Меню Закрити

PKO Bank Polski — лідер банківського сектору Польщі

Серед найбільших фінансових установ Польщі безсумнівна першість у 2023 році належить банку PKO Bank Polski. Разом з PKN Orlen і Biedronka він входить в трійку найдорожчих польських брендів. А за версією журналу Forbes PKO Bank Polski опинився у 2000 найбільших компаній світу. Клієнти відзначають лояльний підхід, широкий вибір послуг і високий рівень сервісу банку.

Банк Польщі PKO

Зародження найбільшого банку Польщі

Джерела PKO Bank Polski беруть початок у далекому 1919 році. Роком пізніше банк став державним. У той час установа мала назву Pocztowa Kasa Oszczędności.
Із-за воєн і мінливість політичної ситуації назва банку та його керівництво неодноразово змінювалися.

З 1987 року PKO Bank Polski став незалежним, а з 2000 реорганізований в акціонерне товариство.

Сучасне повна назва банку — PKO Bank Polski SA. Сьогодні PKO Bank Polski — лідер банківських послуг в Польщі. Установа має 1192 відділення, 3190 банкомату, 7,1 мільйона рахунків. Активи банку складають 297 мільярдів злотих, а чистий прибуток у 2017 році досягла понад 3 мільярдів злотих.

Послуги банку PKO Bank Polski

PKO Bank Polski задовольнить практично будь-які фінансові запити будь-яких клієнтів — від студентів до великих корпорацій. Для фізичних осіб банк надає такі послуги:

 • відкриття і ведення поточних і ощадних рахунків;
 • випуск банківських карт, у тому числі від міжнародних банківських систем Visa і MasterCard;
 • коротко – і довгострокове кредитування;
 • страхування;
 • інтернет-банкінг, зокрема надається і для смартфонів.

Для юридичних осіб банк може запропонувати:

 • відкриття та ведення поточних, дебетових або корпоративних рахунків;
 • випуск платіжних дебетових чи кредитних банківських карт;
 • розрахунково-касові послуги;
 • кредитування і страхування;
 • лізинг;
 • факторинг;
 • інвестиційні послуги;
 • інтернет-банкінг, мобільний банкінг.

Кредити

Серед послуг, що надаються PKO Bank Polski для юридичних і фізичних осіб, особливу увагу заслуговує кредитування. Ця послуга досить популярна, оскільки в останні роки процентні ставки за кредитами в польському банку PKO, як і в інших банках Польщі, істотно знизилися.

Кредити бувають коротко – і довгострокові. PKO Bank Polski надає такі короткострокові кредити:

 1. Готівкова позика доступна новим клієнтам або людям, які хочуть об’єднати розстрочку кредитів. Надання позики здійснюється на підставі виписки з рахунка, що підтверджує доходи за останні три місяці. Розмір кредиту — від 1000 до 120 000 злотих, процентна ставка — 3,46 %.
 2. Швидкий кредит через інтернет використовують клієнти, які потребують грошей на недовгий період (від 1 до 96 місяців). Банк надає необхідні кошти без відвідування відділення клієнтом. Заявка подається через систему інтернет-банкінгу і через кілька хвилин можна користуватися грошима. Процентна ставка за таким експрес-кредитах — 17,43 %.
 3. Платиновий готівковий кредит пропонується клієнтам Aurum Personal і Platinium Personal Banking. Вони можуть підписати договір на надання від 1000 до 1 млн злотих без відвідування банку. Термін погашення — до 10 років з можливістю отримання кредитних канікул, процентна ставка — 28,45 %.

Для отримання довгострокового іпотечного кредитування необхідно підготуватися перед візитом в банк. Потрібно надати заяву, документи, що підтверджують платоспроможність (довідка про доходи, копія трудового договору, податкова декларація ПІТ), документи по цілі кредитування, забезпечити наявність застави.

Рішення про можливість надання клієнту іпотеки приймається банком протягом місяця. Примітно, що відсоткова ставка за такими кредитами коливається в діапазоні 3-4 % і встановлюється для кожного клієнта індивідуально.

Депозити

Депозити від банку ПКО в Польщі також має попит. Хоча прибутковість по них не дуже велика (в межах 4 % для злотих), високо цінується гарантія повернення вкладених коштів.

PKO Bank Polski — зразок стабільності, до того ж депозити до 100 000 євро страхуються і гарантовано виплачуються у разі потенційних проблем закладу.

Депозити можна відкрити в національній валюті, а також у євро або доларах.

Алгоритм відкриття рахунку іноземцем

В залежності від потреб клієнта PKO Bank Polski пропонує різні типи рахунків. Особливо популярні рахунки з мінімальною вартістю обслуговування — «Для молодих» і «Всі за нуль», які можуть відкрити як резиденти Польщі, так і іноземці, які приїхали сюди вчитись чи працювати.

Щоб відкрити рахунок у PKO Bank Polski, іноземцю достатньо легально перебувати на території Польщі й мати чинний паспорт або інший документ, що ідентифікує особу. Відкрити рахунок в банку можна кількома способами:

 • при особистому відвідуванні відділення;
 • через інтернет;
 • телефоном.

Найбільш поширений поки перший спосіб, але в сучасному світі, коли технології дозволяють вирішувати багато питань з дому і коли часу в обріз, все частіше використовується можливість відкрити рахунок онлайн.

