Меню Закрити

Пошта в Польщі: особливості діяльності

У будь-якій цивілізованій державі передбачені служби, які займаються відправкою листів, бандеролей та посилок по країні та за кордон. У 2023 році пошта в Польщі в першу чергу представлена державним підприємством Poczta Polska. Організація виконує звичайну та експрес-доставку, відрізняється різноманітним і якісним сервісом.

Пошта Польщі

Загальна інформація

“Пошта Польщі” була заснована в 1918 році. Штаб-квартира компанії знаходиться у Варшаві. Підприємство має великий штат працівників (близько 80000), 7000 відділень по всій країні та власний автопарк.

Офіційний сайт “Пошти Польщі”містить багато інформації про підприємство: перелік послуг, посилання на соціальні мережі, калькулятор розрахунку вартості відправлення і багато іншого.

Підприємство займається міжнародним поштовим обміном і обслуговуванням внутрішніх відправлень по країні. Є членом всесвітнього Express Mail Service кооперативу.

Діяльність організації здійснюється за правилами Міжнародного поштового союзу. Це гарантує свободу транзиту посилок, що переміщуються по суші, по морю та авіашляхами.

Poczta Polska – національний аналог “Укрпошти” та інших державних поштових служб. Працює організація досить ефективно і не поступається за популярністю комерційним операторам ринку, на кшталт “Новій пошті”.

Poczta Polska може похвалитися оптимальним поєднанням ціни, якості й термінів доставки. Товари з Польщі відправляються застрахованою посилкою із задекларованою вартістю. Забрати їх можна в зазначеному відділенні.

Стандартний графік роботи пошти Польщі: з 08:00 до 20:00.

Різновиди посилок і відправлень

Через Poczta Polska можна надсилати:

 1. Листи – звичайні, замовні, цінні, експрес.
 2. Бандеролі – звичайні, замовні, цінні.
 3. Посилки – дрібні, замовні дрібні, звичайні, цінні, експрес.

Залежно від особливостей посилки формується ціна перевезення, швидкість доставки.

Відправлення можна умовно розділити на наступні види:

 • міжнародні – доставляються авіатранспортом або наземним шляхом у понад 230 країн;
 • пріоритетні (замовні) – обробляються і перевозяться в першочерговому порядку;
 • адресні – доставка конкретно вказаним адресатам.

Після відправки відстежити посилку можна за її трек-кодом. Це дуже зручно і швидко. Така технологія дозволяє точно визначити, де знаходиться відправлення і який у нього статус.

Як швидко доставляються посилки в СНД

Швидкість транспортування залежить від ваги, габаритів і виду посилки. Точно визначити період, за який об’єкт прибуде в пункт призначення, вельми проблематично. Зразкові терміни доставки, виходячи з практики:

 • Україна – 6-8 днів;
 • Білорусь – 5-8;
 • Казахстан – 6-11;
 • Молдова – 4-8;
 • Грузія – 6.

В залежності від виду доставки варіюються її терміни. Швидше всього посилка прибуде, якщо використовувати експрес-транспортування EMS.

Номери відстеження

“Пошта Польщі” присвоює посилкам та кур’єрській доставці номери відстеження. Дрібні пакети й листи відправник може не реєструвати, але тоді вони будуть без трек-номеру.

Пошта в Польщі

Щоб краще розуміти, як відбувається відстеження міжнародних поштових відправлень з кодом, наведемо приклади позначень, які присвоює Poczta Polska:

 1. RF987654321PL – дрібні пакети з Польщі вагою до 2 кг у трек-номер мають першу літеру R, від слова Registered.
 2. CL987654321PL – посилка вагою до 20 кг йде з номером відстеження, який починається з літери C.
 3. EB987654321PL – швидка доставка EMS, перша літера позначення E.

Завдяки унікальним ідентифікаторам пошта і відправник можуть точно перевірити статус посилки. Крім цифр, значення мають останні літери: вони визначають країну поштової служби, звідки відправлена посилка.

