Меню Закрити

Як отримати стипендію або грант в Іспанії

Навчанням за кордоном сьогодні навряд чи когось можна здивувати. Іноземних студентів приваблює різноманітність навчальних програм, доступні ціни та можливість отримати фінансування від різного роду організацій і навіть самих ВНЗ. Стипендії та гранти в Іспанії у 2023 році видаються у великій кількості як для іспанців, так і молоді, яка приїхала з-за кордону. Вибираючи навчальний заклад, необхідно уважно вивчити інформацію щодо його співпраці з міжнародними фондами та умови отримання фінансової підтримки, оскільки знайти повне покриття витрат тут дуже складно.

Стипендії та гранти в іспанії

Отримання освіти в Іспанії

Іспанські ВНЗ популярні в учнів з країн СНД завдяки вдалому співвідношенню якості і ціни. Дипломи місцевих університетів дають можливість влаштуватися на роботу в будь-якій європейській країні або продовжити здобуття освіти в цікавому ВНЗ.

Вартість навчання на вищому ступені освіти варіюється від 500 до 700 євро за 1 семестр, якщо говорити про державних ВНЗ. У приватних вартість може наблизитися до 15 тисячам євро за рік, але навіть це не заважає іноземцям вибирати саме Іспанію для освоєння професії та отримання диплома, оскільки це все одно дешевше, ніж, приміром, у Німеччині чи Швейцарії.

Навчання в Іспанії будується на самостійному складанні навчального плану. Студенти можуть вибрати, якою мовою вони будуть навчатися. Але варто пам’ятати, що іспанські програми обходяться дешевше, ніж англомовні.

Вступити можна трьома способами:

 • відразу після школи – найскладніший шлях, оскільки спочатку абітурієнту доведеться пройти 8-місячну підготовку і скласти іспити (Selectividad);
 • перевестися з університету своєї країни без вступних іспитів, але з одним роком навчання за плечима за спеціальністю. У багатьох ВНЗ можливе навчання по обміну в Іспанії. Про те, з ким співпрацює в королівстві ваш навчальний заклад, потрібно дізнаватися ще до вступу.
 • продовжити навчання після закінчення ВНЗ. Післядипломна освіта в іспанському університеті відкриває великі перспективи в питанні працевлаштування.

Які потрібні документи, щоб отримати стипендію

Щоб мати можливість отримувати стипендію, необхідно вчасно подати заявку. Найчастіше робити це потрібно відразу після того, як приходить повідомлення про зарахування до лав студентів, оскільки практично по всіх навчальних закладах проводиться конкурс на надання виплат.

Стипендія на навчання в Іспанії передбачає подачу наступного пакета документів:

 1. Свідоцтво про народження.
 2. Копія наявного на руках диплома.
 3. Автобіографія.
 4. Мотиваційний лист.
 5. Навчальний план.
 6. Копія залікової книжки.

Всі папери, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на іспанську та завірені нотаріально.

Стипендії та гранти в іспанії

Якщо є можливість надати рекомендації з попереднього місця навчання, вони зможуть суттєво збільшити шанси. Важливо, щоб в листі була не просто дана характеристика учня, але і перераховані успіхи, досягнуті в навчальному процесі.

Стипендії від університетів

Багато університети зацікавлені в припливі іноземних студентів, а тому активно пропонують різноманітні грантові та стипендіальні програми, список яких можна знайти на сайті навчального закладу.

Дуже часто ВНЗ підписують двосторонні угоди з фондами, міністерствами, фінансовими установами та корпораціями, які готові надати допомогу талановитим студентам.

Відшкодування витрат на навчання передбачено не тільки в державних, університетах, але і в приватних. В останніх, до речі, пройти конкурсний відбір буває набагато простіше і швидше, оскільки їм не потрібно узгоджувати свої дії з вищими державними інстанціями.

Стипендії та гранти в іспанії

У переліку наведені найпопулярніші виші Іспанії, які надають стипендії:

 1. Лідером у багатьох рейтингах є Університет Помпеу Фабра в Барселоні, який почав свою діяльність в 1990 році. Сьогодні виш славиться якістю викладання в таких сферах, як право, управління підприємством, економіка. Великий інтерес у поданих галузях знань викликають Університет Аліканте та Університет Понтифісія Комільяс.
 2. У технічній сфері провідні позиції найчастіше займає Валенсійський політехнічний університет. За ним слідують Університет Наварри та Мадридський політехнічний.
 3. Якщо плануєте отримати освіту у сфері IT і комунікацій, тоді слід звернути увагу на Каталонський політехнічний університет.
 4. Отримати медичну освіту з можливістю стипендіальної підтримки можна в Наваррському університеті, Університеті Кадіса або у Вищій школі Сан-Антоніо.
 5. Гуманітарний напрям найкраще освоювати в Севільї, університеті Комплутенсе або в Барселонському автономному.

