Меню Закрити

Можливості та перспективи працевлаштування в Мюнхені

Сьогодні багато людей хочуть жити в комфортних цивілізованих країнах, реалізуючи свій потенціал і отримуючи гідну заробітну плату. Тому потік міжнародної робочої сили орієнтований в першу чергу на розвинені країни Європи, де порівняно м’які міграційні закони, потужна промисловість, відчуває нестачу робочих рук у зв’язку зі старінням корінного населення, і високий рівень оплати праці. Безсумнівним лідером по привабливості для мігрантів є Німеччина, де досить перспективною для них у 2024 році може стати робота в Мюнхені.

Мюнхен

Чим цікавий Мюнхен для мігрантів

Мюнхен – один з найвідоміших німецьких міст, столиця федеральної землі Баварія. У ньому досить багато промислових підприємств, зокрема машинобудівних, які постійно модернізуються, сприяючи успішному розвитку галузі. Славиться місто своїми пам’ятками архітектури, а також фестивалем Октоберфест, який багато знають як фестиваль пива, хоча насправді це захід фольклорного характеру. Є в місті й всесвітньо відома футбольна команда.

Однак мігрантів цікавить в Мюнхені не тільки це – більшою мірою їх приваблює високий рівень життя і можливість порівняно легко знайти роботу. У зв’язку з тим, що місто є великим промисловим центром, тут постійно потрібна велика кількість кваліфікованих робітників, технічних та інженерних фахівців. Крім того, великий інтерес для мігрантів з СНД представляє можливість відкриття в Німеччині, зокрема в Мюнхені, власного бізнесу.

Слід зазначити, що в цьому місті досить непогані умови для проживання. Тут розташований авторитетний Мюнхенський технічний університет, навчаючись в якому можна отримати престижну спеціальність, а місцеві медичні установи добре відомі не тільки в Німеччині, але й далеко за її межами.

Таким чином, отримавши можливість працевлаштування в Мюнхені, з часом ви зможете облаштуватися у провідній країні Європейського союзу і забезпечити гідний рівень життя собі та своїй родині.

Пошук роботи в Мюнхені

Мюнхен займає третю позицію в Німеччині за чисельністю міського населення після Берліна і Гамбурга – в місті проживає понад 1,5 млн осіб. Приблизно третина з них становлять іноземці. Найбільші групи мігрантів прибули з Туреччини, Албанії, Хорватії, Сербії та Греції. Проте вистачає тут і  вихідців з країн колишнього СРСР, то ця група теж виявиться досить численною.

Рівень безробіття в Мюнхені не перевищує 4,1 %, що є одним з найнижчих в Європі. 76 % працездатного населення зайнято у сфері обслуговування, інші 24 % працюють в промисловості.

За прогнозами, населення міста буде збільшуватися, створюючи щорічно близько 30 тисяч нових робочих місць. Однак конкуренція на місцевому ринку праці зростає, оскільки роботодавцями витребувані здобувачі, які мають якісні знання і досвід роботи за професією.

Слід зазначити, що, на відміну від багатьох інших європейських міст, Мюнхен більше приваблює кваліфіковані кадри, ніж працівників без освіти, таких, наприклад, як медсестри та няні. І хоча робота для них теж є, знайти її складніше, ніж в цілому по країні. Значна частина мігрантів, які осіли в Мюнхені, – це висококваліфіковані фахівці та вчені. Їх знання і досвід дозволяють отримувати високі зарплати і розраховувати на оформлення німецького громадянства за прискореною процедурою.

Для мігрантів з країн СНД пошуки роботи ускладнюються тим, що їм необхідно отримати дозвіл на роботу, а для його отримання на наявну вакансію не повинні претендувати жителі ЄС, в тому числі й громадяни колишніх прибалтійських республік. Зрозуміло, також необхідно володіти німецькою мовою – це вимога стосується і більшості вакансій для некваліфікованого персоналу.

Існує декілька варіантів пошуку роботи в Мюнхені:

  • можна звернутися до агенції з працевлаштування за кордоном. Подібних організацій зараз багато, і нерідко вони не дуже відповідальні. По можливості орієнтуйтеся на відгуки особисто знайомих вам людей;
  • можна звернутися безпосередньо у великі компанії та запропонувати свої послуги;
  • можна переглядати в інтернеті з’явилися оголошення про вакансії та зв’язуватися з людьми, які їх подали;
  • можна поїхати до Німеччини в якості туриста. Іноді цей варіант дає хороші результати: переглядаючи свіжі номери місцевих газет, спілкуючись з німцями та іммігрантами, ви отримаєте найсвіжішу інформацію про те, що з’явилися вакансії, а можливість особисто поспілкуватися з роботодавцем збільшить ваші шанси.

Для тих, хто серйозно подумує про роботу за кордоном, стане в пригоді наша покрокова інструкція з працевлаштування в Німеччині.

Що потрібно для роботи у Мюнхені

Як відомо, багато вихідців з країн СНД працюють у Німеччині нелегально, приїхавши туди по туристичній візі або скориставшись безвізовим режимом, як це роблять українці. Однак такий спосіб працевлаштування в європейській країні не рекомендується. Навіть якщо вам пощастить і вас не вишлють з країни, заборонивши при цьому в’їзд в ЄС на тривалий термін, ви не отримаєте гідної оплати праці та втратите тих переваг, які дає офіційне працевлаштування – наприклад, перспектив отримання громадянства, пенсійного забезпечення та медичного обслуговування.

