Меню Закрити

Польський інтернет: популярні провайдери

Інтернет у Польщі доступний основної маси населення, хоча вважається одним з найдорожчих в Європі. Приблизно п’ята частина польських громадян користується підключення по ADSL або FTTH ─ найсучаснішої технології, поступово витісняє старі. Польський інтернет швидкий і сучасний.

Польський інтернет

Найкращі постачальники послуги

За кількістю IP-адрес за технологією IPv4 країна займає 21-е місце у світі. Швидкості з’єднання варіюються від 100 до 1000 Мбіт/с. Послугу надають на договірних умовах. Вартість коливається від 50 до 100 злотих в місяць, нерідко пропонуються пакетні пропозиції, які включають телебачення.

За даними Євростату, найбільшими постачальниками інтернету в країні залишаться компанії TPSA і Netia. Проте “великий” не означає “кращий”: за статистикою та опитуваннями користувачів, найпопулярніші інтернет-провайдери Польщі:

 1. Landtech Sp. z o.o.
 2. @Alfanet
 3. Sekocin.pl
 4. GoldNet.

Є ще WadowiceNET і Solisnet Spółka z o.o., але ми розглянемо найбільш популярних, надавши читачеві за своїми критеріями визначитися, хто найкращий провайдер інтернету у Польщі.

Компанія Landtech Sp. Zo

Провайдер Landtech Sp. z o.o. орієнтований на надання якісних послуг як для бізнесу, так і приватних користувачів. Повна інформація доступна на сайті landtech.com.pl.

У число пропозицій входять:

 • монтаж і обслуговування домашніх мереж, в тому числі за бездротовою технологією;
 • організація мереж VPN;
 • установка систем додаткової безпеки.

Тариф залежить від швидкості з’єднання, що на вході варіюється від 4 до 10 Мб/с, а на виході ─ від 1 до 4 Мб/сек. Вартість включає:

 • підключення: 129-149 злотих;
 • абонентську плату: 69-129 злотих в місяць.

Перший договір укладається на півроку. Пролонгація у часі не обмежена. Про припинення співпраці компанію клієнт зобов’язаний попереджати мінімум за місяць.

Провайдер @Alfanet

Компанія @Alfanet надає телеінформаційні послуги найвищої якості, включаючи інтернет з радіодоступом, цифрову телефонію та телебачення. Це один з найбільших провайдерів в Ченстохові, Радомско і прилеглих районах. Компанія створила власну оптоволоконну мережу довжиною понад 300 км, що охоплює Шльонське, Опольське і Лодзьке воєводства.

Вхідна швидкість проводового інтернету ─ до 1000 Мб/сек, а вартість підключення становить усього 1 злотий. Абонентська плата:

 • дротове підключення: 37,90 – 57,90 zł/місяць;
 • радіодоступ: 27,90 – 69,90 zł в місяць.

Фірма пропонує прямо на своєму сайті (www.alfanet24.pl) протестувати швидкість.

Провайдер Sekocin

Компанія Sekocin пропонує клієнтам з Варшави та околиць:

 • інтернет зі швидкістю до 80 Мбіт/с з підключенням по власній оптоволоконній мережі з середньою затримкою всього 0,56 мс;
 • постійний широкосмуговий доступ за новітньою бездротової технології 5 ГГц, що забезпечує стабільність інтернету на рівні 99,6 %;
 • телефонію і VOIP (включена в усі пакети).

Забудовникам житлових комплексів та приватним особам пропонуються наступні тарифи:

 • підключення: чотири пакети (світло, стандарт, ультра, преміум) вартістю 50-200 zł (з урахуванням ПДВ 23 %) в залежності від швидкості (100-200 Мб/сек) і 300 zł з установкою обладнання компанії;
 • абонплата 50-100 zł.

Обмежень щодо обсягів переданої інформації немає. Це дійсно безлімітний польський інтернет. Полягає безстроковий договір з можливістю зупинення на 1 місяць і більше. На сайті www.sekocin.pl можна дізнатися всі подробиці.

