Меню Закрити

Номери DNI, NIF, NIE та CIF в Іспанії

В Іспанії багато іммігрантів рано чи пізно стикаються з необхідністю оформлення різних номерів і карток. Нерідко схожі назви іспанських документів викликають плутанину, особливо якщо вони пов’язані з оформленням податкового номера. З нашої статті ви зможете у всіх подробицях дізнатися про ті, що таке DNI, NIF, NIE і CIF в Іспанії, чим вони відрізняються і як їх оформити.

Відмінності між DNI, NIF, NIE і CIF в Іспанії

Ідентифікаційний номер іноземця (NIE)

NIE (Numero de Identificacion de Extranjero) – це ідентифікаційний номер іноземця, який необхідний для здійснення великих покупок, а також інших дій, пов’язаних з фінансами на території Іспанії. Номер закріплюється за іноземцем назавжди та змінюється тільки в разі отримання іспанського громадянства. NIE автоматично присвоюється всім іммігрантів, які отримують в Іспанії вид на проживання.

NIE

Цей номер також може знадобитися і нерезиденту, що має економічний інтерес в Іспанії. Ідентифікаційний номер потрібен іноземцю в наступних випадках:

 • покупка нерухомості;
 • купівля автомобіля;
 • оформлення водійського посвідчення;
 • відкриття рахунку в банку;
 • страхування майна;
 • постановка на облік в податковій службі й сплата податків, штрафів тощо;
 • отримання зарплати;
 • реєстрація підприємства;
 • оформлення соціальних допомог (пенсії, субсидії, медична допомога).

Якщо іноземець не є резидентом Іспанії, він може отримати NIE у вигляді паперового сертифіката.

Сертифікат NIE

Сертифікат ідентифікаційного номера

Процедура оформлення

Для того щоб мати право на отримання NIE в Іспанії, іноземний громадянин повинен знаходитися в королівстві легально (на підставі ВНП, роботи, отримання освіти).

Для оформлення ідентифікаційного номера на території Іспанії іноземець повинен зробити наступне:

 • підготувати необхідні документи;
 • записатися на прийом у Відомство у справах іноземців / поліцейський офіс;
 • заповнити форму 790 (код 012) для оплати держмита – після заповнення її потрібно скачати та роздрукувати, а потім звернути для оплати в будь-який банк;
 • прийти в призначений день з готуємо пакет паперів за адресою, зазначеною у електронною заявці.

Вимоги щодо оформлення запиту на отримання ідентифікаційного номера в різних регіонах можуть відрізнятися. Не завжди є можливість записатися онлайн, тому бажано уточнити інформацію про видачу сертифікатів NIE в місцеву поліцейську дільницю.

Перейшовши за посиланням, спочатку виберіть регіон, після чого вам буде запропонований список відділень поліції, що відповідають за обслуговування іноземців в різних містах. Тут же зазначені номери телефонів, факсів, адреси та послуги, що надаються відділами (в тому числі й видача сертифікатів NIE).

Розглянємо інструкцію по запису у Відомство у справах іноземців онлайн:

 1. Виберіть провінцію. Натисніть кнопку ACEPTAR (Далі).
  Вибрати провінцію
 2. Виберіть зі списку мета вашого звернення у відомство. Варто відзначити, що в кожній з провінцій цей список відрізняється і не у всіх є можливість вибрати отримання NIE (CNP-ASIGNACION DE NIE). У місті Аліканте, на прикладі якого ми заповнюємо анкету, такий варіант є, його ми й обираємо.
  Звернення до відомство
 3. Далі вам буде уявлень список необхідних документів (мова про них піде нижче). Крім того, вашу увагу звернуть на ті, що отримати NIE можна не тільки в поліцейському відділенні в Іспанії, але й в іспанському посольстві вашої рідної країни.Список необхідних документівСписок документів 2
 4. Наступна сторінка – заповнення особистих даних. Спочатку виберіть Pasaporte (DNI може бути тільки у громадян Іспанії). Далі введіть в першому полі номер та серію закордонного паспорта, в іншій – ім’я та прізвище (точно так, як в документи), в третьому – рік народження, в четвертому виберіть громадянство зі списку. Потім введіть капчу і підтвердьте, що ви не робот. Переконайтеся, що зазначена інформація точно відповідає даним в закордонному паспорті. Не використовуйте пробіли або тире при написанні номера паспорта.
  NIE в Іспанії
 5. Потім ви можете вибрати будь-який з наступних параметрів:
  • Solicitar cita – запис на зустріч;
  • Consultar citas confirmadas – перевірка призначених зустрічей;
  • Anular cita – скасувати зустріч;
  • Salir – вийти.
 6. Вам потрібно вибрати перше – запис на зустріч.
  Запис на зустріч
 7. Виберіть офіс, де можна запросити зустріч. Саме за обраним на цій сторінці адресою ви повинні відправитися для подачі документів.
  Вибір офісу
 8. Вкажіть номер телефону та адресу електронної пошти (двічі). Будьте уважні при введенні електронного адреси – копія підтвердження зустрічі буде відправлена саме на цю адресу.
  Вказівка адреси електронної пошти
 9. Виберіть дату зустрічі. На вибір даті дається всього 5 хвилин. Якщо вам не підходить ні одна з дат, натисніть Cancelar (Скасування). Після вибору даті натисніть Siguiente (Далі).
  Вибір даті
 10. Відзначте галочками вказані на сторінці затвердження. Цим ви підтверджуєте, що:
  • згодні з інформацією, яка показується на екрані;
  • хотіли б отримати електронний лист з детальною інформацією про зустрічі за вказаною вами адресою.
 11. Якщо ви передумали або виявили помилку, можете натиснути Volvar (Повернутися). Якщо все в порядку, натисніть Confirmar (Підтвердити).Підтвердження запису

