Меню Закрити

Bank Pekao: історія і сучасність


Вже майже дев’яносто років Bank Pekao є частиною чинної польської банківської системи. Банк успішно пройшов випробування бурхливого XX століття і у 2020 році бореться за лідерство в країні, займаючи друге місце за розмірами активів.

Банк пекао в Іспанії

Історія банку

Банк Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (Poland) був створений декретом міністра фінансів Польщі як універсальний банк, що здійснює активні й пасивні операції, включаючи міжнародні грошові операції та перекази, 17 березня 1929 року.

Однією з основних його функцій було надання фінансових послуг польським емігрантам, тому філії банківської установи з’явилися у місцях їх компактного проживання. Так, у лютому 1930 року було відкрито відділення в Парижі, а в наступному році – в Буенос-Айресі. Потім відкрився філіал банку в Тель-Авіві в 1933 році, а в 1939 з’явився на території США.

Після початку Другої світової війни штаб-квартира банку була перенесена в Париж, що дозволило продовжити співробітництво з іноземними банківськими структурами. Засобами, які залишилися у Варшаві, керувала німецька адміністрація.

За час війни штаб-квартира банку двічі змінювала своє місцеперебування, переїхавши спочатку в Тулузу, а потім у Лондон. У квітні 1945 року банк повернувся до Польщі, а в 1946 році була відновлена його діяльність. Слід зазначити, що правильні управлінські рішення дозволили цій фінансовій установі уникнути відчутних збитків у воєнний період.

У 1948 році банківська система Польщі зазнала реформування, в результаті якого всі кредитні установи були реорганізовані в спеціалізовані банки. Головним завданням банку Pekao стало адміністрування і переклад іноземних приватних капіталів у Польщу.

У зв’язку з цим потрібно було розширення мережі філій за кордоном.

У 1948 році було створено філію в Нью-Йорку, в 1956 – в Торонто, пізніше з’явилися відділення банку в НДР та Австрії.

У 1969 році управління банком взяло на себе Міністерство фінансів Польщі, і після того, як 1971 року уряд дозволив своїм громадянам мати рахунки в іноземній валюті, банк став спеціалізуватися на обслуговуванні валютних рахунків населення.

З 1978 року банк Pekao є партнером німецького Середньо-Європейського комерційного банку (р. Франкфурт-на-Майні).

У 1989 році в ході проведення в Польщі економічних реформ в банківське законодавство були внесені істотні зміни, банки отримали більшу свободу, що дозволило Pekao повернутися до надання всіх видів банківських послуг: корпоративних, інвестиційних і роздрібних.

У 1991 році банк створив у Польщі перший після війни брокерський дім, а в 1996 році – банківську групу Pekao, до якої також увійшли люблінський Bank Depozytowo-Kredytowy S. A., щецинський Pomorski Bank Kredytowy S. A., лодзинський Powszechny Bank Gospodarczy S. A.

У червні 1998 року акції цієї групи вперше були виставлені на Варшавській фондовій біржі, а в число її акціонерів увійшов Європейський банк реконструкції та розвитку, який здійснив емісію акцій на суму $100 млн (5,29 % капіталу). У жовтні цього ж року Bank Pekao S. A. першим в Польщі надав своїм клієнтам можливість електронного банкінгу.

Угода про приватизацію банку шляхом придбання пакета 52,09 % акцій було підписано 23.06.1999 італо-німецьким консорціумом UniCredito Italiano SpA і Allianz SE і завершено вже в перших числах серпня.

У 2016 році UniCredit виставив акції Pekao на продаж за 3,5 млрд євро; в кінці року було оголошено, що 32,8 % частки участі при забезпеченні вартості продажу 10,6 млрд злотих будуть переведені Grupa Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), а також Polski Fundusz Rozwoju, які контролюються державою.

Операція була завершена 07.06.2017, в результаті чого склад акціонерів став наступним:

Найменування акціонера Кількість акцій,
перебувають у власності (штук)
Частка акцій у загальній кількості (%)
PZU 52 494 007 20,0
PFR 33 596 166 12,8
UniCredit 16 430 000 6,26
Інші власники 159 949 861 60,94
Разом 262 470 034 100,0

Структура банку Pekao

В даний час в структуру банку входять наступні дочірні компанії:

