Меню Закрити

UNED – Національний університет дистанційної освіти в Іспанії

Національний університет дистанційної освіти (Universidad Nacional de Educación a Distancia, UNED) примітний тим, що дозволяє отримати вищу освіту дистанційно. Головний корпус знаходиться в Мадриді, кампуси розосереджені по всіх автономних товариств Іспанії. Навчальні центри є і за кордоном – в Аргентині, Бельгії, Бразилії, Екваторіальної Гвінеї, Японії, Марокко, США. ВНЗ управляється Міністерством освіти Іспанії нараховує понад 260 000 студентів: це найбільша студентська популяція в Іспанії та одна з найбільших у Європі у 2023 році.

UNED в Іспанії

Заснування та розвиток UNED

Університет функціонує вже 46 років (рік заснування – 1972). Метою його створення було надання якісної вищої освіти не тільки жителям Іспанії, але і громадянам будь-якої країни світу. Формування концепції UNED відбувалося під впливом Відкритого університету Великобританії, заснованого трьома роками раніше.

У 1997 році в університеті дистанційної освіти організована міжнародна кафедра ЮНЕСКО, на якій активно просуваються дослідження і розробки в галузі дистанційного навчання.

UNED пропонує ті ж кваліфікації та ступені, що й інші іспанські ВНЗ. За останні три десятки років в університеті присуджено близько 2 тисяч докторських ступенів (PhD).

Водночас із-за специфіки дистанційної освіти в університеті застосовуються передові технології для забезпечення всіх студентів якісними та безперебійними послугами.

Список факультетів університету дистанційної освіти

Сьогодні Національний університет дистанційної освіти налічує 11 факультетів (точніше, 9 факультетів та 2 технічних коледжу), в кожному з яких можна отримати ступені бакалавра, магістра або доктора за різними напрямками. Перелік факультетів:

 1. Коледж обчислювальної техніки.
 2. Коледж промислової інженерії.
 3. Факультет природничих наук (фізика, математика, хімія, науки про навколишнє середовище).
 4. Факультет економіки та бізнес-адміністрування.
 5. Факультет політичних наук і соціології.
 6. Юридичний факультет.
 7. Факультет освіти.
 8. Факультет філології.
 9. Факультет філософії.
 10. Факультет географії та історії.
 11. Факультет психології.

Підрозділи UNED

Інфраструктура Universidad de educación a distancia досить складна і розгалужена, включає 2 основних блоки:

 1. Центральний штаб в Мадриді.
 2. Мережа асоційованих центрів – 61 в Іспанії та 12 центрів і 42 екзаменаційних пунктів в 13 європейських державах.

Незважаючи на те, що головний принцип ВНЗ – отримання освіти на зручній для студента території, важливу роль грають і реальні освітні центри, надаючи значну підтримку учням на місцях.

Центри – це одиниці академічної структури університету. Кожен учень, де б він не знаходився, повинен бути прикріплений до певного асоційованого підрозділу. Саме через нього буде відбуватися особисте спілкування між співробітниками ВНЗ і студентом.

Центри пропонують учням:

 • навчання на місці;
 • прийняття іспитів;
 • надання інформації про студентську діяльність;
 • послуги – бібліотека, лабораторії, комп’ютерні класи й так далі.

Зал для конференцій UNED

В Іспанії центри та лекційні зали UNED (більше сотні) поширені по всіх автономних провінцій.

Центри UNED за кордоном:

 • Англія – Лондон, Бат;
 • Швейцарія – Берн;
 • Бельгія – Брюссель;
 • Аргентина – Буенос-Айрес;
 • Венесуела – Каракас;
 • Німеччина – Берлін, Мюнхен, Франкфурт;
 • Перу – Ліма;
 • Екваторіальна Гвінея – Малабо;
 • Мексика;
 • Франція – Париж;
 • Бразилія – Сан-Паулу.

Екзаменаційні центри є в Нью-Йорку (США), Римі (Італія), Боготі (Колумбія), Сантьяго-де-Чилі (Чилі).

Діяльність UNED

Університет дистанційної освіти є активним учасником багатьох міжнародних програм, засновником студентських стипендій і грантів, партнером і координатором різних проектів. Це допомагає ВНЗ постійно розширювати міжнародне співробітництво, підвищувати якість освіти, готувати грамотних, освічених, всебічно розвинутих спеціалістів високої кваліфікації.

Університет підтримує матеріально за допомогою стипендіальних програм різні категорії студентів:

 • інвалідів;
 • працівників соціального фонду;
 • науково-дослідний персонал в різних областях.

