Меню Закрити

Як знайти роботу в Гамбурзі

Гамбург є діловим і промисловим центром Німеччини. Тому багатьох бажаючих працевлаштуватися у ФРН у 2024 році в першу чергу цікавить саме робота в Гамбурзі, тим більше що і рівень заробітних плат у цьому місті один з найвищих в країні. В основному для роботи в Гамбурзі потрібні висококваліфіковані фахівці, але можна знайти й вакансії, де диплом або знання німецької мови не обов’язкові.

Як працевлаштуватися

Переваги роботи в Гамбурзі

Рівень заробітку в Гамбурзі один з найвищих в Німеччині. Це місто є промисловим центром: тут безліч заводів, які надають робочі місця як висококваліфікованим претендентам, так і бажаючим працювати без спеціальної освіти та знання мови. Так, тут завжди знайдуться вакансії для українців і росіян, чи то в офісі, на складі або в якості менеджера з логістики.

У Гамбурзі розташовані найбільші фармацевтичні підприємства, а також компанія Airbus – один зі світових авіапромислових гігантів. Тут же знаходиться і пивоварний завод відомої марки пива Holsen, а також компанія Beiersdorf, що виробляє засоби по догляду за шкірою (NIVEA, Florena і багато інших).

Пошук роботи в Гамбурзі

Існує кілька способів офіційно працевлаштуватися в Гамбурзі:

 • зареєструватися на сайті Федеральної біржі праці – тут можна знайти не тільки оголошення про роботу в Гамбурзі, але також і поради з працевлаштування для іноземців, інформацію про курси німецької мови та про визнання іноземного диплома; на сайті представлений також англійською та французькою мовами;
 • пошукати вакансії на сайтах з оголошеннями про роботу;
 • відвідати сайт компанії цікавить роботодавця і написати в HR-відділ;
 • звернутися в кадрове агентство;
 • обдзвонити контакти роботодавців, знайдені в газетних оголошеннях.

Дізнатися більш детально про працевлаштування в Німеччині.

Що потрібно для працевлаштування

Список документів для отримання робочої візи до Німеччини залежить від того, чи знайшли ви вже роботу до звернення в консульство або тільки плануєте поїздку з метою пошуку робочого місця після прибуття.

До основних документів, які потрібно збирати в будь-якому випадку, відносяться:

 • дві заявки на оформлення візи;
 • три кольорових фото 3,5 х 4,5 см;
 • закордонний паспорт;
 • загальногромадянський паспорт;
 • автобіографія;
 • трудова книжка;
 • медична страховка;
 • дозвіл на працевлаштування в Німеччині.

Якщо ви вже знайшли роботодавця та оформили з ним договір, то в консульство потрібно надати цей договір або запрошення. Якщо конкретного робочого місця у вас ще немає, то можна оформити спеціальну візу для пошуку роботи. Для такої візи, крім основних документів, в консульство потрібно надати:

 • мотиваційний лист;
 • диплом про закінчену вищу освіту – за умови, що він у Німеччині прирівняний до категорії “відповідає/порівняно”, перевірити це можна на сайті АNABIN;
 • підтвердження наявності фінансових коштів для перебування в Німеччині;
 • підтвердження наявності житла на час візиту;
 • підтвердження професійної кваліфікації.

Більш детально дізнатися про те, як оформляється робоча віза в Німеччину.

Агентства з працевлаштування в Гамбурзі

У Гамбурзі працює безліч кадрових агентств і різних фірм з підбору тимчасового і постійного персоналу:

 • агентство Enitas спеціалізується на підборі персоналу в галузі інформаційних технологій і фінансів;
 • агентство Jobdistrict зосереджена на пошуку персоналу саме в Гамбурзі і його околицях;
 • Freelancejunior проводить пошук роботи для студентів-фрілансерів;
 • Agenturmarypoppins шукає персонал по дому: няні, економок, доглядальниць, прибиральниць, садівників, репетиторів;
 • агентство Academicwork проводить пошук співробітників в Гамбурзі та Мюнхені, досить всього лише подати заявку онлайн;
 • Partner-personaldienste займається підбором офісних працівників, фахівців в галузі промисловості та торгівлі через 20 філіях по всій країні, включаючи Гамбург;
 • Messehostessen – агенція займається підбором дівчат-хостес для заходів;
 • Trend-personalservice – підбір працівників на тимчасову та постійну роботу в Гамбурзі, агентство з 25-річним досвідом;
 • U-need займається організацією спортивних, музичних та публічних заходів, у зв’язку з чим на роботу постійно потрібні охоронці, вантажники, помічники та посильні;
 • Gerne-zeitarbeit – агентство займається пошуком кваліфікованих працівників, комерційного та управлінського персоналу в Гамбурзі.

Пошук роботи

Популярні вакансії

Найбільш затребуваними в Гамбурзі є фахівці в медичній галузі (лікарі, медсестри, стоматологи), в галузі інженерії (механіки, автомобілебудівники, інженери-електрики), а також у галузі інформаційних технологій (IT-програмісти). Потрібні також фахівці в області математики та природничих наук.

