Меню Закрити

Підтвердження диплома в Німеччині: простіше, ніж здається

Не секрет, що багато уїжджають на територію ФРН вже з готовими документами про отриману професією і постає питання про ті, як гарантувати підтвердження диплому в Німеччині. Зробити це з деяких пір стало значно простіше, хоча і вимагає від претендента певної послідовності дій, необхідної для успішного проходження всіх процедур.

Вища освіта

Прирівнювання іноземного диплома до еквівалента в Німеччині

Будь-якій людині, який планує зв’язати своє життя з Німеччиною на досить тривалий період, буде важливо легалізувати свій документ про освіту.

Німецьке законодавство вимагає, щоб охочий одержати роботу на території ФРН іноземні громадяни підтверджували свої документи про професійну освіту. В першу чергу, це представники так званих регламентованих професій: інженери, архітектори, лікарі, вчителі, сантехніки, автомеханіки й так далі. В нерегламентованих професіях такі жорсткі вимоги відсутні, проте деякі роботодавці запитують підтвердження диплома.

З чого почати

Підтвердити диплом у Німеччині необхідно не тільки в плані майбутнього працевлаштування, але і для отримання Blue Card, на підставі якої оформлюється посвідка на проживання в країнах ЄС. Без підтвердженого диплома можна розраховувати лише на робочу візу ФРН.

З 2012 року в Німеччині діє закон про визнання іноземних дипломів – Anerkennungsgesetz – завдяки якому з’явилася спрощена процедура перевірки еквівалентності іноземній професійної кваліфікації відповідної німецької довідкової професії.

Сьогодні у претендентів є можливість заздалегідь перевірити свій документ дистанційно, без в’їзду безпосередньо у ФРН, що дуже зручно для тих, хто поки що перебуває в процесі обмірковування своїх імміграційних планів. Зробити це можна через посилання запитів відповідним установам або самому, вибравши зі списку на спеціальному порталі, де зібрані дані про більшість установ професійної освіти багатьох країн.

Також отримати відповіді на запитання можна отримати й на цьому сайті, куди, як правило, звертаються вже за відомостями, куди здобувачеві безпосередньо звернутися за підтвердженням диплома.

Процес і тонкощі процедури

З перших кроків краще засвоїти просте правило: багато питань вирішуються саме на рівні окремо взятої федеральної землі. Наприклад, якщо іноземець бажає працювати в Баварії, то підтверджувати документи про професійну освіту йому належить саме в Баварії, а не в Саксонії, Тюрингії або Саарі.

Існує два основних шляхи отримати висновок про відповідність іноземного диплома стандартам ФРН.

  • Шлях перший. Безпосередньо відповідність іноземних дипломів стандартам перевіряє Центральне бюро по перевірці й визнання іноземних документів про освіту – IHK FOSA. На офіційному сайті бюро можна отримати детальну консультацію про порядок подання документів, вартості та багато іншого. Організація має постійну гарячу лінію.
  • Шлях другий. Через профспілкові спільноти – палати (ньому. Kammer), які регулює більшість тем, пов’язаних з певною професією, у межах своєї федеральної землі. В окремих випадках підтвердити диплом саме через ці організації.

У будь-якому випадку і диплом, і знання претендента будуть піддані оцінці на предмет еквівалентності відповідної кваліфікації в Німеччині. Порівняно підлягає все: від кількості років навчання до тривалості практики. Якщо рівень буде визнано недостатнім, то претендентові буде запропоновано закінчити курси по професії вже в рекомендованих місцевих установах.

Отримання вищої освіти

Втім, якщо до підтвердження диплома спочатку не виникло питань, то здобувач відразу переходить на наступний етап – безпосереднє офіційне визнання документів. Ним займається бюро з визнання іноземних дипломів ZAB.

Надаються наступні документи та їхні нотаріально завірені переклади:

  • закордонний паспорт;
  • диплом та / або інший документ про освіту;
  • документи, що підтверджують досвід роботи;
  • докладний перелік професійної діяльності;
  • інші документи (у різних джерелах на цей рахунок можна зустріти різні дані, тому актуальність інформації краще перевірити самому через звернення безпосередньо в бюро).

Терміни та вартість визнання диплома в Німеччині

Інший важливе питання, що хвилює кожного здобувача: скільки коштує підтвердження диплому в ФРН. Сама процедура нострифікації обійдеться в суму до 200 євро, в залежності від диплома і землі, на якій відбувається розгляд.

Проте неминучі додаткові витрати. Зокрема, переклад документів ліцензованим перекладачем з подальшим їх нотаріальним посвідченням, оплата послуг організацій на різних етапах перевірки й підтвердження та інші витрати.

Строки розгляду також відрізняються у різних землях, але в середньому воно продовжується до трьох місяців.

Є професії, де процедура визнання диплома може виявитися більш тривалою і сполученої з відомими труднощами. Наприклад, щоб підтвердити диплом лікаря, доведеться зіткнутися з необхідністю обов’язкового проходження практики безпосередньо в ФРН.

Резюме

Порівняно проста нострифікація іноземних дипломів на території ФРН сьогодні є об’єктивною реальністю, отримати путівку в нове життя тепер простіше, ніж коли-небудь. Дотримання всіх процедур з великою часткою ймовірності гарантує здобувачеві визнання його професійної кваліфікації на німецькій землі. Навіть підтвердження медичного диплома в Німеччині для подальшої роботи є цілком реальною перспективою.

Як підтвердити диплом у Німеччині: Відео

Статті по темі