Меню Закрити

Як знайти роботу в Німеччині на фермі

Не маючи вищої освіти, не знаючи толком іноземної мови, влаштуватися на прийнятну роботу з високою зарплатою за кордоном досить складно. Однак це не зупиняє сотні тисяч громадян країн СНД, які прагнуть забезпечити гідний рівень життя собі й своїм сім’ям. Робота в Німеччині на фермі у 2024 році – це відмінний шанс для трудових мігрантів з пострадянського простору, не мають високої кваліфікації, отримати роботу і досить високу оплату праці.

Робота на фермі

Особливості сільськогосподарського бізнесу в Німеччині

Німеччина займає провідні позиції у світі по всіх основних галузях сільського господарства: тваринництві, садівництві, птахівництві, овочівництві. Високі результати, які демонструє країна, багато в чому стали можливі завдяки такій формі господарювання, як фермерські господарства, отримала величезну популярність у німців.

Фермерські господарства в Німеччині – це невеликі підприємства, як правило, сімейного типу. Більшість процесів виробництва сільгосппродукції в таких господарствах механізовано, тому кількість працівників у фермерів зазвичай невелика – до п’яти осіб.

Основними особливостями ведення німецького фермерського бізнесу можна назвати наступні:

 1. Держава виділяє фермеру цільові дотації на повну автоматизацію виробничих процесів.
 2. Маленькі фермерські господарства об’єднуються у спілки, щоб вистояти в умовах жорсткої бізнес-конкуренції. При об’єднаннях діють школи, в яких фермери та їх працівники підвищують кваліфікацію, регулярно проводяться конференції, на яких фермерів знайомлять зі змінами в законодавстві та новітніми сільськогосподарськими технологіями.
 3. Поділ обов’язків за гендерною ознакою відсутня: чоловіки й жінки працюють на рівних. Тому працівника можуть переводити з одного місця роботи на інше – наприклад, зі збору полуниці на збір овочів.

Сезон збирання врожаю в Німеччині зазвичай починається в травні.

Вакансії на фермах

Для жителів країн СНД без знання мови та певних навичок ідеально підійде робота на фермі у Німеччині. Термін роботи в основному до 4 місяців, тобто на сезон. Хоча є і робота в теплицях – наприклад, на збір полуниці, де працюють круглий рік.

Німецькі фермери вирощують такі культури:

 • зелень;
 • салати;
 • картопля;
 • буряк;
 • полуницю;
 • виноград.

Збори полуниці

Ще один варіант – це працевлаштування на тваринницькій фермі або на птахофабриці. Слід зазначити, що в Німеччині поширені господарства з повним циклом виробництва:

 • вирощування тварин;
 • виробництво молочної продукції;
 • виготовлення ковбаси та напівфабрикатів;
 • заготівля корму для худоби.

Фермери охоче пропонують роботу для українців на фермах по догляду за тваринами та птицею. Однак крім різнороба, вимоги до яких не занадто суворі, є вакансії, де потрібно не тільки знання мови та водійські права, але і певні навички:

 1. Лісове господарство: лісоруби та лісничі.
 2. Бджолярі.
 3. Садівники-квіткарі (обов’язкова наявність рекомендацій).
 4. Механіки сільгосптехніки.
 5. Помічники фермера.
 6. Водії.

Як отримати роботу на фермі

Перш ніж їхати в Німеччину на роботу, варто ознайомитися з правилами працевлаштування та умовами праці, щоб легше було знайти спільну мову з роботодавцем і швидше освоїтися в нових умовах. Для того щоб влаштуватися на роботу на ферму, не обов’язково звертатися до посередників: можна скористатися інтернет-ресурсами, на яких самі роботодавці розміщують вакансії.

Без спеціальної освіти, знання мови і без посередників легше всього знайти роботу на сезон.

В цьому випадку тривалість перебування працівника в Німеччині може коливатися від 3 місяців до року. Робочий день триває 8-10 годин. Слід мати на увазі, що якщо ви маєте намір працювати на тваринницькій фермі, то доведеться рано вставати – зазвичай німецький фермер починає догляд за тваринами ще вночі, у 2-3 години. Однак старанність і працьовитість тут дуже високо цінуються і добре оплачуються.

Більш детальну інформацію про те, як знайти підхожу роботу, ви зможете отримати, прочитавши статтю «Працевлаштування в Німеччині».

Яким вимогам повинен відповідати претендент

Щоб отримати пропозицію про роботу з пристойною заробітною платою, здобувачеві потрібно знати німецьку мову на рівні В2 або, як мінімум, англійську на такому ж рівні. Крім того, працівник повинен мати хорошу фізичну форму, оскільки попереду важка робота, яка потребує чималих зусиль.

Виставляючи вакансію, роботодавець зазвичай дає інформацію про саму ферму і зазначає, які роботи доведеться виконувати. Наприклад, якщо це молочне виробництво, то, крім догляду за великою рогатою худобою, потрібно буде працювати з доїльними апаратами та автоматами по обробці молока.

В оголошенні також можуть бути обумовлені умови проживання та харчування працівника, вказано посаду, наприклад, помічник фермера, місце роботи, розпорядок робочого дня, оплата праці. Також можуть бути викладені вимоги щодо знання німецької мови, досвіду роботи, громадянства, віку.

