Меню Закрити

Популярні університети Мадрида

Мадрид – найбільший у Європі політичний і економічний центр, динамічне, багатонаціональне місто з безліччю можливостей для іноземців. Бувши студентом одного з ВНЗ Мадрида, можна отримати престижну освіту і при цьому повністю зануритися в іспаномовну середу. У 2024 році багато університетів Мадрида пропонують своїм студентам пройти стажування в інших країнах, придбати неоціненний практичний досвід і в результаті вийти на європейський ринок праці підготовленим кваліфікованим фахівцем у своїй галузі.

Фото Мадрида

Мадрид – місто для студентів

Молодим людям Мадрид доведеться за смаком завдяки безлічі місць для проведення цікавого та різноманітного дозвілля:

 • культурний відпочинок – відвідування Королівського і Кришталевого палаців, музеїв Прадо, королеви Софії, Тіссен-Борнемісса, католицьких соборів;
 • для футбольних фанатів – відвідування матчів клубів «Реал Мадрид», «Атлетіко Мадрид», «Райо Вальєкано», стадіону «Сантьяго-Фіналу»;
 • прогулянки – по найвідомішій вулиці Гран Віа, де знаходиться іспанська Королівська академія витончених мистецтв, на головній площі Plaza Mayor і площі Кібели, парку Ретіро, садам Сабатіні або ботанічному саду;
 • нічне життя – тапас-бари, клуби, коктейль-бари, джаз-тераси, театри фламенко.

У Мадриді досить вигідно жити і вчитися – це одна з самих дешевих європейських столиць. Студент може оселитися у кампусі при університеті, орендувати квартиру разом з іншими учнями або жити в іспанській родині.

Навчання в іспанських університетах допускає можливість підробітку, тому студенти можуть самостійно покривати свої повсякденні витрати.

Прагнення наших співвітчизників емігрувати в Іспанію пояснюється тими перевагами, які отримує іноземець, переїжджаючи в країну з високим рівнем життя та освіти. Наприклад, випускники іспанських ВНЗ без особливих складностей можуть працевлаштуватися не тільки в Іспанії, але і в інших країнах ЄС завдяки тому, що отримані ними дипломи високо цінуються і визнаються по всій Європі.

Поряд з якісним і відносно недорогою освітою студенти університетів мають можливість пройти стажування або практику у кращих європейських ВНЗ і проводити наукові дослідження світового рівня.

Державні й приватні університети Мадрида

Отримати якісну європейську освіту можна як у державних, так і в приватних ВНЗ Мадрида. При цьому ціни на навчання часто залежать не від джерела фінансування навчального закладу, а від обраної програми – «офіційною» (officiales) або «власної» (propios).

Університети Мадрида

Вартість навчання на офіційній спеціальності у всіх ВНЗ Іспанії уніфікована, а ось на власні курси університети (найчастіше приватні) можуть встановлювати свої розцінки. При цьому los titulos propios більш конкурентоспроможні для місцевого ринку праці.

В таблиці представлена коротка характеристика державних університетів Мадрида:

Назва Кількість факультетів / спеціальностей Можливість заочного навчання Мова навчання Бакалавр
Вартість, євро
Магістр
Вартість, євро
Автономний університет Мадрида, UAM 7 / 48 немає іспанська, є програми англійською мовою до 900 4500
Університет Комплутенсе, UCM 26 / 78 немає іспанська, є програми англійською мовою від 455 від 455
Мадридського університету імені Карлоса Третього, UC3M 27 / 141 частково (поєднується навчання онлайн і в кампусі) іспанська, англійська,

двомовні програми

від 1385 2500
Мадридський політехнічний університет, UPM 20 / 200 немає іспанська інформація за запитом інформація за запитом
Університет Алкала 9 / 86 немає іспанська, англійська від 1782 від 2310
Університет Рей-Хуан Карлос 8 / 79 бакалаврат, 71 магістратура,

78 подвійних спеціалізацій

є, 9 програм онлайн іспанська, англійська від 2500 від 2670
Національний університет дистанційної освіти, UNED 11 / 28 бакалаврат,

магістратура 76

онлайн — навчання іспанська, англійська 780 1330

Найбільші ВНЗ – UAM, UCM, UNED – дають можливість студенту отримати освіту практично з будь-якої спеціальності – від образотворчого мистецтва і біологічних наук до права та різних аспектів медицини.

