Лодзинський університет вважається одним з кращих вищих навчальних закладів Польщі. ВНЗ пропонує абітурієнтам, в тому числі й з-за кордону, отримання якісної освіти за багатьма спеціальностями з використанням найсучасніших програм навчання. Викладання ведеться на кількох іноземних мовах. У цій статті ми постараємося відповісти на питання, які цікавлять усіх, хто мріє вчитися у даному навчальному закладі у 2025 році.
Загальна інформація про університет
Лодзинський університет бере свій початок у далекому 1945 році. До його складу входять 12 факультетів, на яких проводиться підготовка за 170 спеціальностями. Студентам надана можливість отримання ступеня бакалавра, магістра та вступу в аспірантуру. Викладацький склад налічує 2370 осіб, серед яких 623 професори.
За роки існування університету його випускниками стали понад 140 000 фахівців, не рахуючи магістрів і аспірантів.
Нині в навчальному закладі навчається молодь з 70 країн світу, діє програма обміну студентами «Еразмус». Чисельність студентів ВНЗ, у тому числі іноземців, які на даний момент становить 45 000 осіб. Навчальний заклад успішно співпрацює зі 136 ВНЗ зі всього світу. Тільки в рамках програми «Еразмус» було укладено близько 500 двосторонніх угод з 300 університетами.
Основна мова викладання – польська, але є можливість вибрати програму англійською, французькою або німецькою мовою. Вартість навчання в університеті 2000-3000 євро на рік. Проте, абітурієнти з України та Росії, які почнуть навчання у 2025 автоматично отримують 50% знижки від оплати за навчання.
Які факультети є в університеті Лодзі
Перелік факультетів і спеціальностей Лодзинського університету:
Факультет | Основні напрямки |
---|---|
Біології та охорони навколишнього середовища | Біологія Біотехніка Охорона навколишнього середовища Вивчення мікроорганізмів Педагогіка в області науки про природу Міждисциплінарні дослідження в області математики |
Географічний | Географія Просторова економіка Туризм та розваги Моніторинг геологічного середовища Регіональні дослідження |
Педагогічних наук | Психологія Педагогіка |
Філософії та історії | Вивчення культури та побуту стародавніх народів Вивчення етнічних процесів Вивчення загальних принципів буття, взаємин людини і світу Історія Історія мистецтва Західні дослідження Культурологічна регіоналістика |
Хімічний | Хімічна аналітика Вивчення хімії у науці та економіці Вивчення хімії та нанотехнологій матеріалів сучасності Хімія фізичних і біологічних умов у просторі Міждисциплінарні дослідження в галузі математики та природничих наук Хімія в косметології |
Філологічний | Нові засоби масової інформації Реклама, PR і просування компанії Спеціалізовані види журналістики Англійська філологія з другої іноземної Вивчення історії, культури, мови та літератури слов'ян Фільмознавство Театральне мистецтво Міжкультурне літературознавство Інтердисциплінарне індивідуальне навчання соціально-гуманітарних наук Наукова інформація і библиотекарство |
Економіки та соціології | Фінанси та бухгалтерський облік Міжнародні економічні відносини Соціальна робота Економіка Просторова економіка Інформатика Аналітика економіки Соціальна аналітика Інформатика та економетрія Логістика |
Фізики і прикладної інформатики | Фізика Економічна фізика Безпека радіаційних випромінювань в медицині і ядерної енергетики Нанотехнології Створення і впровадження комп'ютерних засобів у дослідження фізичних процесів Медична фізика Інформатика Прикладна інформатика |
Математики та інформатики | Інформатика Мережеві технології обробки даних Комп'ютерна графіка та дизайн ігор Логістика інформаційних систем Загальна інформатика Математика, як теоретична наука Педагог в області математики та інформатики Загальна математика |
Юриспруденції та управління | Правосуддя Громадське право Економічне право Європраво |
Міжнародних відносин і політології | Міжнародні відносини Міжнародна культурологія |
Менеджменту | Маркетинг Держуправління Бухгалтерський облік Фінанси і вкладення в розвиток бізнесу Аналіз та управлінські навички у веденні бізнесу Просторова економіка Логістика Управління людськими ресурсами |
Передбачена можливість отримання освіти стаціонарно, очно-заочною і заочно. Іноземні студенти, що проходять навчання на будь-якій з цих форм, можуть брати участь у програмі «Еразмус» та отримати можливість провчитись протягом одного семестру або навіть цілого навчального року за кордоном.
З метою придбання нових навичок і знань студенти, які приїхали з-за кордону, можуть брати участь у роботі різних дослідницьких груп та студентських організацій, а також науково-практичних конференцій за участю відомих фахівців у різних областях.
Як вступити до університету
Після прийняття рішення про вступ в польський виш, необхідно визначитися, яким шляхом ви підете далі: самостійно і з допомогою посередника.
Якщо зупиніться на першому варіанті, вам слід:
- зібрати необхідний пакет документів;
- уточнити інформацію про вступних іспитах (терміни здачі);
- сплатити реєстраційний збір;
- надіслати копії всіх документів поштовою службою або онлайн через офіційний сайт університету;
- дочекатися підтвердження про надходження.
Оригінали документів подаються до приймальної комісії особисто абітурієнтом вишу після того, як прийде підтвердження про його зарахування.
Іноземними студентами займається спеціальний департамент — саме в цьому відділі можна отримати всі відповіді на питання, пов’язані зі вступною кампанією.
Якщо вступати в польський ВНЗ, вдавшись до допомоги посередників, то вся турбота про збір документів і переведення їх на польську мову ляже на них. Однак за послуги таких фірм доведеться заплатити чималі гроші.
