Міграційні процеси по всьому світу постійно посилюються. Люди більше не бажають чекати світлого майбутнього і прагнуть переїхати в ті місця, де таке майбутнє, на їхню думку, вже настав. Для переїзду зазвичай вибираються країни з найбільш високим рівнем життя і порівняно м’яким імміграційним законодавством. Німеччина, безсумнівно, одна з найбільш привабливих для мігрантів країн. Однак у цій країні, як і в інших капіталістичних державах, є значна армія безробітних. Поговоримо про те, наскільки сильне та небезпечне безробіття в Німеччині у 2025 році.
Наскільки високий у Німеччині рівень безробіття
За даними Європейського статистичного агентства, рівень безробіття в ЄС хоча і знижується, але все одно досить високий. Згідно з графіком рівня безробіття в Європейському союзі в цілому, зміна кількості безробітних демонструє позитивну динаміку. В даний час безробіття коливається біля позначки 7,5% всього працездатного населення. Це істотно менше, ніж у 2012-2013 роках, коли безробіття впритул наблизилася до позначки 11 %, але більше, ніж у 2007 – 2008 роках, коли вона опускалася нижче 7 %.
Подивимося, як виглядає на загальному європейському тлі Німеччина. Останні достовірні оброблені дані за серпень 2017 року показують рівень безробіття в Німеччині 3,6 %, що приблизно вдвічі нижче, ніж в цілому в ЄС.
Рівень безробіття стабільно знижується з 2010 року, і навіть у найскладніші за останній час для ЄС 2012-2013 роки, коли по всій Європі рівень безробіття зростав, у ФРН він продовжував знижуватися.
Більш того, рівень безробіття в Німеччині нижче, ніж в інших країнах – визнаних лідерів світової економіки, зокрема, у США і Великобританії.
У Франції на серпень 2017 року безробіття було на рівні 9,8 %, в Італії – 11,2, в Іспанії – 17,1 %. Статистика – річ уперта, і можна чітко зробити висновок про те, що серед розвинених країн в Німеччині ризик втратити роботу або не знайти її після переїзду один з найнижчих. І це при тому, що держава прийняла потужний потік біженців відкрило кордони для трудових мігрантів з країн – нових членів ЄС і продовжує політику возз’єднання сімей. Саме за останнім каналу до Німеччини виїхало величезна кількість етнічних німців та євреїв, які раніше проживали на території колишнього СРСР.
Боротьба з безробіттям в Німеччині, звичайно ж, ведеться, однак через старіння населення країни держава все ж зацікавлена в припливі працездатних мігрантів. Товари з НІМЕЧЧИНИ славляться високою якістю та успішно конкурують на світових ринках, а виробництво знаходиться на високому рівні. Водночас забезпечення життя населення країни, що старіє вимагає грошових витрат.
Зрозуміло, що фахівці найвищого рівня в усіх сферах без праці знайдуть роботу в Німеччині. Складніше шукати роботу іншим категоріям, але й у них шанси швидко знайти роботу істотно вище у тих, хто має найбільш затребувані професії.
Затребувані в Німеччині фахівці
Прекрасні шанси швидко знайти високооплачувану роботу в ФРН мають інженери різної спеціалізації. Енергетики, електротехніки, фахівці з обслуговування і наладки устаткування, працівники машинобудування, фахівці в області обслуговування і ремонту автомобілів можуть знайти роботу без особливого праці. При цьому інженери та мають хороші перспективи кар’єрного зростання в компанії.
Бурхливо розвивається ринок торгівлі охоче прийме фахівців в області логістики та менеджерів з продажу. Щоправда, у цій сфері зарплата зазвичай безпосередньо залежить від комерційних результатів, але у людей, які мають до цього талант і покликання, вона досить висока. Також існують хороші перспективи кар’єрного зростання.
Високий рівень медичного обслуговування і населення, що старіє породили великий попит на фахівців медичної сфери.
Потрібні лікарі, фельдшери, медсестри, санітари, патронажні сестри, – усі працівники сфери охорони здоров’я. Середня зарплата в цій сфері у ФРН серйозно перевершує цей показник у всіх країнах колишнього СРСР.
Крім того, високий попит на представників робітничих спеціальностей. Токарі, слюсарі, сантехніки, водії легкового і вантажного транспорту, всі робітники, які мають кваліфікацію, досить легко знайдуть собі роботу. Багато потрібно і некваліфікованих працівників: прибиральниці, мийники посуду, офіціанти.
