Меню Закрити

Навчання в Іспанії для українців

Їхати в Іспанію варто не тільки заради творінь Гауді, Веласкеса і золотих пляжів Коста-Дорада. Ця країна пропонує високоякісну освіту, яке визнається в інших європейських державах і коштує недорого. Отримати диплом іспанського університету може той, хто в змозі оплатити весь курс навчання або претендує на отримання стипендії для іноземних студентів. Навчання в Іспанії для українців – це прекрасна можливість придбати знання, нових друзів і престижну роботу в майбутньому.

Навчання в Іспанії

Відмінності іспанської та української систем освіти

Особливість іспанської системи освіти в першу чергу полягає в індивідуальному підході до учнів – навчальний заклад підлаштовується під потреби своїх студентів. Освітній процес будується таким чином, щоб навчальну програму могли освоїти навіть слабо підготовлені учні.

В державних навчальних закладах навчається лише 60 % дітей і підлітків, інші відвідують або приватні, або регіональні освітні установи, що фінансуються державою.

Обов’язок допомагати дитині освоювати шкільну програму і підтримувати його у вирішенні можливих проблем повністю покладається на вчителів. Батьки не зобов’язані відвідувати зборів, перевіряти домашнє завдання і готувати малюків до участі в різних заходах – цим займаються викладачі.

Це стосується й іспанських ВНЗ — вся необхідна інформація і посилання на онлайн-матеріали видаються студентам за місцем навчання.

Дошкільна освіта в Іспанії

Дошкільна освіта в Іспанському королівстві включає два етапи: з 0 до 3 років і від 3 до 6 років, але не є обов’язковим. Навчання може проходити як в приватному, так і в державному дошкільному закладі. Протягом дня з дітьми займаються, годують, велика увага приділяється ігор освітнього характеру, що розвивають.

Вступити в такий заклад, дитина може незалежно від статі, релігії та расової приналежності. У дитячий садок приймають не тільки дітей, народжених в Іспанії, але і тих, чиї батьки приїхали в країну з-за кордону.

Якщо кількість місць в дитячому саду обмежена, перевага віддається тим малюкам, члени сімей яких вже відвідують його або працюють в ньому.

Середня вартість навчання становить від 200 до 500 євро в рік, однак деякі батьки вважають за краще наймати індивідуального педагога, вартість послуг якого коливається в межах 10 євро/год.

Середня і середня спеціальна освіта

Середня освіта є обов’язковою для всіх дітей і підлітків у віці від 6 до 16 років. Держава на законодавчому рівні гарантує отримання безкоштовного середньої освіти та зобов’язує батьків, незалежно від громадянства, забезпечити дитині можливість навчання нарівні з однолітками.

Зі свого боку, батьки повинні оплачувати харчування, форму, навчальні посібники, екскурсії та брати на себе інші непередбачені витрати, які виникають в процесі навчання.

Станом на 2024 рік вартість навчання в приватних іспанських коледжах становить 500-600 євро в рік плюс витрати на навчальні матеріали.

Українських дітей безперешкодно приймають як приватні, так і державні освітні установи. Однак деякі коледжі вимагають проходження вступних тестів для визначення розумових здібностей майбутнього школяра.

Дізнайтеся більше про те, які існують школи в Іспанії.

Вища освіта в Іспанії

Щоб вступити на бакалавріат або в магістратуру одного з іспанських ВНЗ, український абітурієнт має обрати навчальний заклад і скласти чотири вступних іспити, передбачених для іноземців:

  • з іспанської мови;
  • історії;
  • німецької, французької або португальської мови;
  • профільний тест.

Що стосується стипендій і грантів, то при їх розподілі перевага віддається іспанцям або вихідців з Латинської Америки.

Безкоштовно отримати вищу освіту в українських громадян не вийде навіть у тому випадку, якщо викладання ведеться російською або англійською мовою.

Зокрема, навчальні програми російською та англійською пропонують Estudio Sampere в Мадриді, Католицький університет в Мурсії, Інститут Малаги, Європейський університет у Барселоні.

 Дошкільна освіта в Іспанії

Вартість навчання коливається в залежності від напрямку. Ті, хто планує отримати юридичну освіту, вивчати філологію або менеджмент, повинні розраховувати на 1,5-10 тис. євро в рік.

Навчання технічних спеціальностей оцінюється вище – тут рік навчання може коштувати від 3,5 до 14 тис. євро в рік.

