Меню Закрити

Особливості іспанського стилю в інтер’єрі

Дивно теплий клімат Іспанії проявляється в буквальному сенсі у всьому: в способі життя, мистецтві, моді й, звичайно, в облаштуванні житла. І навіть якщо ви точно не знаєте, чому саме віддають перевагу жителі цієї країни у 2024 році, купуючи меблі або домашню начиння, ви зможете зрозуміти, що той чи інший будинок належить саме іспанцеві. Іспанський стиль в інтер’єрі – це непередаване відчуття тепла і благополуччя. Саме цими нотками просякнуті всі дизайнерські рішення. Причому навіть якщо декоратор більше схильний до сучасних тенденцій, дрібні деталі та оздоблення в його проекті будуть відрізнятися автентичністю.

Особливості іспанського стилю в інтер'єрі

Особливості іспанського стилю

Якщо ви вирішили привнести іспанський колорит у свій інтер’єр, необхідно пам’ятати про те, що у нього є свої позитивні та негативні сторони. До перших можна віднести:

 • атмосферу затишку, сонця і тепла у квартирі;
 • велика кількість світла в приміщенні, що досягається особливостями планування;
 • вишукані та оригінальні елементи оздоблення;
 • відчуття свята та безтурботності, яке ви щодня зможете ділити зі своєю сім’єю і друзями.

Однак слід пам’ятати про те, що декор такого житла буде відрізнятися яскравими фарбами та багатством відтінків, тому може статися так, що буйство кольорів і пишність оздоблення вам дуже скоро набридне. А тому постарайтеся максимально адаптувати іспанський стиль до свого смаку та вподобанням.

Відмінною рисою оформлення житлових та офісних приміщень в цій країні є симбіоз декількох архітектурних стилів: тосканського, марокканського і французького. Це робить його розкутим, функціональним, неповторним.

Інтер’єри Іспанії відрізняються елегантністю, простотою і яскравістю кольорів. Вони повністю передають національний дух іспанців – їх запал, пристрасність і самовідданість.

Назвемо основні риси, які дозволяють виділити іспанський стиль серед інших середземноморських напрямків:

 • в оформленні вікон, стелі, стін і підлоги використовуються контрастні відтінки;
 • меблі вибирається масивна, з елементами кування;
 • використання в обробці виключно натуральних матеріалів;
 • велика кількість орнаментів і декоративних деталей.

Кожен з аспектів дизайнерського проекту вимагає детального розгляду.

Особливості умеблювання

Особливості обробки

Дизайн іспанської квартири починається з планування. Щоб вмістити все те, що місцеві жителі зазвичай розміщують на своїй житловій площі, потрібно багато місця. А тому найчастіше в такому приміщенні не використовуються міжкімнатні двері.

Крім звичних прямокутних форм тут встановлюються арочні конструкції або елементи, що мають напівкруглу форму. Це проявляється у вигляді округлих вікон, склепінних стель або дверних прорізів у вигляді арок. Дані елементи є відлунням епохи Середньовіччя і закріпилися в іспанському дизайні в якості спогадів про фортеці, монастирі та мавританське панування.

В оздобленні кімнат іспанці воліють використовувати тільки натуральні матеріали:

 • дерево;
 • піщаник;
 • камінь;
 • керамічну плитку;
 • глину.

Стіни найчастіше однотонні, покриті фарбою або штукатуркою в поєднанні з найтоншої глазур’ю ніжних відтінків, нанесеної на не зовсім гладку поверхню. Стеля зазвичай позначений виступаючими дерев’яними балками або декоративними конструкціями.

Пол також покривається натуральним деревом або керамічною плиткою. До речі, керамікою прикрашають і сходинки сходів. Саме ця риса дозволяє відрізнити колоніальний стиль Іспанії. Обробка підлоги пов’язана з призначенням кімнат. Наприклад, в кухні заведено використовувати мармур, плитку або камінь, які покликані забезпечувати прохолоду в спекотний день. Ванну кімнату обробляють виключно кахлем з мавританським орнаментом.

Найбільш затребуваний варіант прикраси вікон – віконниці або масивні грати з кованого заліза. Крім того, часто використовується мозаїка, вітражі, які є спадщиною готичного стилю в архітектурі. При цьому вони використовуються не тільки в оформленні вікон – ними заведено прикрашати та міжкімнатні двері.

Використання текстилю

Кольори в інтер’єрі

У виборі колірної гами іспанці не дуже стримані. Їм більше до душі насичені, соковиті тони:

 • синій;
 • шоколадний;
 • вишневий;
 • темно-червоний.

Щоб трохи приглушити їх вплив на очі та не перетворити приміщення в палац султана, вони розбавляють їх більш спокійними відтінками:

 • теракотовим;
 • блідо-кораловим;
 • персиковим;
 • фісташковим;
 • оливковою;
 • блідо-жовтим.

В якості фону для яскравих елементів вони використовують молочний, білий і бежевий. Дуже часто весь інтер’єр будується на грі контрастів. Наприклад, масивні меблі похмурих тонів у вітальні завжди виділяється на тлі світлих стін.

Для спальні частіше використовують приглушений зелений та бежевий – вважається, що в цій кімнаті відтінки інтер’єру повинні бути стриманими.

