Меню Закрити

Можливості та перспективи працевлаштування в Мюнхені


Сьогодні багато людей хочуть жити в комфортних цивілізованих країнах, реалізуючи свій потенціал і отримуючи гідну заробітну плату. Тому потік міжнародної робочої сили орієнтований в першу чергу на розвинені країни Європи, де порівняно м’які міграційні закони, потужна промисловість, відчуває нестачу робочих рук у зв’язку зі старінням корінного населення, і високий рівень оплати праці. Безсумнівним лідером по привабливості для мігрантів є Німеччина, де досить перспективною для них у 2020 році може стати робота в Мюнхені.

Мюнхен

Чим цікавий Мюнхен для мігрантів

Мюнхен – один з найвідоміших німецьких міст, столиця федеральної землі Баварія. У ньому досить багато промислових підприємств, зокрема машинобудівних, які постійно модернізуються, сприяючи успішному розвитку галузі. Славиться місто своїми пам’ятками архітектури, а також фестивалем Октоберфест, який багато знають як фестиваль пива, хоча насправді це захід фольклорного характеру. Є в місті й всесвітньо відома футбольна команда.

Однак мігрантів цікавить в Мюнхені не тільки це – більшою мірою їх приваблює високий рівень життя і можливість порівняно легко знайти роботу. У зв’язку з тим, що місто є великим промисловим центром, тут постійно потрібна велика кількість кваліфікованих робітників, технічних та інженерних фахівців. Крім того, великий інтерес для мігрантів з СНД представляє можливість відкриття в Німеччині, зокрема в Мюнхені, власного бізнесу.

Слід зазначити, що в цьому місті досить непогані умови для проживання. Тут розташований авторитетний Мюнхенський технічний університет, навчаючись в якому можна отримати престижну спеціальність, а місцеві медичні установи добре відомі не тільки в Німеччині, але й далеко за її межами.

Таким чином, отримавши можливість працевлаштування в Мюнхені, з часом ви зможете облаштуватися у провідній країні Європейського союзу і забезпечити гідний рівень життя собі та своїй родині.

Пошук роботи в Мюнхені

Мюнхен займає третю позицію в Німеччині за чисельністю міського населення після Берліна і Гамбурга – в місті проживає понад 1,5 млн осіб. Приблизно третина з них становлять іноземці.

Найбільші групи мігрантів прибули з Туреччини, Албанії, Хорватії, Сербії та Греції. Проте вистачає тут і  вихідців з країн колишнього СРСР, то ця група теж виявиться досить численною.

Рівень безробіття в Мюнхені не перевищує 4,1 %, що є одним з найнижчих в Європі. 76 % працездатного населення зайнято у сфері обслуговування, інші 24 % працюють в промисловості.

За прогнозами, населення міста буде збільшуватися, створюючи щорічно близько 30 тисяч нових робочих місць. Однак конкуренція на місцевому ринку праці зростає, оскільки роботодавцями витребувані здобувачі, які мають якісні знання і досвід роботи за професією.

Слід зазначити, що, на відміну від багатьох інших європейських міст, Мюнхен більше приваблює кваліфіковані кадри, ніж працівників без освіти, таких, наприклад, як медсестри та няні. І хоча робота для них теж є, знайти її складніше, ніж в цілому по країні.

Значна частина мігрантів, які осіли в Мюнхені, – це висококваліфіковані фахівці та вчені. Їх знання і досвід дозволяють отримувати високі зарплати і розраховувати на оформлення німецького громадянства за прискореною процедурою.

Для мігрантів з країн СНД пошуки роботи ускладнюються тим, що їм необхідно отримати дозвіл на роботу, а для його отримання на наявну вакансію не повинні претендувати жителі ЄС, в тому числі й громадяни колишніх прибалтійських республік. Зрозуміло, також необхідно володіти німецькою мовою – це вимога стосується і більшості вакансій для некваліфікованого персоналу.

Існує декілька варіантів пошуку роботи в Мюнхені:

  • можна звернутися до агенції з працевлаштування за кордоном. Подібних організацій зараз багато, і нерідко вони не дуже відповідальні. По можливості орієнтуйтеся на відгуки особисто знайомих вам людей;
  • можна звернутися безпосередньо у великі компанії та запропонувати свої послуги;
  • можна переглядати в інтернеті з’явилися оголошення про вакансії та зв’язуватися з людьми, які їх подали;
  • можна поїхати до Німеччини в якості туриста. Іноді цей варіант дає хороші результати: переглядаючи свіжі номери місцевих газет, спілкуючись з німцями та іммігрантами, ви отримаєте найсвіжішу інформацію про те, що з’явилися вакансії, а можливість особисто поспілкуватися з роботодавцем збільшить ваші шанси.
Читайте також:  Як знайти роботу в Гамбурзі

Для тих, хто серйозно подумує про роботу за кордоном, стане в пригоді наша покрокова інструкція з працевлаштування в Німеччині.

