Меню Закрити

Оформлення національної візи в Іспанію


Національна віза D в Іспанію видається іноземцям в цілях подальшого оформлення виду на проживання після прибуття на територію Іспанії або для навчання, волонтерської або наукової діяльності без оформлення ВНП. Оскільки підстави для отримання національної (довгострокової) іспанської візи можуть бути різними, то і списки необхідних документів у кожному випадку відрізняються. Перед зверненням до консульства за отриманням візи слід уважно ознайомитися з усіма вимогами, які пред’являються до заявників, і нюансами оформлення документів.

Національна віза в Іспанію

Для чого видається національна віза

Національна віза категорії D – це віза, яка видається іноземцям для довгострокового перебування в Іспанії. Крім того, одержувачі національних віз мають право перебувати на території інших держав Шенгенської зони не більше 90 днів протягом півріччя (180 днів).

Віза, видана на підставі подальшого отримання посвідки на проживання (резидентська віза), дає право на перебування в Іспанії до 90 днів протягом одного року, а віза, підставою для якої отримання виду на проживання не є, дозволяє її власникові перебувати в країні до 90 днів піврічний період.

Приклад візи

Різновиди довгострокової візи

Національна віза в Іспанію буває наступних підвидів:

 1. Тимчасове перебування для родичів громадян країн-членів ЄС.
 2. Возз’єднання з сім’єю.
 3. Для подальшого оформлення виду на проживання з метою працевлаштування за контрактом (робоча віза).
 4. Для подальшого оформлення ВНП з метою працевлаштування за контрактом на лімітований термін.
 5. Віза для навчання (студентська віза).
 6. Для подальшого оформлення ВНП з метою працевлаштування без контракту.
 7. Для оформлення ВНП по роботі, пов’язаної з поїздками за кордон.
 8. Для оформлення ВНП без необхідності дозволу на працевлаштування.
 9. Наукова діяльність.
 10. Віза для власників Блакитних карт.
 11. Для інвесторів, підприємців, на підставі купівлі нерухомості або перенаправлення в рамках однієї організації – бізнес-віза.
 12. Для заміни ВНП по закінченні терміну дії, внаслідок крадіжки або втрати.
 13. Для відновлення виду на проживання.

Загальні вимоги до претендентів

Для отримання довгострокової іспанської візи заявник повинен відповідати певним вимогам:

 • заявник не може мати громадянство країн-членів ЄС, Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну або Швейцарії;
 • відсутність у заявника порушень візового режиму в періоди попередніх поїздок до Іспанії (якщо такі були);
 • відсутність заборони на перетин кордонів Іспанії;
 • відсутність судимостей (як в Іспанії, так і в рідній країні);
 • відсутність у заявника хвороб, зазначених у Міжнародному положенні про санітарію.
Читайте також:  Процедура возз'єднання з сім'єю в Іспанії

Процедура оформлення

Для того щоб отримати національну візу категорії D в Іспанію, потрібно:

 • зібрати пакет необхідних документів;
 • записатися на подачу документів у на сайті Генерального консульства Іспанії;
 • прийти в призначений день з усіма документами в консульство;
 • сплатити консульський збір;
 • донести додаткові документи, якщо буде потрібно;
 • дочекатися відповіді з консульства.

Подавати потрібно особисто, в призначений день та час в Консульському відділі Посольства Іспанії за адресою: Київ, вул. Хорива, 46

Подавати документи в консульство без попереднього запису можна тільки з причини возз’єднання сім’ї з громадянами ЄС. З будь-яких інших питань, пов’язаних з оформленням віз, співробітники консульства просять звертатись за електронною адресою.

Необхідні документи

Список документів, необхідних для отримання національної візи, в кожному окремому випадку відрізняється. До основних документів, які потрібно підготувати незалежно від виду візи, відносяться:

 • закордонний паспорт плюс копії всіх сторінок;
 • повідомна анкета на національну візу (2 примірники);
 • 2 якісні кольорові фотографії 3,5 х 4,5 см;
 • внутрішній громадянський паспорт плюс копії всіх сторінок;
 • квитанція про сплату консульського збору;
 • інші супутні документи, які підтверджують мету вашої поїздки.

Список інших необхідних паперів потрібно розглядати окремо, в залежності від основи для отримання візи. Перелік додаткових документів по кожному типу візи представлений нижче в таблиці:

[table id=24 /]
Для неповнолітніх також потрібні:

 • свідоцтво про народження;
 • дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків.

Заявник повинен перевести всі документи, крім закордонного паспорта, на іспанську мову. Крім того, повинні бути переведені присяжним перекладачем або легалізовані у консульстві наступні документи:

 • довідка про несудимість;
 • медична довідка;
 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • згода на виїзд дитини від другого батька.

