Меню Закрити

Навчання в школах Варшави

Для успішного облаштування та адаптації в новій країні дуже важливе навчання – як для дорослих, так і для дітей. У залежності від фінансових можливостей іноземці можуть вибрати для себе та членів сім’ї різні школи у Варшаві у 2023 році.

школа у Варшаві

Освіта в Польщі

Система освіти в Польщі побудована за зразком країн ЄС. Вона включає дошкільну, шкільну та професійне навчання, а також можливість отримання вищої освіти.

В дитячі сади малюки ходять з 3 до 6 років, перед надходженням у школу дитині потрібно пройти підготовку в «нульовому» класі.

Початкову й середню шкільну навчання безкоштовне та обов’язкове не тільки для громадян Польщі, але і для іноземців. Потім підлітки можуть вчитися в старшій школі, ліцеї, технікумі або в професійному навчальному закладі.

Щоб отримати право на вступ у виш, учень повинен успішно скласти іспити на атестат зрілості (matura). У Польщі є як державні, так і приватні дитячі сади, школи та ВНЗ. Для іноземців навчання в старших класах і в вишах платне.

Зараз у польській школі проходить реформа, покликана підвищити якість навчання.

Навчання в школах

Школи в Польщі працюють за семестровою системою. Перший семестр починається у вересні та триває до різдвяних канікул (23 грудня-2 січня). Крім того, в січні або лютому є можливість відпочити на зимових канікулах, терміни яких різні в різних воєводствах. Другий семестр закінчується в кінці червня, в липні та серпні – літні канікули.

Діти відвідують школу 5 разів на тиждень, субота та неділя – вихідні дні. Заняття розпочинаються о 8:00. Тривалість уроків 45 хвилин, змін – 10-20 хвилин.

Оцінки виставляються за 6-бальною системою, в якій 6 – найвища.

Батьки оплачують позакласні заходи (творчі гуртки, екскурсії) та обіди. З 7:00 до 17:00 працює безкоштовна група продовженого дня.

Дітей приймають іноземців в польські школи на підставі будь-яких наявних документів. Якщо довідки про освіту в рідній країні немає, з дитиною проведуть співбесіду за участю перекладача, з’ясують рівень знань і визначать у відповідний клас.

Де можна вчитися у Варшаві

Більшість дітей іноземних мігрантів, які проживають у Варшаві, отримують безкоштовну освіту в державних школах. Але також можна віддати дитину у навчальний заклад з викладанням українською мовою або на одній з європейських.

Українські школи у Варшаві не надто поширені. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вчилася українською мовою в Польщі, то вибір буде обмеженим.

Українські школи у Варшаві

У Варшаві найпопулярніші:

У Варшаві також працюють платні міжнародні навчальні заклади з викладанням англійською, німецькою та французькою мовами:

  • Британська школа у Варшаві (Limanowskiego, 15). Курс навчання за 13-річною програмою Великобританії. Вартість 17 190-19 438 євро на рік в залежності від класу.
  • Міжнародна американська школа (ul. Dembego, 18). Використовує кращі світові методики навчання і видає випускникам три атестати: міжнародний, американський і польський. Вартість 8 630-12 360 євро в рік.
  • Школа імені Віллі Брандта (Św. Urszuli Ledóchowskiej, 3). Викладання німецькою і польською мовами. Реєстраційний внесок на німецьке відділення 1 400 євро, на міжнародне – 466 євро, оплата навчання – 5 597 євро в рік.
  • ліцей Francais de VARSOVIE (Konstancińska, 13). Включає дитячий садок, школу та коледж, після закінчення якого студенти отримують міжнародний диплом бакалавра. Навчання французькою мовою за зразком освітньої програми Франції, також вивчаються польська та англійська. Оплата 4 844 євро в рік в молодшій школі та 6 954 євро – в середній, реєстраційний внесок 443 євро.

Мовна школа Together (ul. Kępna 17a lok. 1) – відмінний варіант для мігрантів, які хочуть добре вивчити польську мову. Тут є розмовний клуб, проводяться екскурсії. По закінченні курсів здаються іспити на міжнародний сертифікат.

Школа польської мови пропонує загальні інтенсивні курси, курс для бізнесу, медичний польський, корпоративні уроки, літні табори. Вартість в залежності від обсягу курсу від 550 до 5 580 злотих.

Знайти українські навчальні заклади легко в більшості міст країни, зокрема:

Поліцеальні школи

Поліцеальні школи – це навчальні заклади для дорослих (у тому числі іноземців), у яких можна за 1-2 роки отримати популярну спеціальність для працевлаштування в Польщі. Прийом проводиться по атестату про середню освіту з будь-якої країни.

Вступити в поліцеальну школу можна без іспитів і без обмеження віку, з початковим знанням польської мови. Графік занять денний, вечірній або у вихідні дні.

Іноземці, які зараховані до школи, отримують Карту побиту – дозвіл на тимчасове проживання в Польщі.

Поліцеальна школа у Варшаві представлена закладами різних навчальних мереж: et синуса, BLUE Education, ZAK, Logos, Nova, GoWork, Szkola sluzb Medycznych COLLEGIUM. Тут можна освоїти різні професії – від флориста або системного адміністратора до зубного техніка та бухгалтера.

Навчання безкоштовне, але за прогули стягують штрафи й навіть можуть закрити візу в Польщу.

Докладніше в статті “Поліцеальні школи в Польщі для іноземців“.

Вища освіта

Вища освіта в Польщі побудовано за правилами Болонської системи. Навчання поділяється на бакалавріат (3 роки навчання) і магістратуру (2 роки). У технічних вишах можна отримати диплом інженера за 4 роки.

На деяких спеціальностях (лікувальна справа, стоматологія, фармакологія, ветеринарія, психологія, юриспруденція) студенти займаються у форматі безперервної магістратури тривалістю 5-6 років.

У Польщі 95 державних ВНЗ і 320 приватних. Громадяни Польщі та іноземці, які мають Карту поляка, можуть навчатися у державних вишах безкоштовно. Для іноземців з держав, що не входять в ЄС, навчання платне. Кращі студенти можуть надійти в докторантуру.

Вищі навчальні заклади Польщі пропонують денну, вечірню та заочну форми навчання, програми студентських обмінів. Дипломи польських ВНЗ визнаються у всіх країнах ЄС і в США. Подати заявку на вступ можна онлайн.

Висновок

У столиці Польщі можна вибрати для навчання дітей державну чи приватну школу з викладанням на різних мовах і по різних навчальних програм. Є привабливі варіанти й для дорослих – безкоштовно поліцеальна школа чи виш (Wyższa Szkoła). Польські атестати та дипломи визнаються у всіх країнах світу.

Статті по темі