Меню Закрити

Мобільні оператори на території Республіки Польща

Поїздка за кордон нерідко буває пов’язана з пошуком недорогого і зручного стільникового зв’язку. Саме тому мобільні оператори Польщі у 2024 році пропонують кілька варіантів обслуговування для іноземних клієнтів. Вибір конкретного тарифу залежить від ваших потреб і фінансових можливостей.

Мобільні оператори на території Республіки Польща

Польські оператори мобільного зв’язку

В даний час на території Республіки Польща свої послуги пропонують два види операторів: звичайні і віртуальні (MNVO – Mobile virtual network operator). Звичайні оператори мають власну інфраструктуру, віртуальні – орендують мережі звичайних, пропонуючи свої послуги за нижчими цінами, як правило, за картками передоплати.

Їх ціни нижчі внаслідок гуртової закупівлі трафіку, а також економії на утриманні офісів і співробітників, відсутності необхідності обслуговування обладнання. Робота з клієнтами ведеться через інтернет або мобільні додатки.

До числа звичайних операторів, якими пропонується стільниковий зв’язок через власну інфраструктуру в Польщі, відносяться чотири компанії:

 • T – Mobile-німецька компанія, що надає послуги зв’язку також у Великобританії, Німеччині, Австрії та навіть США;
 • Play – польська фірма, спонсором якої виступають китайські підприємці;
 • Orange – французький міжнародний оператор;
 • Plus – польський оператор стільникового зв’язку.

Серед віртуальних операторів найбільш якісний мобільний зв’язок пропонується наступними:

 • Heyah – працює на мережах T-Mobile;
 • Plush, Lycamobile – на мережах Plus;
 • Virgin Mobile, Mobile Vikings і Red Bull Mobile – на базі мереж Play;
 • Nju Mobile – на мережах Orange.

Віртуальні оператори бувають двох типів: перші належать самим власникам мереж і пропонують максимально демократичні за цінами тарифи, другі – незалежні. До останніх відносяться, наприклад, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Lycamobile та інші. Їх перевага полягає в тому, що вони мають договір не з одним власником мереж, а відразу з декількома. Це дає їм можливість перемикатися між мережами при відсутності сигналу від однієї з них.

Проте багатьох залучають тарифи Play або Plus, а комусь важливіше широка зона покриття T-Mobile. Що стосується переваг найвідомішого в країні мобільного оператора, то про це докладно розповідається в статті “Оператор зв’язку Orange“.

Якщо для вас має особливе значення якість і швидкість передачі даних, зверніть увагу на пропозиції від Play. Цей оператор зарекомендував себе як постачальник швидкого інтернету.

Як зареєструвати SIM-карту в Польщі

Обов’язок реєструвати придбані SIM-карти поширюється на всіх користувачів стільникового зв’язку в Польщі. У тому числі й на тих, хто купував свої стартові пакети та підписки до прийняття закону, інакше їх обслуговування припиняється.

Пройти реєстрацію можна в пункті продажів, на пошті або в офісі вашого оператора стільникового зв’язку. Для цього буде потрібно надати документ, що засвідчує особу. Іноземні громадяни можуть зареєструвати номер, після пред’явлення паспорта, Карти побиту або Карти поляка.

Вашому оператору стільникового зв’язку передаються такі дані, як повне ім’я, номер PESEL (при наявності), зразок особистого підпису.

Особам, що ведуть господарську діяльність на території Польщі, буде потрібно надати ідентифікаційний номер REGON (Rejestr Gospodarki Narodowej), ідентифікаційний номер платника податків – NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) або номер в Національному судовому реєстрі — KRS (Krajowy Rejestr Sądowy).

Батьки можуть зареєструвати SIM-карту на ім’я своїх дітей у віці до 13 років. Не слід плутати процес реєстрації SIM-карти та процедуру її активації. Щоб активувати конкретний тариф, потрібно набрати потрібну комбінацію цифр на своєму мобільному телефоні.

