Меню Закрити

Nota Simple: як отримати самостійно

Nota simple – один з необхідних документів для осіб, які володіють нерухомим майном в Іспанії у 2024 році. Він являє собою виписку з Registro de la Propiedad (Регістр власності). Не знаючи, як проходить процедура, багато поспішають відразу ж звернутися з цим питанням до посередників, які за свою роботу беруть невиправдано високу винагороду. Насправді ж процедура оформлення документа гранично проста і необтяжлива, що ми й постараємося довести.

Нота Сімпле в Іспанії

Для чого необхідна Nota Simple

“Нота сімпле” являє собою аналог української виписки з Єдиного реєстру прав на нерухомість. У документі міститься повна інформація про самий об’єкті, про те, кому і в яких частках він належить. Складається він державною мовою Королівства Іспанії та має лімітований період дії – 3 місяці.

Отже, для чого може знадобитися документ:

 • для вивчення інформації про об’єкт нерухомості. Дуже часто такі відомості необхідно отримати при купівлі житла;
 • для отримання посвідки на проживання;
 • для оформлення візового дозволу. Щоб подати прохання в консульство, доведеться пред’явити докази наявності місця проживання в Іспанії. Якщо планується оренда, тоді, крім самого договору найму, треба показати довідку з Реєстру про право власності та копію паспорта власника квартири або будинку. Таке правило діє починаючи з 2013 року;
 • для надання на вимогу в будь-які державні органи;
 • для оформлення запрошення для своїх друзів або родичів, якщо ви володієте житлом на іспанській території та хочете запросити їх в гості.

Які відомості містяться в довідці

Те, як виглядає документ, залежить від формату, затвердженого в тому чи іншому регіоні. А ось інформація, яка міститься в ньому, має стандартний набір фактів і не залежить від того, в якій частині країни видається довідка.

З документа можна почерпнути такі відомості:

 1. Дані про Реєстр власності, який і видає Nota simple.
 2. Номер об’єкта нерухомості. Він є унікальним і присвоюється під час реєстрації. Зазвичай це набір з 6 цифр.
 3. IDUFIR або Identificador únicо Finca de Registral – ідентифікатор об’єкта нерухомості. Він також є унікальним і дозволяє ідентифікувати його не тільки в тому реєстрі, де він пройшов реєстрацію, але і в будь-якому іншому Регістрі, якими володіє Іспанія.
 4. Опис зареєстрованої власності:
  • місце, де вона розташована;
  • тип об’єкта;
  • розмір ділянки або частка володіння ним;
  • межі земельного наділу;
  • займана об’єктом нерухомості площа;
  • корисна площа;
  • класифікація ділянки: міський, підлягає забудові, сільський;

Дуже часто даний опис відрізняється від того, що є насправді, оскільки з моменту реєстрації могли бути зроблені перепланування та зміни.

 1. Інформація про власників, включаючи тип і частку володіння, а також підстава для вступу у право власності (договір купівлі-продажу, спадщину тощо).
 2. Дані про нотаріуса, який запевнив факт передачі права власності, дату вступу у володіння нерухомістю і запис про реєстрацію.
 3. Обтяження: наявність іпотеки, її сума, борги по податках.
 4. Дата, коли була видана довідка.

Замовити довідку можна для будь-якого нерухомого об’єкта: квартири, гаражі, будинки. При цьому підпис реєстратора на ній не є обов’язковою, оскільки Nota simple носить суто інформаційний характер.

На ній також немає ніяких водяних знаків та інших видів захисту, тому вона не може бути використана як доказ у судовому розгляді.

Куди звертатися за оформленням

Щоб подати запит на Nota simple, знадобиться інформація наступного порядку:

 • ім’я, адреса та податковий номер власника об’єкта;
 • адреса, де розташована нерухомість;
 • кадастровий номер.

Варіантів, як отримати довідку, кілька:

 1. Можна звернутися до посередників, які звільнять вас від виконання всіх формальностей.
 2. Самому подати заяву в Регістр власності за місцем реєстрації вашого об’єкта.
 3. Через адвоката.
 4. В режимі online, залишивши заявку на порталі registradores.org.

