Меню Закрити

Вища школа економіки в Празі: краща бізнес-школа


Вища школа економіки в Празі – це головний державний виш економічної спрямованості в Чеській Республіці у 2020 році. На 6 факультетах отримує освіту близько 15 тисяч студентів, з яких більше тисячі – іноземці. Трирівнева Система навчання: бакалаврат, магістратура, докторантура. Основна мова викладання – чеський, однак програми пропонуються англійською та навіть російською мовами. Університет визнаний однією з кращих бізнес-шкіл в Європі та має масу акредитацій як в Чехії, так і за кордоном.

Вища школа економіки в Празі

Коротко про університет

Історія ВНЗ почалася в 1919 році, коли цей навчальний заклад мав назву Інститут торгівлі. Теперішню назву Vysoká škola ekonomicka (VSE) університет отримав у 1952 році після низки перипетій і подій. На той момент у виші налічувалося 5 факультетів, шостий факультет – менеджменту – з’явився в 1998 році.

З 2005 року почалося використання загальноєвропейської системи бального оцінювання учнів ECTS.

Зараз Вища школа економіки (ВШЕ) пропонує безкоштовну освіту чеською мовою, програми англійською і російською також доступні, але за окрему плату. Серед викладачів університету понад 700 кваліфікованих вчених і практиків. Випускники – фахівці у галузі банківської справи, страхування, податкової політики, фінансів, бухобліку, менеджменту та економічної освіти – мають чудові перспективи престижного працевлаштування.

Умови для студентів зразкові: величезна бібліотека, загальноуніверситетська інформаційна база (InSIS), комп’ютери, інтернет, комфортабельний гуртожиток для приїжджих, спортивне оснащення і цілий ряд секцій за інтересами.

Міжнародне співробітництво та партнери ВНЗ

Одне з пріоритетних напрямків prague vse – це міжнародні контакти та співпрацю. Понад 240 університетів по всьому світу підтримують партнерські відносини з Вищою школою економіки. Серед них: Сорбонна, університети в Гарварді, Кембриджі, Прінстоні, Мічигані та інші імениті ВНЗ.

Щорічно між іноземними вузами-партнерами і VSE відбувається обмін студентами – більше тисячі щасливчиків отримують можливість пройти навчання та стажування за кордоном.

Крім того, VSE активно співпрацює з такими європейськими альянсами, як:

 • CEMS – глобальний альянс в галузі освіти з менеджменту з 28 провідних світових бізнес-шкіл;
 • PIM (Partnership in International Management) – партнерство в області міжнародного менеджменту.
Читайте також:  Як знайти гуртожиток у Польщі

Серед спонсорів і партнерів вишу найбільші організації:

 • The World Bank (Світовий банк);
 • Фонд «Відкрите суспільство» Сороса;
 • IBM;
 • Siemens;
 • Боїнг;
 • General Electric;
 • Citibank та інші.

Щорічно економічний університет в Празі отримує найвищі місця у всіляких рейтингах і відмінні оцінки соціальних медіа і консалтингових агентств. Це підтверджує високу якість наданого в закладі освіти та надає дипломів випускників вагомості й престижності.

Структура VSE

Празька школа економіки включає наступні факультети:

 1. Фінансів та бухгалтерського обліку – Fakulta financi a ucetnictvi. Складається з 7 відділень
  • банківська справа і страхування;
  • дидактика господарчих суб’єктів;
  • фінанси та оцінка бізнесу;
  • фінансовий облік і аудит;
  • грошова теорія і політика;
  • управління та облік;
  • державні фінанси (тут можна вивчати особливості викладання економічних предметів. Випускники можуть працювати в органах влади, фінансових організаціях, податкових органах, міністерствах).
 2. Міжнародних відносин – Fakulta mezinarodnich vztahu. Один з найстаріших факультетів. Успішно проводить активну наукову роботу в області:
  • міжнародних економічних відносин;
  • туризму;
  • міжнародної політики та дипломатії;
  • політології;
  • торговельного та міжнародного права (випускники володіють кількома іноземними мовами, що розширює можливості їх подальшого працевлаштування).
 3. Ділового адміністрування – Fakulta podnikohospodarska. Самі престижні курси стосуються економіки та менеджменту. Для випускників підійдуть посади в міжнародних корпораціях, в малих і середніх підприємствах, культурних і некомерційних організаціях, а також варіант створення власної компанії.
 4. Менеджменту – Fakulta managementu. Спеціалізації для студентів бакалаврату і магістерських програм у галузі менеджменту:
  • комунальних служб;
  • бізнесу;
  • інформації;
  • медичних послуг (випускаються менеджери середньої ланки для роботи в комерційному секторі, в громадських установах, консалтингових компаніях).
 5. Інформатики та статистики – Fakulta informatiky a statistiky. Акцент на навчання за такими напрямками:
  • інформатика;
  • статистика;
  • математичні методи в економіці (можливості випускників: IT-менеджери, аналітики бізнесу, інженери-програмісти, статистики, банківські та фінансові аналітики).
 6. Народного господарства – Narodohospodarska fakulta. Тут готують висококваліфікованих економістів, яким не складе труднощів знайти собі застосування в приватному або державному секторі, причому не важливо в Чехії або за кордоном. Студенти вивчають широке коло предметів:
  • економічних;
  • правовим;
  • соціальних дисциплін російською, чеською та англійською мовами.
Читайте також:  Престижна освіта в Польщі: як вступити до університету

