Меню Закрити

Як вигідно купити нерухомість в Іспанії

Іспанська нерухомість привертає увагу іноземних інвесторів не перше десятиліття. Фінансова криза 2007-2008 років серйозно вдарила по ринку, але ефективні заходи іспанської влади забезпечують його стабільний і впевнене зростання. Це приваблює іноземців, серед яких й українці: сукупно у минулому році обсяг інвестицій в нерухомість з-за кордону перевищив 3,3 млрд євро. Ціна на житло зростає, а тому ще є час правильно вкласти свої кошти. Ми розповімо, як купити нерухомість в Іспанії у 2024 році.

Покупка нерухомості в Іспанії

Чому приваблива іспанська нерухомість

Хороший тон національної, еволюція європейської та перспективи світової економіки сприяють активному росту сектору іспанської нерухомості. Позитивна динаміка 2017 року вселила оптимізм у девелоперів та іноземних інвесторів, і від 18 року експерти очікують ще більшого зростання: прогнозується висновок не менше 570 тис. угод проти 532 тис., укладених у 2017 році.

Підвищення попиту неминуче веде до зростання ціни на ринку. І навіть незважаючи на колосальну різницю з докризовими часами (у 2007 році середня ціна була на 25,7 % вище, ніж у 2017), динаміка не перестає радувати інвесторів: прогнози зростання складають не менш 5 %.

Враховуючи ці цифри, не дивно, що попит на іспанські апартаменти зростає і серед україномовного сегмента – тільки за 2017 рік динаміка склала 15,6 %. Але прийнятні ціни та інвестиційна складова – не єдине, що приваблює українці.

Демократичні ставки на іпотеку дозволяють українців взяти іспанське житло в кредит. Середня ставка в Іспанії лише 2,2 %.

Київ або будь-яке інше велике місто України не можуть запропонувати такого «дешевого» житла.

Плюс відносна проста процедура покупки. Нерезиденти без особливих додаткових умов допущені до купівлі нерухомості: головна умова – наявність ідентифікаційного номера іноземця.

Сама купівля-продаж відбувається відносно просто, але займає певний час, оскільки проводиться в кілька етапів. Так, після вибору нерухомості та досягнення домовленості з продавцем вибраний об’єкт резервується внесенням грошового внеску. Після – перевірка юридичної чистоти.

Нерухомість в Іспанії

Якщо все в порядку – підписання остаточного договору купівлі-продажу та внесення депозиту (10 % від вартості). На останньому етапі договір посвідчується нотаріусом, а покупець передає продавцю остаточну суму. Пізніше ми розповімо про процедуру покупки детальніше.

З інших переваг – щільна комунікація з ріелторами та агентствами нерухомості. Зареєстровані професійні посередники допоможуть уникнути головного болю з оформленням угоди та переоформленням нерухомості, за що, проте, зажадають сплати комісійних.

Посередники будуть корисні не тільки при оформленні, але і при виборі об’єкта, розкажуть про плюси та мінуси закордонної нерухомості, враховуючи, в тому числі, і ваші архітектурні смаки.

Популярні види житлової нерухомості в Іспанії

На іспанському ринку нерухомості зустрічається безліч видів житлової нерухомості, але всі їх можна розділити на 5 категорій залежно від класу житла:

 • Студії (estudio, piso estudio). Однокімнатні квартири, вважається бюджетною формою житла. Зазвичай не використовуються для постійного проживання, а здаються в оренду туристам або студентам.
 • Апартаменти (piso, apartamento). Найпопулярніший вид нерухомості, аналог наших 3-4 кімнатних квартир. Апартаменти оцінюються не кількістю кімнат, а кількістю спалень. Наприклад, двоспальні апартаменти. Не рідкість дворівневі квартири та пентхауси.
 • Бунгало (bungalow, bungalow, duplex). Іспанський аналог кондомініуму, бувають одно і двоповерхові. Всі квартири мають окремий вхід, при цьому в додаток до них на нижньому поверсі йде власний дворик, а на верхньому поверсі – тераси.
 • Котеджі (chalet, casa, torre). Бувають сімейного типу (на кілька власників) і окремі – на одного господаря.
 • Вілли (villa). Елітний варіант котеджу. Статусна річ, є уособленням високого достатку, комфорту та усамітнення.