Найкращі постачальники послуги

Компанія GoldNet

Провайдер GoldNet надає послуги в гміні Ксаверув, місті Паб’яніце та околицях. Клієнтам пропонується широкий спектр інноваційних рішень, включаючи монтаж мереж Wi-Fi, прокладання оптоволоконного кабелю до квартири, підключення телебачення і телефонії. Тарифи:

 • підключення: в залежності від пакета сервісів під ключ і швидкості з’єднання – від 99 до 199 zł;
 • абонентська плата: в межах 45-85 zł в місяць.

Договір у даного регіонального провайдера ─ стандартний на рік. Більш детальна інформація доступна на сайті компанії. Актуальні тарифи в залежності від постачальників послуг та воєводств можна порівняти на сторінці www.dostawcy-internetu.pl.

Мобільний інтернет по-польськи

Країна повністю покрита мережами 3G, а більшість операторів стільникового зв’язку активно переходять на технології LTE. Ринок рясніє операторами, а мобільний інтернет у Польщі сьогодні забезпечують:

 • T-mobile
 • Play
 • Plus
 • Orange
 • Lycamobile
 • Heyah.

Послуга надається після обов’язкової персональної реєстрації SIM-карти по передоплаті або контрактом.

У першому випадку на мобільний рахунок клієнта зараховується певна сума, яка витрачається на певний пакет послуг. У другому укладається договір, відповідно до якого оплата здійснюється з банківської картки, рахунку або готівкою раз в місяць.

Переваги «Т-Мобайл»

Картку оператора “Т-Мобайл” (управляється Deutsche Telekom), що називається, можна зустріти на кожному розі, навіть на пошті. Унікальність T-Mobile в тому, що він дозволяє міграцію номерів інших операторів з наданням 30 днів безкоштовного користування сервісом.

Що стосується інтернету, варто розглянути наступні тарифи:

 1. «5 днів за 5 злотих», що вважається хітом: 1 Гб для серфінгу в інтернеті на п’ять днів, причому без обмеження доступу до фільмів, відео і музичним кліпам на великому числі сервісів (включаючи YouTube, Netflix і Vevo ─ на сайті www.t-mobile.pl є вся інформація) без витрачання трафіку. І за це все потрібно заплатити всього 5 злотих.
 2. «30 днів за 25 злотих»: 10 Гб трафіку.
 3. «30 днів за 30 злотих»: ті ж 10 Гб, але без обмеження на відео, кіно, кліпи й так далі.

Обліковий запис кожного тарифу дійсна 365 днів.

Підключення «Оранж»

Оператор Orange в Польщі реалізує свої SIM-картки на всій території країни в офісах і мобільних точках продажу, торгових центрах, кіосках біля зупинок. Стартовий пакет можна придбати за 5 і 10 злотих.

Пакетних пропозицій кілька, але найцікавіша в плані мобільного інтернету – Bez limitu do wszystkich («Безлімітний для всіх»): за 25 злотих клієнт отримує 15 Гб безкоштовного трафіку в Польщі на 30 днів, якщо користується карткою не менше ніж рік. У разі одноразового використання пакет включає тільки 10 Гб.

Додатковий трафік можна отримати за такими розцінками:

 • на добу: 200 Мб – 2 злотих;
 • на 30 днів: 500 Мб–5, 2 Гб – 12 злотих, 5 Гб – 25 злотих.

Інтернет Плюс»

Якщо перевести номер у Plus, за послуги можна не платити 3 місяці. А якщо це за рекомендацією клієнта зроблять інші, він отримає додатково 5 ГБ на 30 днів. Вигідних тарифних пропозицій кілька:

 1. Prosto na karte включає 1 Гб трафіку за 19 грошів (польська копійка). Додаткові 3 Гб на 30 днів можна купити за 5 злотих.
 2. «30 злотих/місяць»: можна отримати 2 Гб, а при покупці в пакеті SmartDOM ще й заощадити – ціна тут буде 20 злотих.
 3. «50 злотих/місяць» ─ повністю безлімітний internet plus. У SmartDOM його вартість 40 злотих.