Що потрібно для роботи у Мюнхені

Як відомо, багато вихідців з країн СНД працюють у Німеччині нелегально, приїхавши туди по туристичній візі або скориставшись безвізовим режимом, як це роблять українці. Однак такий спосіб працевлаштування в європейській країні не рекомендується. Навіть якщо вам пощастить і вас не вишлють з країни, заборонивши при цьому в’їзд в ЄС на тривалий термін, ви не отримаєте гідної оплати праці та втратите тих переваг, які дає офіційне працевлаштування – наприклад, перспектив отримання громадянства, пенсійного забезпечення та медичного обслуговування.

Тому працевлаштовуватися слід легально. Для цього потрібно знайти роботу, оформити в дипломатичному представництві ФРН у себе на батьківщині робочу візу, а після прибуття в Німеччину отримати вид на проживання.

Де шукати роботу

Де шукати роботу в Мюнхені

В цьому розділі наведені посилання на різні сайти, на яких ви зможете підібрати собі підхожі вакансії.

  • Федеральна біржа праці Німеччини – сайт німецькою мовою, робота по всій країні, можна шукати роботу за фахом, заповнивши вікно запиту.
  • Linkedin – одна з найбільших соціальних мереж для професіоналів. Знайшовши колег, ви зможете отримати їх консультації та допомогу.
  • Великі роботодавці в Мюнхені – якщо ви хочете працювати в BMW, Siemens AG або інших великих компаніях, на цьому сайті ви можете отримати їх координати і зв’язатися з ними прямо.

Сайти з пошуку роботи:

Сайти популярних в Мюнхені газет:

  • Merkur – німецькою мовою;
  • The Local – англійською мовою.

Самі ви без зусиль знайдете в інтернеті ще безліч сайтів. Якщо ж ви вирішите звернутися у фірму по працевлаштуванню, то відповідне агентство можна вибрати за цим посиланням.

Дізнайтеся про те, як оформляється робоча віза в Німеччину.

Які вакансії найбільш затребувані в Мюнхені

В Німеччині взагалі та в Мюнхені зокрема затребувані фахівці сфери IT, лікарі та медичний персонал, інженери-техніки та представники робітничих спеціальностей. Слід врахувати, що кваліфікацію, отриману в СРСР або СНД, доведеться підтверджувати, і це досить трудомісткий процес. У порівнянні з іншими містами Німеччини попит на некваліфіковану робочу силу в Мюнхені нижче, однак вакансії посудомийок, прибиральниць, доглядальниць і їм подібні теж зустрічаються.

Вакансії в Мюнхені для жителів країн СНД, які не володіють німецькою мовою, існують тільки у сфері нелегальної зайнятості з невисокими зарплатами та відсутністю соціальних гарантій. Якщо ви плануєте жити в Німеччині, мову в будь-якому випадку доведеться вивчити.

Рівень заробітної плати

У Німеччині один з найвищих рівнів оплати праці у світі. У великих містах, яким є Мюнхен, можна розраховувати на зарплату, що перевищує середні показники по країні.

Середня зарплата в Мюнхені становить понад 2,5 тис. євро на місяць після виплати всіх податків, тоді як середня зарплата в Німеччині дорівнює 2,2 тис. євро.

Мінімальна оплата праці у ФРН становить 8,84 євро в годину.

Зрозуміло, у кваліфікованих працівників зарплата помітно вище. Так, інженери й медики заробляють в середньому 4-5 тис. євро в місяць.

Більше про рівні доходів різних категорій фахівців можна дізнатися зі статті, в якій докладно розповідається про те, яка зарплата в Німеччині.

Специфіка працевлаштування у великі компанії

У Мюнхені знаходяться штаб-квартири багатьох провідних компаній – лідерів німецької та світової економіки, зокрема, Red Hat, Allianz, BMW, Siemens. Повний список великих роботодавців міста ви можете подивитися за посиланням, зазначеної вище.

Для того щоб отримати роботу в таких компаніях, знадобиться якісне розгорнуте резюме, при цьому за місцевим неписаними правилами воно не повинно займати більше одного аркуша.

Читайте також:  Як знайти роботу в Берліні

В резюме обов’язково слід вказати відомості про здобуту освіту і проходження різних курсів підвищення кваліфікації, а також досвід роботи та досягнення на різних посадах.

Зазвичай такі компанії беруть резюме англійською мовою, однак рекомендуємо надіслати його і в німецькому варіанті. Переклад на німецьку повинен бути якісним, і якщо ви не впевнені у своїх знаннях мови, краще найміть фахівця.

