Меню Закрити

Погода та клімат у Польщі по місяцях

Польща – одна з країн у центрі Європи, в якій розташовано чимало лікувальних і гірськолижних курортів, природних заповідників і просто цікавих міст з середньовічними замками, костелами та іншими пам’ятками архітектури різних епох. Для того щоб в повній мірі насолодитися перебуванням в цій країні, необхідно дізнатися про те, який буває погода і клімат в Польщі по місяцях в різних її регіонах.

Погода в Польщі

Особливості клімату в Польщі

Польща знаходиться в помірному кліматичному поясі. Завдяки цьому взимку тут можна кататися на лижах на одному з гірськолижних курортів, а влітку – насолоджуватися пляжним відпочинком.

На клімат країни одночасно впливають два фактори: вологі повітряні маси з Атлантики та сухе повітря Євразії. Саме тому погода рідко буває стабільною і дуже різниться в залежності від регіону.

На півночі й заході Польщі зими м’які, а літо дощове і прохолодне – тут домінує помірний морський клімат. На сході й в центрі країни клімат має виражений континентальний характер – зими тут морозні, а літо часто жарке і сухе.

Взимку по всій країні випадає сніг, річки замерзають. Влітку температура повітря в окремих регіонах країни сягає позначки +25 °C. Весна та осінь в Польщі менш вражаючі, ніж зима і літо. Для них характерні теплі дні та прохолодні ночі.

Характеристика погоди в Польщі навесні

На територію Польщі весна приходить рано. Однак це стосується в основному східних регіонів. Погода у цей час дуже нестабільна і може змінюватися кілька разів протягом дня.

У березні стовпчик термометра на сході країни показує від +5 до +8 °C, опади у вигляді дощу бувають дуже рідко. На півночі країни, в Гданську, температура досягає +5 °C, але при цьому часто дме сильний вітер і йде дощ.

Погода в Польщі навесні

А на півдні країни триває лижний сезон – температура повітря тут в середньому становить -3°C, а землю раніше вкриває сніг.

Справжня весна приходить в Польщу у квітні.

У цей період розпускаються перші квіти, зеленіють дерева, чути спів птахів. Температура повітря вдень прогрівається до +15 °C, а вночі опускається до +6 °C. У гірських районах починається відлига – сніг поступово покидає гірськолижні схили. Прохолодно в цей час лише на півночі – температура на Балтійському узбережжі досягає позначки всього +9 °C.

У травні середня температура повітря досягає +17-19 °C. Така температура характерна для Кракова і Варшави, де в цей час починається високий туристичний сезон. У Закопане і Гдині трохи прохолодніше – 15 °C. Дощі йдуть рідко, а вночі все ще можливі заморозки.

Погодні умови в Польщі влітку

Літо в Польщі тепле, але не дуже спекотне. Найтепліше в центральних і східних регіонах країни, а на Балтійському узбережжі трохи прохолодніше.

У червні температура повітря на сході та в центрі країни коливається в межах +21-28 °C. На півдні, півночі й заході денна температура повітря становить від +19 до +23 °C. Середня нічна температура повітря приблизно однакова по всій країні – близько +12 °C. Море ще холодне – температура води не перевищує +17 °C. Дощі у цей час ідуть до семи днів протягом місяця.

Липень – найтепліший місяць в Польщі.

Море в цей період прогрівається до +20 °C, а середня температура повітря в північно-західній частині країни, зокрема, у Гданську, Познані та Вроцлаві, вдень становить +24 °C. У центральних і східних районах – в Лодзі, Любліні та Варшаві – трохи тепліше: до +26°C. Найхолодніше у цей період в гірських районах, де стовпчик термометра не піднімається вище +20°C.

Погода в Польщі влітку

А ось серпень в Польщі спекотний і дощовий. Середня температура повітря по країні в денний час становить +26°C. Винятком є лише гірські регіони та узбережжі Балтійського моря – прогноз погоди на цей період обіцяє середню температуру на рівні +20°C.

