Меню Закрити

Нерухомість в Іспанії для пенсіонерів з України

Сучасний світ відкриває нові можливості для людей похилого віку, тому багато українських пенсіонерів сьогодні не бажають проводити час біля телевізора або на дачі. Поширеним явищем стали активні подорожі наших співвітчизників пенсійного віку по всьому світу і навіть їх переїзд в іншу країну. Дуже популярна у громадян України Іспанія. Привертають не тільки комфортні умови проживання, але і цілком доступна нерухомість в Іспанії для пенсіонерів.

Нерухомість в Іспанії для пенсіонерів

Ринок нерухомості в Іспанії

Ринок нерухомості в Іспанії привертає до себе увагу іноземних громадян (в тому числі й пенсійного віку) з цілого ряду причин. Серед них в першу чергу можна виділити:

 • Різноманітність і широкий спектр пропозицій. Будь-який потенційний покупець зможе знайти тут собі житло за душі та по кишені. Велика частина пропозицій на іспанському ринку нерухомості відноситься до сектору вторинного житла (понад 83 % від усіх продажів). Ступінь зношеності вторинного фонду різна, що, безумовно, відбивається на цінах. Слід мати на увазі, що більшість об’єктів нерухомості іспанського вторинного фонду пройшли реконструкцію і капремонт, а також те, що при купівлі-продажу нерухомості в Іспанії доречний торг.

Новобудови в Іспанії (obra nueva) також присутні на ринку, але відрізняються високими цінами. В останні роки в країні спостерігається стрімке збільшення темпів будівництва нового житла. При цьому сучасні будівельні технології та матеріали, а також високу якість роботи будівельників дають гарантії того, що капремонт не буде потрібно протягом декількох десятків років.

 • Приваблива іпотека. Понад 30 іспанських банків готові надати іноземним громадянам різноманітні програми іпотечного кредитування, розмір якого може становити до 80 % вартості об’єкта нерухомості. Іноземним громадянам пенсійного віку іпотека на будинок або квартиру також доступна, але за умови, що позичальник погасить її до моменту досягнення 70-75 років.
 • Поступове зростання цін на нерухомість. Зростання ціни за квадратний метр у 17 році в середньому склало 6,7, у 18 році – 9 %. Незважаючи на це, ціни на іспанську нерухомість продовжують залишатися одними з найнижчих у країнах ЄС. У ряді провінцій спостерігається зниження цін.
 • Висока рентабельність житлової нерухомості та постійне зростання попиту протягом останніх десяти років. Зростання орендних ставок гарантує від 7 до 9 % прибутку після виплати всіх податків.

Чому пенсіонеру добре жити в Іспанії

В Королівстві Іспанія немає спеціальних урядових програм, які б стимулювали переїзд в країну пенсіонерів з України або давали їм якісь переваги. Разом з тим отримання посвідки на проживання (ПНП) в цій країні для пенсіонерів з України цілком реально (причому часто їм це навіть простіше зробити, ніж громадянам, які не досягли пенсійного віку), і ті українці, які зважилися переїхати в Іспанію і стати її резидентами, тепер мають можливість жити повноцінним життям, про яку мріють багато наші співгромадяни.

Список привабливих факторів переконливий:

 • Вартість життя в Іспанії – одна з високих серед країн ЄС. Ціни на продукти харчування, одяг та взуття, предмети домашнього вжитку цілком доступні, а якість продукції дуже висока. Дешеві продукти можна купити на ринках і в місцевих супермаркетах: Меркадона, Капрабо, Алимерка та ін. Однак чим ближче до туристичних центрів, то ціни будуть вищими.
 • Високий рівень медичного обслуговування. Громадяни та резиденти Іспанії отримують медичні послуги безкоштовно, а от пенсіонерам-іноземцям слід оформити медичний поліс страхування для людей похилого віку (від 60 років) в одній зі страхових компаній Іспанії: CASER, ASISA, Adeslas, DKV. Вартість базової страховки на випадок несподіваного захворювання становить від 98 до 165 євро, повної – від 170 до 250 євро в місяць.

При отриманні статусу резидента — посвідки на проживання або статусу постійного місця проживання, реєстрації та проживання в одному з муніципалітетів (падрон) після закінчення року є можливість скористатися convenio especial — державним страхуванням з щомісячною оплатою.

Нерухомість в Іспанії для пенсіонерів

Для цього потрібно зареєструватися в одному з офісів TGSS, отримати номер соціального страхування і сертифікат, а потім передати його, а також номер NIE в медичний центр за місцем проживання для оформлення медкарти.

