Меню Закрити

Навчання в Дрезденському технічному університеті


Для навчання за кордоном багато людей вибирають Дрезденський технічний університет – один з кращих технічних ВНЗ Німеччини. Сьогодні тут здобувають освіту понад 36 000 студентів, 3 600 з яких прибули з різних країн світу. Навчання в цьому виші дозволяє не тільки отримати якісні знання та розширити кругозір, але і познайомитися з культурою країни, а згодом отримати престижну роботу на території Євросоюзу.

Дрезденський технічний університет

Що відомо про університет

Дрезден – красиве місто, розташований в Саксонії, в якому сучасний дизайн гармонійно переплітається зі старовинною архітектурою. Місто славиться своїми музеями, театрами, парками та величними мостами через Ельбу. Крім того, це відомий європейський центр прогресивних технологій, в якому зосереджено понад 120 науково-дослідних інститутів.

Технічний університет Дрездена – один з найстаріших німецьких вишів.

У 1828 році в цьому місті було створено звичайне технічне училище, згодом перейменоване в Королівську Саксонську політехнічну школу, яка і стала основою майбутнього університету. До 1871 року учні вивчали там природознавство і технічні дисципліни. Потім цей навчальний заклад отримав статус інституту, кількість спеціальностей у ньому збільшилася. А ось технічним університетом виш став тільки в 1961 році.

Викладачі Дрезденського технічного університету

На даний момент це повноцінний класичний університет з широкої академічною програмою підготовки студентів, який по праву пишається своєю історією. У різні роки викладачами цього ВНЗ були знамениті на весь світ вчені:

 • барон Манфред фон Арденне – фізик, який брав участь у створенні радянської атомної бомби, який отримав на свої винаходи 600 патентів на батьківщині й за кордоном;
 • Генріх Георг Баркгаузен – відомий німецький фізик, член Академії наук Німеччини з 1949 року. Крім різних відкриттів, він розробив теорію лампового генератора;
 • Ріхард Едлер фон Мізес – механік і математик, який присвятив свої роботи механіці рідин, аеродинаміці та вивчення теорії ймовірностей.
 • Пауль Йоханнес Тіллих – один з найбільш впливових теологів і філософів XX століття;
 • Оскар Друде – ботанік і еколог, який прославився своєю системою життєвих форм рослин.

Нинішній викладацький склад нітрохи не поступається своїм знаменитим попередникам: сьогодні у стінах Дрезденського університету працює близько 5 тисяч вчених з різних країн, які охоче передають свій досвід і знання студентам.

Факультети університету

В Дрезденському технічному університеті представлено 4 напрями навчання:

 • природничі науки;
 • медицина;
 • інженерна справа;
 • гуманітарні та соціальні науки.
Читайте також:  Як вступити до studienkolleg і хто може це зробити

Факультети Дрезденського технічного університету

Навчання в університеті ведеться на наступних факультетах:

 • математики та природознавства;
 • філософії;
 • культурології, філології та літератури;
 • юриспруденції;
 • педагогіки;
 • економіки;
 • інформатики;
 • інженерної електроніки;
 • машинобудування;
 • архітектури.

Крім них існує також інженерно-транспортний факультет імені Фрідріха Ліста, медична кафедра імені Карла Густава Каруса, факультет лісового господарства та факультет геогідрології, на якому вивчається колообіг води в природі та управління водними та земельними ресурсами.

Викладання в університеті ведеться німецькою мовою, за винятком окремих програм магістратури та аспірантури, які читаються англійською мовою.

Університетські програми

У перші два роки студенти ВНЗ отримують теоретичні знання. По закінченні здається проміжний іспит Vordiplom, який є обов’язковим для продовження навчання. Потім починається основний етап навчання за спеціальністю, що має теоретичні та практичні заняття, після чого видається диплом.

Для отримання кваліфікації за обраною спеціальністю Технічний університет Дрездена пропонує такі варіанти:

 • бакалаврат – термін навчання 3 роки. Для вступу необхідно мати Abitur – атестат про повну середню освіту, отриману в німецькій школі;
 • магістратура – тривалість програми 1-2 роки. Вступ можливо після отримання ступеня бакалавра;
 • аспірантура – після закінчення магістратури та отримання диплома можна зайнятися дослідницькою роботою та отримати ступінь доктора наук, написавши дисертацію.

Випускники Дрезденського технічного університету

В університеті допускається тимчасове навчання протягом 1-2 семестрів. Право на це мають студенти, що проходять навчання у ВНЗ іншої країни.

Причому тимчасове навчання можливе тільки в тому випадку, якщо між вищими навчальними закладами укладено договір про співпрацю і вони беруть участь у програмах студентського обміну. У процесі такого навчання студенти вивчають окремі предмети без отримання академічного ступеня.

На базі університету діють мовні курси, які можуть відвідувати всі іноземці, які мають намір стати студентами цього вишу.

Стипендії та гранти

Стипендії студентам університету не передбачені та не виплачуються. Деяким відмінникам надається можливість підробітку на факультеті в якості асистентів.

Однак існує можливість отримання короткострокових стипендій від Німецької служби академічних обмінів (DAAD) – з цією метою організацією щорічно проводиться конкурс. Детальну інформацію про варіанти матеріальної підтримки від різних організацій можна отримати на сайті організації.

