Меню Закрити

Навчання в Гамбурзькому університеті

Для отримання якісної освіти багато людей вибирають Гамбурзький університет (Universität Hamburg). Це третій за величиною ВНЗ Німеччини та просунутий науково-дослідний центр, в якому студенти гармонійно поєднують вивчення теорії з практичними заняттями.

Гамбурзький університет

Історія університету

Гамбург – велике портове місто на півночі Німеччини, який славиться своїми парками, незліченними каналами, розважальними центрами та пам’ятниками архітектури.

До появи університету тут існувала Академічна гімназія, в якій учні слухали лекції протягом двох семестрів. У 1919 році на її базі було створено вищий навчальний заклад. Незадовго до цього німецький бізнесмен Едмунд Сімерс пожертвував для проведення лекцій і досліджень одне зі своїх будинків. Зараз це головний корпус університету.

У перші роки після відкриття у ВНЗ навчалося трохи понад 1700 студентів.

Поступово їх чисельність збільшилася до 6 000, а потім до 19 000. Нині тут здобувають освіту приблизно 39 000 молодих людей, у тому числі іноземців.

В різні роки в університеті викладали лінгвіст Карл Майнхоф, фізик, лауреат Нобелівської премії Отто Штерн, астроном Вальтер Фріке.

Факультети ВНЗ

В даний час Гамбурзький університет пропонує широкий вибір спеціальностей. У його склад входять наступні факультети:

 • юриспруденції;
 • медицини;
 • педагогіки та психології;
 • природознавства, інформатики та математики;
 • економіки та соціальних наук;
 • ділового адміністрування;
 • гуманітарного напряму.

На факультеті природознавства відкриті відділення астрофізики, наук про Землю, хімії, біології та біоінформатики, на яких готують фахівців, потрібних у всьому світі.

Гуманітарний факультет включає відділення історії, філософії, євангелістської теології, європейських мов і літератури. При ньому працює Інститут вивчення країн Азії та Африки.

Медичний факультет – один із найпрестижніших. Навчаючись тут, студенти успішно поєднують теоретичні заняття з лабораторними науковими дослідженнями та проходять практику в медичному центрі, що діє на базі університету.

Студентам пропонуються програми бакалавріату та магістратури. На бакалавраті викладання ведеться німецькою мовою. Навчання в магістратурі можливе англійською мовою.

Що потрібно для вступу до університету

Для вступу у вищий навчальний заклад Німеччини необхідний Abitur – свідоцтво про середню освіту німецького зразка. Щоб відповідати вимогам, що пред’являються до абітурієнтів, іноземцю потрібно відучитися 1-2 року в одному з ВНЗ у рідній країні або закінчити підготовчий коледж в Німеччині.

Навчання в університеті Гамбурга

Пакет необхідних для вступу паперів включає:

 • документ про освіту;
 • заяву;
 • мотиваційний лист;
 • автобіографію;
 • сертифікат, що підтверджує знання німецької мови.

Перекладені на німецьку мову і завірені у нотаріуса копії цих документів надсилаються в університет.

Вимоги для вступу в університет Гамбурга

Основною умовою для вступу в університет є знання німецької мови. Іноземні абітурієнти повинні володіти ним на рівні С1. Для тих, хто хоче вивчати німецьку філологію або літературу, пред’являються більш суворі вимоги – їм слід мати вищий рівень С2.

Знання мови підтверджуються сертифікатами, які можна отримати, успішно склавши іспит з німецької мови. В університеті приймаються сертифікати TestDAF або DSH.

Тест TestDAF можна пройти в сертифікаційному центрі в країні проживання. DSH здається в Німеччині при виші, в який планується надходження. Тест DSH рівносильний тесту DAF, проте багато абітурієнти віддають перевагу саме DSH, оскільки в тестовому завданні DAF кожна його частина оцінюється окремо, а в DSH виводиться середня оцінка по всьому тесту, що збільшує шанси на успіх.

Щоб підтвердити володіння мовою, достатній для навчання в університеті, потрібно отримати рівень DSH2, відповідний С1, або DSH3, який прирівнюється до С2.

