Меню Закрити

Вищі навчальні заклади Вроцлава


Польща є членом ЄС і Шенгенської угоди й займає провідні позиції за показниками економічного зростання серед країн Європейського союзу. Одним з легальних способів імміграції в цю країну є навчання у вищому навчальному закладі. Університетів у Польщі досить багато. Всі вони беруть участь у Болонському процесі та видають дипломи, які визнаються у всьому світі. Одним з університетських центрів країни по праву вважається Вроцлав. У 2020 році ВНЗ Вроцлава користуються великою популярністю в іноземних студентів.

Навчальний заклади Вроцлава

Переваги навчання у Вроцлаві

Вроцлав – четвертий за значенням і чисельністю населення місто в Польщі: в даний час в ньому проживає понад 630 тис. осіб. Це старовинне мальовниче місто є столицею Сілезії – історичної області в центрі Європи, частково входить до складу Чехії та Німеччини. Через місто протікає п’ять річок, в ньому налічується понад 100 мостів.

У Вроцлаві безліч архітектурних пам’яток, музеїв, галерей, бібліотек. Досить багато тут і спортивних споруд, розважальних закладів. Водночас це великий економічний і промисловий центр.
У місті зосереджена значна кількість вищих навчальних закладів: тут налічується 11 державних університетів, ще 14 є приватними. Студентів в місті близько 130 тисяч, вони складають значну частину населення.

Університети Вроцлава ведуть велику наукову роботу, дають фундаментальну освіту. Багато хто з них входять в число кращих вузів країни.

Вища освіта в Польщі – це чудова можливість отримати диплом європейського зразка, який, на відміну від дипломів ВНЗ СНД, в більшості країн світу підтверджувати не доведеться. До того ж вартість навчання цілком прийнятна і порівнянна з цінами в комерційних вишах країн СНД.

Державні університети Вроцлава

У рейтингу польських вишів Медичний університет Вроцлава та інші вищі навчальні заклади міста, що спеціалізуються на вивченні технологічних і соціальних дисциплін, займають престижні позиції.
Всі державні ВНЗ Вроцлава надають можливість навчання заочно. Можна отримувати освіту англійською мовою.

Вартість навчання, в залежності від обраної спеціальності, очної або заочної форми і від того, на бакалавра або магістра ви збираєтеся вчитися, коливається між 2 і 4 тис. євро за 1 рік навчання.

Читайте також:  Особливості системи освіти в Польщі

Приватні вищі навчальні заклади

Приватні ВНЗ Вроцлава також забезпечують високий рівень освіти, дають можливість навчатися англійською мовою і заочно.

Як вступити до польського університету

Існує можливість самостійного вступу до ВНЗ Польщі. Для цього слід зайти на офіційний сайт університету, визначитися з тим, чи підходить вам цей виш, завантажити звідти анкету, заповнити її, підготувати необхідні документи та подати прохання про зарахування.

Для вступу потрібно атестат про середню освіту, перекладений на польську мову і завірений апостилем, або аналогічно завірений диплом про закінчення вищого навчального закладу. Правда, в цьому випадку доведеться пройти нострифікацію – процес визнання вашого диплому польською стороною.

Процес нострифікації досить складний, оскільки не кожен політехнічний університет чи виш СНД видає диплом, який може претендувати на її проходження.

Крім атестата вам знадобиться сертифікат рівня B1 про те, що ви володієте польською чи іншою іноземною мовою, обраним для навчання. Якщо ви збираєтеся навчатися англійською мовою, без сертифіката міжнародного зразка не обійтися.

Якщо мова навчання польський, то багато університетів замість сертифіката згодні прийняти у претендента іспит. В залежності від обраного вузу вимоги такого іспиту можуть істотно відрізнятися.

Приміром, солідний приватний Міжнародний університет логістики та транспорту у Вроцлаві вимагає доброго знання мови, тоді як менш відомі ВНЗ часто виходять з того, що студенти вивчать польський у процесі навчання.

Занурення в мовне середовище сприяє тому, що абітурієнти, які говорять російською, українською або білоруською мовами, досить швидко опановують польську, який відноситься до групи слов’янських мов.
Для тих, хто перед вступом в університет бажає “підтягнути” свій польський, у Вроцлаві існує школа “Полонус”, яка створена спеціально для українців, білорусів, росіян і жителів інших країн СНД. З умовами навчання можна ознайомитися на сайті школи.

Читайте також:  Білостоцький університет: вступ та навчання

Вступні іспити у звичному для нас розумінні у більшості польських ВНЗ відсутні. Приймання студентів до вищих шкіл здійснюється на підставі середніх балів атестата. Екзамени проводяться тільки у творчих ВНЗ, на факультетах акторської майстерності і їм подібних. Тому для випускника середньої школи з СНД, має пристойну успішність, нічого неможливого при вступі в польську академію або університет немає.

Щоб вступити в польський виш, можна скористатися послугами численних агентств, які організовують виїзд на навчання за кордон. Агентства зможуть порекомендувати вам відповідний навчальний заклад і допомогти з оформленням документів, проте за ці послуги доведеться заплатити.

