Меню Закрити

Навчання в Німеччині англійською мовою

Навчання в Німеччині забезпечує якісну освіту, яка цінується у всьому світі, і збільшує шанс знайти престижну високооплачувану роботу. Особливим плюсом є те, що стати студентом легко без знань німецької мови. Існує багато спеціальностей, за якими ведеться навчання в Німеччині англійською мовою у 2024 році. В німецький університет може бути зарахований будь-який іноземний студент, який виконав вимоги, висунуті ВНЗ.

Навчання в Німеччині

Система освіти в країні

Вищі навчальні заклади в країні поділяються на 4 типи:

  • Школа — вища школа;
  • Fachhochschule — виш прикладних наук;
  • Universitat — університет;
  • Tecһniѕcһe Universitat — технічний університет.

Освіта має декілька ступенів. Перша — бакалавр, друга — магістратура. По закінченні третього присвоюється ступінь доктора.

У німецьких вишах академічний рік складається з 2 семестрів. Літній семестр триває з 1 квітня по 30 вересня. Зарахування студентів відбувається до 15 січня. Зимовий семестр триває з 1 жовтня по 3 березня. Зарахування — до 15 липня.

Головний принцип навчання — академічна свобода. Студент сам вибирає дисципліни для вивчення та організовує свій час, поєднуючи лекції з науковими дослідженнями.

З’ясувати всі етапи навчання можна, дізнавшись докладніше на яких принципах базується освіта в Німеччині.

Які ВНЗ пропонують навчання англійською мовою

Вперше викладання англійською мовою впровадив університет Магдебурга в 1997 році. Це було зроблено, щоб усунути мовні бар’єри для іноземців та поліпшити шанси кожного студента отримати якісну освіту. Сьогодні в цьому виші можна вивчати англійські курси:

  • економіку й організацію виробництва,
  • організацію виробництва,
  • міжнародну економіку і фінанси.

У технологічному інституті Карлсруе (KIT) — найстарішому вищому навчальному закладі країни — можна отримати спеціальність, не володіючи німецькою мовою. В ньому навчається близько 20% від загальної кількості іноземних студентів у Німеччині. Функціонує 11 факультетів технічної та економічної спрямованості, на багатьох з яких існує можливість навчання англійською мовою.

При виші відкрита інженерна школа Карла Бенца. Закінчивши її, можна отримати ступінь бакалавра і диплом за спеціальністю «Машинобудування». Вивчаючи предмети англійською мовою, студенти паралельно опановують німецьку та проходять практику в місцевих компаніях, таких, як BASF, Bosch, Siemens.

При університеті працює бізнес-школа машинобудування та менеджменту Hector School of Engineering and Management. Вступивши сюди на магістратуру, легко підвищити кваліфікацію і згодом отримати престижну посаду в міжнародній компанії.

Вища освіта у Німеччині для студентів, які володіють англійською мовою, забезпечується у Вільному університеті Берліна і в міжнародному Європейському інституті, філія якого розташована у Мюнхені.

Навчання англійською мовою надають ВНЗ Кельна, Ерланген-Нюрнберг, Франкфурт-на-Одері та інших великих і дрібних міст. Такий напрямок є і в приватних школах бізнесу.

Спеціальності англійською мовою

Німецький університетУ Німеччині близько 450 університетів, у багатьох з яких є факультети з англійською мовою навчання. Іноземні студенти можуть вибирати різні напрямки:

  • соціальні науки та бізнес,
  • міжнародний менеджмент,
  • біологію,
  • транспортування і логістику,
  • інформатику,
  • інженерна справа,
  • молекулярну екосистему,
  • міжнародні відносини,
  • економіку,
  • охорону навколишнього середовища,
  • англійську мову і літературу,
  • соціологію,
  • візуальні ЗМІ,
  • хімію,
  • фізику.

Список факультетів досить великий. У нього входять сучасні затребувані в усьому світі спеціальності, крім медицини. Ця галузь вважається однією з найпрестижніших у країні.

