Меню Закрити

Університет Аліканте: європейський диплом для іноземців

Державний університет Аліканте – вищий навчальний заклад в Іспанії (Alicante, Spain), що пропонує повний спектр освітніх послуг: бакалаврат, магістратуру, аспірантуру, а також курси іспанської мови, програми річного навчання, підвищення кваліфікації, проходження тренінгів. У 2023 році це чудовий варіант отримання європейської освіти гідного рівня для іноземних абітурієнтів, при цьому вартість навчання цілком доступна більшості студентів.

Університет Аліканте в Іспанії

Історія університету

Цей іспанський виш був відкритий не так давно – в 1979 році. Однак він вважається правонаступником старовинного навчального закладу – університету Оріуели, який заснували в середині XVI століття за указом Папи Римського. Проіснувавши два століття і не витримавши конкуренції та тиску з боку університету Валенсії, вищий навчальний заклад закрився на початку XIX століття, хоча місцеві жителі продовжували вважати Аліканте університетським містом.

Таким чином, сучасні тенденції, інновації та вікові традиції з’єдналися в єдине ціле, поклавши початок навчального закладу, яке стало лідером в освіті всього регіону. Сьогодні Alicante de universidad — один з найбільш популярних вишів Іспанії, де здобувають вищу освіту майже 33 тисячі студентів, при цьому річний бюджет ВНЗ становить близько 100 млн євро, що є високим показником в країні.

Інфраструктура університету Аліканте

Оскільки виш створювався порівняно недавно, його інфраструктура вражає продуманістю і комфортом. Університет розташований в 6 км від Аліканте – у Сан-Вісенте-дель-Распеч.

На території понад 1 кв. км спроектоване справжнє університетське місто, в якому перебувають навчальні та адміністративні корпуси, понад 70 департаментів, п’ять дослідних інститутів.

Тут же – сади, штучні озера, спортивні комплекси та майданчики, басейн, бібліотеки, магазини, клініка, музей та науковий парк.

Інфраструктура Університету

Безсумнівна перевага місця розташування університету — близькість до Середземного моря. У 15 хвилинах їзди від містечка знаходиться морський пляж, що створює відмінні умови для повноцінного відпочинку від занять.

Програми навчання

Університет випускає фахівців у галузі права, соціології, педагогіки, експериментальних наук, наук про здоров’я. Викладання йде в основному іспанською мовою, але на програмуванні, комп’ютерних спеціальностях, курсі бізнес-підготовки широко використовується англійська мова.

Факультети університету:

 • право;
 • економіка і бізнес;
 • педагогіка;
 • природничі та точні науки;
 • науки про здоров’я;
 • факультет мистецтв.

На всіх факультетах працюють кілька відділень, йде підготовка фахівців за різними напрямами. Визначившись у виборі факультету, абітурієнти підбирають необхідну спеціалізацію.

Навчання

Так, офіційний сайт ВНЗ розмістив інформацію про 57 програм для бакалаврів та 66 – для магістрів. Серед абітурієнтів найбільш популярні такі спеціальності, як іспанська та англійська філологія, перекладацтво, туризм, економіка, право, PR, комп’ютерні технології, архітектура, сестринська справа.

Як вступити до університету Аліканте

Всі іноземці, як і іспанці, проходять спеціальне тестування, яке дає право на зарахування до ВНЗ. Для іноземних абітурієнтів підходить варіант PCE. Як правило, необхідно закінчити підготовчі курси з жовтня по травень і потім скласти підсумкові іспити. До екзаменаційної сесії можна підготуватися і самостійно, але це набагато складніше.

У кожної спеціальності свій прохідний бал.

Якщо у вас недостатньо балів для вступу, іспити дозволяється перездати у вересні або вибрати інший факультет з більш низьким прохідним балом.

Вступ до ВНЗ

Крім того, потрібно атестат про середню освіту, отриманий на батьківщині, шенгенська студентська віза дозволяє перебувати в Іспанії тривалий час.

Вартість навчання та витрати на проживання

З огляду на престижність отриманої освіти вартість навчання в університеті Аліканте залишається доступною більшості абітурієнтів. Ціни можуть значно відрізнятися в залежності від спеціальності, факультету, обраної програми бакалаврату чи магістратури.

Середня вартість навчання — 1000-2000 євро в рік.

Так, навчання на факультеті права обійдеться в 910 євро, на спеціальностях бізнесу, адміністрування, іспанської філології – 985 євро. Дорожче коштують сестринська справа, комп’ютерні технології.

Слід додатково враховувати одноразові внески: оформлення студквитка – 15 євро, відкриття особової справи – 40 євро, за адмінпослуги у ВНЗ сплачується 50 євро, сам диплом при отриманні обходиться в 150 євро.

Оплата за навчання

Окремо доведеться платити за підручники, проживання, харчування. Середні ціни виглядають приблизно так:

 • оренда кімнати у квартирі з іншими студентами – 170-250 євро в місяць;
 • комунальні послуги – 50-70 євро;
 • продукти (якщо готуєте будинку) – 150-200 євро за місяць;
 • обід у студентській їдальні – 4-5 євро;
 • медична страховка — 50 євро в місяць.

Звичайно, ціни можуть відрізнятися, але навіть економному студенту на життя знадобиться не менше 500 євро на місяць без урахування витрат на навчання.

Висновок

Іспанія – прекрасна європейська країна з давніми традиціями та дивовижною природою. Диплом іспанського ВНЗ визнаний на міжнародному ринку праці, хоча і не вважається таким престижним, як диплом університетів Німеччини, Франції, Великобританії.

Водночас, в Іспанії можна отримати чудову мовну практику, за порівняно невеликі гроші опанувати обрану спеціальність, познайомитися з умовами життя в країні для подальшого отримання посвідки на проживання та купівлі нерухомості.

Державний університет Аліканте: Відео

Статті по темі