Можливість безкоштовного навчання в Польщі

Внз ВроцлаваУ приватних університетах Польщі навчання завжди платне. Винятки можуть бути зроблені для окремих студентів, але для цього їм потрібно мати певні досягнення, наприклад, бути переможцями міжнародної наукової олімпіади школярів.
У державних університетах – таких, як, наприклад, Економічний університет у Вроцлаві, – шанси на отримання безкоштовної освіти теж існують, однак для жителів СНД вони досить обмежені.
Зокрема, на безкоштовне навчання можуть претендувати:

  • особи, які мають Картою поляка;
  • біженці та особи, які отримали інші офіційні статуси, які вимагають особливого захисту у Польщі;
  • довгострокові резиденти ЄС, які отримали цей статус в Польщі, а також особи з-поміж працівників, що мігрують і членів їх сімей, які проживають в Республіці Польща, але оформили статус резидента в інших країнах ЄС;
  • громадяни країн, що входять в ЄС, Європейську асоціацію вільної торгівлі, Європейську економічну зону, і громадяни Швейцарії.

Перераховані вище категорії студентів також можуть отримувати стипендію, повністю або частково покриває витрати на навчання та проживання.

Інші студенти можуть претендувати на стипендії від уряду Польщі (за квотами, який затверджується щорічно) або від урядів інших країн (звичайно мова йде про країни, що мають з РП відповідні договори).

Іноді абітурієнтів приймають на безкоштовне навчання, але без виплати стипендії за результатами конкурсу. Така ймовірність, безумовно, існує, але вона досить мала, тому слід налаштовуватися на те, що за освіту і проживання доведеться платити. Однак ті студенти, які виявили видатні здібності, наприклад, перемігши на міжнародній науковій олімпіаді, можуть розраховувати на стипендії та гранти від різних державних і благодійних організацій.

Інші ВНЗ Польщі

Нині в Польщі налічується 457 вищих навчальних закладів, в яких навчається близько 2 млн студентів. 131 університет належить державі, інші 326 ВНЗ є приватними. Університети Польщі знаходяться не тільки в найбільших містах країни, таких, як Варшава, Краків, Лодзь, Люблін, Білосток, але і в порівняно невеликих населених пунктах, наприклад, у Зелена-Гура й Ополе.

Читайте також:  Курси вивчення польської мови в Польщі

Вищі навчальні заклади країни здійснюють підготовку студентів за різними спеціальностями. Останнім часом у Польщі та інших європейських країнах дуже затребувані фахівці в області психології, бізнесу та управління.

Рівень цін у Вроцлаві

Вартість проживання в Польщі – одна з найнижчих в Євросоюзі. У таблиці представлені ціни на деякі товари та послуги у Вроцлаві:

Товари, послуги Ціна в євро
Громадське харчування
Обід в недорогому ресторані 4.8
Вечеря на двох у ресторані середньої цінової категорії 24
Обід в Макдональдс 4.32
Чашка кави 2.1
Безалкогольний напій 0,33 л 0.97
Харчові продукти
Молоко 1 л 0.64
Хліб білий 500 м 0.69
Рис 1 кг 0.87
Яйця 10 шт 1.5
Сир місцевого виробництва 1 кг 5.45
Курячі грудки 1 кг 4
Яловичина 1 кг 7.63
Яблука 1 кг 0.72
Помідор 1 кг 1.41
Картопля 1 кг 0.45
Цибуля 1 кг 0.483
Вода 1,5 л 0.43
Пляшка вина середнього цінового діапазону 4.8
Місцеве пиво 0,5 л 0.77
Сигарети Мальборо 1 пачка 3.72
Транспортні витрати
Квиток на одну поїздку в громадському транспорті 0.72
Місячний проїзний квиток 21.6
Бензин 1 л 1.11
Постійні витрати
Комунальні послуги за квартиру площею 85 кв. м 153.6
Хвилина розмови по мобільному 0.06
Взуття, одяг
1 пара джинсів (типу Levis 501) 60.79
1 пара кросівок Nike середнього рівня 64.92
Оренда житла у місяць
Однокімнатна квартира в центрі 470
Однокімнатна квартира поза центром 385
Вартість житла для придбання
1 кв. м в центрі 1723
1 кв. м поза центром 1287
Середньомісячна чиста зарплата (після сплати податків) 850

Слід зазначити, що ціни у Вроцлаві по більшості позицій нижче, ніж у більшості країн СНД. При цьому середня зарплата помітно вище.

Висновок

Навчання у ВНЗ Вроцлава дозволяє отримати освіту європейського рівня за порівняно невисокою вартістю. У Вроцлаві також можна продовжити навчання в магістратурі або закінчити курси польської мови.

Навчаючись і проживаючи в цьому місті, ви зможете адаптуватися до життя в ЄС, і якщо ця життя вам сподобається, то імміграція через навчання за кордоном стане одним з найбільш простих варіантів легального переїзду.

Навчання в Польщі | Як вступити до Польщі: Відео


Статті по темі