Меню Закрити

Кращі університети для іноземних абітурієнтів в Познані

Познань – одне з найстаріших міст Польщі, розташоване на заході країни, відомий своїми історичними пам’ятками та закладами вищої освіти. Університети в Познані у 2023 році дають прекрасну можливість отримати доступну освіту європейського рівня, тож всі, хто хоче мати диплом ВНЗ, що підтверджує високу якість отриманих знань, і при цьому заощадити на проживанні, обирають для навчання саме цей місто.

Університети в Познані

Особливості отримання вищої освіти в Польщі

За отриманням якісної вищої освіти європейського рівня абітурієнти з Росії, Білорусі та України найчастіше вирушають до Польщі. Річ у тім, що вищі навчальні заклади цієї країни приймають на навчання всіх охочих без вступних іспитів. Крім того, абітурієнтам не потрібно адаптуватися до навчального процесу – він практично нічим не відрізняється від прийнятого в країнах СНД.

На кожен навчальний семестр складається чіткий розклад. Для студентів молодших курсів передбачено приблизно 30 годин занять на тиждень.

У вільний час всі охочі мають можливість працювати або підробляти. Адміністрації університетів сприяють працевлаштуванню студентів при одній умові: щоб трудова діяльність не заважала навчанню.

Навчання в бакалавраті (неповна вища освіта) триває 3-3,5 року, а щоб отримати ступінь магістра, слід довчитися ще 1,5–2 роки.

Крім того, можна навчатися на магістратурі, де термін навчання становить 5 років. Докладніше читайте в статті “Особливості системи освіти в Польщі“.

Державні університети Познані

На відміну від столиці держави Варшави або основного туристичного центру країни Кракова для Познані характерні відносно невисокі ціни, при цьому місто по праву може пишатися розвиненою інфраструктурою, центрами дозвілля і наявністю перспективних місць для працевлаштування.

Державні ВНЗ Познані отримали високу оцінку і входять в число кращих університетів Польщі. Вищі навчальні заклади пропонують навчання в бакалавраті, магістратурі та докторантурі польською та англійською мовами. Студенти забезпечуються гуртожитками, що дозволяє істотно заощадити на оренді житла.

В даний час в Познані функціонує 9 державних університетів:

Найменування Кількість факультетів/
спеціальностей
Заочне навчання Навчання англійською або іншою мовою Вартість навчання, євро/рік
Університет імені Адама Міцкевича 15/183 + + 1 500-3 000
Економічний університет 7/50 + + 4 000-5 200
Політехнічний університет 10/67 + + 2 000-3 000
Академія фізкультури імені Євгена П’ясецького 5/13 + _ 1 400-1 700
Академія образотворчих мистецтв 5/14 + _ уточнюйте в адміністрації
Музична академія імені Ігнаціо Івана Падеревського 5/44 + + 6 980-20 000
Природничий університет 8/29 + + 1 000-2 000
Медичний університет імені Карла Марчинковського 3/13 + + уточнюйте в адміністрації
Університет мистецтв 10/16 + + уточнюйте в адміністрації

Приватні університети Познані

Крім державних, у Познані є і приватні університети, якість навчання в яких котирується не менш високо. Ці навчальні заклади відрізняються більш лояльним конкурсом – як правило, туди надходять всі абітурієнти, які надали достатній пакет документів і підтверджують знання польської або англійської мови.

Економічний університет Познані

Навчання в приватних вишах платне, проте участь у міжнародних програмах та отримання грантів не обмежується.