Участь UNED у міжнародних програмах академічної мобільності, що передбачають взаємні переміщення студентів з одного ВНЗ в інший (як в Іспанії, так і за її межами), з метою навчання:

 • ERASMUS – обмін студентами між університетами країн Європейського союзу, а також з Ісландією, Ліхтенштейном, Македонією, Норвегією, Туреччиною;
 • Ibeoamerica Scholarship Program, Undergraduate students, Santander Universities – стипендії на міжнародну мобільність для студентів 10 країн Іберо-Америки: Аргентини, Бразилії, Іспанії, Чилі, Колумбії, Мексики, Перу, Португалії, Пуерто-Ріко, Уругваю.

Університет підтримує міжнародні проекти:

 • PILAR – створення спільної платформи для об’єднання інноваційних лабораторій VISIR;
 • MOONLIGHT – розширення потенціалу використання MOOC (масові відкриті онлайн-курси) для біженців і мігрантів з метою навчання та соціальної інтеграції.

Також UNED на даний момент бере участь у 9 інших проектах на соціальну, правову, освітню, медичну, бізнес-тематики.

Для можливості доступу віддалених студентів до іспанських вищим навчальним закладам Університетом дистанційної освіти створено спеціальний сервіс – UNEDassis (ознайомитися з ним можна на порталі uned.es). З допомогою цієї послуги іноземці можуть отримати акредитацію – спеціальний цифровий документ, що дозволяє подавати заявки на навчання в різні ВНЗ Іспанії.

Надходження в UNED для іноземців

Для того щоб іноземного абітурієнта зарахували в UNED у 2023 році, йому обов’язково потрібно буде скласти спеціальний іспит – Pruebas de competencias especificas (тести конкретних компетенцій) або PCE (раніше Selectividad). Зробити це неможливо без підготовки, зазвичай іноземцю доводиться попередньо проходити програму підготовки до вступного іспиту і мовні курси. Таке навчання займає чимало часу: від 8 місяців до 1 року.

Перед підготовкою та здачею PCE абітурієнт повинен зв’язатися з UNED або іншим іспанським університетом, в якому він хоче вчитися, і перевірити необхідність омологації свого атестату про середню освіту.

Якщо іспит складено успішно і підготовлені всі необхідні документи, подається онлайн-заявка на прийом до ВНЗ.

Будівля UNED в Мадриді

Витрати на освіту та проживання в Іспанії

Вступити до університету в Мадриді означає стати не тільки студентом, але ще й жителем міста на найближчі кілька років. Кошти потрібні на оплату навчання, проживання, проїзд, інші щоденні потреби.

Вартість отримання освіти в університеті дистанційної освіти становить від 1,5 тисячі євро в рік. Приблизно оцінити ціни в Мадриді допоможе наступна таблиця.

Витрати Вартість, євро в місяць
мінімальна середня
Проживання 230 335
Харчування 140 285
Проїзд 40 110
Комунальні послуги 70 90
Покупка одягу 21 78
Відпочинок, спорт 21 73

Наймати окрему однокімнатну квартиру в Мадриді можна за 420 євро в місяць, якщо вона знаходиться не в центральних районах, житло в центрі буде коштувати в середньому на 100-120 євро дорожче. Дешевше обійдеться оренда кімнати – 330 євро в центрі, близько 250 – на околиці міста.

Інші престижні ВНЗ Іспанії

З найпрестижніших ВНЗ Іспанії можна виділити наступну трійку:

 1. Автономний університет Барселони – класичний державний заклад, що готує фахівців усіх трьох ступенів вищої освіти на 12 факультетах. Мови – іспанська, каталонська, англійська, є Центр мовної підготовки. Один з кращих в Іспанії та світі університетів за якістю надаваних знань і послуг.
 2. Університет Аліканте. Більшість предметів читається іспанською мовою, бізнес і комп’ютерні спеціальності – англійською. Є онлайн-курси, літні, спеціалізовані, мовні курси. На території знаходяться ультрасучасні навчальні будівлі, 5 дослідних інститутів, музей, науковий парк, басейн, спортивні майданчики, магазини та бібліотеки.
 3. Мадридський Університет Комплутенсе або Universidad Complutense de Madrid. Офіційна мова викладання – іспанська. В університетському містечку, крім навчальних корпусів, є сучасна бібліотека і комфортабельні гуртожитки. Для українських студентів деяких ВНЗ можливий академічний обмін студентами.

Підсумок

Отримати якісну і престижну освіту в Іспанії можна не лише класичним способом – у ВНЗ зі світовим ім’ям, але й дистанційно – в університеті UNED. Для зарахування у вищий навчальний заклад Іспанії іноземному студентові доведеться оволодіти іспанською або англійською мовою на високому рівні та скласти досить складний іспит PCE або Selectividad. Абітурієнти, які успішно пройшли ці етапи, стають повноправними іспанськими студентами, отримуючи доступ до широких можливостей європейської освіти.

Навчання в університеті Іспанії: Відео

Статті по темі