Кращі університети Іспанії

В Іспанії налічується 50 державних і 20 приватних вищих навчальних закладів. Вступна кампанія проводиться у них одночасно, правда, правила вступу в приватні ВНЗ менш суворі.

Ті, хто планує здобувати вищу освіту за кордоном, повинні заздалегідь подбати про оформлення студентської візи та апостилювання всіх необхідних документів.

Навчальний рік в іспанських ВНЗ для майбутніх бакалаврів починається в останніх числах вересня, а магістри приступають до занять з жовтня.

Найстарішими та найбільш авторитетними вищими навчальними закладами країни є Університет Саламанки, Комплутенсе і Мадридський університет.

Навчання в них найдорожче, а приймають туди переважно місцевих абітурієнтів та студентів, що приїжджають в країну з обміну.

Практично при кожному університеті є дослідницький, лабораторний та спортивний комплекси, проводяться культурні заходи.

Мовні курси в Іспанії

Ті, хто планує вивчати іспанську мову на курсах в Іспанії, повинні розуміти, що високий рівень навчання здатні забезпечити тільки викладачі, які є носіями мови. Зокрема, кращі мовні курси діють в таких містах, як Барселона, Севілья, Мальорка і Мадрид.

Для того щоб мати можливість навчатися на курсах, необхідно скласти мовний тест на визначення вашого рівня володіння іспанською.

Тривалість курсів – від тижня до року, при цьому заняття можуть бути як індивідуальні, так і групові.

Вартість навчання на курсах включає проживання в готелі або в прийомній сім’ї, навчання і підготовку до складання мовного іспиту. Тижневі курси обходяться у 250-400 євро (залежно від престижності навчального закладу та до місця проживання), річні, «тягнуть» на 2-4 тис. євро.

Курси діляться по спрямованості: це можуть бути бізнес-курси, підготовчі для вступу до ВНЗ і аматорські.

Навчання за програмами обміну

Починаючи з 1987 року, студенти з усього світу можуть навчатися в країнах Євросоюзу за програмою обміну Erasmus Mundo. Ця програма передбачає партнерські відносини між університетами різних країн, присудження грантів на навчання для студентів на основі конкурсу. Для участі в конкурсі студенти подають заявки, супроводжуючи їх копіями залікових книжок, дипломів, рекомендацій університетів, сертифікатами про проходження тесту на знання мови.

Всі студенти приймають участь у цій програмі на рівних умовах, тобто іспаномовні учні особливими привілеями не володіють. Заяви дозволяється подавати відразу в три університету, але при позитивному результаті розгляду заявки комісією продовжити навчання можна буде тільки у двох з них.

Щорічно грант на навчання в Іспанії отримують понад 30 тисяч випускників неєвропейських навчальних закладів, при цьому близько 10 % з них мають можливість отримувати стипендію за виняткові здібності.

Часті питання

  • Чи можна навчатися в Іспанії дистанційно і в кінці навчання отримати повноцінний диплом європейського університету?

Так, можна. Абітурієнт може вибрати як повністю віддалене навчання, так і поєднувати онлайн-практики з відвідуванням аудиторних занять. У Мадриді є університет дистанційного навчання UNED, який приймає студентів виключно на віддалену форму здобуття вищої освіти.

  • Чи можна вступити до іспанського ВНЗ відразу після 9-го класу або тільки після 11-го?

Можна тільки після 11 класів. Правда, процес підготовки до вступної кампанії буде складним: майбутньому абітурієнту доведеться оволодіти іспанською мовою на рівні В1, отримавши сертифікат DELE, і здати Selectividad – іспит для оцінки рівня знань, отриманих у школі.

  • Чи надаються стипендії українським студентам?

За останні кілька років фінансування іноземних студентів значно скоротилося. Щоб дізнатися докладніше про гранти та стипендії, звертайтесь до адміністрації обраного вами ВНЗ. Знижки на навчання та утримання малозабезпечених студентів зустрічаються не тільки в державних, але і в приватних університетах.

Висновок

Навчання в Іспанії для українців – це цілком доступний спосіб отримати престижний диплом і професійну освіту європейського якості. Навчатися можна як дистанційно, так і на стаціонарі, головне – успішно скласти вступні іспити та оплатити навчання. Стипендії та гранти, а також програми обміну іноземними студентами роблять іспанську освіту більш доступною для україномовного абітурієнта, проте для їх отримання потрібно мати високі показники отриманих знань.

Вступити до універу в Іспанії за 2 місяці: Відео

Статті по темі