Погода в Польщі в осінній період

Осінь в Польщі зустрічає туристів теплою погодою вдень і помітним зниженням температури повітря в нічний час. У першій половині вересня тут тепло і сухо – в центрі та на сході повітря прогрівається до +22 °C. У горах і на узбережжі стає прохолодніше – +19 °C. Нічна температура становить приблизно +10 °C. У другій половині вересня часто йдуть дощі.

Погода в Польщі восени

На місяць жовтень опадів припадає менше, але стає холодніше – вдень стовпчик термометра піднімається до +13 °C, а вночі – до +8 °C. Найтепліше в центральних регіонах країни. У цей період всюди жовтіє листя, сонце світить менше, а небо все частіше заволікають похмурі хмари. На узбережжі Балтійського моря, в Сопоті, можливі нічні заморозки.

В листопаді погода стає по-справжньому осінній. По всій країні спостерігається різке зниження температури й велика кількість опадів у вигляді дощів.

Часто дме сильний вітер. Негода приносить чимало неприємностей жителям гірських регіонів. Середня температура в листопаді складає від +5 до +9 °C, в гірських регіонах близько +4 °C. Вночі можливі перші заморозки, а до кінця місяця нерідко випадає перший сніг.

Особливості погоди в Польщі взимку

З настанням зими в Польщі відкривається гірськолижний сезон. Рясні снігопади йдуть на півдні та сході країни. На Балтійському узбережжі опадів менше, погода тут м’якше і тепліше.

У грудні в Польщі досить холодно – середня температура становить від -3 до +1 °C. Вночі стовпчики термометрів опускаються до -3, а місцями й до -6 °C. Тепліше в цей час на узбережжі – вдень повітря прогрівається до +5 °C. У горах йдуть сильні снігопади, а температура повітря знижується до мінус 5-10 °C.

Погода в Польщі взимку

Наступний зимовий місяць характеризується ще більшим напруженням, але зменшенням опадів. У січні на узбережжі Балтійського моря зберігається м’яка погода і середня денна температура в межах +1 °C. Вночі посилюється мороз – термометри показують -3 °C. Сніг йде рідко.

У центрі та на сході трохи холодніше – вдень від 0 до -3 °C, а вночі – приблизно -6 °C. Сніг йде рідко, але з-за холодів грудневий сніг не тане. В горах сонячно і морозно – до -10 °C.

У лютому на всій території країни спостерігається потепління – стовпчики термометрів піднімаються до +2 °C. Вночі все ще тримається мороз до -5 °C. У горах сніжно і холодно – від -3 до -5 °C.

Найкращий час для подорожей в Польщу

Щоб оздоровитися і відвідати один з лікувальних курортів, можна приїхати в Польщу в будь-який час року, але найкомфортніше планувати такі тури в період з травня по вересень. Для пляжного відпочинку краще всього вибирати літні місяці – з червня по серпень.

Для відвідування екскурсій, ознайомлення з історичними пам’ятками краще підходить період з кінця весни до середини вересня, коли стоїть тепла суха погода.

Чимало цікавого чекає мандрівників і взимку. На півдні країни розташовані популярні гірськолижні курорти – Закопане і Криниця, куди їхати краще всього в період з грудня до кінця березня.

Крім того, варто обов’язково відвідати тематичні ярмарки напередодні Різдва і Нового року, а також побувати на одному з найбільших свят – День незалежності Польщі, який щорічно відзначається 11 листопада.

Висновок

Унікальні кліматичні умови в Польщі припускають різні види відпочинку: влітку тут можна відпочити на березі Балтійського моря, а взимку, коли випаде сніг, покататися на одному з гірськолижних схилів. Для подорожі краще вибирати теплі місяці: травень, червень, липень і серпень. Для зимового відпочинку чудово підійдуть грудень, січень, лютий і перша половина березня.

Погода в Польщі: Відео

Статті по темі