Як показує практика, останнім часом значно почастішали випадки замовлення довідки саме в електронному вигляді. Це стало можливим завдяки єдиній системі, що дозволяє провести процедуру з будь-якої точки на карті світу і в найкоротший термін отримати бажаний документ.

Подача онлайн-запиту

Для полегшення завдання пропонуємо пройти весь шлях електронного оформлення довідки покроково:

 1. Заходимо на вище вказаний сайт і вибираємо розділ “Оплатити банківською картою”.
  Як отримати довідку Nota Simple онлайн
 2. Система переведе вас на сторінку, де необхідно буде внести дані: прізвище та ім’я (як вони написані в закордонному паспорті), країну громадянства, дані паспорта, тип користувача, адресу електронної пошти. Далі введіть капчу і натисніть кнопку “Продовжити”.Як отримати довідку Nota Simple онлайн
 3. Наступна сторінка – захист отриманих даних. Вам потрібно просто клікнути на слово Aceptar.Захист отриманих даних
 4. Після цього ви потрапите на сторінку з послугами. Тут потрібно перейти в розділ Publicidad Propiedad.Publicidad Propiedad
 5. Далі вибираємо тип інформації, який необхідно отримати. В даному випадку – Nota Informativa.Nota Informativa.
 6. На наступній сторінці система запропонує вам вибрати спосіб пошуку нерухомого об’єкта. Найоптимальніший шлях – по IDUFIR.Спосіб пошуку об'єкта нерухомого
 7. Після цього відкриється вікно, в якому потрібно буде ввести IDUFIR і дати команду Buscar або “Пошук”. Buscar
 8. Зверніть увагу, що запитувати (solicitar) довідку можна тільки на платній основі. Тому наступний крок – вказівка платіжних даних. Система приймає до оплати в тому числі й карти деяких українських банків. Уважно внесіть номер картки, термін її дії.Як отримати Нота Сімпле
 9. В наступному вікні потрібно позначити, для якої мети вам потрібна довідка. Щоб отримати її англійською мовою, потрібно поставити галочку у відповідному віконці. Далі натисніть Continuar.
 10. Якщо всі дані введені правильно, система спише з вашої картки певну суму коштів (10 євро).
 11. Готова довідка буде надіслана на вказану вами електронну пошту в PDF-форматі. Зазвичай це відбувається в цей же або на наступний день, в залежності від того, в якій частині дня ви робили запит.

Що робити, якщо в довідці вказано неточні відомості

Ви будете оформляти запит самостійно або через посередника, це не вбереже вас від неточностей в отриманому документі. Вони можуть стосуватися меж ділянок, опису самого об’єкта та інших характеристик. Наприклад, якщо власник прилаштував до дому ще одну кімнату, це не завжди відбивається в “Нота сімпле”.

Потрібно розуміти, що виписка – це всього лише відбиття інформації, внесеної до реєстру у визначений момент часу.

І якщо довідка була замовлена сьогодні, а через тиждень на даний об’єкт був оформлений іпотечний кредит, дізнатися про це з наявного на руках документ буде неможливо.

Усувати всі неточності, наявні у виписці, доведеться власнику нерухомості. Іноді в такій ситуації буває складно обійтися без послуг адвоката.

Висновки

Одним з найбільш затребуваних документів для власників житла в Іспанії є Nota simple – виписка з реєстру нерухомості. Необхідність її запиту виникає при подачі прохання в консульство для отримання візи та для отримання додаткових відомостей про об’єкт при укладанні угоди купівлі-продажу.

Дана виписка містить в собі інформацію як про саме приміщенні, так і про те, в яких частках та кому воно належить, чи є на ньому певні обтяження. Оформити довідку можна як через посередників, так і особисто, відвідавши необхідну інстанцію в Іспанії. Але найпростіший спосіб – надіслати онлайн-заявку та отримати документ в той же день. Зробити це потрібно на офіційному сайті уповноваженої інстанції. Зробивши всі необхідні відомості та провівши оплату, очікувати отримання електронної довідки можна в цей же день.

Як можна отримати Нота Сімпле. Nota Simple: Відео

Статті по темі