Меню Закрити

Особливості проходження практики та стажування в Іспанії

Придбання практичних навичок з освоюваної спеціальності – питання, яким задаються багато студентів ще на етапі навчання. Навіть першокурсник розуміє, що чим якісніше буде цей процес, тим більше шансів згодом знайти престижну роботу. Цілком логічно, що попитом на ринку праці користуються ті фахівці, які вже встигли отримати безцінний досвід відпрацювання багажу знань в реальних умовах у закордонних компаніях. А якщо врахувати, що більша частина іноземців націлена на роботу в Європі, то стажування і практика в Іспанії може виявитися цілком відповідним і легко реалізованим варіантом.

Стажування і практика в Іспанії

Що характерно для стажування та практики в Іспанії

Формулою успіху в сучасному світі можна вважати симбіоз теоретичних знань, практики, володіння декількома іноземними мовами та вміння вільно контактувати у мультинаціональному середовищі. Найпростіше потрапити в потрібне русло у тих, хто вже знаходиться на іспанській території і є студентом місцевого ВНЗ. У такому випадку існує ймовірність не просто стати учасником однієї з численних програм з обміну, а й заявити про себе як про працівника, що подає надії.

В Іспанії практично всі університети співпрацюють з вищими школами великої Британії, США і ЄС в цілому. Але для початку доведеться вступити в іспанський виш і стати відмінником навчання.

У свою чергу місцеві роботодавці виявляють непідробну зацікавленість у молодих кадрах і з готовністю пропонують їм вакантні посади у своєму штаті. Відносини між компанією та стажистом регулюються спеціальним документом – Угодою про можливості проходження практики.

Перевага завжди віддається студентам, оскільки це дозволяє підписати тристоронній договір між організатором поїздки, університетом і роботодавцем.

Закінчення практики зазвичай ознаменувався врученням сертифікату про проходження практики. Але головне – це рекомендаційний лист, який отримує молодий спеціаліст.

В Іспанії цей документ може зіграти вирішальну роль при проходженні конкурсу на ту чи іншу посаду. А якщо стажист ще й володіє неабиякими професійними якостями, цілком імовірно, що він зможе отримати роботу в цій же компанії.

Водночас потрібно розуміти, що іспанські роботодавці надають вакантні місця далеко не всім кандидатам. Щасливий випадок випадає тільки тим, хто старанно вчився, показав відмінні результати та зміг обґрунтувати свою мотивацію до роботи саме на цьому підприємстві.

Натомість вони отримають можливість відпрацювати практичні навички, вдосконалити рівень володіння іспанською та англійською мовами, отримати досвід роботи в закордонній компанії.

Особливості стажувань в Іспанії

Більшість програм сьогодні реалізовується на платній основі. Їх тривалість становить від трьох місяців. Якщо мовні знання не надто глибокі, доведеться пройти курси іспанської мови протягом 2-4 тижнів.

Подавати заявку на участь в програмі краще за 2-3 місяці до її початку. Найактивнішими містами у питаннях надання місць для стажистів є:

 • Барселона;
 • Мадрид;
 • Валенсія;
 • Гранада.

Не відстають від них і іспанські острови: Тенеріфе, Ібіца, Майорка, Менорка.

Робочий графік стажиста не займає понад 20-40 годин на тиждень, а ось винагорода за працю зазвичай становить 100-300 євро за один відпрацьований місяць.

Вимоги до учасників програм можуть змінюватись, але в цілому виглядають наступним чином:

 • вікові рамки: 18-30 років;
 • високий рівень комунікабельності;
 • володіння іспанською мовою хоча б на мінімальному рівні (В1);
 • гарні пізнання в англійській мові;
 • диплом бакалавра або довідка про те, що кандидат проходить навчання.

Величезну роль при відборі кандидатів відіграє правильно складене резюме та лист з обґрунтованою мотивацією.

Найбільш популярні сфери серед стажистів

У 2023 році найбільш популярними напрямками для стажування є:

 • Управлінням бізнесом, банківська і фінансова сфера;
 • Ресторанний, готельний, туристичний бізнес;
 • Компанії, що займаються дизайном і архітектурою;
 • Сфера освіти;
 • ЗМІ, послуги реклами та маркетингу;
 • IT і діджитал-агентства;
 • Виробництво аудіо і візуальної продукції;
 • Інформаційні технології;
 • Міжнародна торгівля;
 • Управління персоналом;
 • Графічний дизайн.

Іспанія є відмінним варіантом для студентів, які здобувають освіту у сфері готельного, ресторанного та туристичного бізнесу. Однак їм слід враховувати сезонність роботи в даній сфері. З цієї причини проходити практику найкраще літніми місяцями.

Як потрапити на стажування в Іспанію

Процес пошуку підходящої вакансії може зайняти від одного до двох місяців. Ще пара тижнів знадобиться на те, щоб оформити візовий дозвіл.

Як потрапити на стажування в Іспанію

Але колись необхідно підшукати організацію, яка займеться підбором стажування. Звичайно, це можна зробити й самостійно, але такий шлях передбачає безліч формальностей, з якими самотужки важко впоратися.