Основні витрати на купівлю нерухомості

Як і в будь-якій іншій країні, сукупний обсяг витрат для придбання нерухомості в Іспанії охоплює не тільки вартість угоди, але й ряд супутніх платежів. В залежності від виду нерухомості, її місця розташування і порядку оформлення додаткові витрати можуть скласти від 8 до 13 %.

До їх числа можна віднести:

 • Податок на додану вартість (Impuesto sobre Valor Anadido, IVA) – 10 % від суми угоди. ПДВ сплачується покупцем у разі придбання первинної нерухомості в новобудові від забудовника або в банку.
 • Податок на передачу власності (Impuesto sobre Transmisiones Patrimoniales, ITP) – 4-10 % від суми угоди залежно від регіону. Податок сплачується покупцями вторинної нерухомості, починаючи з другої покупки житла. Найнижча ставка в Країні басків (4 %), Сеуті та Мелільї (6 %). Найвищі (по 10 %) – у Каталонії, Галісії, Кантабрії та Comunidad Валенсії.
 • Гербовий збір (Actos Juridicos Documentados, AJD) – 0,5-1,5 %. Податок, що справляється на користь регіону у разі придбання нового житла або житла в іпотеку, встановлюється кожним регіоном окремо. При укладанні іпотечного кредиту поширюється не на суму угоди, а на всю позику.
 • Нотаріальні витрати – 0,03-0,45 % від вартості. Нотаріальні витрати складаються з двох складових – фіксованою державною ставки та вартості угоди. Зазвичай вартість послуг нотаріуса становить 400-875 євро.
 • Державна реєстрація в реєстрі власності (Registro de Propiedad) – 0,02-0,175 % від суми угоди залежно від вартості нерухомості (чим дорожче – тим нижче ставка). Зазвичай становить 400-650 євро.
 • Виписка з реєстру власності (Nota Simple) – 10 євро. Дозволяє дізнатися про наявність обтяжень, про нинішнього власника та іншу інформацію про об’єкт.
 • Оцінка ринкової вартості об’єкта (Tasación) – 300-600 євро, потрібно на випадок оформлення іпотеки.
 • Страхування нерухомості (Segurode hogar) – 100-500 євро в рік. Одна з обов’язкових умов у разі оформлення іпотеки.
 • Комісія агентства нерухомості – 3,5-5 % залежно від вартості угоди.

Особливості придбання іноземцем нерухомості в Іспанії

Придбання українцями нерухомості в Іспанії не передбачає яких-небудь суттєвих особливостей. Так, іноземець не повинен бути резидентом королівства, йому не потрібно підтверджувати проживання або наявність роботи на іспанській території, підтверджувати законність використовуваних засобів або іншим чином доводити своє право на вчинення угоди купівлі-продажу.

Перевага покупки іспанської нерухомості в тому, що для українців потрібно лише отримання ідентифікаційного номера (NIE) і відкриття особового рахунку в одному з місцевих банків.

При цьому для них відкритий доступ практично до будь-якої нерухомості, а не лише до приватного житла. Наприклад, вони можуть без проблем купувати землю, у тому числі й для будівництва. Однак потрібно враховувати обмеження, які з цього приводу закон встановлює:

 • по-перше, землі поділені на категорії, на багатьох з яких будівництво заборонено (землі сільгосппризначення або землі, що мають історичну/археологічну цінність);
 • по-друге, встановлено заборону на будівництво в межах 100-местровой берегової лінії біля моря;
 • по-третє, будь-яке будівництво передбачає узгодження та отримання ліцензії з урахуванням встановлених в регіоні обмежень (поверховість, площа і так далі).

Так, ціни на нерухомість на порядок вище, ніж в Україні та країнах СНД. Але збереження капіталу та отримання доходу від здачі квартири в оренду – це далеко не все, що дає житло українцю в Іспанії.