  • з 100-відсотковою участю:
   • CDM Pekao SA Securites – брокерська контора;
   • Centrum Kart S. A. – компанія з надання фінансової підтримки;
   • Pekao Development Sp. z o.o. – управління нерухомістю;
   • Pekao Faktoring Sp. z o.o. – факторингова компанія;
   • Pekao Financial Services Sp. z o.o. – компанія з надання фінансових послуг;
   • Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. – інвестиційний фонд, що перебуває у процесі ліквідації;
   • Pekao Leasing Sp. z o.o. – лізингова компанія;
   • Pekao Immobiliere SARL – французька компанія з нерухомості.
  • з іншим участю:
   • Pekao Pioneer Powszechne Towarzystwo Emerytalne S. A. – пенсійний фонд;
   • Pekao Access Sp. z o.o. – інвестиційний фонд;
   • Xelion. Doradcy Finansowi Sp. z o.o. – компанія з фінансової та страхової діяльності;
   • Pioneer Pekao Investment Management S. A. – компанія з фінансового посередництва;
   • Hotel Jan III Sobieski Sp. z o.o. – готельний оператор;
   • Krajowa Izba Rozliczeniowa S. A. – клірингова компанія;
   • UniCredit Bank Ltd – кредитна установа в Україні;
   • CPF LCC – компанія з фінансового посередництва в США;
   • CPF Management – консалтингова фірма в США.
Читайте також:  Як і навіщо купувати бізнес в Польщі

Послуги, що надаються банком

Офіс банку пекаоВ даний час банк “Пекао” у Польщі пропонує різноманітні види послуг фізичним та юридичним особам.

Так, фізичні особи, в тому числі іноземці, можуть відкрити рахунок з можливістю прив’язати до нього платіжну картку, отримати послуги кредитування (у тому числі іпотечного), страхування, брокерів.

Можливе отримання віддаленого доступу до послуг через систему bank Pekao 24 з допомогою мобільного додатку, інтернету або SMS.

Крім того, банк “Пекао” в Польщі надає можливість своїм клієнтам безкоштовно користуватися банкоматами (в інших польських банках це дозволено тільки два рази в місяць). Клієнти також можуть скористатися деякими додатковими послугами в залежності від того, який вид рахунку вони відкрили.

Юридичні особи, крім перерахованих вище послуг, адаптованих відповідним чином, можуть також скористатися:

 • інтерфейсом, має відкритий код і дозволяє інтегрувати клієнтське ПЗ в інтернет-банкінг Bank Pekao;
 • лізинговими послугами, в тому числі автоматизацією процесів за допомогою банківського програмного забезпечення;
 • інтегруванням фінансових процесів між юридичною особою і банком.

Можливе відкриття депозитного рахунку на вигідних умовах та кредитної лінії як для споживчого кредитування, так і з метою розширення виробництва, що сприяє зміцненню економіки країни.

Відділення банку (лише в Польщі їх більше тисячі) здійснюють переказ грошей в системі Western Union, при цьому наявність відкритого рахунку не обов’язково.

Як відкрити рахунок в банку

Відкриття рахунку в банку Пекао в Польщі можливо в декількох основних валютах: zł, US dollar, euro. Можлива прив’язка картки MasterCard (при наявності рахунку в польській валюті) і Visa (у двох інших випадках).

Рахунок можна відкрити різними способами: відвідавши відділення банку, за допомогою інтернету або через телефон.

Для того щоб відкрити рахунок в банку, фізичним особам з іноземним громадянством достатньо пред’явити діючий закордонний паспорт та документ, що підтверджує законність перебування в країні: візу, Карту побиту, інший документ.

Деякі відділення запитують PESEL (особистий ідентифікаційний номер людини, що складається з одинадцяти цифр) та дані про прописку.

Можливо також заповнення анкети на сайті. Там же відбувається вибір відділення та узгодження дати підписання договору.

Зазвичай уточнення подробиць проводиться оператором в телефонному режимі. На жаль, можливість заповнення форми на сайті для іноземних громадян поки відсутня.

Крім того, на території Польщі можна передати свої анкетні дані телефоном (Bank Pekao, номер телефону 801 365 365). Проте підписання договору відбувається у відділенні банку.

Після укладення договору рахунок буде відкритий негайно, а карту виготовлять протягом двох-трьох тижнів і вишлють поштою за вказаною адресою, в тому числі й за кордон. Отримана карта потребує активації – PIN-код знаходиться у доданому конверті. Процедура відкриття рахунку та виготовлення карти є безкоштовною.

Іноземні громадяни, які працюють у Польщі, зазвичай відкривають рахунок Eurokonto Mobilne, зміст якого при відсутності руху коштів становить 5,99 zł/місяць, а зміст карти – 3,99 zł/місяць. Якщо на рахунок будуть надходити гроші, а карта – використовуватися при розрахунках, їх зміст буде «нульовим».