Запишіть номер підтвердження зустрічі, зазначений у верхньому полі – 9XAAFCCM. Цей номер стане у пригоді, якщо треба буде анулювати зустріч.

Запис на подачу документів для отримання NIE закінчена.

Далі вам потрібно роздрукувати це підтвердження та надати його до Управління у справах іноземців / поліцейське відділення в день звернення.

Запис на подачу документів для отримання NIE

Які потрібні документи

Для отримання NIE іноземцю необхідно підготувати наступні документи:

 • заповнену форму ex-15;
 • закордонний паспорт (плюс копія сторінки з даними);
 • документ, що підтверджує причину, по якій іноземцю потрібно податковий номер;
 • квитанцію про оплату за формою 790 (код 012);
 • роздруковане підтвердження призначення зустрічі;
 • нотаріально завірену довіреність, якщо іноземець подає документи не особисто, а через представника.

Важливо також враховувати, що в різних провінціях вимоги до документів можуть відрізнятися. Наприклад, в Барселоні потрібен також документ про прописку, тому обов’язково уточнюйте перелік необхідних паперів в Офісі по справах іноземців за місцем проживання.

Якщо заявник є неповнолітнім та у нього немає закордонного паспорта, то замість нього потрібно представити його свідоцтво про народження (копія) та паспорт (копія) офіційного представника, несе відповідальність за дитину (одного з батьків, опікуна).

Представник повинен замість дитини підписати форму ex-15. У цій же формі у іншому абзаці необхідно вказати особисті дані батьків або опікуна.

Анкету бажано заповнювати на комп’ютерній комп’ютері або, в крайньому разі, друкованими літерами – чітко і розбірливо. Для того щоб зробити це правильно, без помилок, слід уважно вивчити зразок заповнення анкети ex15.

Які потрібні документи

При цьому слід врахувати, що хоча податковий номер необхідний для покупки автомобіля або відкриття банківського рахунку, ці дії самі по собі не можуть бути розглянуті відомством як досить вагомі підстави для видачі NIE. А від покупка нерухомості або реєстрація підприємства такими для отримання податкового номера є.

Період оформлення, строк дії та вартість

За законом NIE повинен бути виданий не пізніше 5 днів з моменту звернення, однак на практиці термін очікування сповіщення про готовність документа може досягати 10 днів і навіть більше.

Податковий номер, наданий іноземцю в Іспанії, закріплюється за ним на постійній основі. Якщо у іммігранта закінчується термін дії картки резиденції, то при видачі нової номер NIE залишається тим же.

Якщо ж іноземець не є резидентом і йому видають паперовий сертифікат з номером NIE, то такий документ є дійсним лише 3 місяці з моменту видачі (у ньому має бути вказаний термін дії). При повторному отриманні сертифікату в ньому буде зазначений тієї самий ідентифікаційний номер.

Для оформлення NIE потрібно сплатити держмито у розмірі 15 євро 60 центів.

Заміна NIE

Відновити NIE неможливо. Якщо іноземцю знову знадобиться сертифікат, він повинен ще раз звернути до Відомства у справах іноземців або поліцейське відділення за отриманням нового. При цьому сам номер залишається незмінним.

Іноземець повинен підготувати такий же пакет документів як і при першому зверненні, доповнивши його старим сертифікатом.