Додаткові вимоги, які вказують роботодавці, зазвичай пов’язані зі специфікою роботи.

Слід зазначити, що вимоги до шукача можуть бути самими різними. Але чим більше вимог, тим вища оплата.

Документи, які необхідні для працевлаштування

Перш ніж запросити іноземного працівника, роботодавець повинен одержати дозвіл у держави й тільки потім розміщувати вакансію. У свою чергу здобувач, зацікавившись пропозицією про роботу, повинен відправити резюме роботодавцю, до якого обов’язково слід докласти фото з життєрадісним виразом обличчя (німецькі фермери остерігаються похмурих людей).

Отримавши запрошення на роботу, здобувач повинен подати в німецьке консульство пакет документів на отримання візи, що фактично означає отримання виду на проживання. Про всі тонкощі оформлення документів можна дізнатися зі статті «Робоча віза в Німеччину».

Для людей з вищою освітою діє програма Блакитна карта (Blue Card), яка дає більше переваг, ніж робоча віза. Щоб отримати Блакитну карту, необхідно переконатися в тому, чи відповідає ваша спеціальність міжнародним стандартам. Перевірити це можна на сайті anabin.kmk.org.

І головне: для того, щоб виїхати на роботу до Німеччини, потрібен закордонний паспорт, відсутність судимостей і проблем з імміграційними законами.

Корисні ресурси для пошуку вакансій

Знайти роботу на фермі в Німеччині можна за допомогою агентства з працевлаштування або самостійно. Як правило, німецькі роботодавці – власники невеликих ферм – шукають працівників через інтернет. Для пошуку наявних вакансій існують спеціальні пошукові системи, на яких можна ознайомитися з ринком праці, умовами роботи та зарплатами, а також з’ясувати, який пакет документів вам знадобиться.

На жаль, на сайтах adzuna.dejobworld.decareerjet.dejobanzeigen.de немає можливості створення резюме, що не дуже зручно, тому краще скористатися онлайн-біржею праці, де роботодавці розміщують вакансії, а здобувачі – свої резюме. Ось деякі з них:

 1. jobomat.de
 2. mvjob.de
 3. jobs.meinestadt.de
 4. absolventa.de – ресурс для студентів і початківців фахівців.

Здобувач також може скористатися Федеральною біржею праці та служби зайнятості Німеччини. Цей ресурс ідеально підійде для людини без освіти та спеціальних навичок роботи.

Дуже часто німецькі роботодавці використовують для розміщення вакансій друковані видання Die Zeit, Süddeutsche Zeitung, Frankfurter Allgemeine Zeitung. Також можна скористатися інтернет-газетою російської Німеччини, де безліч свіжих вакансій.

Користуючись російськомовними ресурсами, необхідно враховувати, що більшість з них пропонують роботу через посередників. Тому, щоб уникнути обману, потрібно відразу перевіряти контакти роботодавців.

Доходи та витрати

Німеччина відрізняється високими заробітними платами, які значно вище, ніж у країнах СНД, і водночас досить великими витратами на життя.

В сільськогосподарській сфері середня заробітна плата працівника становить 1 500-2 000€ в місяць.

Фермери нерідко надають сезонним працівникам житло і харчування безкоштовно, але іноді проживання та харчування на фермі доводиться оплачувати працівнику. В цьому випадку вартість проживання становитиме до 4 €/добу, харчування -7-8 €. Тому умови проживання краще обговорити з фермером заздалегідь. Для поїздки в Німеччину з урахуванням перельоту, оформлення візи, страховки, повсякденних витрат на перший час потрібно не менше 1 500 €.

Наслідки нелегального працевлаштування

Нелегальне працевлаштування для деяких людей є єдино можливим шансом. Тому нелегалам доводиться погоджуватися на низькооплачувану та нелегкі умови праці. Тобто, як правило, це робота 6 днів в тиждень по 12-14 годин на добу з поганими умовами проживання.

У більшості випадків порядна німецький роботодавець не стане шукати таку дешеву робочу силу, оскільки це обіцяє величезний штраф, оскільки в Німеччині діє дуже жорстке законодавство. Для нелегала ж це вірна депортація. Тому слід гарненько подумати, перш ніж шукати легкі шляхи працевлаштування, адже потім можливості знайти роботу в ЄС може не виявитися взагалі.

Робота на фермі у Німеччині практично скрізь офіційна – фермери остерігаються поліцейських облав і проблем з законом. Німецькі роботодавці охоче беруть собі в помічники працівників, які знають німецьку мову і мають всі необхідні документи. Тому краще витратити більше часу і влаштуватися на роботу офіційно, ніж потім стрімголов носитися по різних інстанціях, щоб легалізуватися.

Для будь-якого жителя СНД навіть проста робота на фермі в Німеччині забезпечить непоганий заробіток, будь то збір полуниці, робота на птахофабриці або на заготівлі лісу. Роботу в німецькому сільському господарстві знайти нескладно – для цього потрібно лише витратити деякий час на її пошуки, оформити візу і вивчити німецьку мову хоча б на мінімальному рівні.

Статті по темі