Меню Закрити

Як вступити до магістратури в Іспанії

Український студент, який закінчив 4 курсу університету у себе на батьківщині та отримав ступінь бакалавра, має всі можливості для подальшого навчання в Європі. Якісним сучасним освітою славляться, зокрема, ВНЗ Іспанії, при цьому витрати в цій країні будуть одними з найменших серед інших європейських держав. Поглибити наявні знання та отримати спеціалізацію дозволяє магістратура в Іспанії. Однак слід пам’ятати про те, що іспанська освітня система відрізняється від української.

Магістратура в Іспанії

Особливості іспанської магістратури

Шукаючи підходящу магістерську спеціальність на сайтах іспанських ВНЗ, можна знайти 2 види магістратури:

 • офіційна;
 • університетська.

Програма підготовки офіційних магістрів однакова у всіх університетах і регулюється Міністерством освіти, культури та спорту Іспанії. Вона спрямована на отримання студентами таких навичок і знань, які допоможуть надалі продовжити навчання, вступивши до аспірантури.

Водночас кожен університет має право розробляти й сертифікувати власні магістерські програми. Зазвичай такі курси створюються виходячи з запитів іспанського ринку праці, тому мають чітку професійну спрямованість.

Трендові магістерські спеціальності

При вступі в магістратуру іноземні студенти частіше віддають перевагу наступними спеціальностями:

 • туризм;
 • бізнес і фінанси;
 • архітектура;
 • іспанська мова і література;
 • міжнародні відносини;
 • дизайн;
 • менеджмент;
 • інформаційні технології.

Слід зазначити, що випускник вищого навчального закладу, отримав диплом європейського рівня за цим або іншими спеціальностями, має значно більше шансів здобути престижну, добре оплачувану роботу в Іспанії чи іншій країні Європи.

Специфіка процесу навчання в іспанській магістратурі

Навчання за магістерськими програмами в іспанському ВНЗ триває 1-2 роки. Для того щоб отримати ступінь магістра, студенту необхідно набрати певну кількість кредитів – від 36 до 54 за семестр (точна кількість визначає координатор студента залежно від якості отриманого раніше освіти).

Один кредит ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System – Європейська система переведення і накопичення балів) дорівнює 25-30 навчальним годинам. Визначається на підставі виконаних студентом робіт:

 • годин відвіданих лекцій і семінарів;
 • годин, витрачених на самостійне вивчення матеріалу;
 • результатів практичних і контрольних робіт, навчальних проектів;
 • оцінок, отриманих на іспитах.

Найбільша кількість кредитів дається за виконання магістерської науково-дослідної роботи.

Головна відмінність іспанської (як і всієї європейської) системи освіти від української – акцент на самостійну роботу студента. У більшості вишів учні самі складають свій розклад, вибирають предмети для вивчення і наукового керівника.

Магістерська програма в Іспанії складається з різних груп модулів:

 • загальні предмети – обов’язкові для всіх студентів (asignaturas troncales);
 • профільні – предмети за обраною спеціальністю (asignaturas obligatorias), теж обов’язкові, встановлені університетом;
 • опціональні – підбираються самим студентом, виходячи з його академічних інтересів (asignaturas optativas);
 • безкоштовні (asignaturas de libre configuración) – студент може обрати кілька предметів, цікавих йому, незалежно від його спеціальності та майбутньої професії.

Офіційна мова навчання в іспанській магістратурі – іспанська (кастильська норма), але можна вибрати й повністю англомовні програми. Наприклад, в Автономному Університеті в Мадриді програма магістратури для таких спеціальностей, як біотехнологія, теоретична фізика, молекулярна біомедицина, міжнародна економіка та інших, була повністю англійською мовою.

Процес навчання охоплює 3 види робіт:

 • лекції;
 • семінари;
 • дипломна робота.

Заняття проходять по буднях, тривалість лекцій – до 1 години. Відвідуваність жорстко контролюється, але все ж по можливості рекомендується відвідувати всі заняття. Можлива перездача іспитів і отримання оцінок «автоматом».

Навчання на магістратурі

Вартість навчання в магістратурі

Найбільш престижними ВНЗ Іспанії, в яких є магістратура, визнані наступні:

Назва університету українською Назва університету англійською Місто Вартість навчання в магістратурі, євро в рік
Барселонський університет University of Barcelona Барселона від 2500
Мадридський автономний університет Autonomous University of Madrid Мадрид від 4000
Автономний університет Барселони Autonomous University of Barcelona Серданьола-дель-Вальес від 4500
Мадридський університет Комплутенсе Complutence University of Madrid Мадрид від 3000
Університет Наварри University of Navarra Памплона від 8000
Університет Помпеу Фабра Pompeu Fabra University Барселона від 5000

Вартість магістратури залежить від обраної спеціальності. Найдорожчим є навчання на юридичному, економічному, політичному факультетах, отримання ступеня MBA (магістр ділового адміністрування, Master of Business Administration). Дешевше отримати ступінь магістра в області природничих або гуманітарних наук.

Вчитися безкоштовно в магістратурі в іспанських ВНЗ не вийде, але при хороших показниках успішності студент може спробувати отримати стипендію або грант на навчання як у самому університеті, так і в сторонніх організаціях:

 • Міністерство освіти, культури та спорту Іспанії – на сайті розміщуються доступні субсидії для отримання магістерського ступеня;
 • Міністерство закордонних справ і міжнародного співробітництва та іспанське агентство міжнародного співробітництва (на порталі MAEC-AECI представлені активні гранти та стипендії);
 • міжнародні організації;
 • фонди;
 • банки;
 • програми обміну.