Офіційний сайт університету – основне джерело інформації про навчальних закладах і навчальних програмах. Нижче представлений перелік чинних в Познані приватних вишів з посиланнями на їх портали:

Найменування Кількість факультетів/
спеціальностей
Заочне навчання Навчання англійською або іншою мовою Вартість навчання, євро/рік
Вища школа іноземних мов імені Самійла Богуміла Лінде 1/14 + _ 2 100-6 000
Вища школа управління (менеджменту) і банківської справи 4/27 + + 1 000-1 300
Вища школа педагогіки та адміністрації 11/35 + _ 2 400-5 000
Вища школа логістики 2/9 + + 3 900-16 500
Вища школа комунікації та менеджменту 3/12 + + 2 600-4 800
Академія готельного та ресторанного бізнесу 2/12 + + 2 800-5 400
Академія торгівлі та послуг 3/25 + + 3 400-4 800

Що потрібно для вступу в університет в Познані

Вступна кампанія в Познані проходить в режимі онлайн: університети спілкуються з претендентами на спеціалізованих платформах, створених спеціально для набору абітурієнтів. Для того щоб подати заявку, необхідно зареєструвати особистий кабінет ” на офіційному сайті ВНЗ, завантажити туди копії атестата про повну загальну середню освіту та паспорта.

Іноземному громадянину потрібно пройти тестування на знання мови – польської або англійської в залежності від обраної навчальної програми.

Від здачі тестів звільняються власники сертифікатів міжнародного зразка про рівень знання мови, якщо вони видані компаніями, що котируються в Польщі. Багато університетів беруть студентів, які бажають підтягнути рівень володіння мовою, літні школи, по закінченні яких видається сертифікат.

Особиста присутність вступника потрібно тільки після зарахування, безпосередньо перед початком навчального року, для надання оригіналів документів та поселення в гуртожиток.

Чи можна навчатися в Польщі безкоштовно

Безкоштовне навчання можливе тільки польською мовою і тільки для громадян Польщі, всі програми англійською мовою викладаються на платній основі. Іноземці можуть вступати до вишів на рівних з громадянами Польщі умовах тільки при наявності Карти поляка або виду на проживання. Якщо ж таких документів немає, надходження можливо на платній основі, проте без вступних іспитів – лише на підставі тестів на знання мови.

Спробувати отримати право на безкоштовне навчання іноземець може, після участі у конкурсі в рамках реалізації стипендіальних та грантових програм.

Наприклад, European Training Foundatio протягом декількох років навчає кращих студентів за напрямом «Інформаційні технології» абсолютно безкоштовно. При цьому брати участь у відборі мають можливість як поляки, так і іноземці.

Значно знизити витрати на навчання можна за допомогою стипендій і грантів. Державні університети виплачують стипендії за особливі успіхи у навчанні, а також в якості матеріальної допомоги у разі складного фінансового становища. На отримання грантів можуть претендувати й студенти приватних університетів.

Познань – невелике місто з цікавими історичними пам’ятками. У порівнянні з іншими містами Польщі проживання тут не таке дороге, до того ж завдяки відносно невеликій протяжності населеного пункту можна заощадити на проїзді у громадському транспорті.

Інші ВНЗ Польщі

Університети Польщі – це понад 450 вищих навчальних закладів, що забезпечують своїм студентам отримання повноцінного європейської освіти. При цьому процес вступу до ВНЗ Польщі для іноземців максимально спрощений і в деяких випадках виявляється набагато легше, ніж в країнах СНД.

Найбільш популярними вищими навчальними закладами країни є університети:

При цьому студенти, що навчаються на денному відділенні, мають можливість працювати без отримання на це спеціального дозволу, а після закінчення ВНЗ – оформити тимчасовий вид на проживання для пошуку роботодавця.

Висновок

Навчання в університеті Республіки Польща – це реальний шанс отримати освіту в країні, що входить в Європейський союз. У Польщі реалізується величезна кількість різноманітних навчальних програм: логістика, екологія, туризм, медицина, управління, фінанси, економіка і багато іншого.

Всупереч тому, що іноземні студенти можуть вчитися переважно на платній основі, навчання в країні є цілком доступним. А співвідношення ціни і якості здобутої освіти, проста процедура вступу, можливість проходження стажування в європейських компаніях роблять Польщу однією з найпривабливіших країн для абітурієнтів, які прагнуть отримати європейську освіту.

Статті по темі