Процедура поповнення рахунку мобільного телефону в Польщі

Поповнення рахунку мобільного телефону в Республіці Польща можливе через наступні канали:

 • з банківської картки (через спеціальну форму на сайті оператора стільникового зв’язку або інтернет-банкінг, у тому числі з додатка мобільного телефону);
 • за допомогою скретч-картки на фіксовану суму (продаються в супермаркетах, кіосках, продуктових магазинах і точках продажів);
 • через платіжні термінали з моментальним зарахуванням коштів;
 • з номера телефонного рахунку іншого користувача мережі.

Якщо є бажання поповнити рахунок на будь-яку зручну для вас суму рекомендується скористатися терміналом або спеціальною формою на сайті вашого оператора стільникового зв’язку, яка має назву doładować.

Більшість туристів жаліються на те, що їм не вистачає доступу до інтернету, щоб прокласти маршрут і поспілкуватись із друзями, або роумінг їхнього оператора дорогий. Тому ми рекомендуємо купити універсальну сім-карту, яка не прив’язана до конкретного мобільного оператора і готова до роботи одразу при в’їзді в іншу країну.

Слід зазначити, що у польських операторів існують обмеження на термін відсутності платежів, після якого дію пакету послуг призупиняється, а потім анулюється і сам номер. Заздалегідь уточніть ці нюанси на сайті вашого оператора. Щоб не запізнитися з платежем, не забувайте перевірити баланс на польській SIM.

Існують коди перевірки балансу карти та інші корисні коди популярних в країні операторів. Потрібну комбінацію з тієї чи іншої послуги Ви завжди можете дізнатися в офісі, на сайті або в колл-центрі вашого оператора.

Ще більше інформації про те, як вигідно дзвонити в республіку, читайте в огляді «Як подзвонити в Польщу».

Особливості мобільного інтернету в Польщі

На території країни відмінно розвинена мережа передачі даних – хороший сигнал спостерігається практично скрізь. Мобільні оператори використовують в основному мережі третього і четвертого покоління: 3G і 4G або LTE.

Послуги надаються за довгостроковим контрактом (Abonament) або по карті передоплати (Na karte). Крім того, може бути придбаний додатковий трафік. Мабуть, найдешевша пропозиція для тих, хто приїхав в країну на кілька днів, – це пакети на 1 день від T-mobile. Заплативши всього 1 злотий, ви отримаєте у своє розпорядження 300 MB трафіку. При необхідності ви можете докупити додаткові 300 MB всього за 0,5 злотих або 1 GB за 1 злотий.

Багато хто воліє спілкується з друзями та родичами через соціальні мережі або скайп. У цьому випадку має сенс розглянути пропозиції польських операторів зв’язку з найбільш вигідними умовами в плані передачі даних.
Тим, хто планує такий вид спілкування з близькими людьми, сподобається пропозицію від Play – безлімітний інтернет за 45 злотих в місяць, за 20 злотих на тиждень або за 5 злотих на 1 день.

Цим же оператором пропонується спеціальна SIM-карта для інтернету зі стартовим трафіком 250 MB і бонусами у вигляді додаткових мегабайтів за поповнення рахунку.

На закінчення

Мобільні оператори Республіки Польща пропонують широкий спектр послуг як в плані дзвінків, так і передачі даних. Стартовий пакет можна придбати за ціною від 1 PLN до 5 PLN. Після цього ви можете змінювати тарифи й купувати додаткові пакети хвилин, трафіку, СМС. Купуючи SIM-карту в Польщі, не забудьте її зареєструвати та тільки після цього активуйте.

Жителі можуть користуватися послугами стільникового зв’язку на території країни за вигідними тарифами від польських, українських і російських операторів. При цьому більшість польських операторів пропонують безлімітний і безкоштовний роумінг на території ЄС.

Статті по темі