До іспиту допускаються абітурієнти, які досягли 17-річного віку. У разі невдачі через 3 місяці іспит можна спробувати перездати, але тільки один раз. Якщо друга спроба не увінчається успіхом, знову перевірити знання можна буде через рік. Іспит DSH платний. Вартість для іноземців складає близько 180 євро.

Щоб успішно пройти тестування, потрібно добре підготуватися. Бажано пройти навчання на підготовчих курсах у Німеччині, які є при кожному вищому навчальному закладі, в тому числі й в університеті Гамбурга.

Подати заявку на вступ можна особисто або з інтернету. Крайній термін подачі документів: для навчання на зимовому семестрі – 15 січня, на літньому – 15 липня. Всю необхідну для абітурієнтів інформацію можна отримати на сайті університету Гамбурга.

Оформленням студентської візи у Німеччину слід зайнятися завчасно, щоб подати документи в консульство, як тільки буде отримано позитивну відповідь з вишу. В іншому випадку можна не встигнути приїхати до початку навчального року.

Стипендії та вартість навчання

Гамбурзький університет є державним навчальним закладом, тому навчання в ньому безкоштовне. Один раз в семестр студенти сплачують внесок у розмірі 350 євро, який йде на потреби ВНЗ. Навчання в магістратурі англійською мовою обходиться дорожче – в середньому за весь період навчання доведеться заплатити 5000 євро.

Виплата стипендій іноземним студентам в університеті не передбачена, однак є шанс отримати фінансову підтримку від Служби академічних обмінів Німеччини або від приватних фондів. Детальну інформацію про гранти та стипендії можна отримати, зайшовши на офіційний сайт DAAD.

Перед надходженням абітурієнту, не проживає на території Євросоюзу, слід подбати про своєї платоспроможності. Її підтвердженням вважається порука громадянина Німеччини, отримання стипендії або рахунок в німецькому банку на суму не менше 8 640 євро.

Ці гроші блокуються на карті. Студент має право знімати 720 євро у місяць і витрачати їх на особисті потреби.

На жаль, Гамбурзький університет не має власного гуртожитку, тому студенти змушені орендувати житло. Зі  студентськими витратами у місяць можна ознайомитися в таблиці:

Витрати Сума, євро
Оренда житла 250-350
Проїзд в міському транспорті 25-40
Медична страховка 90
Харчування 125-160
Навчальні матеріали 50
Телефон, інтернет 25-75
Засоби особистої гігієни, одяг 50
Музеї, розваги 50-100

Якщо контролювати свої витрати, можна укластися у встановлений мінімум. І все ж багато молоді люди намагаються підробляти під час навчання.

Щоб підготуватися до можливих труднощів, перед виїздом слід з’ясувати всі нюанси життя студентів у Німеччині.

Студенти університету Гамбурга

Інші університети Гамбурга

Гамбург – це місто, в якому багато молоді, що приїжджає з метою отримання вищої освіти. Тут знаходяться відомі університети, щорічно приймають близько 90 000 студентів.

 1. Університет прикладних наук (HAW Hamburg). Це прогресивне навчальний заклад з величезним науково-дослідним центром. Тут навчаються майбутні програмісти, математики, економісти, дизайнери та журналісти.
 2. Технічний Університет Гамбурга (Technische Universität Hamburg-Harburg). Цей виш заснований в 1972 році. Нині в ньому навчається 7620 студентів. Близько 18% з них іноземці. У перелік програм бакалаврату входить інформатика, інженерна справа, машинобудування, логістика, суднобудування, математика, будівництво, захист навколишнього середовища і багато іншого. Навчання в магістратурі можливе англійською мовою.

Університети Гамбурга дають фундаментальну освіту, вчать студентів нестандартно мислити та приймати інноваційні рішення, акцентуючи увагу на застосуванні отриманих знань на практиці.

Висновок

Диплом Гамбурзького університету — надійна гарантія працевлаштування. Він відкриває двері в престижні компанії Німеччини та інших європейських країн і дає можливість реалізувати найсміливіші устремління.

Як вступити до німецького ВНЗ: Відео

Статті по темі