Якщо вартість угоди дорівнює або вище 500 тис. євро, згідно зі ст. 63 Закону № 14/2013 «De apoyo a los emprendedores y su internacionalización», покупець має право оформити іспанську посвідку на проживання.

Пошук житла в Іспанії: агенції нерухомості

Нерухомість, як велика інвестиція, не купується наосліп – будь-який об’єкт завжди повинен бути оглянутий перед покупкою. Оскільки покупка нерухомості без посередників великий ризик і в Україні, що говорити про ринки, про яких потенційний покупець взагалі нічого не знає.

Пошук нерухомості в Іспанії

Тому великий інтерес викликають іспанські агентства нерухомості. По-перше, багато з них орієнтовані на українську аудиторію, тому публікують об’єкти із зазначенням ціни в рублях. По-друге, ріелтори забезпечують повноцінний супровід угоди, позбавляючи покупців від безлічі формальностей, починаючи від перевірки юридичної чистоти нерухомості та закінчуючи процедурами оформлення.

Багато з них допомагають не тільки з покупкою, але і з оформленням іпотеки та навіть з міграційними питаннями. Так, до числа надійних іспанських агентств входять:

 • Malachi realty. Міжнародне агентство, часто співпрацює безпосередньо з забудовниками. База Malachi realty включає, як правило, елітні житлові об’єкти, бунгало та апартаменти в малоповерхових новобудовах поблизу пляжів, а також вілли в прибережній території. Оскільки агентство пропонує в основному нову нерухомість в споруджуваних житлових комплексах, ціни стартують від 100 тис. євро. Компанія готова забезпечити юридичну підтримку і фінансовий консалтинг.
 • Агентство нерухомості Глобус. Перевірений роками посередник на іспанському узбережжі з офісом у Барселоні, спеціалізується на україномовній аудиторії. База агентства включає тисячі об’єктів як для купівлі, так і для оренди. Фахівці агентства допоможуть знайти апартаменти вартістю від 50 тис. євро і студії від 30 тис. євро. Заможні клієнти знайдуть для себе вілли вартістю від 300 тис. євро.
 • Агентство нерухомості P&O Apartments S.L. Компанія спеціалізується на дорогій нерухомості вартістю від 100 тис. євро. У її базі клієнти знайдуть шикарні апартаменти, бунгало, ексклюзивні вілли й навіть цілі готельні комплекси на узбережжі за десятки мільйонів євро. З переваг співпраці – організація перебування покупця в Іспанії на час оформлення, допомога в оформленні іпотеки та навіть посвідки на проживання.
 • Агентство нерухомості Mmluxuryvillas real estate. В базі агентства близько тисячі пропозицій нерухомості вартістю від 50 тис. євро. На сайті представлені каталоги зі студіями, бунгало, апартаменти та дорогими віллами. Крім посередницьких послуг, агенція сприяє в отриманні іпотечних кредитів в іспанських банках, допомагає в оформленні документів і публікує пропозиції щодо заставної нерухомості, вартість якої може бути на 40 % нижче ринкової.
 • Агентство нерухомості Alegria. Офіційний сайт “Алегріа” містить кілька сотень пропозицій бюджетної нерухомості на Коста-Бланці. Незважаючи на курортний статус регіону, агентство пропонує клієнтам студії вартістю від 30 тис. євро. Для заможних клієнтів є і пентхауси за 100 тис. євро, і навіть вілли з видом на море за кілька мільйонів.

Сайти для самостійного пошуку

Попередньо ознайомитися з ринком, дізнатися ціни на конкретні квартири в бажаному районі, визначити середню ціну на квадратний метр і скласти перелік бажаних об’єктів допоможуть іспанські сайти з продажу нерухомості. Вони не прив’язані до конкретних фірм і агентств нерухомості, тому на них часто зустрічаються об’єкти від власників. Хоча приватні ріелтори також публікують тут оголошення.

