Меню Закрити

Робота у Франкфурті-на-Майні: вакансії та зарплати

Високий рівень соціальної культури, розвитку економіки та життя в цілому – ось основні причини, які змушують іноземних громадян вирушати на заробітки в Німеччину. Найбільш популярними є великі міста, де шанси працевлаштуватися надзвичайно великі. Робота у Франкфурті-на-Майні у 2024 році за спеціальності може бути отримана, якщо зацікавлена в ній особа правильно оцінить перспективи та вибере вірний алгоритм дій.

Франкфурт-на-Майні

Чому обирають Франкфурт

Навіть статус одного з найдорожчих міст в країні не зупиняє шукачів кращого життя, що прибувають сюди з-за кордону. Франкфурт-на-Майні – найбільший населений пункт федеральної землі Гессен, в давні часи виконував функцію центру Римської імперії, сьогодні є зосередженням найрозкішніших і найбагатших музеїв, найбільших в Європі бізнес-центрів і величезної кількості коворкінг-просторів.

На його території розташувався третій за величиною аеропорт в Європі та знаменитий у всьому світі Сад Пальм – лісовий масив на площі 20 гектарів розмістив представників флори з усіх куточків планети.

Здогадатися, чому це місто кличе до себе всіх, хто хоче самореалізуватися в професійному плані або просто підробити, нескладно:

 • щороку сюди приїжджає близько 650 тисяч туристів, що говорить про потрібність персоналу, що обслуговує;
 • велика частина жителів чудово говорить англійською, що саме по собі виключає мовний бар’єр для англомовних шукачів вакансій;
 • інфраструктура розвинена настільки добре, що проблема пересування по місту та за його межі не виникає у тих, хто живе і працює в різних його частинах;
 • життя в місті не зупиняється ні на хвилину. Тут функціонує велика кількість нічних закладів, що забезпечує робочими місцями й тих, кого влаштовує ненормований графік;
 • у рейтингу оцінки якості життя місто щорічно займає провідні позиції, що говорить не тільки про комфорт, але і про відносну безпеки;
 • у цій частині країни щороку проводиться близько 30 ярмарків і промислових виставок;
 • відношення до іноземців тут тепліше, ніж в будь-якому іншому місті Німеччини;
 • передбачені відмінні можливості для створення власного бізнесу;
 • у місті знаходиться одна з найстаріших фондових бірж Європи, яка відповідає за 90% загального товарообігу країни.

Водночас, не варто забувати, що у Франкфурті проживає близько 750 тисяч осіб. Це означає, що практично всі вакансії передбачають наявність великої конкуренції.

Рекрутингові компанії у Франкфурті

Варіантів, як шукати роботу, може бути кілька:

 • через посередників,
 • самостійно,
 • в інтернеті.

Великим стимулом одразу взяти все у свої руки є той факт, що німці відкривають спеціальну візу для пошуку роботи. Щоб знайти потрібну вакансію, однак у вас буде обмежений проміжок часу. Тому почати підготовку краще заздалегідь. Для початку непогано промоніторити сайти компаній, які вас цікавлять, і розіслати їм своє резюме. Це дозволить після прибуття в країну не безцільно бродити по вулицях, а зустрічатися вже з потенційними роботодавцями.

Щоб зняти з себе частину турбот, можна звернутися в центри, які надають сприяння у пошуку робочого місця. Краще всього віддати перевагу тим, які перебувають у Франкфурті. Вітчизняні фірми не завжди сумлінно виконують свою роботу, так і плату за послуги беруть іноді непомірно високу.

Перше, що потрібно знати здобувачеві, це те, що фірми, що надають послуги у цій сфері, діляться на дві категорії:

 • так звані ляйки;
 • фірми під назвою Zeirarbeitsfirma.

Перші виступають в ролі посередників між ним і роботодавцем. Людина, яка отримує місце через таку компанію, отримує зарплату від неї ж, а не від того підприємства, на якому він працює.

Небезпека полягає в тому, що якщо, наприклад, робота на складах у Франкфурті закінчилася, такого найманого працівника просто звільнять, нічого від цього не втрачаючи. Ні про яку виплату допомоги у даному випадку не може бути й мови.

Друга категорія посередників влаштовує своїх підопічних безпосередньо до роботодавця. Що стосується оплати їх послуг, то тут також можливі два варіанти:

 • платником є наймана особа. Іноді стягується винагорода в розстрочку.
 • Платником є роботодавець. Цей варіант є найбільш прийнятним для іноземного працівника.