Колірна гамма

Меблі

Предметів меблювання приділяється особлива увага. Це обумовлено тим, що іспанці проводять у рідних стінах дуже багато часу. Вони люблять приймати гостей або просто відпочивати під час денної спеки в прохолодних затишних кімнатах свого будинку. З цієї причини меблі завжди вибирається габаритна, добротна, щоб вона не просто довго служила, але й забезпечувала максимальний комфорт.

Перевага віддається класичним предметів зі шкіри або натурального дерева. Найчастіше столи, стільці та шафи інкрустовані куванням або різьбленням.

Вибирається меблі ще й виходячи з того, де саме вона буде стояти. Наприклад, спальня може бути оформлена як в сільському стилі з величезною дубовим ліжком, темно-коричневого кольору на тлі білих стін, так і в розкішному та витонченому: з різьбленими дверцятами шаф, величезним кованим узголів’ям, витонченими тумбами, балдахіном і важкими шторами, що захищають від спекотного сонця.

У підборі меблів для кухні діють три правила:

 • масивність;
 • грубість;
 • функціональність.

В іспанській кухні безліч відкритих полиць, на яких можна розставити все найнеобхідніше, щоб тримати його під рукою, а не відкривати всі численні дверцята.

Освітлення кімнат і використання текстилю

Іспанці воліють, щоб у будинку було якомога більше сонячного світла. З цієї причини вікна в приміщенні завжди великі. У першу чергу це стосується кухні та вітальні. Остання навіть у міських квартирах, як правило, має віконний проріз на французький манір (до підлоги), що дозволяє відкрити стулки навстіж, завісивши їх найтоншої м’якої тканиною.

Що стосується джерел штучного світла, то тут заведено використовувати лампи та світильники з елементами кування. Саме вони підкреслюють стилістику інтер’єру. Абажури для них іспанці вибирають скляні або керамічні.

У вітальні іноді можна побачити канделябри та масивні свічники на кілька свічок. А правильно розставлені дзеркала дозволяють не тільки збільшити приміщення в розмірах, але і підсилити освітлення, відображаючи запалені свічки та світильники.

Не останнє місце в оформленні кімнат займає текстиль. Він створює атмосферу затишку, піднімає настрій, сприяє відновленню сил та енергії. З цією метою кімнати прикрашаються численними домотканими доріжками, шторами з бавовни, гармонують з меблями, яскравими ковдрами, подушками, прикрашеними етнічною вишивкою.

Кухня зазвичай відрізняється наявністю накидок на стільцях і добротними яскравими рушниками. А ось у вітальні та спальні на вікнах завжди використовуються комплекти масивних штор від стелі до підлоги з найтоншими фіранками.

Освітлення в кімнаті

Декор та аксесуари

Основний елемент інтер’єру іспанського будинку камін. Йому відводиться чільне місце при плануванні вітальні. Він служить не просто джерелом тепла в прохолодний день (не забувайте, що в Іспанії немає системи централізованого опалення), але і місцем, де можна посидіти з книжкою або в колі близьких людей.

Типовими для іспанського інтер’єру є посуд та елементи декору з глини і каменю.

Це обумовлено тим, що цих двох природних компонентів в Іспанії більш ніж достатньо, на відміну від дерева, з яким завжди були труднощі, всупереч тому, що воно також повсюдно використовується в дизайні приміщень.

Спальні завжди прикрашають предметами, зробленими своїми руками:

 • вишитими картинами;
 • мереживними серветками;
 • різьбленими статуетками.

Кімнати буквально наповнені безліччю фігурок, різними прикрасами, картинами в різьблених рамах. А на кухні завжди знайдеться посуд з міді та глини, яка буде розвішані на стінах або розставлені на відкритих полицях, оскільки її призначення – не тільки служити для приготування їжі, але і радувати око господині і її гостей.

Елементом декору можна вважати й типово іспанський орнамент на вироби з фаянсу та кераміки.

Декор та аксесуари

Підсумки

Те, яким ми бачимо сьогодні інтер’єр іспанської квартири або будинку, багато в чому обумовлено історією держави, перебуванням його території під владою різних народностей. Якщо ви хочете, щоб ваше житло стало острівцем сонячної Іспанії, в проекті дизайну слід неодмінно врахувати наступні моменти:

 • оздоблювальні матеріали повинні бути тільки натуральними: дерево, камінь, мармур, глина, керамічна плитка з мавританським орнаментом;
 • планування кімнат повинна бути такою, щоб приміщення здавалося просторим, з великою кількістю природного світла;
 • колірна палітра вибирається виходячи з призначення кімнати. Наприклад, спальню краще оформити в приглушених тонах, для кухні підійдуть яскраві відтінки, а ось в оформленні вітальні слід дотримуватися контрастності: темна меблі повинна виділятися на тлі світлих стін;
 • особливу увагу потрібно звернути на використання керамічної плитки та глини: їх застосовують не тільки для обробки стін, але і для виготовлення елементів декору;
 • в будинку неодмінно повинен бути камін, а також вироби з кованого заліза і домотканий текстиль.

Щоб облаштувати своє житло в цьому стилі, потрібно дуже любити Іспанію, знати її традиції та національні особливості.

Іспанський стиль в інтер’єрі: Відео

Статті по темі