У великі компанії є сенс звертатися через їх офіційні сайти. Потрібно визнати, що процент відгуків невеликий, проте шанси влаштуватися до кращих роботодавців існують.

У скільки обійдеться проживання в Мюнхені

Потрібно сказати, що Мюнхен – дороге місто для проживання. Якщо за 100% взяти вартість життя в Нью-Йорку, то вартість життя в Мюнхені складе близько 80%. Наведемо деякі ціни в таблиці:

Громадське харчування Ціна, євро
Обід в недорогому ресторані або кафе 12
Обід для 2 осіб в ресторані середнього рівня 50
Комплексний обід в McDonalds 7.9
Місцеве пиво 0,5 л 3.8
Імпортне пиво 0,33 л 4
Чашка кави 2.96
Прохолодні напої, подібні Кока-Колі, 0,33 л 2.56
Мінеральна вода 0,33 л 2.04
Продукти
Молоко 1 л 0.9
Батон білого хліба 0,5 кг 1.35
Рис (білий) 0,5 кг 0.89
Яйця курячі за дюжину 2.12
Місцевий сир 0,5 кг 6.65
Курячі грудки (без кісток, без шкіри) 0,5 кг 3.27
Яловичина 0,5 кг 6.02
Яблука 0,5 кг 1
Банани 0,5 кг 0.79
Апельсини 0,5 кг 1.21
Помідори 0,5 кг 1.47
Картопля 0,5 кг 0.59
Цибуля 0,5 кг 0.44
Салат-латук, за штуку 1.05
Вода 1,5 л 0.72
Пляшка вина (середній діапазон) 5.5
Місцеве пиво 0,5 л 0.92
Імпортне пиво 0,33 л 1.13
Сигарети Marlboro 1 пачка 6
Транспортні витрати та вартість автомобілів
Одна поїздка в місцевому транспорті 2.8
Місячний проїзний 65
Посадка в таксі 3.7
Таксі за 1 км 2
Таксі 1 година очікування 28
Бензин 1 л 1.33
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (або еквівалентний новий автомобіль) 22000
Toyota Corolla 1.6 l 97kW Comfort (або еквівалентний новий автомобіль) 19907.5
Витрати на комунальні послуги та зв’язок
Комунальні послуги для квартири площею 85 кв. м, в місяць 212.11
1 хв передплаченого тарифу місцевого мобільного оператора (без знижок або планів) 0.09
Інтернет 60 Мбіт/с 27.55
Спорт і відпочинок
Фітнес-клуб, місячний абонемент для дорослого 35.52
Оренда тенісного корту (1 година на вихідні) 21.07
Відвідування кінотеатру 11
Догляд за дітьми
Дитсадок на одну дитину в місяць 668.75
Міжнародна початкова школа, щорічно для 1 дитини 16571.43
Одяг та взуття
1 пара джинсів (Levis 501 or Similar) 79.68
1 літнє плаття в магазині мережі Zara, H&M… 34.73
Кросівки Nike (середній рівень), 1 пара 84.61
Чоловіча шкіряне взуття для бізнесу, 1 пара 114.1
Оренда житла у місяць
Апартаменти (1 спальня) в центрі міста 1063.31
Квартира (1 спальня) поза центру 821.2
Апартаменти (3 спальні) в центрі міста 2045.24
Квартира (3 спальні) поза центру 1493.33
Ціна квартири для покупки
Ціна за 1 кв. м в центрі міста 9540
Ціна за 1 кв. м поза центру міста 6622
Зарплата і відсотки за іпотечним кредитом
Середня місячна чиста зарплата (після сплати податків) 2617.91
Процентна ставка за іпотечними кредитами у відсотках (%), щорічно, за 20 років фіксованої ставки 1.73

Як бачимо, назвати життя в Мюнхені недорогий складно. Особливо дорого обходиться купівля та оренда житла.

Однак дорожнеча життя компенсується більш високими зарплатами та легкістю пошуку роботи. Нижче ми порівняємо по показниках життя в Берліні.

Мюнхен – велике місто з древньою історією, в якому кожен зможе знайти розваги на свій смак і гаманець. У місті безліч ресторанів, барів і нічних клубів, безліч театрів, кінотеатрів і музеїв. Багато в Мюнхені та прекрасних доглянутих парків. Любителі пізнавального відпочинку зможуть оглянути музеї та історичні місця.

Читайте також:  Що потрібно знати про соціальну роботу в Німеччині

Порівняння вартості життя і доходів в Мюнхені та інших містах Німеччини

Мюнхен – найдорожчий для життя місто країни, він суттєво дорожче Берліна і набагато дорожче невеликих міст Німеччини. Однак і доходи у Мюнхені значно вище. Дамо порівняння тільки з Берліном, але загальну картину ви зможете собі уявити.