Для пошуку роботи на нетривалий час можна звернутися в наступні рекрутингові центри (ляйки) у Франкфурті:

Назва Адреса
С. I. S City Industry Service Hauptbahnhof 10, 60329
Amadeus FiRe AG Darmstädter Landstr. 116, 60598
Amicus Grosse Bockenheimer Str. 41, 60313
Zeitarbeit Manus Zeil 77, 60313

Які професії затребувані у Франкфурті

Франкфурт-на-Майні займає четверте місце в списку німецьких міст за кількістю відкритих вакансій на ринку праці. Звідси можна зробити висновок, що він є одним з провідних постачальників робочих місць в країні. При цьому кандидатами на вакантні посади є не тільки жителі самого населеного пункту, але і його передмістя.

В основному сюди приїжджають з:

 • Бат-Хомбургу,
 • Кронбергу,
 • Кенигштайну,
 • Бад-Зодена.

Список затребуваних професій дуже широкий:

 • працівники аеропорту,
 • медіатори в музеях, на виставках,
 • персонал для роботи на численних ярмарках,
 • покоївки, домробітниці, доглядальниці,
 • менеджери-консультанти з фінансових питань,
 • IT-фахівці,
 • водії,
 • персонал у сфері обслуговування – офіціанти, бармени, кухарі.

Іноземцям з медичною освітою та досвідом роботи доведеться підтвердити свій диплом. Це дозволить їм знайти престижну роботу в даній сфері, оскільки медики в Німеччині у великій ціні.

Найбільший попит на фахівців в області штучного інтелекту, інженерів різних напрямків, персонал в готелі та бухгалтерів. Важливо знати, що найбільше шансів у тих, хто володіє німецькою або хоча б англійською мовою.

Після того, як буде знайдений роботодавець, можна приступати до відкриття німецької візи національного зразка. Її відкривають тільки консульські відділи. У візових центрів та інших посередників повноважень у цьому питанні немає.

Щоб не заплутатися в послідовності дій і правильно підготувати документи, вам знадобиться покрокова інструкція з працевлаштування в Німеччині.

Життя у Франкфурті-на-Майні

Заробітна плата

Це питання вважається найважливішим і найбільш складним. Річ у тім, що самі німці свої фінансові питання обговорюють не дуже охоче. Більшість трудових контрактів забороняє робити це навіть у приватних розмовах. Що вже говорити про публікації інформації про відкриту посаду в пресі. Як правило, цей пункт обговорюється безпосередньо на співбесіді.

Але, враховуючи всі чинники, які приваблюють у Франкфурт іноземних працівників, можна сказати, що в цьому місті одні з найвищих зарплат в країні. При цьому рівень оплати праці у федеральній землі Гессен і, скажімо, в Нижній Саксонії, може відрізнятися на 40%.

Скільки отримують у Франкфурті, розповість наведена нижче таблиця.

Посада Оплата в євро за 1 місяць
Покоївка 800-1500
Доглядальниця 1000-1300
Працівник складу 1000-1200
Різноробочий 1400-1900
Водій 1400-2000
Будівельники 1500-2200
Пакувальник на склад 1500-2700
Водій міжнародних рейсів 2000-2300

Як оплачуються інші спеціальності і від чого залежить величина окладу, читайте в статті «Зарплата в Німеччині».

У скільки обійдеться житло і товари першої необхідності

Важливу роль у житті трудового мігранта грає вартість ключових складових його побуту:

 • житла,
 • харчових продуктів та предметів першої важливості,
 • транспортних витрат,
 • дозвілля.
Витрати Ціна в євро
Однокімнатна квартира в центрі 398-557
Комунальні платежі 145
Мобільний зв’язок, 1 хвилина 0.08
Інтернет місяць 17
Обід в кафе 7.64
Вода, 0,33 л 1.32
Капучино 1.59
Хліб 0.8
Яйця, 12 штук 1.59
Картопля 0.8
Місцевий сир 7.16
Вино середньої якості 3.18
Проїзний на всі види транспорту 60
Таксі, 1 км 0.8
Бензин, 1л 1.3
Абонемент в спортзал, місяць 28.64
Похід в кінотеатр, 1 квиток 7.16
Джинси Levis 52.51
Кросівки 58.08

В цілому бюджет буде включати (мінімальний підрахунок):

Стаття видатків Сума в євро
Проживання 261,74
Харчові продукти 180,00
Проїзд 60,00
Електрика і зв’язок 70,00
Спорт і відпочинок 22,28
Одяг 20,68

Загальна: 780 євро на місяць.В цілому бюджет буде включати (мінімальний підрахунок):

Самою значною статтею витрат стане оренда житла. З цієї причини цілком доречним буде задуматися про придбання власної нерухомості. Один квадратний метр обійдеться у Франкфурті в середньому в 3567 євро.

Відпочинок і дозвілля

Франкфурт – місто з багатою історією і численними можливостями для приємного проведення дозвілля. Почати слід з огляду основних визначних пам’яток:

 • Собор Святого Варфоломія,
 • Церква Святого Павла,
 • «Стара опера»,
 • будівля гауптвахти,
 • вулиця Цайль,
 • Ремер.