Самостійний пошук нерухомості в Іспанії

Якщо ви шукаєте нерухомість без посередників – вам сюди:

 • Idealista.com. Найвідоміший сайт Іспанії, містить понад 1,5 млн оголошень про продаж житла та комерційних об’єктів по всій країні. Щодня база Ідеаліста.ком поповнюється на 10-14 тис. нових оголошень.
 • Fotocasa.es. Другий за обсягами іспанський реалті-сайт. База містить понад 1,2 млн пропозицій по всій країні. З плюсів порталу – можливість вибору нерухомості в потрібному регіоні, населеному пункті та навіть районі.
 • Kyero.com. Портал, орієнтований на продаж приватних будинків різного цінового сегмента. Тут можна знайти як дешеві об’єкти під знесення, так і вілли вартістю понад півмільйона євро.
 • Iyasta.com. Зручний сайт для пошуку приватних будинків. Містить не тільки оголошення, але і рекомендації з підбору та оформлення нерухомості.
 • Habitaclia.com. Зручний ресурс для пошуку як нового, так і вторинного житла. Величезна кількість оголошень за Каталонії.

Інше питання – підводні камені покупки без посередників. Знайти та вибрати нерухомість самостійно – не велика проблема. Але ось оформити угоду за всіма правилами не так-то просто.

Ось декілька порад від іспанських ріелторів:

 • З побоюванням ставитися до оголошень відверто заниженою ціною або фотографій, взятих з інтернету, до рекламодавців, які проживають за кордоном або відповідає тільки через електронну пошту.
 • Ніколи не переказуйте кошти для бронювання будинку до моменту, поки не ознайомитеся наживо з самим будинком і не перевірите на нього документи. Наполягайте на особистому огляді, підписання паперів і доставці коштів.
 • Всі при огляді об’єкта запитуйте свіжу виписку Nota Simple, бажано з перекладом. В ній вказані поточний власник, юридичний статус нерухомості, накладені обтяження. Якщо є сумніви в її вірогідності, запросіть її в земельному реєстрі самостійно.
 • Якщо об’єкт юридично чистий, перевірте його на наявність комунальних, податкових і інших заборгованостей.

Найбільш популярні регіони Іспанії для покупки нерухомості

Кожен регіон Іспанії унікальний і самобутній по-своєму. Все це проявляється в місцевій культурі, традиціях, менталітеті та навіть кухні різних регіонів. Але поряд з цим потенційних покупців нерухомості цікавлять і інші фактори.

Наприклад, ландшафт і туристична інфраструктура, клімат і віддаленість від узбережжя, середня вартість самого житла і туристична привабливість регіону.

Якщо покупець має намір перебратися в Іспанію, велику роль також відіграє віддаленість соціальної інфраструктури: поліклініки, великі торгові центри, навчальні заклади, зупинки громадського транспорту і так далі.

У цьому розділі ми розберемося, де краще купити житло недорого у 2024 році, де знайти респектабельні та ексклюзивні варіанти, яка середня вартість житла та інші особливості. Ми навмисно акцентуємо увагу лише на прибережних територіях, адже саме там розташоване найпривабливіше житло.

Тенеріфе і Канарські острови

Канари – улюблене місце відпочинку багатіїв з 90-х років XX століття. Канарські острови були респектабельним місцем тоді, коли про Сейшели та Мальдіви в Україні ще ніхто не чув.

Найбільш відоме місце тут – Тенеріфе – найбільший острів архіпелагу. Тут круглий рік температура не опускається нижче 23 C°, тому і туристи прибувають цілорічно. Відповідають попиту і ціни на нерухомість.

Тенеріфе і канарські острови

Найдешевша студія тут стартує від 35-40 тис. євро. Але це центральна частина острова, далеко від пляжів і респектабельних районів. Ті, кого цікавить прибережна територія, повинні бути готові викласти не менше 100 тис. євро за студію, не менше 140 тис. євро за 2-спальні апартаменти й 300 тис. євро – за таунхаус або бунгало.

Майорка і Балеарські острови

Майорка поряд з Тенеріфе є одним з найбільш улюблених місць відпочинку європейців. Тепле море і неповторний гірський ландшафт приваблюють туристів практично круглий рік. Тут і красиві пляжі, мальовничі пейзажі, і безліч розваг. Тому середня ціна, від якої слід відштовхуватися, повинна бути не нижче 2,8 тис. євро за м² житлової площі.

