в місяць, тривалість світлового дня стають коротше — 13 годин.

Жовтень відрізняється малою кількістю опадів — 40 мм, комфортною денною температурою до +12 градусів.

Рідкісні потепління до +18 дозволяють гуляти в легкому одязі. Відносна вологість зростає до 85%, тому температурні зміни відчуваються сильніше. Світловий день скорочується до 11 годин, хмарних днів стає більше — 17 з 31.

У листопаді денна і нічна температури падають на 5-6 градусів щодо жовтневих, кількість сонячних днів знижується до 11 в місяць. Дощові дні відступають, і опадів випадає небагато — 30 мм, Вологість піднімається до 90%, і в польській столиці встановлюється похмура вогка погода. Починає сутеніти близько 17.00, прохолодна ніч триває до 15 годин.

Зима

Зима настає у Варшаві поступово, сезону характерні комфортні температури в межах -3 -6 градусів вдень і вночі. У грудні бувають відлиги до +2, вологість тримається на рівні 90%.

Опадів взимку мало, зате на місто часто опускається туман, встановлюється свіжа похмура погода.

Кількість сонячних днів у січні невелика: сонце показується 1-2 рази в місяць. Хмарність постійна і щільна, темніти починає рано — близько 16.00. Можливі похолодання до -12 в нічний час.

Зима у Варшаві

Найзначніші погодні коливання спостерігаються в лютому. Повітря може раптово прогрітися до +10, принести відлига і сльота, а в нічний час вдарить мороз до -8 і перетворить снігові патьоки в ожеледь. Кількість опадів у цей період мінімально — всього 20 мм, середня тривалість дня збільшується до 10 годин, і сутінки наступають пізніше.

Весна

Весняне тепло приходить повільно, в березні бувають снігопади, ранковий іній і лід на калюжах. Вдень середня температура піднімається до +6, вологість знижується до 80%, а опадів випадає трохи більше — 30 мм в місяць.

У цей період сильний вітер до 25 км/год дме зі штормовими поривами. Світловий день збільшується до 12 годин, а кількість сонячних днів зростає до 12. Ті, хто не встиг оглянути весняну столицю Польщі в березні, можуть приїхати в квітні. Кількість опадів залишається колишнім, зате вологість стає 70% і прохолода відчувається не так сильно.

Середня нічна температура тримається в межах + 6 градусів, вдень повітря прогрівається до +16, знову стає відчутним дію середземноморських повітряних мас. У квітні сонячних днів дещо менше, ніж у березні — всього 8, зате можна гуляти до пізнього вечора, адже темніти починає в 19.30. У травні у Варшаві починається туристичний сезон. Ночами температура рідко опускається нижче +12 градусів, вдень коливається від +17 до +20. Кількість середньомісячних опадів збільшується до 50 мм, відносна вологість знижується до 56%.

Травень радує сонячними днями (14 з можливих 31) і пізніми заходами. Світловий день триває 16,5 годин, тому смеркає ближче до 21.00.

Кращі місяці для відвідин Варшави

Туристичний сезон в польській столиці триває з травня по жовтень. У цей період встановлюється стабільна і комфортна для прогулянок температура, опадів стає більше, зате знижується відносна вологість.

Зловіть високий сезон, огляньте популярні варшавські визначні місця та курорти країни, варто скуштувати місцеву кухню. Якщо візит припав на холодну пору року, неодмінно відвідайте термальні джерела в Польщі.

Клімат Варшави немов створений для того, щоб в це місто приїздили туристи з усього світу. Скористайтесь можливістю та огляньте польську столицю і високий, і низький сезони, щоб оцінити всі принади погоди та пам’ятки в різні пори року. Плануйте поїздку і звіряйтеся з прогнозом погоди заздалегідь, щоб привезти додому тільки приємні враження.

Статті по темі