Далі можна відвідати знамениті виставки та галереї: Музей прикладних мистецтв, Гетехаус, Музей скульптури, Штеделевську художню галерею. У кінці серпня неодмінно потрібно вшанувати своєю присутністю щорічний фестиваль Набережній музеїв, який проходить відразу на обох берегах Майна. Серед фестивалів, до речі сказати, не пропустіть Дні лісу, Свято хмарочосів, Музичний фестиваль «Звуки Франкфурта».

Німці дуже люблять свою місцеву кулінарію. Походи по кафе і ресторанах тут є частиною відпочинку. Заслуженою любов’ю користуються яблучно-винні таверни. А найпопулярнішим напоєм вважається сир з великою кількістю цибулі та спецій і знамениті франкфуртські сосиски.

Місто просто потопає в парках і садах, де місцеві жителі охоче проводять дозвілля всією родиною. А закінчити день можна в одному з численних нічних клубів.

Питання безпеки

Франкфурт можна назвати відносно безпечним містом. Але в очі впадає велика кількість жебраків на вулицях і наркоманів. Взагалі наркоманія в останні роки стала великою проблемою місцевих жителів і влади.

Як і в будь-якому іншому туристичному місті, який щорічно відвідують десятки тисяч приїжджих, жителям і гостям Франкфурта доводиться мати справу з шахрайством і періодично стикатися з кишеньковими злодіями. Особливо актуально це для Старого міста, зокрема для району Romer.

Ще одна частина міста, яку краще обмежити прогулянки, – Bahnofviertel. Розташований район поруч із залізницею і є місцем зборів всіх, хто пристрастився до наркотиків. Якщо інтерес вище власної безпеки, тоді купіть екскурсію «Sex, Drugs & rock’n’roll». В її програму входить відвідування закритих клубів, пабів і ресторанчиків на території цього району міста.

Не можна залишити без уваги й Ельбі Штрассе вулицю «червоних ліхтарів», де розташувалися численні публічні будинки. В цілому ж слід пам’ятати, що чим далі від центру ви віддаляєтеся, тим більше ризикуєте потрапити в руки недобропорядних громадян.

Франкфурт-на-Майні в Німеччині

Інші міста Німеччини

Якщо порівнювати Франкфурт з іншими містами німецької території, то життя в ньому не можна назвати простим. Так, тут іноземний мігрант має більше шансів знайти відповідний варіант роботи, але витрати на щомісячне підтримання нормального рівня життя будуть невиправдано вище, ніж в інших куточках Німеччини. Наведемо кілька населених пунктів, де з точки зору деяких факторів життя може скластися краще, ніж у Франкфурті:

 • Мюнхен лідирує в рейтингу міст за економічними показниками, що забезпечується великою кількістю промислових підприємств, включаючи автомобільні концерни (BMW). Відрізняється розвиненою інфраструктурою і високими стандартами життя населення.
 • Вольфсбург – одне з міст в Нижній Саксонії, батьківщина автомобілів Volkswagen. Територія, яку займають заводи, досягає розмірів Гібралтару. Це говорить про те, що люди тут забезпечені робочими місцями.
 • Інгольштадт – в цьому баварському місті проводиться ще одна німецька марка автомобілів Audi. Це зумовлює сильну економіку, низький рівень безробіття і середній показник зарплати в 50 тисяч євро на рік, що вище, ніж в інших федеральних землях.
 • Штутгарт – столиця регіону Баден-Вюртемберг і одні з самих креативних та прогресивних населених пунктів країни. А робочими місцями тут забезпечує найбільший виробник у галузі інженерії та електроніки, а також автоконцерни Mercedes і Porsche.
 • Лейпциг славиться низькими платами за оренду житла, багатющим культурним життям і хорошими перспективами працевлаштування.

Непоганим варіантом стануть Берлін, Регенсбург та Ерланген.

Підбивання підсумків

Привабливість Франкфурта заснована на великій кількості робочих місць, які зосередилися у сфері штучного інтелекту, медицини, фінансового консалтингу та інженерії. Знайти роботу тут можна самостійно або через німецького посередника. При цьому з останніми потрібно бути гранично обережним, щоб не виявитися заручником непосильного контракту.

Рівень заробітної плати в цій частині країни вище, ніж в інших регіонах. Але і витрати на поточні статті витрат теж чималі. Франкфурт досить дороге місто, з високою орендою житла і дорогими розвагами.

Враховуючи велику кількість туристів, які приїжджають сюди щороку, цілком зрозумілою стає ситуація з питанням не надто високої безпеки на вулицях міста. І якщо кримінальна складова утримується на допустимому рівні, то питання з наркоманією викликає занепокоєння громадськості. Словом, чого більше – плюсів чи мінусів життя в цій частині Німеччини – залежить від того, що ви очікуєте від Франкфурта.

Як знайти aupair сім’ю без агенства: Відео

Статті по темі