Меню Закрити

Кращі університети Кракова для абітурієнтів зі Східної Європи

Молоді люди, які прагнуть отримати освіту за кордоном, все частіше придивляються до вищих навчальних закладів Польщі. Польські університети завоювали довіру відмінною репутацією, численними програмами міжнародного співробітництва, лояльним ставленням до студентів зі Східної Європи та дипломами, які високо котируються в країнах ЄС. Одними з кращих в країні у 2023 році по праву вважаються університети Кракова, які надають можливість студентам отримати якісну освіту європейського рівня.

Кращі університети Кракова

Специфіка та переваги навчання в Кракові

Краків розташований на півдні Польщі неподалік від кордону з Чехією. Він вважається одним з найцікавіших населених пунктів країни – стара частина міста занесена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місцеві жителі давно звикли до присутності численних туристів та іноземних громадян, тому комунікувати з ними можна як на польському, так і англійською мовою.

Навчання в Кракові – унікальна можливість поєднати знайомство з туристичною меккою Польщі з утворенням в ліцензованому університеті.

Документи іноземних громадян приймають усі навчальні заклади, при цьому, щоб вступати в університет, не потрібно складати іспити: головне – успішно пройти тестування на знання польської мови.

Вища освіта в Польщі включає в себе три рівні: бакалаврат (3-3,5 року), магістратуру (1-2 роки) і докторантуру (за бажанням). Навчальний рік стартує в жовтні, ділиться на два семестри, по завершенні кожного з них проводиться екзаменаційна сесія – зимова і літня.

Державні ВНЗ Кракова

У Кракові діє безліч вищих навчальних закладів – як державних, так і приватних. Тому вибрати спеціальність за смаком зможе будь-який абітурієнт.

Назва університету Кількість факультетів/
спеціальностей
Заочне навчання Навчання англійською або іншою мовою Вартість навчання, злотих
Ягеллонський університет 15/140 + + 915-1 600
Економічний університет 5/123 + + 1600-2 300
Землеробський університет ім. Хугона Коллонтая 8/40 + + 1 400-2 200
Педагогічний університет ім. Комісії Національної Освіти 38/68 + + 1 000
Краківський політехнічний університет ім. Тадеуша Костюшка 7/30 + + 2 000-5 000
Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Стащыца 16/160 + + 2 000-4 000
Collegium Medicum Ягеллонського університету 3/14 + + 9 200
Академія фізкультури ім. Броніслава Чеха 3/12 + + 4 000
Краківська Академія образотворчих мистецтв ім. Івана Матейко 7/12 + Уточнювати в адміністрації
Музична Академія 3/38 + Уточнювати в адміністрації
Академія Ignatianum 5/21 + 2 000-4 000
Папський Університет Яна Павла II 6/30 + Уточнювати в адміністрації

Комерційні ВНЗ Кракова

Студенти з СНД можуть надійти також у приватні університети Республіки Польща. Найбільш відомою вважається Краківська Академія ім. Моджевського, яка входить в десятку найкращих приватних ВНЗ країни. Навчання тут ведеться англійською і польською мовами, іноземців приймають на підставі сертифікатів або вступних тестів. Середня вартість навчання в Академії декілька вище, ніж у державних університетах – до 4 100 злотих на рік.

Університет відомий широкими зв’язками з роботодавцями, організацією численних практик. Серед випускників Академії відзначається високий рівень успішного працевлаштування.

Назва університету Кількість факультетів/
спеціальностей
Заочне навчання Навчання англійською та іншою мовою Вартість навчання, злотих
Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського 9/62 + + 2 400- 4100
Вища школа управління (менеджменту) і банківської справи 3/25 + 4 000-4 800
Малопольська Вища Школа їм. Йозефа Дитла 1/3 + 2 150-3 900
Краківська Вища школа реклами здоров’я 7/13 + Уточнювати в адміністрації
Вища школа страхового бізнесу 1/3 + 3 500-3 890

Що потрібно для вступу

Іноземні громадяни можуть вступити в польський виш на платні курси на загальних підставах. У більшості випадків вступна кампанія передбачає тільки одне тестування на знання польської мови. Однак деякі університети все ж практикують вступні іспити для абітурієнтів. Наприклад, Громадська Академія Наук проводить вступні випробування на деякі спеціальності.