Але варто враховувати, що критерії відбору працівників на ці вакансії досить жорсткі. Щоб отримати робоче місце в Гамбурзі за такими напрямками, необхідно обов’язково мати диплом про закінчену вищу освіту, досвід роботи, і знати німецьку мову, причому диплом вашого ВНЗ в рідній країні повинен бути визнаний у Німеччині.

Є в Гамбурзі й безліч інших затребуваних вакансій, де конкуренція не така висока і знання німецької мови потрібно не завжди. Робота в Гамбурзі доступна в готельно-ресторанній сфері (покоївки, офіціанти, кухарі, пекарі), в будівельній сфері (комірники, плиточники, монтажники, бетонярі, різноробочі), у транспортному сполученні (водії вантажівок). Крім того, в Гамбурзі часто потрібні няні, помічники по будинку, доглядальниці за літніми людьми.

Рівень заробітних плат

Розмір середньої заробітної плати в Гамбурзі становить приблизно 4 000 євро, при цьому чоловіки отримують на 21 % більше, ніж жінки. Якщо розглядати окремо за спеціальностями, то ситуація виглядає наступним чином:

Спеціальність Зарплата, євро
Туристичний гід 1350
Електрик 2000
Завідувач Складу 2500
Медсестра
Продавець в магазині електротехніки
Програміст графічного інтерфейсу 2750
Системний адміністратор 3000
Інженер з програмного забезпечення 3500
Маркетинговий координатор 4500
Маркетинговий координатор 4500
Супервайзер 5000
Фінансовий директор 12000

Дізнатися детальніше про розміри німецьких заробітних плат можна зі статті «Зарплата в Німеччині».

Ціни в Гамбурзі

У зв’язку з високими заробітними платами ціни на життя в Гамбурзі теж досить високі. Це місто є одним з найдорожчих для життя міст в Німеччині, і витрати на проживання тут відповідні. Оренда однокімнатної квартири в спальному районі обійдеться приблизно в 400-600 євро в місяць, квартира з такими ж параметрами в центрі міста – в 500-700 євро.

За трикімнатну квартиру в спальному районі зазвичай просять від 800 до 1200 євро, в центрі – від 1200 до 2000. Покупка квартири в Гамбурзі обійдеться у 2000-3000 євро за 1 кв. м. в спальному районі та в 3000-7000 євро – в центральному.

Ціни на інші товари, продукти та послуги можна розглянути нижче в таблиці:

Послуги, продукти, товари Ціни в євро
Ланч в кафе 9-11
Молоко (1л) 1.4
Хліб 2.5
Яйця (12 шт.) 2
Сир (1 кг) 5
Куряче філе (1 кг) 8
Шампунь (200 мл) 2.5
Зубна паста 1.5
Порошок пральний (2,5 кг) 4-4,5
Консультація у лікаря (приватного) 30
Аспірин (10 шт.) 1.2
Сигарети Marlboro (1 пачка) 5
Поїздка в громадському транспорті по місту 1,5-3
Джинси 75
Кросівки 100
Шкіряні туфлі (чоловічі) 80

Порівняння міст республіки

Якщо порівнювати Гамбург з іншими містами Німеччини за рівнем заробітних плат, то робота тут є найбільш високооплачуваною. Середня зарплата за 1 робочий годину в Гамбурзі становить 22,12 євро, в Штутгарті – 21,23, в Мюнхені – 20,60 євро, в Берліні – 18,71.

У порівнянні з іншими містами в Гамбурзі мало пам’яток, що пов’язано з бомбардування в 1943 році. Тому претенденти насамперед направляються в це місто за можливістю вдало працевлаштуватися і добре заробити, а не за розвагами та відпочинком.

У Гамбурзі панує ділова атмосфера; за розвагами найкраще вирушати в Берлін, за отриманням освіти – до Мюнхена, а надихнутися історичною атмосферою і красою архітектурних споруд можна в Хайдельберзі або Кельні.

Висновок

Гамбург надає великі можливості для шукачів, які шукають роботу в Німеччині. Тут зосереджена ділова і промислова діяльність, знаходиться безліч заводів і штаб-квартир відомих світових компаній.

Громадяни країн СНД також можуть знайти тут роботу, але варто враховувати, що для більшості вакансій потрібний диплом про закінчену вищу освіту та знання німецької мови. Шукати пропозиції про роботу можна або самостійно в інтернеті, або звернувшись в агентство з працевлаштування. Якщо ви або співробітники агентства встановлять контакт з вашим потенційним роботодавцем, вам буде надіслано запрошення, і ви можете приступати до оформлення візи.

Ви також можете спробувати оформити спеціальну візу для пошуку роботи в Німеччині після прибуття, тільки в цьому випадку вимоги до документів будуть більш жорсткими.

Як знайти роботу в Німеччині без знання мови: Відео

Статті по темі