Визначившись з вибором факультету та спеціальності, потрібно бути готовим до складання іспитів з профільної спеціалізації польською мовою в зазначені терміни.
При певних умовах (наявність Карти поляка) іноземець може вступати в університет на правах поляка. У цьому випадку студент може розраховувати на безкоштовне навчання на стаціонарі та отримання наукової або соціальної стипендії.
Перелік документів
Для вступу до бакалаврату необхідні наступні документи:
- заяву про приймання в університет – зазвичай являє собою форму встановленого зразка, в якій потрібно лише заповнити поля;
- анкета кандидата – заповнюється у процесі реєстрації в електронній системі IRK;
- атестат, перекладений на польську мову та апостильований;
- фото розміром 37х52 мм, обов’язково на світлому фоні;
- документ, що підтверджує знання польської мови;
- медична довідка форми, прийнятої в країні кандидата;
- страховий поліс;
- квитанція про сплату реєстраційного внеску;
- ксерокопія паспорта;
- студентська віза (ксерокопія).
- документ (якщо є), що дозволяє абітурієнту надходити на правах польських громадян, наприклад, Карта поляка.
Вимоги до мови
Згідно із законодавством Польщі, іноземець, що надходить у ВНЗ на курс з польською мовою навчання, зобов’язаний володіти нею на необхідному рівні. Для підтвердження цього знадобиться сертифікат державного зразка – аналог TOEFL та IELTS. Студенту треба знати польську мову на рівні B1, а для навчання англійською мовою – відповідний рівень B2. В Лодзькому університеті є також програми, де навчання проводиться французькою та німецькою мовами.
Як проходить навчання в університеті
Навчальний рік у Лодзькому університеті розділений на два семестри, тривалість кожного з яких складає 15 тижнів. Зимовий семестр починається в жовтні й триває до середини лютого. Літній семестр, розпочавшись в лютому, закінчується в кінці червня.
Літні канікули передбачені з липня по вересень, в цьому ж місяці проходить і додаткова сесія, коли можна здати всі заборгованості. Відпочивають студенти також у різдвяні свята і на Великдень. Іспити студенти здають протягом двох тижнів після закінчення кожного семестру.
Викладачі мають право проводити іспити й протягом семестру, по закінченні навчального курсу, про що інформують студентів заздалегідь. Іспити зазвичай проводяться в письмовій формі, рідше – в усній. Крім того, у ході навчального процесу заплановано написання тематичних робіт або рефератів.
Вартість життя в Лодзі
Для студентів університету в Лодзі розбитий цілий студентське містечко. Жити в ньому значно дешевше, ніж знімати кімнату або квартиру в місті. Вартість проживання в гуртожитку складає 270-400 злотих, а ціни на оренду квартир в Лодзі залежать від площі та коливаються від 1200 до 2600 злотих в місяць. Причому до вартості оренди необхідно ще додати комунальні витрати, які в середньому складають 650 злотих в місяць.
Харчування у Польщі дешеве. В середньому одна людина за 30 днів витрачає на продукти харчування від 400 до 600 злотих.
Можна харчуватися і в кафе, проте це набагато дорожче: вартість однієї порції становить мінімум 50 злотих. Щоб заощадити на їжі, можна купувати продукти в супермаркетах під час акцій. Проїзд – ще одна стаття витрат студента. Квиток в одну сторону в міському транспорті обходиться в 3-4 злотих.
Крім того, необхідно передбачити гроші на засоби особистої гігієни та канцтовари, а також непередбачені витрати. Зате одяг і взуття в Польщі продається за найбільш доступними цінами в Європі. Крім того, взимку і влітку діють сезонні знижки.
Як можна отримати стипендію і грант
На стипендію можуть претендувати іноземні студенти, які мають Карту поляка. Крім того, фінанси на навчання у польському виші можна отримати з допомогою стипендіальних програм та грантів, які бувають короткостроковими та довгостроковими.
Короткострокові програми цікаві для діячів культури. Тим же, хто бажає безкоштовно, точніше, за кошти грантодавця отримати в Польщі повну вищу освіту, необхідно орієнтуватися на довгострокові програми.
Інші вищі навчальні заклади Польщі
Крім Лодзинського університету в Польщі є й інші державні ВНЗ, які найчастіше вибирають іноземні студенти. Одним з найбільш доступних вважається Ягеллонський університет, до складу якого входять 15 факультетів, серед яких філологічний, історичний, факультет фізики та прикладної інформатики, полоністики та інші.
Навчальний заклад знаходиться в Кракові та вважається одним з найстаріших і найбільших університетів Європи. Краківський педагогічний університет і економічний університет також входять в ТОП-10 кращих ВНЗ країни. Не можна не згадати про Варшавський університет, Варшавську політехніку, Вроцлавський університет, Білостоцький університет та Сілезький університет.
Висновок
Лодзинський університет пропонує абітурієнтам право обирати з 12 факультетів і 170 спеціальностей. Для іноземних студентів, як і для польських, передбачені три форми навчання: очна, очно-заочна, заочна. Викладання ведеться переважно польською мовою, але є курси англійською, французькою та німецькою мовами.
При надходженні у польські ВНЗ іноземці подають стандартний пакет документів, в який обов’язково входить сертифікат, що підтверджує знання польської мови. Вступити на бюджет і вчитися безкоштовно, а також отримувати стипендію мають право вступники, які мають Карту поляка. Однак на навчанні можна заощадити, взявши участь у спеціальних стипендіальних програмах.