Можливість отримання стипендії в Університеті Помпеу Фабра

Університету Помпеу Фабра являє собою один з наймолодших і швидко розвиваються ВНЗ країни. Розташований у каталонській столиці та має репутацію навчального закладу з великими міжнародними амбіціями. За версією світового рейтингу Times Higher він увійшов у сімку динамічно зростаючих університетів світу.

Завдяки численним інтернаціональним проектам ВНЗ отримав від іспанського уряду звання International Campus of Excellence. Навчання проходить по трьох областях наукових знань:

 • гуманітарні та суспільні науки;
 • біонауки та здоров’я;
 • інформаційні технології.

Стипендія надається тим, хто навчається на програмах магістратури за такими напрямами:

 • бізнес;
 • маркетинг;
 • людські ресурси;
 • фінанси;
 • комунікації;
 • журналістика;
 • право.

Кандидатам слід надати рекомендаційний лист і набрати прохідний бал атестата Grade Point Average (GPA) 3 з 4.

Пройшли відбір, отримають знижку на покриття витрат у 25-75 %. Чим раніше буде подана заявка, тим більшу знижку надасть ВНЗ.

Прийом заяв здійснюється у проміжку з квітня по січень. Претенденти на стипендію повинні сплатити чверть вартості навчання, забронювавши тим самим місце.

EADA – бізнес-школа (Барселона)

EADA є однією з перших бізнес-шкіл Іспанії, яка розробила програму навчання менеджерів у діловій сфері. Ось уже кілька років вона щорічно потрапляє в топ-25 найкращих бізнес-шкіл Європи за різними рейтингами. Засноване освітня установа в 1957 році, навчання ведеться на 6 факультетах.

EADA Business School пропонує два різновиди стипендіальних виплат:

 • за високі показники у навчанні;
 • для студентів з Центральної Європи, включаючи Україну.

Стипендія за успішність покриває половину витрат на навчання, другий вид допомоги – всього 2 5%. Терміни подачі заявок залежать від програми.

Щоб отримати фінансове забезпечення, претенденту необхідно підготувати мотиваційний та рекомендаційний лист. Відмінникам знадобиться отримати сертифікат про проходження іспиту GMAT і показати результат в 700 балів.

Виплата стипендії можлива на наступних спеціальностях:

 • менеджмент;
 • фінанси та бухгалтерія;
 • туризм;
 • маркетинг.

Допомога адресована тим, хто вже надійшов у школу і вніс 25 % вартості курсу навчання. Якщо заявнику буде відмовлено, а вчитися на загальних умовах він не захоче, у нього є можливість повернути ці кошти. Не підлягають поверненню лише 300 євро, що стягуються в якості адміністративного внеску.

Zaragoza Logistics Center – стипендія для жінок

Навчальний заклад являє собою дослідний інститут. Творцями його виступив уряд Іспанії спільно з Університетом Сарагоси і Массачусетським технологічним університетом.

Zaragoza Logistics Center бере участь у кількох міжнародних та дослідницьких проектах, активно співпрацює з промисловим сектором та державними структурами, є членом Національного бюро передового досвіду, отриманого в результаті досліджень у сфері логістики та управління поставками.

У Zaragoza Logistics Center отримати стипендію можуть жінки, які мають намір продовжити навчання на магістерських програмах за спеціальністю «Інженер логістики».

Виплати покривають 50 % від всієї вартості навчального курсу. Вимоги до кандидатів практично не відрізняються від загальних умов, як отримати стипендію в Іспанії:

 • показати високу успішність або досвід роботи в даному напрямку;
 • пред’явити сертифікат GMAT і IELTS/TOEFL c високими балами.

Прийом заявок закінчується в травні.

Стипендіальні програми в бізнес-школи ESADE

Навчальний заклад є підрозділом великого освітнього закладу, що функціонує в складі Ramon Llull University. Головний корпус розташований в Барселоні. Філії школи також працюють в Буенос-Айресі та Мадриді. Займається підготовкою кадрів у сфері управління бізнесом.

Стипендії та гранти в іспанії

Бізнес-школа ESADE тісно співпрацює з бізнес-колами та університетами – Бостонським, Каліфорнійським і багатьма іншими.

Отримати стипендію можуть учні зі Східної Європи, які проходять курс навчання на МВА-програмі. Умова отримання – висока успішність.

Грант покриває половину вартості навчання. Конкурсантам потрібно написати твір, тема якого «Чому отримати стипендію повинен саме я».

