Меню Закрити

Вища освіта в Іспанії: особливості та переваги

В Україні небагато відомо про можливості отримати вищу освіту в Іспанії. Вітчизняні випускники набагато частіше розглядають перспективи освітніх установ Англії, Франції, Німеччини. І мало хто знає, що іспанські університети мають не менш давню історію, ніж прославлені європейські ВНЗ, а престижність здобутої в них освіти не поступається за кордоном рівнем американської вищої школи.

Вища освіта в Іспанії

Система вищої освіти в Іспанії

Для вступу в університет спочатку треба пройти курс bachillerato – підготовки за обраною спеціальністю. Майбутній студент вже в 16 років повинен визначитися, ким він збирається стати – від цього залежить програма навчання. Пройти курс бачилерато можна в школі та коледжі.

За підсумками навчання здається державний іспит, який називають selectividad (відбір) — він дозволяє вступати до університету. Здати його можна як очно, так і заочно, провчившись в UNED – університеті дистанційного навчання.

Безпосередньо в університеті є три рівні підготовки:

 • градо – отримання ступеня бакалавра (3-4 роки) за всіма спеціальностями – природно-науковим і гуманітарним;
 • майстер (магістр) – вузькоспеціалізований курс (1-2 роки) після градо, поглиблена підготовка;
 • doctorado (докторадо) – аспірантська підготовка, захист дисертації (3-6 років), за підсумками — ступінь доктора і право займатися дослідницькою роботою, працювати на кафедрі, викладати у ВНЗ.

Список кращих університетів Іспанії

Сьогодні в Іспанії діють 49 державних університетів, 14 приватних та 4 католицьких ВНЗ. Найбільш відомими та популярними вважаються університети Мадрида і Барселони: Мадридський університет Комплутенсе, Мадридський політехнічний університет, Автономний університет Барселони та інші ВНЗ.

Ось як виглядає десятка кращих державних університетів країни:

Крім того, славляться окремі факультети ВНЗ, наприклад, факультет управління в Мадридському університеті імені Карлоса III або факультет економіки в університеті Помпеу Фабра.

Як вступити

Для початку вибирається місто, виш і спеціальність. Враховуйте, що у провінційних містах вартість навчання та проживання набагато нижче, ніж у столиці.

Для вступу потрібні два основних документи:

 1. Атестат про наявність повної середньої освіти в Україні, визнаний в Іспанії. Для вступу в магістратуру, аспірантуру – дипломи бакалавра, магістра.
 2. Документ про знання іспанської, англійської. Іноземці тестуються при ВНЗ або заздалегідь надають сертифікат.

Необхідно також мотиваційний лист, де чітко викладається, чому ви хочете потрапити саме на цю спеціальність в Іспанії. Якщо при самостійному оформленні виникають труднощі, зверніться в спеціальні фірми, які допоможуть правильно підготувати документи.

Після підготовки подається заявка на селективідад (відбіркове тестування), яку також можна заповнити онлайн. Успішна здача іспиту дозволить вступити на обрану спеціальність. Проте головна умова для іноземців – отримання студентської візи в Іспанію, яка дає право на тривале перебування в країні.

Як поступити в ВНЗ Іспанії

Вартість і тривалість навчання

Освіта в державних ВНЗ Іспанії вважається загальнодоступним. Середня вартість навчання – приблизно 1 500-5 000 євро в рік. У приватному навчальному закладі ціна за рік може досягати й 10 000 євро.

В кожному іспанському ВНЗ адміністрація самостійно визначає, скільки необхідно платити за отримання тієї чи іншої спеціальності.

При цьому для тих, хто показує особливі успіхи, вартість навчання стає нижче: за рахунок стипендії можуть покриватися всі витрати на оплату.

Навчальний рік починається в жовтні та закінчується в червні. Тривалість навчання на бакалавріаті становить в середньому 3-4 роки, в магістратурі – 1-2 роки залежно від обраної спеціальності. Традиційно медичний напрям вимагає більш тривалої підготовки, ніж оволодіння іншими професіями, і вимагає 6 років очного навчання.

