Меню Закрити

Бронювання черги на кордоні Білорусії з Польщею: терміни і вартість, докладна інструкція

Міжнародні автодорожні пункти пропуску розраховані на контроль потоку іноземних громадян, що в’їжджають в країну. Часто наплив людей стає настільки значним, що прикордонні служби перестають справлятися з перевіркою тих, хто в’їжджає в країну. Щоб пропускні спроможності прикордонних пунктів не знижувалися, на багатьох з них встановлені системи електронних черг. У цій статті будуть розглянуті особливості в’їзду через автодорожні пункти в Польщу і бронювання черги на кордоні з Польщею — його вартість і порядок виконання у 2023 році.

Бронювання черги на кордоні з Польщею

В’їзд у Польщу на особистому автомобілі

В першу чергу працівники прикордонної служби звертають увагу на технічну справність автомобіля. Особлива увага приділяється колісних дисків, фар, лобового скла, забороняється використання шипованих шин.

З водія, який в’їжджає в країну на машині, потрібен повний набір предметів першої необхідності, що складається з аптечки, вогнегасника, світловідбивних жилетів, аварійного знака і запаски. Обов’язково перевіряється наявність реєстраційних документів на автомобіль, страховки, візи та закордонного паспорта водія.

Кількість автомобільних прикордонних точок складається з шести українських, шести білоруських і чотирьох росіян пунктів (Калінінградська область). В’їзд в ЄС через кордон Польщі здійснюється по контрольному талону, який видається на початковому етапі перевірки та заповнюється в міру її проходження. Перевірка багажу на кордоні проводиться з урахуванням норм, встановлених Польщею.

Скільки коштує бронювання і як довго воно діє

Бронювання місця в електронній черзі можливо здійснити за 90 днів до поїздки, але не пізніше ніж за три години до приїзду на пункт контролю. Необхідно пройти процедуру реєстрації на сайті і отримати індивідуальний номер бронювання. Інтервал в’їзду в чергу на прикордонний пункт становить одну годину.

Обов’язково роздрукуйте електронний квиток, перш ніж в’їжджати на пункт пропуску.

«Варшавський міст» пропускає водіїв приблизно протягом сорока хвилин, Берестовица — за півгодини, на польському боці кордону знаходиться Тересполь. На 2023 рік вартість бронювання місця очікування у черзі становить 18,4 білоруських рублів (близько 560 російських рублів) в будні дні для легкових автомобілів і мотоциклів.

Вартість бронювання у святкові дні підвищується до 23 білоруських рублів (близько 710 російських). Така ж вартість поширюється на вантажні автомобілі та автобуси в будні дні. Електронний квиток стає пропуском в зону очікування, в якій знаходяться сплатили місце в черзі водії. На спеціальному табло по черзі висвічуються порядкові номери бронювання, і водії під’їжджають до пункту огляду.

Порядок бронювання електронної черги

Для початку увійдіть на сайт.

 • Натисніть кнопку «Реєстрація» у верхній частині екрана.

Реєстрація на сайті

 • У вікні, введіть свої контактні дані. Будьте уважні при наборі інформації — служби на митниці будуть використовувати її для вашої ідентифікації.

Введення контактних даних

 • Активуйте ваш обліковий запис, перейшовши по посиланню, яка буде надіслана у листі на електронну пошту.

Активація облікового запису

 • Перейдіть по посиланню в листі та натисніть кнопку «Увійти».

Посилання на вхід на сайт

 • Введіть ваше ім’я користувача і встановлений пароль.

Введення логіна і пароля

 • У вікні, натисніть кнопку «Забронювати».

Бронювання місця

 • Вибрати транспортний засіб, на якому ви збираєтеся подорожувати, і натисніть кнопку «Далі».

Введення транспортного засобу

 • Виберіть пункт пропуску, через який ви будете їхати, та натисніть «Далі».

Вибір пропускного пункту

 • Зробіть вибір дати та часу бронювання, використовуючи календар і годинник. Натисніть кнопку «Далі».

Вибір дати і часу бронювання

 • Тепер у вас є 30 хвилин на те, щоб забронювати вибраний час. Введіть особисті дані у вікні.

Введення особистих даних

 • Вкажіть необхідну інформацію про транспортний засіб.

Введення інформації про транспортний засіб

 • Виберіть пункт «Отримати», якщо ви бажаєте отримувати повідомлення про стан бронювання на вашу електронну пошту, і погодьтеся з умовами договору.

Отримання повідомлень

 • У вікні, виберіть спосіб оплати, який вам підходить, і перейдіть на сторінку оплати замовлення.

Вибір способу оплати

 • Завершіть оплату бронювання шляхом введення даних вашої карти та підтвердження платежу через сервіс WebPay, який відкриється у новому вікні.

Завершення оплати

Наостанок

Електронна система бронювання черзі дає незаперечні переваги. Ті водії, які забронювали місце заздалегідь, заощаджують значну кількість часу, оскільки мають право першочергового проходження прикордонного контролю.

З іншого боку, облік водіїв в електронній черзі ведеться автоматично, тому можливі збої в роботі системи та проблеми з оплатою бронювання. Уважно перевіряйте ті дані, які вводяться в систему бронювання, і прибувайте на пункт пропуску своєчасно, щоб ваша поїздка пройшла так, як заплановано.

Статті по темі