Підготовка до вступу в магістратуру

Оскільки для вступу до магістратури потрібно володіти іспанською або англійською мовою, іноземним абітурієнтам надається можливість пройти підготовчі мовні курси (іспанська, каталонська або англійська мови). Такі програми є практично при всіх ВНЗ у Барселоні та інших великих містах, причому передбачено і дистанційне навчання.

Після закінчення підготовчої програми студенту потрібно буде скласти іспит і отримати сертифікат володіння іспанською мовою DELE на рівні B2, C1 або в деяких випадках В1 – при проходженні мовної школи.

Для тих магістерських програм, де потрібне знання англійської мови, необхідний сертифікат IELTS чи TOEFL з кількістю балів 6.0 або 90 відповідно.

Алгоритм вступу в магістратуру іспанського університету

Якщо ви вирішили продовжити навчання в магістратурі в Іспанії, перше, що слід зробити, це вибрати виш і післядипломну програму за своїм профілем. Слід мати на увазі, що деякі університети приймають заявки на навчання навіть у тому випадку, якщо в абітурієнта диплома бакалавра на руках поки немає. У цьому випадку подається повний комплект документів, у якому замість диплома додається заяву з інформацією про терміни отримання диплома і майбутньої спеціальності.

Процедура визнання українського диплома бакалавра в Іспанії

Зазвичай при вступі до магістратури омологація диплома бакалавра, тобто підтвердження відповідності спеціальності, отриманої в українському ВНЗ, аналогічної іспанської не потрібно. Достатньо пройти процедуру його легалізації – проставити апостиль для підтвердження достовірності, в тому числі й на варіанті, переведеному на іспанську мову.

Процес апостилювання займає 45 днів. Потім потрібно зробити офіційно завірений переклад диплому на іспанську мову. Для цього слід звернутися в Посольство Королівства Іспанія або до traductores jurad – іспанським присяжним перекладачам (подивитися ціни на їхні послуги можна на сайті Офіційних перекладачів).

Перелік документів, необхідних для вступу

Крім легалізованого диплома, потрібно надати наступний перелік документів:

 1. Документ з українського навчального закладу, в якому зазначено, що «отримана освіта дає можливість продовжити навчання за магістерськими програмами». Отриману довідку апостилюють і переводять на іспанську мову.
 2. Закордонний паспорт та його копію, завірену в іспанському консульстві.
 3. Довідку з розрахунком середнього бала з університету абітурієнта (не обов’язкова).
 4. Автобіографію іспанською мовою, в якій заявник повинен вказати всі деталі та дати своєї освіти, рівень знання мов, участь у конференціях, публікації, сертифікати, додатково пройдені курси та інші наявні досягнення.

Біографія приклад

5. Міжнародні мовні сертифікати – DELE, TOEFL, IELTS.

6. Мотиваційний лист з обов’язковим зазначенням, чому був обраний саме цей виш і дана магістерська програма.

Мотивація приклад

Документи завантажуються на сайті університету в період попередньої реєстрації (preinscripción). Після цього приймальна комісія розглядає кандидатури та виносить рішення про зарахування студента у ВНЗ.

У разі прийняття позитивного рішення про наступний етап – оформлення візи.

Проживання та можливість підробітку

Проживання не входить у вартість навчання в магістратурі в іспанському ВНЗ – його доведеться оплачувати окремо. Найбільш популярні серед студентів варіантів кілька:

 • університетський гуртожиток – від 400 євро в місяць;
 • спільна оренда квартири (в середньому близько 250-400 євро в місяць в залежності від міста): у кожного студента своя кімната, але ванна, вітальня і кухня – загальні;
 • студентська резиденція: кожен студент проживає в окремій кімнаті з усіма вигодами – від 600 євро в місяць.

Великий плюс отримання освіти в Іспанії – можливість легально працювати 4 години в день. Для цього студенту потрібно знайти роботодавця, який укладе з ним договір, взяти довідку з університету і подати необхідний пакет документів в місцеве відділення префектури.

Можливості випускника іспанської магістратури

Випускник магістратури іспанського ВНЗ має хороші перспективи для працевлаштування. Відсоток безробіття в Іспанії поступово знижується – з 26 % у 2014 році до 16 % у 18-му (за даними Національного інституту статистика (INE) та інформаційного агентства МФД-Інфоцентр), однак залишається вищою, ніж у сусідніх Франції, Португалії чи Італії. Але молодий спеціаліст з дипломом магістра, який високо визнається на сучасному глобальному ринку праці, цілком може отримати престижну роботу в Іспанії, і в будь-якій іншій європейській країні.

Студенти офіційної магістратури, відмінно зарекомендували себе під час навчання, можуть продовжити навчання в університетській докторантурі. Для цього магістра потрібно буде підшукати тему дослідницького проекту і наукового керівника, який погодиться курирувати його роботу.

Для покриття витрат на навчання в докторантурі Міністерством освіти передбачені стипендії, причому їх набагато більше, ніж для магістрів або бакалаврів.

Після отримання докторського ступеня відкривається перспектива продовжити наукові дослідження або стати викладачем ВНЗ, причому не лише іспанського, а і європейського.

Резюме

Продовжити свою освіту в Європі – мрія багатьох українських студентів. Звернути увагу на можливість продовжити навчання в магістратурі саме іспанських університетів варто з кількох причин: у них прекрасна матеріальна база, високий рівень і якість освіти, відносно недороге навчання і проживання.

В період навчання студент має право легально працювати. Можливість стажування в інших європейських країнах – ще один плюс отримання магістерського ступеня в Іспанії.

Як я вступала до університету в Іспанії: Відео

Статті по темі