Стипендії та гранти

Стипендії та гранти в Іспанії існують, але отримати їх непросто. Необхідно підготувати розгорнуте резюме, пройти тестування. На кожну стипендію або грант можуть подаватись від 20 до 50 осіб, тому для початку вирішіть, чи зможете ви реально претендувати на це місце. Якщо шансів мало, краще відразу пошукати недорогий провінційний університет, де оплата за семестр не перевищує 600-700 євро.

Уважно ознайомтеся з умовами отримання фінансової підтримки. Наприклад, програма «Сендвіч» передбачає, що півроку навчання проходить в Іспанії, півроку — на батьківщині. Багатьма програмами передбачені штрафи для студентів, які не виконують спеціальних прописаних вимог.

Починати пошук грантів і стипендій краще з державних програм Міністерства освіти та Міністерства закордонних справ.

Життя студентів в Іспанії

Студентське життя – не тільки навчання, але і нові зустрічі, знайомства, молодіжні вечірки. Але перш ніж поринути у вир, необхідно вирішити два основних питання: де жити і як харчуватися.

На території студмістечка є можливість поселитися в гуртожитку при ВНЗ, які беруть участь у програмі Erasmus. Можна зняти кімнату або квартиру – так ви швидше познайомитеся з містом і країною.

Ціни приблизно такі: гуртожиток – 250-300 євро, оренда кімнати в залежності від міста – в середньому 300 євро, оренда квартири – 600-800 євро.

Витрати на харчування орієнтовно наступні:

 • середній рахунок за обід в дешевому кафе – 8-9 євро,
 • буханець хліба – 1,1 євро,
 • кілограм картоплі – 0,87 євро,
 • яйця – 1,45 євро,
 • апельсини – 1,09 євро за кг

Поняття знижок для студентів практично не існує. При цьому в ресторані до напою безкоштовно дають закуску тапас, а у вихідні дозволяється безкоштовний вхід у музеї. Дешеві речі продаються на блошиних ринках, студентських маркетах.

Життя студентів в Іспанії

Часті питання

Можна вступити в іспанський виш відразу після закінчення української школи?

Ні, спершу необхідно відучитися в українському ВНЗ 1-2 роки. Однак у міжнародний ВНЗ в Іспанії дозволяється вступати й після 11-го класу.

Чи потрібно складати іспити при переведенні з українського ВНЗ в іспанський і які документи подавати?

Успішно закінчивши перший курс денного відділення в Україні, можна вибирати відповідний факультет в Іспанії для продовження навчання. Складати додаткові іспити нема потреби, але втрачається рік – доведеться вступати на перший курс бакалаврату.

Потрібні рекомендаційний лист від українського ВНЗ, академдовідка з предметами та оцінками за ним, копія навчального плану з докладним описом предметів, копія закордонного паспорта. Отримавши згоду іспанського ВНЗ на переклад, саме час оформляти візу.

В якому ВНЗ Іспанії можна отримати медичну освіту?

У більшості державних і приватних ВНЗ Іспанії є медичні факультети. 4 роки навчання (рівень градо) відповідають диплому медсестри. Закінчивши медичний виш в Україні, можна вступити на магістратуру в Іспанію та отримати диплом лікаря, щоб вести в Іспанії лікарську практику.

Найбільш престижну медосвіту дають університети Autónoma de Barcelona, Complutense de Madrid, але там воно і дорожче. В університетах Кордови, Севільї, Малаги також є бакалаврат чи магістратура з медицини, але майже у два рази дешевше.

Висновок

Навчання в Іспанії для українських абітурієнтів — вигідна можливість отримати диплом про вищу освіту європейського зразка за прийнятними цінами.

Майбутніх студентів з України приваблюють:

 • оформлення посвідки на проживання в Іспанії;
 • безперешкодні подорожі по Європі в період навчання;
 • перспектива практикуватися або стажуватися в європейській компанії, щоб згодом отримати робоче місце.

Систему іспанської вищої освіти гідно оцінюють у всьому світі, тому все більше українців відправляються на навчання в Іспанії, яка надає шанс не тільки отримати диплом, але і зробити в майбутньому відмінну кар’єру.

Як вступити до університету Іспанії: Відео

Статті по темі