Читайте також:  PKO Bank Polski — лідер банківського сектору Польщі

Студенти (точніше, особи у віці до 30 років) зазвичай відкривають рахунок Eurokonto Intro: зміст картки (за умови її невикористання) обходиться в ту ж суму, рахунку – безкоштовно. При цьому за межами Польщі такі клієнти забезпечуються безкоштовним медобслуговуванням.

При виїзді з країни дуже зручна Karta Wielowalutowa (мультивалютна), що дозволяє без витрат з конвертації знімати з рахунку та оплачувати покупки в основних світових валютах (долари США, євро, англійські фунти стерлінгів, швейцарські франки). На жаль, валюти пострадянських держав у цьому списку відсутні.

Які комісії передбачені в банку

Карта банку ПекаоЗнімати готівку в банкоматі Bank Pekao на території Польщі, поповнювати рахунок, користуватися інтернет-банкінгом і тим або іншим мобільним додатком, а також розплачуватися карткою в магазині можна абсолютно безкоштовно.

Крім того, завдяки системі переказів ELIXIR переказувати гроші не тільки в банках Pekao, але і в інші польські банки можна безкоштовно, проте слід врахувати, що гроші в цьому випадку будуть перераховуватися до трьох банківських днів. За допомогою системи ELIXIR Express це можна зробити швидше, однак сума комісії становитиме 5 zł.

Необхідно також мати на увазі, що всі банківські доходи, заощадження та дивіденди ви отримаєте лише після сплати 19-відсоткового податку.

Переказ грошей за кордон – досить дороге задоволення. Вартість цієї послуги залежить від країни призначення і переказаної суми. В середньому це обійдеться в 28 zł плюс один відсоток суми переказу.

Найзручніше переказувати гроші за кордон за допомогою інтернет-банкінгу Pekao 24 (використовується вбудована функція Western Union). Можливе також використання міжнародних систем онлайн-перекладу, особливо на українські картки (найчастіше PrivatBank) та білоруські (Беларусбанк, “Банк БелВЭБ”).

У таких системах, як Fine.money, TransferGo, Azimo, сума комісії менш висока, ніж у будь-якій “класичною” системою грошових переказів. Однак, враховуючи те, що різні валюти перекладу (наприклад, для Білорусі, Росії, України) зажадають подвійної конвертації далеко не за найвигіднішим курсом, зростання витрат неминучий.

Bank Pekao 24

Дана система забезпечує дистанційну роботу з власними рахунками, відкритими в банку “Пекао” у Польщі. Вона здійснюється у формі інтернет-банкінгу (використовуються додатка для планшета або мобільні додатки), SMS-сервісу та управління рахунками в телефонному режимі. Клієнт має можливість у віддаленому режимі провести практично будь-яку операцію з-поміж тих, які зазвичай виконуються безпосередньо у відділенні банку.

Плату за використання сервісу вносити не потрібно, технічна підтримка здійснюється цілодобово (польська та англійська мови).

Для того щоб скористатися інтернет-банкінгом, слід відвідати сайт, а потім слідувати інструкціям, які там містяться. Щоб працювати через мобільний пристрій, потрібно здійснити реєстрацію в мобільній версії сайту; на ньому також можна завантажити додаток.

  1. Робота в телефонному режимі починається з дзвінка на номер 801 365 365 (у Польщі) або +42 683 82 32 (якщо клієнт банку знаходиться за межами країни).
  2. Після з’єднання потрібно натиснути клавішу “2”, потім ввести номер телефону клієнта і натиснути “#”.
  3. Далі необхідно ввести PIN-код і знову натиснути клавішу “#”.
  4. Потім потрібно слідувати інструкціям. Для того, щоб зв’язатися з оператором, натисніть “0”.

Щоб відправити SMS з запитом, наприклад, про стан вашого рахунку, використовується номер 3803 (у Польщі) або +48 665 657 657 (за кордоном). Для цього необхідно скористатися кодом наступного виду:

 • номер телефону клієнта # PIN-код – якщо вас цікавить баланс;
 • або ж номер телефону клієнта # PIN-код # код операції, якщо ви відправляєте запит на іншу тему.