Майорка і балеарські острови

Мінімальна ціна двокімнатної квартири в глибині острова, далеко від узбережжя в спальному районі – 50-60 тис. євро.

Вартість новобудови від забудовника значно вище – апартаменти недалеко від берега обійдуться в 150-250 тис. євро. ціни на пентхауси та бунгало починаються від 230 тис. євро.

Ну а вілли для багатіїв стартують від 500 тис. євро і досягають космічних 8-10 млн.

Барселона та околиці

Барселона і Каталонія в цілому, напевно, найцікавіше місце у всій Іспанії. Неповторна місцева культура, широкі морські пляжі, теплий клімат круглий рік і розвинена соціальна інфраструктура – все це робить Барселону, мабуть, найкращим місцем для купівлі елітної нерухомості. Так, ціни тут найвищі по країні: знайти житло дешевше 3 тис. євро/м² – велика удача.

Нерухомість в Барселоні та околицях

Ціни на 1-спальні студії з пристойним ремонтом починаються від 70-80 тис. євро. Квартира на вторинному ринку коштують не нижче 150-170 тис. євро.

Ще більше дивує, скільки коштує будується нерухомість:

 • 1-кімнатна квартира в 50 м² обійдеться не менше, ніж у 240 тис. євро;
 • квартири в хороших новобудовах і з гарним виглядом – не нижче 400 тис. євро;
 • сучасний котедж можна знайти за 400-600 тис. євро, а добротні особняки – не дешевше, ніж за 1,3 млн євро.

Коста-дель-Соль

Коста-дель-Сіль – це південне узбережжя Іспанії, «сонячний берег» і місце щоденних світанків. Тут гостей чекають не тільки розкішні пляжі, але і мальовничі гірські масиви та навіть не торкнуті людиною долини. Незважаючи на південне розташування, літня спека – явище терпиме, температура не піднімається вище 30 C°. Приємно дивують ціни на нерухомість – ціни починаються від 2 тис. євро/ м².

Ріелтор в Бенальмадене готовий запропонувати 2-спальні апартаменти до 100 м² за ціною від 210 тис. євро. Можна знайти й дешеву нерухомість: наприклад, 1-кімнатні квартири в спальних районах Малаги можна знайти й за 40-50 тис. євро.

Нерухомість на Коста дель сіль

Тут також представлено багато варіантів сільській нерухомості: за суму до 80-100 тис. євро можна придбати невеликий, але затишний сільський будиночок. За такі гроші на південному сході, наприклад, в Альмерії, можна купити лише квартиру в спальному районі.

Елітна нерухомість на півдні також удосталь: таунхауси та бунгало стартують від 350 тис. євро, вілли та будинки – від 450 тис. євро.

Коста Брава

Коста Брава – це північне узбережжя, одне з найбільш привабливих місць для придбання статусного фешенебельного житла. Симбіоз неприступних скелястих круч, мальовничих бухт і заток щороку приваблює мільйони туристів. Тому й ціни на житло в середньому вище, ніж по всій Каталонії – починаються від 3,2 тис. євро/ м².

Покупка нерухомості на Коста брава

Тим, хто здійснює пошук до 30 тис. євро, на північному узбережжі робити нічого:

 • 1-спальні студії площею 30 м² поблизу узбережжя тут пропонуються від 60 тис. євро;
 • мебльовану квартиру в Ллорет-де-Мар безпосередньо під здачу туристам можна сторгувати за 75-80 тис. євро;
 • 1-спальні апартаменти з терасою обійдуться вже в 100-120 тис. євро;
 • пристойні апартаменти в прибережній території на 70-80 м² будуть коштувати вже не менше 200-250 тис. євро.

Ціни на житло в новобудовах взагалі захмарні, тому Коста Брава – регіон, де купують вторинну нерухомість.

Коста Бланка

Коста Бланка, мабуть, саме тепле і тому вельми популярне місце в українських туристів та потенційних покупців житла. Тут типовий іспанський прибережний ландшафт: пляжі, пальми, гори, море і рівнини.