Грант від Graduate School of Economics

Школа економіки є приватним закладом, заснованим у 2006 році; пропонує навчання на магістерських та докторських програмах у сфері економіки та фінансів. Щороку навчальний заклад розподіляє різні стипендіальні виплати, одержувачами яких є практично третя частина учнів.

У Graduate School of Economics можна отримати як часткове покриття витрат на навчання (25-75 %), так і повну компенсацію. Для цього потрібно вступити в магістратуру і показати хорошу успішність у навчанні.

Подавати прохання цілеспрямовано необхідності немає. Кожен надійшов автоматично потрапляє в число кандидатів, яким потрібно надати:

 • результати GPA;
 • мотиваційний лист;
 • нові знання англійської мови;
 • рекомендації.

Прийом документів завершується зазвичай в червні.

Фінансування від Instituto de Empresa

Міжнародний вищий навчальний заклад, який проводить підготовку підприємців і керівників. Навчання здійснюється у двох відділеннях, розташованих у Мадриді і Сеговії.

В Instituto de Empresa отримати освіту можна за наступними спеціальностями:

 • право;
 • бізнес;
 • міжнародні відносини;
 • дизайн та архітектура;
 • гуманітарні та соціальні науки.

Отримати грант можливо як на магістерських програмах, так і на бакалавраті. При цьому подати заявку можна відразу після надходження або не пізніше, в процесі навчання.

Фінансування покриває від 10 до 100 % витрат на навчання. Велика частина студентів може подати заявки до 15 квітня.

Для цього потрібно підготувати есе, обсяг якого повинен бути не більше 500 слів. У творі потрібно описати фінансове становище і академічні успіхи.

Стипендія від бізнес-школи IESE при університеті Наварри

Бізнес-школою iESE – одне з найвідоміших і найпрестижніших навчальних закладів у країні. Заснована в 1958 році, розташована в каталонській столиці. Ідея створення належить Наваррському університету за підтримки Гарварду.

Відмінною рисою є відсутність при вступі вимоги знання іспанської мови. Всі абітурієнти проходять чотиритижневий інтенсив з освоєння цього досвіду.

IESE на базі університету Наварри надає стипендії, які покривають 25-50 % від загальної суми за навчання. Звернутися з заявкою можна тільки після того, як будуть подані документи на вступ.

Кандидатам необхідно зробити адміністративний внесок у розмірі 200 євро і внести заставу (безповоротний) – 5 000 євро. Закінчення терміну прийому заяви – 26 квітня.

Грант від Spanish Studies Abroad

Центр вивчення іспанської мови, заснований в 1969 році в Севільї, сьогодні пропонує зануритися в світ іспанської культури, історії та мовознавства в Мадриді, Барселоні, Кордобі, в Пуерто-Ріко і на Кубі.

Spanish Studies Abroad навчає студентів на різних курсах, які функціонують на базі відомих вузів. Незалежно від програми навчання про розмір стипендії становить 1500 євро. Щоб її отримати, необхідно виконати наступні вимоги:

 • показати результати GPA від 3 до 3,5 балів (залежить від категорії гранту);
 • написати есе (обсяг 400-500 слів);
 • подати заявку.

Кандидатом може стати будь-який учень.

Державна допомога

Виступити спонсором навчання в Іспанії може не тільки ВНЗ, але і держава, органи адміністративної влади, міжнародні організації. Отже, куди ще можуть звернутися апліканти:

 • Гранти від регіонів – розраховані на студентів, які навчаються в тій чи іншій автономної області. Шукати інформацію потрібно на сайті регіональної адміністрації в категорії «Міністерство освіти». Розгляд заявок здійснюється 1 раз в році.
 • Стипендія від Міністерства промисловості, туризму та торгівлі. В рамках проектів кандидати можуть не тільки отримати грант, але і пройти стажування в іспанських компаніях за спеціальністю. Окрема підтримка передбачена за програмою «Туризм», розрахованій на студентів, які отримують післядипломну освіту.
 • Фінансова допомога від Міністерства освіти, спорту та культури – подати заявку можна на сайті www.mecd.gob.es. Відомство фінансує проекти стипендіального та культурного обміну, а також надає гранти на отримання освіти в іспанських університетах. Кандидатами можуть стати всі категорії студентів, включаючи бакалаврату, магістратури, докторантури (наша аспірантура) і навіть наукові співробітники. Прийом заяв триває з 1 серпня по 30 вересня.
 • Допомога від фонду «Кароліна» – відомості про гранти потрібно шукати на сайті www.fundacioncarolina.es. Тут представлені всі можливі варіанти фінансування, як від самого фонду, так і від організацій, з якими він співпрацює. Отримати матеріальне забезпечення можуть студенти, які вступили на докторські програми, і ті, хто має намір займатися дослідницькою роботою.
 • Спільний грант від Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва (МАЄС) та Агентства міжнародного співробітництва (АЕСІ). Всі актуальні програми можна знайти на сайті www.becasmae.es. Інформація з’являється на порталі щороку в жовтні. Водночас починається прийом заявок, який закінчується 31 грудня.