Відстеження поштових відправлень

Відстежити поштові відправлення пошти з Польщі можливе на таких сайтах:

Під час відстеження відправлення перебувають в певному статусі:

 1. Побачивши статус «Прийом відправлення», одержувач переконується, що посилка в дорозі.
 2. Потім відправлення Пошти Польщі надходять на сортувальний центр, де їх розподіляють і направляють в пункт міжнародного поштового обміну.
 3. Посилки проходять митницю і передаються поштовому оператору країни-одержувача. Про це свідчить статус відстеження «Експорт».
 4. Далі посилка рухається у передбачених поштове відділення.
 5. Статус «Доставлено« повідомляє, що відправлення прибуло.

Щоб забрати лист або посилку, заздалегідь дізнайтеся розпорядок дня на відділенні пошти (на офіційному сайті або за телефоном).

Оформлення на митниці

Діяльність польської митниці здійснюється на підставі європейського законодавства. Якщо товар ввозиться в Польщі з-за меж ЄС, відбувається оформлення процедури транзиту: внутрішнього (в межах Європейського союзу) до місця допущення товару у вільний обіг, або зовнішнього – за кордону ЄС.

Багато користувачів інтернету роблять покупки в закордонних онлайн-магазинах, через це й популярна пошта DPD Польща (Dynamic Parcel Distribution) – міжнародна служба експрес-доставки.

Транспортування таких посилок нерозривно пов’язана з митницею. У більшості випадків оформлення на кордоні здійснюється без проблем: товар замовлено, умови транспортування узгоджені, залишається тільки чекати. Проте бувають ситуації, коли для отримання посилки треба сплатити мито.

Доставка пошти в Польщі

На 2023 рік в Україні діють ставки митних платежів, незалежно від типу підприємства, що здійснює обробку поштових відправлень.

Якщо доставка посилки замовлена через державне підприємство, в нашому випадку Poczta Polska, то в Україні виконувати митне оформлення та подальше транспортування буде державне підприємство «УкрПошта».

Вартість доставки в Польщі різних видів відправлень можна розрахувати за допомогою калькулятора на офіційній сторінці.

Поштові індекси міст Польщі

Поштові індекси найбільш відомих польських міст:

 • Варшава – 00-004;
 • Краків – 31-004;
 • Лодзь – 90-926;
 • Вроцлав – 50-141;
 • Люблін – 20-950;
 • Катовіце – 40-098;
 • Гдиня – 81-382.

Через інтернет-сервіс можна знайти поштовий індекс будь-якого населеного пункту в Польщі.

Як відправити посилку в Польщу

“УкрПошта” в Польщі не працює, тому обмін листами та посилками зазвичай здійснюється через державне підприємство Poczta Polska. Між країнами налагоджені тісні економічні та торговельні зв’язки.

Доставка пошти в Польщу можлива через будь-яке відділення “УкрПошти”. Як оформити відправлення:

 1. Переконатися, що не висилаєте нічого забороненого (наркотики, зброя і так далі).
 2. Правильно упакувати посилку.
 3. Для відправки за кордон заповнити бланки супровідної адреси та митній декларації.
 4. При необхідності опису вкладення заповнити 2 примірники бланка опису. Така посилка передається співробітникові пошти відкритою для звірки.
 5. Якщо потрібно повідомлення про вручення, потрібно заповнити бланк, передати його разом з відправленням співробітникові поштової служби.

Посилка в Польщу через “УкрПошту” має унікальний ідентифікатор, за яким можна відстежувати її статус.

Багатьох клієнтів хвилює питання розрахунку вартості доставки. В середньому тарифи на відправлення вантажу, листів і посилок за кордон трохи вище, ніж в межах країни. Пояснити це можна необхідністю додаткового оформлення на митниці. Щоб товар законно перетнув кордон, повинні бути сплачені мита.

На сайті УкрПошти або у працівника поштової служби завжди можна дізнатися ціну доставки, відправлення листа в Польщу експрес-поштою, посилки або бандеролі.

Підсумок

“Пошта Польщі” – велика державна організація з великим штатом працівників і широкою мережею відділень. Через неї відправляють листи, бандеролі та посилки різних видів. Доставка здійснюється по всьому світу. Відстежувати статус посилок можна за трек-номерами.

Як відправити посилку в Польщу: Відео

Статті по темі