Коди можливих операцій наведені на сайті Bank Pekao. Відповідь ви отримаєте також у вигляді SMS.
Всупереч тому, що плата за користування послугами Bank Pekao 24 відсутня, комісійні у разі здійснення операцій, а також мобільний зв’язок, надсилання SMS та послуги інтернету доведеться сплатити.
Слід згадати й про інші можливості інтернет-банкінгу Пекао:

 • Система Pekao Biznes 24 надає можливість бізнесменам працювати з корпоративними клієнтами в режимі онлайн, полегшує розрахунки з партнерами, які мають рахунки в інших банках.
 • Система Pekao Connect пропонує новітні рішення по посиленню інтеграції фінансових процесів фірми з банком, що забезпечують безпеку, автоматизацію процесів, підвищення якості, економію часу та швидкість доступу.
 • Система Pekao READY – це програма системної інтеграції, спрямована на розробників програмного забезпечення типу ERP/FK/HR. Банк створив її для корпоративних клієнтів з використанням інтернет-банківської системи Pekao Biznes 24, забезпечити комфорт і ефективність фінансового управління компанією.
 • Слід зазначити, що Bank Pekao першим в Польщі інтегрував платформу бізнес-транзакцій для корпоративних клієнтів з системою лізингової компанії, додав лізинг-модуль в Pekao Biznes 24. Завдяки цьому тепер можна керувати своїми фінансами централізовано, незалежно від того, чи йдеться про фінансові питання або про лізингові продукти. Така унікальна функціональність доступна тільки даного банку.
Читайте також:  Основні моменти організації бухгалтерського обліку в Польщі

Закриття рахунку

Інтерфейс Банк пекао24Закриття рахунку передбачає розірвання договору з Bank Pekao, що можна зробити тільки за умови нульового балансу. Договір можна розірвати особисто в банківському відділенні, за допомогою інтернет-банкінгу, відправивши рекомендований лист або в телефонному режимі.

При цьому потрібно надання особистих даних (номер рахунку, ПІБ, адреса, можливо PESEL), а також інформація про інший рахунок – у разі необхідності перерахування туди залишків коштів.

Слід пам’ятати про стандартний 30-денний термін для того, щоб завчасно проінформувати банк про розірвання договору.

Негайне закриття рахунку банком можливо тільки у разі зміни тарифів на обслуговування та інших істотних умов, очікуваного незабаром. Однак і в такій ситуації заяву про ліквідацію рахунку може розглядатися до семи днів.

Крім того, існує можливість анулювати картку, не закриваючи при цьому рахунок. Це має сенс у тому випадку, якщо оплата за утримання рахунку не стягується, на відміну від обслуговування картки (наприклад, в рахунку Eurokonto Intro).

Наскільки надійний Bank Pekao

Щоб мати обгрунтовану думку про надійність конкретного банку, слід знайти відповіді на деякі важливі питання (інформація зазвичай знаходиться у відкритому доступі).

На відміну від людського, поважний вік банківської установи – поняття однозначно позитивне.
Що стосується кількості філій банку та банкоматів – чим більше, тим надійніше? Так, за умови, що банк стабільно отримує прибуток. Власники: яка їхня репутація?

Можливість відкриття рахунку іноземцем: наскільки швидко це відбувається, які додаткові документи, крім основного пакета, необхідно надати, наскільки дохідливо і докладно відповідають в банку на питання клієнтів, надають можливість перерахування грошей на батьківщину з мінімальними втратами при конвертації?

Є інтернет-банкінг – навіть якщо клієнт не збирається їм користуватися, сама наявність таких послуг свідчить про сучасність банку, його роботі над іміджем і залученням вкладників. На більшість цих питань відповіді можна знайти в нашій статті, але для повноти картини доповнимо її наступною інформацією.

Банк Pekao нагороджений престижними польськими та європейськими відзнаками. Два роки поспіль (у 2015 і 2016 рр..) він отримував премії Golden Banker за впровадження мобільних платежів PeoPay і мультивалютної картки.

Крім того, Bank Pekao відстояв титул “Інноватори 2016 – Транзакційні послуги” (корпоративна сфера), який присуджується журналом Global Finance.

The Banker і Global Finance вважають Bank Pekao кращим польським недержавним банком.

Журнал EMEA Finance називає банк “Пекао” найбільш інноваційним серед східноєвропейських банків, центрально-європейських та країн СНД.

Недавня нагорода – престижне звання Best Trade Finance Provider 2017 – за лідерство в наданні фінансових послуг торговельним підприємствам Польщі. До речі, і до цього банк Pekao не страждав від відсутності нагород і почесних звань.

Висновок

Ми познайомилися з майже 90-річною історією Bank Pekao, його діяльністю, акціонерним складом, структурою і вхідними в його склад дочірніми підприємствами, переліком наданих послуг, можливостями відкриття рахунку і використання інтернет-банкінгу, оцінили надійність і престижність банку. Сподіваємося, що отримана інформація буде вам корисна при виборі польського банку, зручного в обслуговуванні, з якою було б приємно працювати.

Який банк вибрати в Польщі:Відео


Статті по темі