Щоб стати кандидатом на стипендію, потрібно спочатку вибрати університет і отримати від нього підтвердження про зарахування. Гранти на навчання в Іспанії у 2023 році від цього альянсу можна отримати, пройшовши серйозний конкурсний відбір, в ході якого враховується успішність, академічний досвід, репутація, рівень володіння іспанською мовою (для іноземних студентів).

Гранти від консульств і посольств

Щоб дізнатися про грантових програмах, необов’язково замовляти візу і їхати в Іспанію. Інформацію про можливі стипендії можна отримати в консульських відділах і посольствах королівства в країні вашого проживання.

Стипендії та гранти в іспанії

Найкраще записатися на особистий прийом до представника служби, який курирує питання здобуття освіти в іспанських ВНЗ. Це дозволить отримати детальні відомості щодо вашого конкретного випадку і задати всі питання.

Якщо можливості приїхати в консульство немає, можна знайти потрібну інформацію в інтернеті на сайті представництва.

Консульські відділи також надають можливість записатися на мовні курси або взяти участь в одній з програм з обміну студентами.

Навчання за програмою студентської мобільності

Тим, кому вартість навчання в Іспанії здається занадто високою, можна взяти участь в численних обмінних програмах. Зазвичай вони розробляються за ініціативою самих навчальних закладів або міжнародних фондів.

В рамках таких програм студенти можуть провести частину свого навчального процесу за кордоном, що дозволяє вивчити мову, розширити кругозір і отримати унікальний досвід проживання в європейській державі. По закінченні ВНЗ учасники отримують дипломи двох університетів.

Назвемо лише деякі з найбільш популярних проектів:

 • ERASMUS – охоплює всі держави в Європі. Основна мета – зміцнення взаємин між ВНЗ, розвиток студентів у культурному, освітньому та лінгвістичному плані.
 • Tempus – націлена на модернізацію та інноваційний розвиток системи вищої освіти. Працює з країнами Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан, Близького Сходу, Північної Африки.
 • ERASMUS MUNDUS – розрахована на студентів, які не є громадянами ЄС. Програма охоплює деякі країни Африки, Туреччини, України та багато інших.
 • DAAD – Німецький проект академічного обміну. Працює зі студентами всіх спеціальностей і напрямків з різних країн.

Гранти від міжнародних фондів, банків та інших організацій

Отримати фінансову підтримку можна і від будь-якого іншого спонсора, зацікавленого в розвитку сфери освіти та пошуку молодих талантів в науці. Найчастіше за це беруться всілякі фонди та організації, які готові вкласти кошти в обдарованих шукачів. Деякі з них повністю або частково покривають витрати на навчання, інші готові співпрацювати на умовах кредитування.

Стипендії та гранти в іспанії

Другий варіант можливий за умови звернення в банківські установи. Не полінуйтеся подати запит в найбільші банки країни:

Ці організації зазвичай надають кредити на особливих умовах і не просять підтвердити дохід.

Пошук фондів повинен бути заснований на спеціальності і галузі знань, в якій були досягнуті великі успіхи. Приміром, Elizabeth Greenshields Foundation надає фінансову підтримку молодим і талановитим художникам.

Варто пам’ятати, що всі спонсори проводять конкурсний відбір кандидатів. А тому доведеться довести, що ви дійсно варті того, щоб вкласти гроші у ваше навчання за кордоном. Для цього потрібно підготувати проект наукової роботи або портфоліо (якщо мова йде про творчих спеціальностях), а також написати мотиваційний лист та надати рекомендації.

Підсумки

Отримання освіти в Іспанії обходиться дешевше, ніж в країнах Західної Європи. Але все ж для деяких студентів вартість навчання може здатися високою. Частково або повністю покрити витрати на навчання дозволяють гранти та стипендії. Кандидати можуть звернутися безпосередньо в навчальний заклад, в адміністрації автономного округу, Міністерство освіти України та інші відомства, які зацікавлені в розвитку освітньої галузі.

Ще один варіант – програми по обміну і міжнародні фонди, які є спонсорами талановиту молодь.

Як вступити до магістратури в Іспанії: Відео

Статті по темі