Дізнатися більше про те, що потрібно студентам для отримання фінансової допомоги, можна з матеріалу «Стипендії та гранти в Німеччині».

Як вступити до Технічного університету

Для зарахування в університет іноземні абітурієнти повинні мати певний рівень освіти. Звичайний атестат про середню освіту, отриманий в одній з країн СНД, в цьому випадку не підходить, оскільки він не відповідає німецькому документові Abitur, який видається по закінченні школи в Німеччині.Тому, щоб вступити до університету, потрібно спочатку закінчити ВНЗ в рідній країні або хоча б відучитися в ньому 2 роки.

Читайте також:  Берлінський університет імені Гумбольдта – один з кращих німецьких ВНЗ

Іспит Дрезденського технічного університету

Є ще один варіант для іноземців – навчання на підготовчому відділенні Studienkolleg. Воно триває 2 семестри. По закінченні курсу складається іспит, що визначає придатність абітурієнта для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

Для того щоб вступити в Studienkolleg, потрібно направити заяву в Дрезденський технічний університет. Обов’язковою умовою зарахування на підготовче відділення є проходження тестування з німецької мови – у більшості випадків – з математики.

Вимоги до абітурієнтів

Важливо вчасно подати заявку на навчання. Це можна зробити самостійно через офіційний сайт ВНЗ або звернувшись у фірму “Уні-Ассит”. Це організація, яка спрощує обробку документів майбутніх студентів і є посередником між університетом та вступником.

Для вступу треба написати заяву і підготувати:

 • свідоцтва про шкільну й університетську освіту на батьківщині;
 • сертифікат, що підтверджує знання німецької мови;
 • біографію та мотиваційний лист;
 • копію закордонного паспорта.

Папери потрібно перевести на німецьку мову і завірити у нотаріуса. Подача документів на бакалаврату чи магістратури залежить від семестру:

 • зимовий період — з 1 березня по 15 липня. Початок навчання з 1 жовтня;
 • літній період — з 1 жовтня по 15 січня. Початок навчання з 1 квітня.

Час подачі документів у Studienkolleg або на мовні курси — з 1 жовтня по 15 січня.

Щоб претендувати на отримання освіти в університеті, необхідно підтвердити знання німецької мови. Іноземні абітурієнти повинні надати результати іспиту Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH).

Для педагогічного, юридичного, медичного, транспортного, машинобудівного та архітектурного факультетів необхідно мати рівень DSH2 або DSH3. Щоб вступити в магістратуру з англійською мовою навчання, потрібен сертифікат TOEFL.

Якщо після подачі документів прийде запрошення з університету, можна вирушати в консульство для оформлення візи. Для цього слід заздалегідь підготувати необхідні папери та записатися на співбесіду. Під час співбесіди потрібно бути ввічливим і чітко відповідати на поставлені питання.

Фінансові витрати

Дрезденський університет є державним навчальним закладом, тому навчання тут є безкоштовним. Однак кожен семестр студенти вносять адміністративний внесок у розмірі близько 250 євро на рахунок студентського комітету.

Читайте також:  Навчання в Німеччині англійською мовою

Іноземним студентам, які не є громадянами Євросоюзу, необхідно підтвердити фінансову платоспроможність. Це обов’язкова умова для отримання візи та подальшого навчання в університеті. Підтвердженням є:

Відкритий рахунок поповнюється на суму 8 640 євро. Потім ці гроші блокуються. Студент має право знімати з нього 720 євро у місяць. Ця сума — прожитковий мінімум в Німеччині. Її вистачає на оплату мінімальних потреб.

Основні місячні витрати студента представлені в таблиці:

Витрати Сума в євро
Харчування 200
Житло 300
Страховка 90
Транспорт 40
Підручники, зошити 20
Телефон, інтернет 20
Засоби гігієни, особисті покупки 50

Після зарахування в Дрезденський технічний університет можна подати заявку на проживання в гуртожитку. Вартість кімнати без харчування складає близько 250 євро.Ці витрати є середньостатистичними для великих німецьких міст, таких, як Дрезден чи Берлін. Сума витрат може змінюватись в більшу або меншу сторону – все залежить від обставин та навичок студента.

Деякі студенти вважають за краще винаймати приватне житло. Якщо орендувати квартиру на кількох людей, можна заощадити. Знайти сусіда по кімнаті легко на сайті Studenten-WG або WG-gesucht.de.

Інші німецькі університети

Найбільш престижними вищими навчальними закладами поряд з Technische Universität Dresden – Дрезденським технічним університетом – вважаються:

Ці університети отримують з державного бюджету масштабне фінансування на наукові дослідження, там є облаштовані лабораторії та бібліотеки, працюють імениті професори. Все це створює сприятливий ґрунт для отримання якісної освіти.

Висновок

Німеччина – перспективна країна для отримання вищої освіти. Навчання в німецьких університетах дає можливість студентам здобути фундаментальні знання, які гарантують їм швидке працевлаштування після їх закінчення. В цій країні всі люди мають рівні можливості доступу до вищої освіти незалежно від громадянства. Саме тому з кожним роком кількість іноземних студентів у ФРН збільшується.

7 причин навчання в Технічному Університеті Дрездена: Відео


Статті по темі