Тих, хто бачить своє покликання в технічних науках – гірське або інженерна справа, архітектура, ІТ, ядерна фізика, нанотехнології, чекає один з порівняно молодих, але вже завоювала передові позиції в національних рейтингах ВНЗ. Це Мадридський політех, який має високоякісної академічною базою, активно бере участь у європейських наукових проектах і має чудові можливості для проведення різноманітних досліджень.

Університет Карлоса Третього більше орієнтований на соціальні та юридичні напрямки: бізнес-адміністрування, економіка, фінанси, політологія, міжнародні дослідження, бухгалтерський облік, трудові відносини, туризм, економіка і право.

Навчання в університетах Мадрида, як і в інших іспанських вишах, включає 3 рівні: бакалаврат, магістратура, докторантура. Причому вартість отримання ступеня магістра зазвичай в кілька разів вище, ніж бакалавра.

Крім того, ціна залежить ще і від обраної студентом спеціальності: вивчати природничі науки або богослов’я набагато дешевше, ніж медицину або юриспруденцію.

Тому в таблиці, в якій міститься інформація про приватних ВНЗ Мадрида, вартість навчання коливається в досить широких межах:

Назва Факультети / спеціальності Можливість заочного навчання Мова навчання Вартість, євро
Університет Альфонсо ель Сабио, UAX 5 / 38 магістратура, 41 подвійна спеціалізація немає іспанська, англійська, французька, німецька інформація за запитом
Університет Понтифісія Комильяс, UPCO 6 / 36 бакалаврат, 94 магістратура (включаючи подвійні спеціалізації) дистанційне навчання для деяких спеціальностей іспанська, англійська,

двомовні програми

2800 – 12000 бакалаврат,

5750 – 28150 магістратура

Європейський університет в Мадрид, UE 4 / 74 бакалаврат, 69 магістратура, 24 подвійні спеціалізації онлайн-програми іспанська, англійська,

двомовні програми

4700 – 8300 магістратура онлайн
Дистанційний університет Мадрида, UDIMA 5 / 16 бакалаврат, магістратура 42 дистанційне навчання іспанська, англійська від 1360
Університет CEU Сан-Пабло 6 / 131 немає іспанська, англійська,

двомовні програми

в середньому 2000 – 17000 бакалаврат,

4800 – 51000 магістратура

Університет Франсіско де Віторія, UFV Madrid 6 /39, включаючи подвійні спеціалізації дистанційні курси профпідготовки іспанська, англійська 5900 – 17000
Університет Небриджа 5 / 58 бакалаврат, 44 магістратура (включаючи подвійні спеціалізації) онлайн, змішані програми іспанська, англійська,

двомовні програми

від 2900 бакалаврат, 4000 – 17000 магістратура
Університет Каміло Хосе Села, UCJC 5 / 77, включаючи подвійні спеціалізації немає іспанська, англійська,

двомовні програми

3650 – 18000
Бізнес-школа ESERP 8 / 22 Online MBA, віртуальний кампус для студентів очних іспанська, англійська від 5750

Європейський університет в Мадриді готовий прийняти абітурієнтів на різні спеціальності: архітектура і будівництво, біотехнології, мистецтво, дизайн, спорт, право і закон, кримінологія, управління бізнесом, фармацевтика, лінгвістика, промислові та аерокосмічні технології та інші.

Вища освіта в Мадриді

Подібний спектр офіційних і власних магістерських ступенів пропонує UAX, університет Небриджа, CEU, UCJC. Бажаючі працювати у сфері бізнесу, туризму, PR, маркетингу, фінансів, міжнародної торгівлі обов’язково повинні звернути увагу на ESERP.

Заочна форма освіти в іспанських ВНЗ дозволяє студенту вчитися дистанційно, онлайн, проходити програму у зручний для нього час і в будь-якому місці.

У Мадриді знаходиться 2 спеціалізованих університетів дистанційної освіти – UDIMA і UNED. В деяких інших ВНЗ надається можливість вивчати віддалено лише певні курси та програми.

Вступ до університету в Мадриді

Іноземцю цілком до снаги вступити в мадридський ВНЗ, вибравши для початку університет і бажану спеціальність. З конкретними вимогами до абітурієнтів можна ознайомитися на інформаційних порталах, які є у кожного ВНЗ.

Загальною особливістю всіх іспанських університетів є необхідність здачі вступного іспиту, який на даний момент називається PAU і включає в себе перевірку знань з 6 предметів.

Випробування досить серйозне, тому навіть іспанські абітурієнти попередньо проходять підготовчий курс.