 • Доступні ціни на житло. Чим далі від столиці та туристичних центрів, тим ціни привабливішим. Причому для того. щоб жити в Іспанії, нема потреби бути власником нерухомості – досить укласти довгостроковий договір про оренду на 5 років і більше.
 • Безпека проживання і низький рівень злочинності (хоча останнім часом у зв’язку з посиленням міграційних потоків з Африки та Сирії ситуація дещо погіршилася). Найбільшу загрозу в Іспанії представляють кишенькові злодії та шахраї.
 • Сприятливий клімат. Близькість Африки обумовлює субтропічний середземноморський клімат на більшій території країни. Північ Іспанії відрізняється м’якими кліматичними умовами без різких перепадів. У центральних районах, закритих від морів горами, взимку холодно, а влітку жарко.
 • Унікальна культура та історична спадщина Іспанії. Це один зі світових центрів туризму.
 • Багата середземноморська кухня з великою кількістю м’ясних, овочевих страв, морепродуктів, фруктів і вина.
 • Можливість отримувати українську пенсію, проживаючи в Іспанії. Громадяни України, які вийшли на пенсію, можуть отримувати її в євро за набутий стаж на батьківщині в тих країнах, в яких вони мають тимчасову або постійну посвідку на проживання.

В якому регіоні краще жити

Кожен, хто збирається стати резидентом Іспанії, має свої переваги. Комусь більше подобаються гори, комусь — море, а хтось не може уявити своє життя без міської метушні. Багато що залежить також від того, як довго людина збирається проживати в Іспанії та чим має намір займатися.

 • Наприклад, для любителів міського життя кращим варіантом стануть квартири та апартаменти (apartamento), які вимагають мінімальних витрат і при бажанні зможуть приносити дивіденди від здачі в оренду.
 • У передмістях великим попитом користуються casa adosada або таунхауси – невеликі двоповерхові будиночки на дві родини з садом і басейном.
 • Тим, хто любить приватність і комфорт, варто звернути увагу на vivienda unifamiliar – відокремлені вілли з присадибною ділянкою та басейном.
 • Крім об’єктів нерухомості еліт-класу для багатих клієнтів, є широкий вибір більш скромних вілл на 4-5 чоловік.
 • Тим, хто хоче опинитися в іспанській провінції та пожити спокійним провінційним життям, варто звернути увагу на casa pueblo de – сільські будиночки з палісадником або на masia – садиби з великими земельними ділянками, на яких можна вирощувати виноград, апельсини або оливки.

Якщо приїжджати в країну періодично, квартиру в Барселоні чи Мадриді можна здавати в оренду, а вілла на березі Середземного моря в пригоді для оздоровлення дітей і онуків. Якщо ж пенсіонер збирається проживати тут постійно, то кращим вибором може стати житло в невеликому провінційному містечку чи селищі.

Другий важливий фактор, що впливає на вибір району проживання, наявність грошей на покупку. Для більшості українських пенсіонерів він нерідко має вирішальне значення. Але ситуація з цінами на іспанську нерухомість така, що тут можна купити недорого житло навіть на такому популярному узбережжі, як Коста-Бланка.

Нерухомість в Мурсії

Нерухомість в Мурсії

Регіон Мурсія добре відомий не тільки вирощуваними тут фруктами та овочами, але і пустельними пляжами з дрібним білим піском і дикими ландшафтами. У більшості міст провінції ціни на житло дуже доступні, а за перші два квартали 2019 року вони знизилися ще на 0,5 %.

 • Так, в Альгуасас 1 кв. м коштує 509 євро, в Мула – 517, в Мурсії – 900 євро.
 • Будиночок у селі з землею можна купити за 150-170 тис. євро.
 • У старих кварталах можна придбати таунхауси за ціною від 100 тис. євро.

Нерухомість в Аліканте

Аліканте – місце пляжного сімейного відпочинку, де всі дороги ведуть до моря. Саме тут, в крокової доступності від теплого берега, чекає на своїх покупців найдешевша “вторинка” з цінами від 400 до 500 євро за 1 кв. м.

Нерухомість в Аліканте

Ціни в новобудовах набагато вище – від 800 до 1000 євро за метр в залежності від віддаленості від моря.

Купівля житла тут часто має на меті подальшу здачу його в оренду відпочиваючим з дітьми; середня вартість оренди в високий сезон – від 1000 євро в місяць.

Нерухомість в Торревьехе

На південь від Аліканте розташоване місто Торревьеха, яке славиться піщаними пляжами, лікувальними грязями, дайвінгом і доступними цінами у місцевих маркетах і на ринку, і користується великою популярністю серед туристів з країн колишнього СРСР.

Нерухомість в торревьехе

При цьому ціни на нерухомість тут нижче, ніж на півночі Коста-Бланки. Так, квартиру на узбережжі можна придбати за ціною від 60 до 80 тисяч євро, окремий будинок у передмісті – від 120 тис. євро.