На першому етапі вступник повинен зареєструватись в системі університету, призначеної для шукачів. Її адресу можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу. У своєму особистому кабінеті необхідно завантажити відскановані документи: паспорт, атестат про повну середню освіту і деякі додаткові папери претендента. Після цього університет призначить дату проведення тестування для визначення рівня володіння польською мовою.

Як правило, тест складається з двох блоків: письмового (його можна здати протягом дня) та усної – у формі співбесіди з викладачем за допомогою відеозв’язку. Особиста присутність і оригінали документів потрібні для вступників.

Хто може розраховувати на безкоштовне навчання в Польщі

Безкоштовно навчатися у вищих навчальних закладах Польщі можуть іноземці, які мають Карту поляка або Карту побиту (тимчасовий вид на проживання). Згідно з польським законодавством, власник будь-якого з вказаних вище документів має право при вступі в університет взяти участь у конкурсі на безкоштовне навчання.

Деякі університети дозволяють іноземним громадянам брати участь у конкурсі на безкоштовне навчання і без згаданих вище документів, проте для проходження вступної кампанії абітурієнту доведеться приїхати в Польщу, відвідати університет і скласти вступний іспит.

Якщо у молодої людини відсутня віза або він не встигає її відкрити, є можливість значно скоротити витрати на навчання, скориставшись програмами обміну. Крім того, можна розраховувати на стипендії та гранти. Примітно, що польські виші щорічно реалізують кілька десятків таких програм як навчання на бакалавраті, так і для магістрів і дослідників.

Вартість проживання в Кракові

Краків не дорогий, але і не дешеве місто. Він є туристичним центром Польщі, тому місцевим жителям та іноземним студентам варто уважно вибирати райони та магазини для здійснення покупок. Якщо мова йде про придбання продуктів, краще користуватися послугами мережевих супермаркетів. Також бажано обходити стороною місця, що входять в обов’язкову програму відвідування туристичними групами – поруч з ними ви знайдете магазини з більш високими цінами.

В цілому ж Краків (як і Польща в цілому) відрізняється комфортними розцінками у порівнянні з іншими містами Європейського союзу.

Найменування Ціна
Оренда однокімнатної квартири в центрі До 2000 злотих
Місяць проживання в студентському гуртожитку До 500 злотих
Проїзний квиток на автобус на місяць 89 злотих
Інтернет 46 злотих
Мобільний зв’язок (10 хвилин розмов у день) за місяць 74 злотих
Побутова хімія на місяць 50 злотих
Обід в кафе на одного 25 злотих
Шоколадні цукерки (1 кілограм) Від 25 злотих

Навчання в інших університетах Польщі

Абітурієнти з СНД вступають у виші по всій Польщі. Особливою популярністю, крім Кракова, користуються Варшава, Вроцлав та Катовіце. Приміром, Лодзинський технічний університет вже не перший рік успішно приймає іноземних громадян. Дізнатися про умови участі у вступній кампанії ви можете самостійно на сайті.

Варшавський політехнічний університет вважається кращим технічним ВНЗ на території Польщі. Для власників карти поляка пропонується безкоштовне навчання. Сілезький університет також активно працює з абітурієнтами зі Східної Європи. Всю необхідну інформацію про надходження ви знайдете на сайті вишу, перекладеному на російську, англійську та польську мови.

Університети Польщі залишаються надзвичайно популярними – вони вважаються ідеальним варіантом по співвідношенню ціна/якість, при цьому їх дипломи котируються у всій Європі.

Висновок

Польща пропонує абітурієнтам великий вибір навчальних закладів, що перебувають на її території – від школи мистецтв до економічних університетів, від коледжів до докторантури.

Особливо привабливо виглядає Краків – місто з багатою історією і різноманітністю вищих навчальних закладів: Академія ім. Моджевського, Медичний університет, Ягеллонський університет та інші – всі можливі варіанти неможливо помістити в один матеріал. Всі ці ВНЗ охоче приймають іноземців за умови достатнього знання польської мови. Причому процедуру вступу можна пройти дистанційно.

Статті по темі