Покупка нерухомості на Коста бланка

Але все це відходить на другий план, коли справа доходить до цін на житло – тут вони самі низькі по всьому узбережжю, всього 1,2-1,5 тис. євро/м². Але це поки що: зростальний приплив туристів в регіоні й попит на туристичне житло говорять про те, що ціни будуть рости.

Сьогодні в Торрьевьехе без проблем можна знайти в прибережній території затишну студію на 30 м2 за 30-35 тис. євро.

Апартаменти на 70 м² в передмісті Аліканте легко знайти за 45-50 тис. євро. У Торрьевьехе такі апартаменти обійдуться в 60 тис. євро.

Бунгало і таунхауси на 70-90 м² можна знайти за ціною 85-100 тис. євро, дуплекси – від 130 тис. євро, бунгало і таунхауси в новобудовах – від 150 тис. євро. Ціни на вілли та окремі особняки починаються від 100 тис. євро.

Угода купівлі продажу від А до Я

Громадянин України, як і будь-який інший іноземець, жодним чином не обмежений в правах при купівлі житла в Іспанії. Незалежно від виду нерухомості, процедура покупки відбувається за стандартною схемою, що включає 4 головних етапи:

 1. Вибір нерухомості: пошук через інтернет, поїздка в Іспанію для огляду, резервування.
 2. Підготовка операції: оформлення та перевірка необхідних документів, попередній договір.
 3. Вчинення правочину: підготовка остаточного договору, його підписання.
 4. Реєстрація права власності, остаточні розрахунки, сплата податків.

З особливостями володіння нерухомістю для іноземця вас зобов’язаний ознайомити представник обраного агентства нерухомості (не рекомендуємо оформляти угоду без посередників). Ми ж пропонуємо коротко ознайомитися з основними етапами та процедурою.

Пошук, вибір та резервування житла

Кожен вирішує самостійно, користуватися послугами ріелторів та агентств нерухомості або здійснювати самостійний пошук житла на інтернет-сайтах. Рекомендовані джерела, переваги та недоліки таких способів пошуку ми вже говорили вище.

Після того як бажаний об’єкт вибрано, рекомендуємо знайти час і відвідати Іспанію для огляду всіх зацікавили об’єктів. Не варто приймати рішення наосліп, сплануйте поїздку заздалегідь і вона займе у вас не більше 5-7 днів.

Плюс багато агентств, орієнтовані на україномовну аудиторію, допомагають з організацією такого відвідування.

Особисте відвідування дозволить виявити:

 • приховані будівельні дефекти;
 • слаборозвинену інфраструктуру;
 • велика відстань від узбережжя та інших міст;
 • знаходження житла в складі незавершеного комплексу і так далі.

Якщо бажаний об’єкт знайдений, рекомендується зарезервувати його. Резерв зазвичай становить 3-10 тис. євро залежно від вартості об’єкта та оформляється договором про бронювання (contrato reserva de).

При цьому не рекомендується передавати кошти безпосередньо продавцеві, вони залишаються у нотаріуса, агента з нерухомості або вашого представника/адвоката. Договір фіксує наміри покупця, тому після його підписання об’єкт знімається з продажу.

Підготовка угоди

Після підписання договору про наміри посередники починають готувати документи для угоди. Покупцю необхідно отримати ідентифікаційний номер (Número de Identificación de Extranjero, NIE), без якого він не зможе зробити жодного юридично значущої дії. Оформити його можна як в посольстві Іспанії в Україні, так і в будь-якому Державному секретаріаті у справах міграції за місцем перебування (Secretaría de Estado de Migraciones).

Для оформлення кімнати буде потрібно:

 • заяву за формою ЕХ-15, з яким можна ознайомитися тут;
 • закордонний паспорт;
 • договір про резервування нерухомості, який є підставою для отримання NIE;
 • довіреність, якщо оформленням займається представник.

Наступний крок – відкриття особового рахунку в банку. З цим проблем виникнути не повинно, достатньо лише паспорта та NIE. Рахунок буде потрібно для сплати податків, комунальних платежів, перерахування коштів продавцю.