Розглянемо цей спосіб більш детально:

 • Здійснюємо вхід на головну сторінку сайту PKO Bank Polski.
 • Вибираємо закладку «Klienci indywidualni» («Індивідуальні клієнти»).
 • На сторінці вибираємо тип рахунка, який хочемо оформити (наприклад, PKO Konto za Zero) і натискаємо на «Otwórz konto» («Відкрий рахунок»).

Відкриття рахунку в банку Польщі

 • У вікні вибираємо один з двох запропонованих варіантів відповіді на питання про те, чи є ви клієнтом банку. Далі вибираємо тип рахунку, де в нашому випадку це буде «Konto indywidualne» («Особовий рахунок»), а також підтверджуємо замовлення картки до рахунку — «Zamawiam kartę do konta».

Замовити карту польського банку

 • Після цього натискаємо кнопку «Dalej» («Далі») і у вікні вносимо паспортні та інші особисті дані.

Анкета на сайті PRO Bank

 • У наступному вікні вказуємо контактні дані — адресу і номер телефону, адресу електронної пошти.

Інструкція відкриття рахунку в польському банку

 • На завершення необхідно надати додаткову інформацію — потрібні на рахунок додаткові кошти, куди надсилати повідомлення про операції по рахунку, а також місце і час, коли повинен прибути кур’єр банку для підписання договору про відкриття рахунку.

Як відкрити рахунок в польському банку через інтернет
Після надання і перевірки всієї необхідної інформації банк приймає заявку в обробку. Клієнтові залишається чекати кур’єра для завершення формальностей і отримання банківської карти, якщо така замовлялася.

При відкритті рахунку в банку PKO Bank Polski головним документом є паспорт. Також необхідно мати PESEL — персональний ідентифікаційний номер особи в Польщі.

Якщо навігація по сайту банку викликає труднощі, можна запитати автоматичний переклад сторінки на українську мову. Для цього, зайшовши на сайт, треба клацнути правою кнопкою миші в будь-якому місці та у вікні вибрати дію «Перевести на українську».

Активація банківської карти

Незалежно від того, як отримана карта поштою або через кур’єра, її треба активувати. Для традиційної картки достатньо провести транзакцію по ній з введенням PIN-коду.

Коли необхідно активувати безконтактні наклейки, брелок або спеціальні, видані банком годинник, процес активації відбувається через інтернет-сервіс іРКО або інформаційну лінію банку. При цьому важливо пам’ятати, що у клієнта можуть запросити практично будь-які дані, за винятком PIN-коду, який можна повідомляти нікому і ні за яких обставин.

Інші відомі польські банки

Всупереч великій популярності PKO Bank Polski у Польщі існують інші фінансові установи, що заслуговують уваги. У них не настільки довга історія і вони не такі великі, але найчастіше молодий банк може запропонувати пакет послуг за ціною, яка підійде саме вам.

Наприклад, ВБК банк Заходни — молодий банк, що з’явився в 2001 році як результат злиття двох банків — Bank Zachodni S. A. і Wielkopolski Bank Kredytowy S. A. Тим не менш, він демонструє один з найвищих показників росту серед фінансових установ Польщі і займає третє місце за обсягом надаваних послуг.

Ще один молодий відомий польський банк Mbank славиться фінансовими досягненнями з 1986 року. Крім цього, Mbank — лідер у розвитку мобільного та онлайн-банкінгу, а за розмірами активів посідає четверте місце у Польщі.

Варто приділити увагу і банку Bank Pekao. На сьогодні Bank Pekao – другий за розмірами активів банк Польщі з якісними та різноманітними послугами.

Відповіді на часті питання

Як перевірити баланс на карті? Є кілька способів перевірки залишку на рахунку — дізнатися баланс в банкоматі або відділенні банку. Слід пам’ятати, що послуга перевірки залишку через банкомати за кордоном може бути платною. Найбільш зручний спосіб дізнатися баланс — зайти на головну сторінку сайту PKO Bank Polski і зареєструватися / увійти в особистий кабінет.

Чи можна зробити переказ з рахунку за кордон? Так, можна. При цьому для українців існує максимально вигідну пропозицію. Оскільки PKO Bank Polski належить 99,6 % українського банку «Кредобанк», між цими фінансовими установами підписана домовленість, згідно з якою комісія за переказ грошей з Польщі в Україну складе всього 10 злотих. При переказі грошей з рахунку в Україну чи Білорусію на комісію за переказ впливає кілька чинників: сума переказу, термін надходження грошей на рахунок банку одержувача (spot, tomnext, overnight), можливі додаткові комісії банку одержувача. Гроші можна перевести з відділення банку або скориставшись мобільним додатком IKO.

Чи можна зняти гроші з картки у банкоматі іноземного банку за кордоном? Так, але слід врахувати, що комісія банку становитиме 4 % (не менше 10 злотих). Також при знятті за кордоном можливі втрати коштів за рахунок конвертації валюти.

Хоча вік PKO Bank Polski солідний і скоро він буде святкувати столітній ювілей, цей банк має великий потенціал. Йому не чужі сучасні досягнення та інновації, він активно співпрацює з молоддю, розуміючи, що ці клієнти — його майбутнє. PKO Bank Polski — банк, який зумів поєднати досвід і надійність з перспективністю і сучасним поглядом.

Статті по темі