Тому працевлаштовуватися слід легально. Для цього потрібно знайти роботу, оформити в дипломатичному представництві ФРН у себе на батьківщині робочу візу, а після прибуття в Німеччину отримати вид на проживання.

Де шукати роботу в Мюнхені

В цьому розділі наведені посилання на різні сайти, на яких ви зможете підібрати собі підхожі вакансії.

  • Федеральна біржа праці Німеччини – сайт німецькою мовою, робота по всій країні, можна шукати роботу за фахом, заповнивши вікно запиту.
  • Linkedin – одна з найбільших соціальних мереж для професіоналів. Знайшовши колег, ви зможете отримати їх консультації та допомогу.
  • Великі роботодавці в Мюнхені – якщо ви хочете працювати в BMW, Siemens AG або інших великих компаніях, на цьому сайті ви можете отримати їх координати і зв’язатися з ними прямо.

Сайти з пошуку роботи:

Сайти популярних в Мюнхені газет:

  • Merkur – німецькою мовою;
  • The Local – англійською мовою.

Самі ви без зусиль знайдете в інтернеті ще безліч сайтів. Якщо ж ви вирішите звернутися у фірму по працевлаштуванню, то відповідне агентство можна вибрати за цим посиланням.

Дізнайтеся про те, як оформляється робоча віза в Німеччину.

Які вакансії найбільш затребувані в Мюнхені

В Німеччині взагалі та в Мюнхені зокрема затребувані фахівці сфери IT, лікарі та медичний персонал, інженери-техніки та представники робітничих спеціальностей. Слід врахувати, що кваліфікацію, отриману в СРСР або СНД, доведеться підтверджувати, і це досить трудомісткий процес. У порівнянні з іншими містами Німеччини попит на некваліфіковану робочу силу в Мюнхені нижче, однак вакансії посудомийок, прибиральниць, доглядальниць і їм подібні теж зустрічаються.

Вакансії в Мюнхені для жителів країн СНД, які не володіють німецькою мовою, існують тільки у сфері нелегальної зайнятості з невисокими зарплатами та відсутністю соціальних гарантій. Якщо ви плануєте жити в Німеччині, мову в будь-якому випадку доведеться вивчити.

Рівень заробітної плати

У Німеччині один з найвищих рівнів оплати праці у світі. У великих містах, яким є Мюнхен, можна розраховувати на зарплату, що перевищує середні показники по країні.

Середня зарплата в Мюнхені становить понад 2,5 тис. євро на місяць після виплати всіх податків, тоді як середня зарплата в Німеччині дорівнює 2,2 тис. євро.

Мінімальна оплата праці у ФРН становить 8,84 євро в годину. Зрозуміло, у кваліфікованих працівників зарплата помітно вище. Так, інженери й медики заробляють в середньому 4-5 тис. євро в місяць. Більше про рівні доходів різних категорій фахівців можна дізнатися зі статті, в якій докладно розповідається про те, яка зарплата в Німеччині.

Специфіка працевлаштування у великі компанії

У Мюнхені знаходяться штаб-квартири багатьох провідних компаній – лідерів німецької та світової економіки, зокрема, Red Hat, Allianz, BMW, Siemens. Повний список великих роботодавців міста ви можете подивитися за посиланням, зазначеної вище.

Для того щоб отримати роботу в таких компаніях, знадобиться якісне розгорнуте резюме, при цьому за місцевим неписаними правилами воно не повинно займати більше одного аркуша. В резюме обов’язково слід вказати відомості про здобуту освіту і проходження різних курсів підвищення кваліфікації, а також досвід роботи та досягнення на різних посадах.

Зазвичай такі компанії беруть резюме англійською мовою, однак рекомендуємо надіслати його і в німецькому варіанті. Переклад на німецьку повинен бути якісним, і якщо ви не впевнені у своїх знаннях мови, краще найміть фахівця.

У великі компанії є сенс звертатися через їх офіційні сайти. Потрібно визнати, що процент відгуків невеликий, проте шанси влаштуватися до кращих роботодавців існують.

Проживання в Мюнхені

Потрібно сказати, що Мюнхен – дороге місто для проживання. Якщо за 100% взяти вартість життя в Нью-Йорку, то вартість життя в Мюнхені складе близько 80%. Назвати життя в Мюнхені недорогим складно. Особливо дорого обходиться купівля та оренда житла. Однак дорожнеча життя компенсується більш високими зарплатами та легкістю пошуку роботи. Нижче ми порівняємо по показниках життя в Берліні.

Мюнхен – велике місто з древньою історією, в якому кожен зможе знайти розваги на свій смак і гаманець. У місті безліч ресторанів, барів і нічних клубів, безліч театрів, кінотеатрів і музеїв. Багато в Мюнхені та прекрасних доглянутих парків. Любителі пізнавального відпочинку зможуть оглянути музеї та історичні місця.

Мюнхен – найдорожче для життя місто країни, він суттєво дорожче Берліна і набагато дорожче невеликих міст Німеччини. Однак і доходи у Мюнхені значно вище. Дамо порівняння тільки з Берліном, але загальну картину ви зможете собі уявити.

Висновок

Мюнхен – один з кращих, зручних і перспективних для життя міст Німеччини. У місті найвища середня зарплата в країні та динамічно розширюється ринок праці. Знайти роботу легше, ніж в інших містах ФРН. Якщо ви вирішили жити в Німеччині, Мюнхен – відмінний вибір.

Що робити після співбесіди в Німеччині: Відео

Статті по темі