Щоб стати лікарем, потрібно мати високий прохідний бал і досконало володіти німецькою мовою. Програм англійською мовою на медичних факультетах не передбачено.

Як вступити до університету на англомовне навчання

Зупинивши свій вибір на навчанні в Німеччині та визначившись з університетом, потрібно переконатися, що рівень освіти відповідає правилам приймальної комісії, і подати документи на вступ. Заявку можна надіслати двома способами:

  • через фірму Уні-Ассит. З нею співпрацюють багато німецькі університети, здійснюючи листування з абітурієнтами та обробку даних. Послуги посередників платні. Подача документів в один виш коштує 75 євро. Якщо потрібно переслати папери декільком закладам, кожна наступна обробка коштує 15 євро;
  • через університет напряму. Для цього треба надіслати заявку на адресу обраного закладу.

В німецький університет не можна вступити, закінчивши 11 класів в українській школі. Річ у тім, що в Україні та Німеччині різні системи освіти. Німецькі діти ходять в школу 13 років. Останні 2 року навчання вони присвячують підготовці до вступу в університет. Шкільна програма в цей період схожа з тією, яку вивчають в українських вишах в перші 2 роки.

Тому, щоб бути нарівні з німецькими студентами, іноземцю з країн СНД слід відучитися 2 курсу в інституті на батьківщині. Тоді його атестат буде відповідати німецькому Abitur — документу, що підтверджує тринадцятирічну середня освіта.

Вища освіта в країні в державних університетах безкоштовна. У деяких закладах студенти повинні оплачувати раз в семестр незначні суми, які варіюються від 200 до 600 євро. Безкоштовно навчатися англійською в Німеччині можуть іноземці та місцеві жителі.

Для студентів існує можливість оформити стипендію, яка покриває витрати на проживання та харчування. Стипендії видаються обдарованим учням за високі академічні досягнення та інші заслуги. Отримати її можна, звернувшись в:

Абітурієнти можуть подавати документи на навчання до 18 років. З цього правила можливі виключення. Вони розглядаються в індивідуальному порядку.

Програма підготовки при ВНЗ

Щоб поступити у вищий навчальний заклад Німеччини, не закінчивши два семестри в університеті за місцем проживання, потрібно подати заявку на навчання в спеціальній установі — Studienkolleg. Туди треба надати:

  • атестат про середню освіту;
  • свідоцтво про знання англійської мови;
  • мотиваційний лист та біографію;
  • копію закордонного паспорта.

Studienkolleg — це коледж при ВНЗ, в якому студенти вчаться 1 рік. Можна вибрати один з п’яти напрямків. Слід віддавати перевагу тієї спеціалізації, яку планується вивчати в університеті.

По закінченні курсу здаються іспити з усіх предметів. Якщо здача пройшла успішно, видається сертифікат. На його підставі можна подавати документи на вступ до німецького ВНЗ.

Документи

Для вступу необхідно підготувати пакет документів. Студенту знадобляться:

  • шкільний атестат;
  • академічна довідка, що підтверджує 2 роки очного університетської освіти або диплом;
  • міжнародний сертифікат, що свідчить про знання англійської мови;
  • мотиваційний лист та автобіографія;
  • копія сторінки закордонного паспорта з особистими даними та фото;

Для проходження магістратури може знадобитися резюме, представникам творчої професії потрібно підготувати портфоліо або презентацію завершених проектів.

З усіх документів потрібно зробити копії, поставити апостиль та запевнити у німецькому посольстві та у нотаріуса. Папери повинні бути перекладені на німецьку чи англійську мову.

Сертифікати, що підтверджують знання англійської мови

При подачі документів треба підтвердити знання англійської мови, надавши сертифікати TOEFL, IELTS або GMAT.

Найбільш популярним є International English Language Testing System — IELTS. Існує 2 різновиди тіста:

  • загальна;
  • академічна.