З усіх регіонів Іспанії найбільш доступні ціни у Валенсії – тут можна придбати невелику квартиру за 50 тисяч євро. Можливо, саме тому в минулому році 25 % іноземних покупців нерухомості в Іспанії придбали житло саме тут.

Провінції Іспанії з найбільш доступними цінами на житлову нерухомість у 2024 році:

Провінція Середня ціна за 1 кв. м житла вторинного і первинного фондів (євро) Зміна ціни з 2017 р. (%)
Авіла 786 -5,1
Толедо 789 -3,2
Сьюдад-Реаль 846 -2,2
Куенка 855 -3,1
Бадахос 907 -1,8
Хаен 912 -0,9
Теруель 933 -0,7
Касерес 943 0,5
Сориа 1004 -7,6
Леон 1016 1,2
Самора 1025 -4,7
Мурсія 1027 -0,5
Луго 1043 -2,6
Кастельон 1054 0,7
Альмерія 1058 -1,8
Альбасете 1066 0,5
Сеговія 1142 1,7
Ла-Ріоха 1160 5,3

Про що слід знати при купівлі нерухомості

Пенсіонери, які не мають коштів для придбання нерухомості в Іспанії, можуть отримати статус резидента, орендуючи житло. Цей варіант дозволить їм не поспішати, не витрачати даремно гроші й підібрати оптимальний варіант для покупки. До того ж може так статися, що через рік у них з’явиться бажання змінити регіон. Пошук житла доцільніше почати дистанційно – на популярних в Іспанії сайтах з продажу/оренди нерухомості:

Допомога агентств зажадає додаткових витрат, – у розмірі місячної оплати оренди.

Після того як житло знайдено і ціна обговорена (від 200 до 1000 євро в місяць), слід підготувати документи для оформлення орендного договору. Для цього знадобляться наступні папери:

 • медична довідка;
 • довідка про несудимість;
 • пенсійне посвідчення;
 • сертифікат з банку;
 • страховка від іспанської страхової компанії.

Договір оренди можна укласти на 1 рік з правом продовження. Після цього слід отримати копію паспорта/DNI господаря квартири, замовити Nota Simple – витяг з реєстру прав власності на сайті та оформити Alta en el Padrón або прописку в мерії. Це необхідно для отримання картки NIE.

Що дає нерухомість в Іспанії

Наявність власного житла в Іспанії, як і довгострокова оренда, дозволяє громадянину України претендувати на отримання національної іспанської візи категорії D, яка дозволяє перебування в країні понад 90 днів у півріччі.

ПНП в іспанії

Якщо вартість придбаної громадянином України нерухомості в Іспанії перевищує суму в 500 тисяч євро, її власник має можливість оформити на 2 роки residencia para inversores або ПНП в Іспанії для інвесторів з правом продовження на 5 років.

Коли вартість іспанського житла менше 500 тис. євро, його власник, який претендує на отримання ПНП в Іспанії, повинен додатково представити докази фінансової забезпеченості.

Найбільш доступним і простим способом перебратися на проживання в Іспанії для українських пенсіонерів є отримання посвідки на проживання без права на роботу.

Для цього достатньо:

 • довести наявність місця проживання в Іспанії – представити договір про володіння або довгостроковій оренді житла;
 • показати наявність джерел фінансування: коштів на банківському рахунку, джерел доходу за межами Іспанії та ін. Річний дохід повинен становити не менше 35-40 тис. євро на сім’ю з двох осіб.

Висновок

Покупка нерухомості в Іспанії українськими громадянами, які вийшли на пенсію, отримала досить велике поширення. Іспанія приваблює українців високим рівнем життя, стабільністю та безпекою, прозорими законами та доступними цінами, в тому числі й на нерухомість.

Ринок нерухомості Іспанії пропонує великий вибір житла. При цьому покупка нерухомості за 500 тис. євро і більше дає право на ПНП в Іспанії строком на 2 роки з правом продовження на 5 років.

Наявність стабільного доходу (пенсійних виплат, доходів від здавання в оренду нерухомості в України), а також власного або орендованого житла в Іспанії дозволяє українським пенсіонерам без особливих зусиль отримати іспанська ПНП без права на роботу. Отримання статусу резидента Іспанії розширює можливості українських громадян і спрощує їм доступ до медичного обслуговування. Консульства в таких питаннях дуже лояльні до пенсіонерів, оскільки конкуренцію молодим іспанцям вони не складуть, але при цьому будуть вкладати свої гроші в економіку Іспанії.

Іспанія – країна для пенсіонерів: Відео

Статті по темі