Меню Закрити

Як знайти гуртожиток у Польщі

Якщо ви плануєте отримати вищу освіту в Польщі, не сумнівайтеся, що в цій країні можна знайти не лише якісні знання, але й проживати в комфортних умовах. Державні вищі навчальні заклади на час навчання надають студентам гуртожитку. Приватні навчальні заклади не завжди можуть забезпечити студентів житлом — у такому випадку необхідно шукати кімнату самостійно. Знайти гуртожиток у Польщі у 2023 році – не проблема, адже студенти приватних ВНЗ можуть легко оселитися в будь-якому іншому державному чи приватному гуртожитку.

Гуртожиток для студентів

Як виглядають студентські гуртожитки в Польщі

Планування більшості гуртожитків стандартна. При вході розташована рецепція, де відбувається щомісячна плата, а також допомагають вирішити побутові студентські проблеми, починаючи від перегорілої лампочки та закінчуючи зламаною меблями. Все лагодиться за рахунок гуртожитків, штрафів у разі зламання не виписують.
Багатоповерхові будівлі обладнані сучасними ліфтами. Ведеться відеоспостереження, є охорона. На кожному поверсі знаходиться кухня, кімната для прання, сміттєпровід. У приватних гуртожитках кухня може бути тільки на одному поверсі, але, як правило, там панує ідеальний порядок і все справно працює.

При гуртожитку є окремі кімнати для навчання, де можна в тиші готуватися до пар далеко від галасливого сусіда. Також обладнано спеціальні кімнати для відпочинку, де розташовані столи, стільці, часто і стіл для настільного тенісу. За бажанням студент може запросити друзів і відсвяткувати там день народження, попередньо домовившись з вахтером.

Наявність тренажерного залу в будівлі гуртожитку залежить від міста та рівня навчального закладу.

Є гуртожитки з коридорною системою (санвузол на цілий поверх), а є з блоковим (санвузол на блок). Найбільш поширена блокова система, коли в кожному блоці знаходиться 3-4 кімнати, дві раковини, душ, туалет. В кімнаті проживає 1-3 людини. У двомісних кімнатах спокійно можуть проживати пари, що нікого не обурює і не дивує. Все демократично: плати й живи, як хочеш.

Умови в кімнатах

У кімнатах є найнеобхідніше — постіль, ліжка, шафи, полиці, письмові столи, стільці. Наявність холодильника і чайника зустрічається не скрізь. Студенти користуються безлімітним високошвидкісним інтернетом, але торенти заборонені.

Порушення заборони призводить до відключення інтернету. Творчі особистості можуть облаштувати кімнати з власним смаком, проте за право користуватися такими електроприладами, як мікрохвильова піч, телевізор, музичний центр та інші необхідно внести додаткову плату.

Якщо в кухні та коридорах прибирає персонал гуртожитку, то в кімнатах за порядком стежать студенти вишів на свій розсуд: головне, щоб утворився в разі чого безлад не заважав іншим.

Правила проживання в польських гуртожитках

Йдучи на навчання у польських гуртожитках необхідно залишати ключі від кімнати на вахті, хоча це правило часом можуть порушувати студенти старших курсів.

Атмосфера в польських гуртожитках відрізняється особливою демократичністю. Якщо студент, який проживає в гуртожитку, затримався і повернувся після 23.00, його пропустять, не ставлячи зайвих питань. Дівчина або хлопець студента, який проживає в гуртожитку, можуть у нього ночувати.

Гість повинен попередити про ночівлю, залишити документ, який засвідчує особу, і заплатити приблизно 50 злотих

І, нарешті, поговоримо про заборони. Проживання для студентів в Польщі супроводжується певними правилами. Мешканцям категорично забороняється палити, вживати спиртні напої в кімнатах. Для курців є спеціально відведені місця. Студенти не можуть з’являтися в нетверезому вигляді, грати в азартні ігри на території гуртожитку. Також під забороною домашні тварини

Скільки коштує проживання

У 2023 році в залежності від місцезнаходження навчального закладу вартість проживання варіюється від 300 до 800 злотих. Чим значніше місто, в якому збираєтеся вчитися, а також чим престижніший ВНЗ, тим вище вартість. Наприклад, у Варшаві за одномісний номер доведеться платити 500-800 злотих в місяць.

Кімната на трьох в середньому обійдеться від 300 до 350 злотих, за двомісну кімнату необхідно заплатити приблизно 400-450 PLN.

Першокурсникам складно отримати в розпорядження цілу кімнату, такий привілей частіше дістається студентам старших курсів, які зуміли відзначитися досягненнями у навчанні. Однак бувають випадки, коли на початку навчального року в гуртожитку залишаються порожні кімнати. Тоді навіть першокурсник при бажанні може розміститися в одномісній кімнаті.

Перед подачею заяви на отримання місця в гуртожитку слід зайти на сайт навчального закладу, в якому належить навчатися, ознайомитися з умовами проживання, почитати відгуки та таким чином знайти для себе найбільш відповідний варіант.

Квартира як можливий варіант

Житло в оренду — один з варіантів проживання в Польщі для студентів, які люблять тишу і спокій, що аж ніяк не гарантує гуртожиток. Відзначимо, що в маленькому місті вартість квартири або тим більше кімнати у квартирі з кращими умовами може бути істотно нижче, ніж у гуртожитку.

У Польщі створюються всі умови для студентів. Головне — вчасно подати заяву на заселення і можна не хвилюватися про побутові труднощі. Життя у польському гуртожитку гарантує шанобливе ставлення до кожного мешканця, комфорт і безпека.

Статті по темі