Магістратура в НімеччиніДля навчання у виші англійською мовою потрібно пройти академічне тестування. У нього входить перевірка сприйняття інформації на слух, читання, письмо і навички розмовної мови. Результати оцінюються за дев’ятибальною шкалою. Кожна секція тесту отримує окрему оцінку і за них виводиться середній бал. Для вступу треба, щоб він був 6,5 і вище.

Тривалість іспиту 225 хвилин, вартість від 245 до 430 доларів. Test Of English as a Foreign Language — TOEFL — призначений для абітурієнтів, які вивчають англійську мову як іноземну. На даний момент в Україні доступна інтернет-версія іспиту. Структура тесту ідентична IELTS. Максимальне оцінювання — 120 балів. Тривалість — 270 хвилин, ціна — 260 доларів, необхідну кількість балів понад 80.

Щоб пройти іспит, треба зареєструватися на офіційному сайті, підібрати відповідний атестаційний центр, вибрати дату, зареєструватися на тест і внести оплату.

Тест GMAT необхідний для надходження в бізнес-школу та університет. Він оцінює аналітичні здібності абітурієнтів і здається англійською мовою.

  1. Щоб пройти GMAT, слід зареєструватися на сайті та оплатити карткою 250 доларів.
  2. Після потрібно вибрати тестовий центр, час іспиту та отримати ідентифікаційний номер.

Коли результати тестування будуть на руках, потрібно правильно заповнити заяву на вступ, яку можна завантажити на сайті вишу. Там слід вказати, на який семестр подається заявка, вписати в графи особисті дані та іншу необхідну інформацію. Заява разом з підготовленими документами відправляється в університет або організацію Уні-Ассит.

Отримавши позитивну відповідь, можна оформляти візу. Для навчання потрібно дозвіл категорії D.

Перед відвідуванням посольства треба придбати страховку на час перебування в Німеччині та підготувати докази платоспроможності.

Гроші знадобляться на оплату гуртожитку, купівлю книжок, харчування, проїзд та інші потреби.

Щоб швидко і без зволікань отримати дозвіл на виїзд, варто заздалегідь дізнатися, як оформляється студентська віза.

Бакалаврат та магістратура в Німеччині англійською

Отримати ступінь бакалавра в німецькому ВНЗ можна за 3-4 роки. Програма розділена на два блоки. Перші два роки студент вивчає різні предмети, подальший час присвячує основним курсом. У проміжках між блоками та в кінці потрібно складати іспити. Університети надають студентам академічну свободу, заохочують участь у групових проектах та дослідженнях.

Після бакалаврату англійською мовою студент отримує диплом і може знайти роботу в країнах Євросоюзу або продовжити навчання в магістратурі. Вона дає додаткові знання і сприяє більш успішному працевлаштуванню. Багато іноземців, які закінчили університет у рідній країні, прагнуть відразу вступити до магістратури. Тривалість навчання складає 1,5 – 2 роки залежно від спеціальності.

У чому відмінність у навчанні німецькою та англійською

Принципових відмінностей між навчанням на різних мовах не існує. Освіта безкоштовна в обох випадках. Іноземцям англомовні програми дають можливість вступити до внз без знання німецької, хоча для соціальної адаптації в країні він необхідний. Багато студенти практикують вивчення німецької мови, спілкуючись з однолітками або записавшись на мовні курси.

Недоліком освіти англійською мовою можна вважати те, що студентам доступні не всі спеціальності. Наприклад, курс медицини або юриспруденції читається тільки німецькою. Щоб освоїти творчі професії або природничі науки, теж бажано знання державної мови. Якщо мета – жити та працювати в Німеччині, краще пройти навчання в магістратурі німецькою мовою або щільно займатися його вивченням протягом університетського курсу.

Висновок

Дипломи німецьких вишів високо цінуються в Європі та США, тому багато іноземці обирають навчання в цій країні. Тут гармонійно переплітаються старі університетські традиції та сучасні наукові досягнення. Безкоштовна навчання в Німеччині робить доступним освіта для всіх людей, які прагнуть домогтися успіху.

Навчання в Німеччині: Відео

Статті по темі