Якщо потрібно надати копію одного з цих документів, то її потрібно робити після легалізації.

Перевірка готовності

Перевірка готовностіПісля того, як запит іноземця буде розглянуто, консульські співробітники зателефонують заявнику і повідомлять йому про прийняте рішення. Крім того, заявники отримують відповідь з консульства на свою електронну пошту, адресу якої попередньо вказують в заявній анкеті.

Читайте також:  Permiso de residencia: як отримати ВНП в Іспанії

До моменту одержання офіційного повідомлення з консульства інших способів отримання інформації про хід розгляду вашої заявки немає. Отримати інформацію телефоном про стадії готовності документів можна тільки в рідкісних випадках, та й то при великій наполегливості.

Скільки триває оформлення візи і яка його вартість

Документи на отримання національної візи розглядаються в середньому 4-6 тижнів (не менше 10 днів). У деяких ситуаціях, що потребують детальної перевірки у відповідних органах Іспанії, наприклад, у разі оформлення візи на підставі навчання або роботи, розгляд заяви може тривати до трьох місяців.

На сайті Генерального консульства Іспанії представлена інформація про тарифи на оформлення національної візи та супровідні послуги, яка виглядає наступним чином.

Тип послуги Вартість, євро
Оформлення національної візи 60
Засвідчення перекладу 28
Завірення підпису 6 (за один підпис)
Завірення копії документа 11 (за один документ)

Разом з тим консульство просить враховувати можливі зміни тарифів у зв’язку з коливаннями курсу валют.

Що робити у разі відмови

Консульські відділи відмовляють у видачі довгострокових національних віз набагато частіше, ніж короткострокових шенгенських, при цьому причини відмови найчастіше такі: помилки в документах, неповний пакет паперів або їх підробка, недостовірність даних, зазначених у документах.

У випадку відмови заявник отримує лист з поясненням такого рішення. Але буває, що дійсна причина відмови ховається за досить розпливчастим формулюванням.

Нерідко консульських службовців змушують засумніватися в достовірності поданих документів такі обставини, як, наприклад, вік старше 30 років у претендента на отримання студентської візи, або дохід, який точно відповідає мінімально допустимою сумою.

Якщо заявник отримав відмову, він може повторно подати заяву (попередньо доповнивши пакет відсутніми документами), або подати апеляцію.

Апеляцію можна подати в консульстві протягом місяця з моменту отримання відмови, а також у Верховному суді Мадрида – протягом двох місяців з моменту одержання відмови.

Більше шансів домогтися позитивного результату у другому випадку, однак це може зайняти набагато більше часу. Подаючи апеляцію, слід переконатися в тому, що в ній вказані всі необхідні дані про заявника, причина відмови, а також аргументи, що вказують на неправомірність прийняття негативного рішення щодо видачі візи.

Читайте також:  Як іммігрувати до Іспанії

Часті питання

При оформленні довгострокової візи в Іспанію можуть виникнути деякі питання, пов’язані з поїздкою в цю країну.

Що таке картка резидента?

Картка резидента Tarjeta de residencia– це документ, що засвідчує особу іноземця в Іспанії та підтверджує його право на законне перебування в королівстві на довгостроковій основі. Тобто даний документ підтверджує наявність в іноземця іспанського виду на проживання. Для оформлення картки резидента слід звертатися в Міграційну службу Іспанії (Oficina de Extranjeros) або комісаріат (Comisaría de Policíaпо) протягом одного місяця після приїзду в Іспанію за національною візою.

Чи можна оформити національну візу в Іспанію, якщо знаходишся в цій країні по туристичній візі?

Оформити національну візу в Іспанію, перебуваючи в цій країні шенгенської туристичною чи гостьовою візою, не можна. Для отримання візи D потрібно повернутися в країну проживання. Виняток становлять лише висококваліфіковані працівники, які мають намір отримати в Іспанії вид на проживання.

Висновок

Національна віза дає право його власникам в’їхати на територію Іспанії з метою подальшого оформлення виду на проживання з причини працевлаштування, возз’єднання сім’ї, навчання, здійснення наукової або підприємницької діяльності, а також відновлення раніше виданої картки ВНП у випадку її прострочення, крадіжки або втрати.

Для отримання візи категорії D потрібно надати досить великий пакет документів. Перелік паперів відрізняється для кожного підвиду візи, причому багато документів вимагають завірення у присяжного перекладача або легалізації у консульстві.

Відповідь з консульства про видачу візи слід очікувати не менше одного місяця. У разі отримання відмови можна подати документи заново, доповнивши їх відсутніми паперами. Також можна оскаржити рішення в консульстві, подавши апеляцію протягом місяця, або у Верховному суді Мадрида протягом двох місяців.

В Іспанію на ВНП без грошей: Відео


Статті по темі