Далі – перевірка нерухомості. Якщо ви співпрацюєте з ріелтором, він повинен перевірити всі документи, уявити Nota Simple, дізнатися про наявність неоплачених платежів та податків, відповідно технічної документації реальному стану справ.

Після остаточної перевірки здійснюється підписання попереднього договору (contrato privado de compraventa). За нього покупець повинен внести 10 % від вартості житла в якості депозиту. Якщо він відмовиться від угоди – втратить депозит, якщо від неї відмовиться продавець – зазначену суму заплатить покупцеві вже він.

При необхідності на покупця оформляється іпотека.

Укладення угоди та реєстрація нерухомості

Кінцевий етап – підписання договору купівлі-продажу у нотаріуса. Покупець може зробити це самостійно або доручити представнику за довіреністю, наприклад, працівникові обраного агентства нерухомості. Після цього обумовлені кошти передаються продавцю або перераховуються на його рахунок.

Укладення угоди та реєстрація нерухомості

Наступний крок – перереєстрація права власності на покупця в місцевому відділенні земельного кадастру. Рекомендується доручити це ріелтору.

Після цього необхідно сплатити реєстраційні збори, податок на передачу права власності, гербовий збір та інші необхідні податки. За результатом покупець отримує договір купівлі-продажу з відміткою про реєстрацію та Nota Simple, де він вказаний як власника житла.

Добросовісне володіння житлом

Після отримання Nota Simple покупець стає повноправним власником. У цей момент у нього виникає безліч інших турбот:

 • По-перше, необхідно підписати (або переоформити) договори з комунальними організаціями та організаціями, які здійснюють обслуговування спільного майна власників.
 • По-друге, необхідно регулярно здійснювати оплату за утримання та комунальні послуги. Для невеликої студії такі витрати складуть приблизно 1-1,5 тис. євро в рік.
 • По-третє, для можливості проживати у своєму житлі більше 90 днів необхідно оформити довгострокову візу або посвідку на проживання. Посвідка без проблем оформлюється, якщо вартість житла вище півмільйона євро.
 • По-четверте, якщо нерухомість – це інвестиція, необхідно регулярно здавати її в оренду. Довгострокова оренда – невигідний захід, тому рекомендується здавати в короткострокове наймання туристам. Щоб не займатися цим самостійно, рекомендуємо укласти договір з агентством, яке оформляло квартиру при покупці.

На що ще варто звернути увагу при покупці

Крім іншого, перед підписанням договору купівлі-продажу, рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:

 • Наявність комунальних боргів. Довідку про їх відсутність може видати адміністратор або голова місцевої спілки власників житла. Пам’ятайте, що якщо борги не будуть сплачені, вони перейдуть до нового власника.
 • Наявність боргів з податку на нерухомість (Impuesto de Bienes Inmuebles, IBI). Перевірити його сплату можна в місцевій раді.
 • Не забудьте про енергетичний сертифікат (Certificado energético) – обов’язковий документ при продажу житла. Цей документ підтверджує клас енергоефективності нерухомості, опис енергетичних характеристик, що, відповідно, є одним з факторів, що впливають на ціну.
 • Якщо стан будинку викликає сумнів, вимагайте у продавця звіт про технічний і будівельний нагляд (Inspección Técnica de Edificios, ITE).
 • Якщо це житло від забудовника, вимагайте технічний проект (técnico aprobado) і ліцензію на будівництво (licencia de edificación), сертифікат земельного кадастру (certificado del Registro de la Propiedad) та інші обов’язкові документи.

Висновок

Придбання житла в Іспанії не створює особливих труднощів для покупця з України: тут створені всі умови, щоб убезпечити іноземців від проблем. Але є й особливості: починаючи від вибору і пошуку житла і закінчуючи перевіркою його і реєстрацією. Тому не рекомендується займатися угодою самостійно – в Іспанії діє безліч агентств нерухомості, орієнтованих на україномовних покупців. Вони не тільки допоможуть з вибором і оформленням, але й організовують поїздку, і навіть посприяють при оформленні іпотеки.

Поради покупцеві квартири в Іспанії.: Відео

Статті по темі