Берлін Мюнхен Різниця %
Громадське харчування
Обід в недорогому ресторані або кафе 8 12 50
Обід для 2-х осіб в ресторані середнього рівня 45 50 11.1
Комплексний обід в McDonalds 7 7.9 12.86
Місцеве пиво 0,5 л 3.5 3.8 8.57
Імпортне пиво 0,33 л 3 4 33.33
Чашка кави 2.65 2.96 11.72
Прохолодні напої типу Коли 0,33 л 1.77 2.56 45.03
Мінералка 0,33 л 1.34 2.04 52.27
Продукти
Молоко 1 л 0.8 0.9 11.12
Батон білого хліба 0,5 кг 1.23 1.35 20.33
Рис (білий) 0,5 кг 1.72 0.89 13.82
Яйця курячі за дюжину 1.84 2.12 15.5
Місцевий сир 0,5 кг 8.85 6.65 65.64
Курячі грудки (без кісток, без шкіри) 0,5 кг 5.99 3.27 20.19
Яловичина 0,5 кг 10.59 6.02 25.34
Яблука 0,5 кг 2.11 1 4.98
Банани 0,5 кг 1.51 0.79 15.66
Апельсини 0,5 кг 2.33 1.21 14.99
Помідори 0,5 кг 2.58 1.47 25.89
Картопля 0,5 кг 1.29 0.59 1.1
Цибуля 0,5 кг 1.09 0.44 -10.14
Салат-латук за штуку 1.06 1.05 -7.1
Вода 1,5 л 0.53 0.72 36.4
Пляшка вина (середній діапазон) 5 5.5 10
Місцеве пиво 0,5 л 0.87 0.92 5.62
Імпортне пиво 0,33 л 1.21 1.13 -7.1
Сигарети Marlboro 1 пачка 6 6
Транспортні витрати та вартість автомобілів
Одна поїздка в місцевому транспорті 2.8 2.8
Місячний проїзний 81 65 -19.75
Посадка в таксі 3.9 3.7 -5.3
Таксі за 1 км 2 2 -5
Таксі 1 година очікування 30 28 -6.67
Бензин 1 л 1.32 1.33 0.73
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (або еквівалентний новий автомобіль) 18269 22000 20.42
Toyota Corolla 1.6 l 97kW Comfort (або еквівалентний новий автомобіль) 19402.5 19907.5 2.6
Витрати на комунальні послуги та зв’язок
Комунальні послуги для квартири площею 85 кв. м в місяць 226.78 212.11 -6.47
1 хв. передплаченого тарифу місцевого мобільного оператора (без знижок або планів) 0.09 0.09 0.93
Інтернет 60 Мбіт/с 28.81 27.55 -4.36
Спорт і відпочинок
Фітнес-клуб, місячний абонемент для дорослого 24.85 35.52 42.95
Оренда тенісного корту (1 година на вихідні) 15.54 21.07 35.6
Відвідування кінотеатру 10 11 10
Догляд за дітьми
Дитсадок на одну дитину в місяць 64.38 668.75 938.83
Міжнародна початкова школа, щорічно для 1 дитини 1254400 16571.43 32.11
Одяг та взуття
1 пара джинсів (Levis 501 or Similar) 76.56 79.68 4.07
1 літнє плаття в магазині мережі Zara, H&M … 31.26 34.73 11.1
Кросівки Nike (середній рівень), 1 пара 83.96 84.61 0.78
Чоловіча шкіряне взуття для бізнесу, 1 пара 103.56 114.1 10.18
Оренда житла у місяць
Апартаменти (1 спальня) в центрі міста 770.26 1063.31 38.04
Квартира (1 спальня) поза центру 551.9 821.29 48.81
Апартаменти (3 спальні) в центрі міста 1515.09 2045.24 34.99
Квартира (3 спальні) поза центру 1044.19 1493.33 43.01
Ціна квартири для покупки
Ціна за кв. м в центрі міста 4740.44 9540 94.96
Ціна за кв. м поза центру міста 3275 6622 96.12
Зарплата і фінансування
Середня місячна чиста зарплата (після сплати податків) 2057.68 2617.91 27.23
Процентна ставка за іпотечними кредитами у відсотках (%), щорічно, за 20 років фіксованої ставки 1.91 1.73 – 9.32

Висновок

Мюнхен – один з кращих, зручних і перспективних для життя міст Німеччини. У місті найвища середня зарплата в країні та динамічно розширюється ринок праці. Знайти роботу легше, ніж в інших містах ФРН. Якщо ви вирішили жити в Німеччині, Мюнхен – відмінний вибір.

Що робити після співбесіди в Німеччині: Відео


Статті по темі