Податкові номери NIF і CIF

NIF (Numero de Identificacion Fiscal) – ідентифікаційний номер платника податків. Цей номер є формою податкової ідентифікації, що використовується в Іспанії для фізичних та юридичних осіб.

Як окремий документ NIF видається тільки юридичним особам. Для фізичних осіб NIF вказується в іспанському національному посвідченні особи (DNI) та ідентифікаційний номер іноземця (NIE).

Податкові номери NIF і CIF

CIF (Código de Identificación Fiscal) – назва системи податкової ідентифікації, що використовується в Іспанії для юридичних осіб та організацій в цілому до 2008 року. Зараз роль CIF для юридичних осіб виконує NIF.

Податковий номер CIF

Процедура оформлення

NIF необхідно оформлювати лише в разі реєстрації юридичної особи на території Іспанії. Для цього іноземний підприємець повинен:

 • оформити назву майбутньої компанії;
 • відкрити банківський рахунок, покласти на нього мінімальну суму статутного капіталу;
 • оформити нотаріальний акт про створення підприємства;
 • звернути в податкову службу, де спочатку видається тимчасовий податковий номер;
 • зареєструвати компанію в регістрі комерційних актів;
 • сплатити державний збір;
 • забрати NIF після закінчення 15 днів.

Які потрібні документи

Для оформлення NIF потрібно підготувати наступні папери:

 • сертифікат про найменування майбутнього підприємства (Certificado Negativo Denominación de);
 • довідку про наявність рахунку і початкового внеску шкірного інвестора в статутний фонд компанії (Certificado del Desembolso Efectuado);
 • нотаріальний акт про заснування компанії (Objeto Social і Domiciliación Social);
 • заповненості бланк за формою 036.

Крім ціх можуть знадобитися й інші документи – залежно від провінції та особливостей бізнесу. Наприклад, у деяких випадках необхідна ліцензія.

Слід зазначити, що безпосередньо для подачі в податкову службу потрібен тільки нотаріальний акт, інші документи надаються в різні інстанції, які треба пройти до податкової.

Національне посвідчення особи (DNI)

DNI (Documento Nacional de Identidad) – це документ, що засвідчує особу громадянина Іспанії (аналог внутрішнього паспорта в країнах СНД). Документ має вигляд пластикової картки, в нижньому лівому кутку якої значитися номер, що складається з 8 цифр і контрольної літери. Це і є податковий номер NIF.

Іспанці у віці до 30 років повинні переоформляти картку DNI кожні 5 років, громадяни від 30 до 70 років – кожні 10 років, люди старше 70 років картку не змінюють.

Національне посвідчення особини в Іспанії

Популярні запитання

При необхідності отримання NIE в Іспанії іммігрантів можуть виникнути різні питання, пов’язані з його оформленням. Спробуємо розглянути найбільш популярні з них.

Чи потрібно оформляти NIE для ВНП?

Оформлювати NIE для отримання ВНП не потрібно – цей номер надається іноземцю при оформленні картки резидента автоматично.

Чим відрізняється NIE від TIE?

NIE – це лише ідентифікаційний номер, присвоєний іноземцю, а не сам документ. А TIE (Tarjeta de Identidad de Extranjero) – це пластикова картка, що засвідчує особу іноземця, що має в Іспанії вид на проживання. TIE містить особисті дані іноземця: фото, тип дозволу на проживання та податковий номер NIF, який зазначено в нижньому лівому куті лицьового боку картки (буква x, y або z + 8 цифр). Як окремий документ NIE може бути виданий у вигляді паперового сертифіката, альо тільки при необхідності надання даного документа в потрібну інстанцію.

Чи можна отримати NIE за межами Іспанії?

Крім королівства, ви можете отримати NIE в Консульстві Іспанії в Москві або Санкт-Петербурзі. Перелік документів для надання такого ж, тільки отримання документа доведеться чекати понад місяць, оскільки іспанське підприємство в Україні відправляє запит на розгляд до через бездіяльність компетентних органів королівства.

Висновок

В Іспанії існує велика кількість різноманітних документів, оформлення яких часто вводити в оману іноземних громадян. Тім не менш розібратися з ними нескладно, враховуючи, що найчастіше іноземцям потрібен лише один документ – NIE.

Інший документ, який може знадобитися іноземним громадянам на території Іспанії – це NIF, але він необхідний тільки для оформлення юридичних осіб.

TIE отримують всі резиденти країни, DNI – винятково іспанські громадяни, ну а CIF в даний час не видаються зовсім.

Як отримати NIE – ідентифікаційний номер іноземця в Іспанії: Відео

Статті по темі