Спеціалізуються на даних питаннях фірми допоможуть:

 1. Скласти резюме.
 2. Правильно написати мотиваційний лист.
 3. Зв’язатися c потрібне роботодавцем.
 4. Підібрати відповідні умови проживання в країні.

Як тільки всі нюанси будуть узгоджені, вам призначать день співбесіди. Зазвичай воно проходить в онлайн-режимі по Skype.

Якщо всі сторони досягнуть консенсусу, можна переходити до наступного етапу – підписання угоди про проходження практики. Після цього приймаюча сторона повинна надіслати вам запрошення і копію контракту.

Приклавши до них наявний набір паперів, можна вирушати в консульство для відкриття візи. Її тип залежатиме від тривалості перебування в країні.

Якщо практика не займе більше ніж три місяці, тоді можна скористатися умовами безвізового в’їзду (громадянам країн візового режиму підійде навчальний візовий штамп категорії С). В іншому випадку доведеться просити національну навчальну візу.

На що слід звернути увагу:

 1. Умови оплати послуг компанії-посередника повинні передбачатися ще на початковому етапі. Деякі пропонують відразу сплатити 50% вартості послуг, а залишок виплатити після завершення практики та отримання сертифіката. Враховуючи той факт, що стажування в більшості випадків оплачувана, після повернення ви зможете повернути обумовлену суму. Інші фірми використовують іншу схему: 50% відразу, а другу половину — після того, як буде знайдена вакансія.
 2. В якості місця проживання зазвичай пропонують іспанські сім’ї, знімні квартири або студентські гуртожитки. Однак під час проходження мовних курсів оплачувати житло доведеться самому. У середньому проживання обійдеться в 35-400 євро в місяць. Ці витрати зазвичай покриває роботодавець, починаючи з першого дня роботи стажиста.
 3. Середня оплата праці за період 4-12 місяців може скласти близько 1000-3200 євро.
 4. В бюджет поїздки необхідно включити витрати на візовий штамп, авіапереліт, оформлення страхового поліса.
 5. Якщо потрібно запитувати візу тривалої дії, обов’язково потрібно буде показати наявність на банківському рахунку не менше 5,5 тисяч євро чи спонсорський лист, в якому гарант пообіцяє взяти на себе всі витрати на проживання, харчування та проїзд.

У разі звернення до посередників необхідно підготувати наступний пакет документів:Виїзне закордонне посвідчення особи.

 1. резюме іспанською або англійською мовою;
 2. копії наявних дипломів і сертифікатів, засвідчені нотаріусом;
 3. лист-мотивація;
 4. 2 фото;
 5. довідка з місця навчання про те, що кандидат дійсно проходить навчання в тому чи іншому ВНЗ.

Крім сезонного стажування, можна скористатися випадком і поєднати практику з навчанням. Таку можливість надають численні міжнародні програми, які відбирають кандидатів згідно з віком, профілю навчання та досягнень.

Найчастіше вони виплачують спеціальну стипендію, яка дозволяє покрити витрати на цей захід.

Такі проекти зазвичай тривають від 7 до 18 місяців. Вартість поїздки становить близько 700-2800 євро (чим довше триває практика, тим більше грошей потрібно на її оплату).

Ще один спосіб набратися досвіду в Іспанії – участь у програмі обміну. Розрахована на студентів ВНЗ. Її тривалість не перевищує трьох місяців. Передбачає щомісячну стипендіальну виплату в розмірі 300-400 євро.

Хто організує стажування

Хто організує стажування в Іспанії

Дуже важливо, щоб організація, в яку ви вирішите звернутися, була перевіреної та надійної. Наведемо список провідних фірм, яким можна довіритися:

 • IES Consulting – міжнародна організація, що допомагає молодим людям знайти відповідний проект в 11 країнах, серед яких Нідерланди, Франція, Німеччина, Іспанія і навіть Марокко. Напрямки: туризм, маркетинг і реклама, бізнес і фінанси, викладання, переклад, комп’ютерні технології.
 • Internship Makers – фахівці цієї компанії готові вам підшукати місце стажування навіть у Сполучених Штатах, не кажучи вже про Іспанію та інших європейських країнах. На сайті можна замовити VIP-пакет, який включає пошук житла для кандидата.
 • Internship in Spain – допомагає компаніям, університетам і студентам знайти один одного. Спрямована на підбір програм стажування безпосередньо в Іспанії. Пропонує також практику за кордоном для тих, хто навчається в іспанських ВНЗ.
 • Animafest Experience – сервіс для молоді, яка хоче підробити, набратися досвіду і просто ближче пізнати країну. Тут можна знайти будь-яку програму: з безкоштовним проживанням, курсами іспанського і т. д.

Всі міжнародні організації допомагають скласти резюме таким чином, щоб ваша перша робота не розчарувала вас.

Висновки

Іспанія – одна з багатьох країн Європи, яка надає відмінні можливості для набуття досвіду з певної спеціальності. Місцеві компанії зацікавлені в молодих перспективних кадрах, а тому охоче пропонують їм вакантні місця. Перевага у виборі кандидатів віддається молодим людям до 30 років з високою мотивацією, студентам ВНЗ. Знайти такий проект можна через міжнародні організації, які надають повне сприяння у вирішенні цього питання.

Стажування в Іспанії: Відео

Статті по темі