Слід, однак, розуміти, що навіть для малокваліфікованої роботи практично завжди вимагається знання німецької мови. Фахівцям доведеться підтверджувати дипломи, отримані за межами ФРН. Особливо жорстко ця вимога пред’являється до медиків. Навіть догляд за хворими вимагає підтвердження кваліфікації.
Можливість отримання допомоги по безробіттю
Попри прекрасні, в порівнянні з іншими країнами, показники зайнятості населення, близько трьох мільйонів жителів ФРН є безробітними. Звичайно, держава не зацікавлена у зростанні кількості жебраків, і велика частина цих людей отримує допомогу. Розмір його недостатньо великий за місцевими мірками для шикарного життя, але жити в Німеччині на допомогу можна.
Основними видами допомог у ФРН є:
- Arbeitslosengeld I. Призначається особам, які працювали та виробляли виплати у фонд страхування від безробіття. З цього фонду воно і виплачується.
- Arbeitslosengeld II. Являє собою прожитковий мінімум. Його платять тим, хто не працював, або тим, у кого посібник першого типу до прожиткового мінімуму не дотягує провадиться доплата до цього рівня.
Розмір допомоги для безробітних в першу чергу залежить від розміру заробітної плати, яку працівник отримував перед звільненням. Але існують і інші параметри, такі, як трудовий стаж, вік та інші, здатні вплинути на сплачувану суму. Зазвичай виплата по безробіттю становить від 60 до 85 % від раніше одержуваної зарплати.
Зрозуміло, що довічно сидіти на державну допомогу не вийде, і питання про те, скільки платять у Німеччині допомога по безробіттю, є вельми актуальним. Тривалість виплат залежить від деяких факторів. Наприклад:
- ви пропрацювали 12 місяців – виплати будуть проводитися 6 місяців;
- за 16 місяців роботи допомога буде нараховуватися 8 місяців;
- за 20 місяців – 10 місяців;
- за 24 місяці роботи – 1 рік.
Особи передпенсійного віку можуть отримувати допомогу довше. Однак і стаж роботи до звільнення для цього потрібно мати більш тривалий. Наприклад:
- якщо вам 50 років і останні 30 місяців ви працювали, тоді посібник можна отримувати 15 місяців;
- якщо вам 55 і ви працювали останні 36 місяців, допомога буде виплачуватися 18 місяців;
- з 58 років можна отримувати допомогу 2 роки, за умови, що до звільнення ви 4 роки працювали.
Призначувані в Німеччині соціальні посібники дозволяють втратив роботу громадянам у відносному достатку пережити цей непростий період. У подорожі, звичайно, на ці гроші не підеш, але на проживання вистачить. Обмеження строку виплати допомог і стимулюють їх одержувачів до пошуку нового робочого місця.
Що потрібно, щоб отримати допомогу по безробіттю
Важливим моментом є те, що на допомогу по безробіттю можуть претендувати не тільки громадяни ФРН, але і всі особи, що мають офіційний дозвіл на роботу в цій країні. Потрібно тільки виконати всі необхідні процедури:
- Зареєструватися на біржі праці. Якщо ви заздалегідь знали про прийдешнє звільнення, то це потрібно зробити за 3 місяці до припинення трудових відносин з роботодавцем. Якщо вас звільнили раптово, то потрібно зареєструватися протягом 3 днів з моменту отримання повідомлення про звільнення.
- Особисто відвідати біржу і встати на облік до початку безробіття або в перший день після звільнення.
- Заповнити на біржі заяву на допомогу і надати всі запитувані папери.
- Не працювати або працювати не більше 15 годин на тиждень протягом терміну отримання допомоги.
Висновок
Німеччина з 2010 року демонструє постійне зниження рівня безробіття, і немає ніяких підстав припускати, що це становище погіршиться. Серед високорозвинених країн ФРН має найнижчий рівень безробіття. У поєднанні з високим життєвим рівнем і відносно ліберальної міграційної політики це робить Німеччину однією з найбільш привабливих країн для імміграції.
Якщо ви маєте офіційний дозвіл на роботу в ФРН і стали безробітним, при дотриманні ряду умов ви отримаєте допомогу по безробіттю, яка дозволить вам, не замислюючись деякий час про хліб насущний, зайнятися пошуками роботи.