Вступ у Вищу школу економіки в Празі для іноземців

Для того щоб вступити в ВШЕ, іноземці у додаток до обов’язкових іспитів з математики та англійської зобов’язані складати мовний тест на рівень володіння чеською мовою В2 або вище.

Що необхідно іноземному абітурієнтові для вступу в Празький економічний університет:

 1. Нострифікація атестата середньої освіти, тобто визнання його рівноцінним, отриманого в Чехії. Для цього знадобиться переклад атестата разом з додатком на чеську мову та нотаріальне завірення перекладу. Процедура проводиться в мерії Праги або в самому виші.
 2. Сертифікат про рівень володіння чеською (або англійською) мовою. У разі його відсутності здається іспит.
 3. Академічне резюме.
 4. Мотиваційний лист.
 5. Заповнена на сайті та роздрукована заявка на навчання.
 6. Посвідчення особи.
 7. Квитанція про оплату компенсації за здачу вступних іспитів – близько 20 євро або 500 чеських крон. Прикріплюється до заяви.

Подача документів зазвичай триває до кінця квітня, а вступні іспити проходять у червні.

Вартість навчання і проживання

Вища школа економіки в ПразіОдна з найпривабливіших особливостей VSE для абітурієнтів з Росії – повністю безкоштовне навчання. Ця умова дійсна, якщо навчання буде проводитися чеською мовою. Вартість англомовних програм складе від 1800 євро за семестр (очне відділення). Можливість навчання на денному або комбінованому відділенні надає факультет менеджменту.

Проживання в гуртожитку в Празі обійдеться студентові в 150 до 220 євро в місяць, оренда квартири буде коштувати близько 200 євро. Проживання для студентів факультету менеджменту передбачено р. в Йіндржіхув-Градец. Вартість 2-місного номера – від 4,5 євро (120 крон), 1-місцевого – від 5,5 євро (140 крон). При цьому додаткові послуги – пральна машина, тренажерний зал та інші – оплачуються окремо.

Щомісячні витрати учнів на харчування та інші потреби складають приблизно 300 євро. Для іноземних студентів в Чехії доступні різні знижки, наприклад, на відвідування культурних закладів та студентських кафе.

Дуже важливий момент – можливість отримання учнями ВШЕ стипендій. Такі заохочувальні програми передбачені як у самій Школі, зокрема, на проживання, в якості винагороди за видатні академічні або наукові досягнення, так і сторонніми партнерськими організаціями, наприклад, фондом Erasmus. Розмір стипендії становить в середньому від 300 до 400 євро щомісяця.

Читайте також:  Особливості системи освіти в Польщі

Контакти VSE

Розташований хостел в центрі Праги за адресою: nam. Winsto В Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3. Ще один корпус, в якому проходять підготовку студенти 1-2 курсів, які навчаються чеською мовою, знаходиться в південно-східній частині міста, в районі Прага-Кунратице.

Телефон приймальні ВШЕ: (+420)224095111, повна інформація про виш та факультети – на сайті VSE. Листи можна надсилати електронною поштою: info@vse.czpodatelna@vse.cz.

По вулиці Вінстона Черчілля можна знайти університетський кампус, деканати й п’ять навчальних факультетів – тобто всі, крім факультету менеджменту, який знаходиться в місті Йіндржіхув-Градец на півдні Чеської Республіки (адреса: Jarosovska 1117/II, 377 01, Йіндржіхув-Градец, телефон: (+420)384417200, офіційний сайт факультету менеджменту).

На завершення

Іноземним випускникам шкіл, які вважають своїм покликанням вивчення економіки, фінансів та менеджменту, можна сміливо розглядати Празький економічний університет як навчальний заклад для отримання престижної вищої освіти європейського рівня. Основний момент – ретельна підготовка до вступних іспитів та вивчення чеської мови, тоді є можливість вчитися на одному з 6 факультетів ВНЗ абсолютно безкоштовно.

Навчання у Вищій Школі Економіки в Празі: Відео


Статті по темі