Як вчинити в мадридський внз

Здача іспиту здійснюється у 2 етапи. На першому обов’язково здаються:

 • іспанська мова;
 • іноземна мова (англійська, французька);
 • історія Іспанії або філософія;
 • предмет на вибір (в залежності від спеціальності: математика, латинь, мистецтвознавство та інші).

Друга частина PAU включає здачу ще двох предметів на вибір:

 • гуманітарні або соціальні науки: математика, географія Іспанії, історія мистецтва, дизайн, економіка, латинь;
 • науковий напрямок: математика, фізика, креслення;
 • науки про здоров’я: хімія, біологія, математика.

Крім здачі PAU, іноземному абітурієнту слід подбати про підготовку документів про освіту, їх переклад на іспанську мову і нотаріальному засвідченню.

Надходження в іспанські ВНЗ відразу після закінчення школи в Україні можливо за двох умов:

 • при наявності атестата про повну середню освіту, який повинен пройти омологацію;
 • у разі успішної здачі іспиту PAU.

Безкоштовне навчання у ВНЗ Мадрида

Можливість безкоштовного навчання доступна тим студентам, яким вдається отримати стипендію або грант для навчання у ВНЗ. Таких програм в Іспанії чимало, головне – підібрати для себе відповідний варіант.

Це може бути заохочення:

 • талановитих або обдарованих молодих людей у якій-небудь області;
 • абітурієнтів, які вступають на певну спеціальність;
 • абітурієнтів, які мають особливі заслуги або досягнення, отримані під час навчання в школі;
 • громадян конкретних держав;
 • пільгових категорій осіб.

При проходженні конкурсу претендентові може бути забезпечена повна або часткова оплата навчання. Фінансування надається або самим ВНЗ, або сторонніми організаціями, наприклад, Фондом Кароліна (офіційний сайт Fundación Carolina), Міністерством освіти, культури та спорту Іспанії, агентством EACEA та іншими.

Вартість проживання в Мадриді

Розрахувати доступність життя в Мадриді студенту допоможе інформація про середні ціни на основні товари та послуги в цьому місті:

 • Вечеря в ресторані – 12 євро.
 • Кава в закладі – 1.72 євро.
 • Літр молока – 0.83 євро.
 • Дюжина яєць – 1.59 євро.
 • Кілограм курячого м’яса – 6.24 євро.
 • Пляшка вина – 5 євро.
 • Проїзд в транспорті – 1.50 євро.
 • Поїздка на таксі (1 км) – 1.05 євро.
 • Оренда 1-кімнатної квартири (не в центрі) – 608.50 євро.
 • Комунальні послуги у 2-кімнатній квартирі – 123.66 євро.
 • Мобільний тариф на 1 хв розмови – 0.20 євро.
 • Похід у кіно – 9 євро.
 • Вартість джинсів – 71.32 євро.
 • Вартість спортивного взуття – 72.94 євро.

ВНЗ в інших містах Іспанії

Престижні іспанські ВНЗ є не тільки в столиці. Можливість отримати чудову академічну підготовку і досвід проведення наукових досліджень дають десятки університетів, розташованих не тільки в мегаполісах Іспанії, але й у невеликих містечках.

Університети Іспанії

У числі найбільш престижних вищих навчальних закладів, з року в рік потрапляють у світові рейтинги кращих освітніх установ, можна назвати:

Також варто звернути увагу на приватні вищі мистецькі заклади та бізнес-школи, дипломи яких високо котируються у всій Європі. Наприклад, престижну творчу освіту можна отримати:

 • у консерваторіях: Мадридської Королевської, Хесус де Монастеріо, Лісеу;
 • в інститутах: мистецтв Барселони, європейського дизайну;
 • школах: кінематографії та аудіовізуальних ефектів.

Програми з туризму і готельного бізнесу пропонують школи CETT, EADA та інші.

Висновок

Отримання освіти у Мадриді, столиці Іспанії, сьогодні доступно не тільки громадянам країни, але і приїжджим з інших держав. Перелік державних та приватних ВНЗ дозволяє абітурієнту підібрати оптимальні умови для навчання в цьому місті, визначитися зі спеціальністю та ознайомитися з вимогами для вступу. Однак якою б університет був обраний, якість підготовки випускників залишається незмінно високою, а отриманий диплом відкриває шлях до вигідного працевлаштування в будь-якій країні Європи.

Вступити до універу в Іспанії за 2 місяці: Відео

Статті по темі