Для повного знайомства з усіма можливостями варто відвідати сайт www.plus.pl.

пошукові системи Польщі

Чим гарний «Плей»

Придбати картку оператора Play можна за 5-9 злотих в торгових центрах, газетних кіосках RUSH біля автобусних зупинок. Про актуальні пакетних пропозиціях та умов надання послуг можна дізнатися на сайті компанії www.play.pl.

Цікаві наступні:

 1. Індивідуальний пакет Solo: 10 ГБ інтернету за 25 злотих на 30 днів. Додаткові інтернет-пакети на 600 Мб, 2 і 6 Гб купуються за 5, 9 і 20 злотих відповідно.
 2. Сімейний тариф Rodzina дозволяє групі користувачів (до 8 осіб) користуватися загальним пакетом; управлінням (поповнення рахунку та підключення/відключення послуг) займається умовний адміністратор, на якого оформлений пакет. Формування групи можливо лише за допомогою програми Play 24. При цьому будь-який учасник може замовляти додаткові послуги. Пакет коштує 25 злотих в місяць і включає безліміт на інтернет (швидкість після 15 Гб трафіку знижується).

Польські пошуковики

Google ─ найпопулярніший пошуковик у Польщі. Майже 95 % запитів поляків проходить саме через цей сервіс. Однак число саме місцевих онлайн-ресурсів збільшується, і отримати уявлення про них туристу, що виїжджає на роботу або ПМП, необхідно.

Основні пошукові системи Польщі:

 1. Wirtualna Polska або «Віртуальна Польща». Один з найстаріших ресурсів, що використовують движок Google. В якості опцій дозволяє завести поштову скриньку, переглядати телепередачі в прямому ефірі, отримувати інформацію про погоду, покупки/продажу валют, використовувати хостинг сайтів та багато іншого.
 2. Onet.pl. Аналогічний першому, теж побудований на Гуглі, але основний упор в Onet зроблений на новини.
 3. Interia.pl. Також використовує пошук Google, дозволяє створити поштову скриньку, ознайомитися з актуальними новинами зі сфери політики, економіки, суспільного життя, спорту, культури.

Єдиний польський пошуковик українською мовою ─ це все той же Google.pl.

Крім пошукових систем, використовується безліч прикладних сервісів:

 • otomoto.pl ─ онлайн-майданчик оголошень про продаж автомобілів і мотоциклів.
 • o2.pl ─ інформаційно-розважальний портал з можливістю реєстрації безкоштовної пошти;
 • mbank.com.pl – єдиний в країні віртуальний банк;
 • goldenline.pl – пошук роботи;
 • wrzuta.pl – сервіс обміну фото, відео та іншими матеріалами медійного характеру;
 • filmweb.pl – портал для любителів кіно з величезною базою фільмів, історіями та біографіями акторів, режисерів і так далі;
 • pudelek.pl – блог новин і пліток зі світу кіно, музики та шоу-бізнесу;
 • allegro.pl і ceneo.pl – сайти оголошень про продаж;
 • nk.pl – соціальна мережа ─ аналог «Однокласників».

Висновок

Вибирати польського інтернет-провайдера необхідно з урахуванням не тільки тарифів і обсягів безкоштовного трафіку. Потрібно врахувати, що кращі умови пропонуються за контрактом або договором, а значить, доведеться враховувати термін перебування в країні. Крім того, країна поділена між провайдерами кабельного інтернету. Вибір буде обмежений.

Туристу, який приїхав на кілька днів, має сенс купити місцеву карту з недорогим передплаченим тарифом або користуватися українською. І не варто забувати про покриття Wi-Fi: точки безкоштовного доступу можна знайти завжди в аеропорту, готелі чи ресторані.

Інтернет у Польщі: Відео

Статті по темі